Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz Electronic Arts Polska witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Tomkowi Tincowi. To tutaj będzie on odpowiadał na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz Gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsule.asp#kon32
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie on udzielał odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to witam Tomka po dłuższej przerwie, powodzenia w odpowiadaniu na ciężkie pytania, choć EA wydaje też dobre gry to słynie z wysokich cen, kiedy się to zmieni, wiem, wiem teraz startujecie już z mniejszego pułapu 139,90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy EA planuje stworzyć w niedalekiej przyszłości (np. następna generacja konsol) własną konsolę? Wiele na to wskazuje, jak choćby ostatnie "zakupy" EA np. Bioware oraz przymiarki do T2. Czy macie zamiar przejąć znaczną część rynku software, a następnie przygnieść konkurencję tytułami startowymi (i nie tylko) first-party na ewentualną konsolę waszej produkcji? Czy planujecie jakąś poprawę w kwestii "odgrzewanych kotletów" w formie gier sportowych sygnowanym waszym logo, które wydawane są regularnie co roku często bez znaczących zmian? Czy w Battlefield Heroes będą reklamy, a jeżeli tak to jak będzie to wyglądać? Czy Battlefield Bad Company ukaże się w wersji na PC, a jeżeli nie to jaki jest tego powód? Czy EA zamierza w przyszłości kontynuować politykę sprzedawania drobnych elementów w grach, jak np. broń we wspomnianym BF:BC? Czy zamierzacie przystosować ceny swoich produkcji do standardów innych gier na PC wydawanych w naszym regionie (np. Crysis), a jeżeli nie to jak ma wyglądać kwestia obniżek (po jakim czasie i w jakiej skali)?

Mam nadzieję, że uzyskam krótką i konkretną odpowiedź na większość pytań (poza "nie wiem" oczywiście ;)). Pozdrawiam i witam nowego konsula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

1) Czy planujecie pomóc Sony w promocji PS3 na Polskim gruncie? W końcu EA duże fundusze przeznacza na konsole na rynku światowym.

2) Czy myśleliście kiedyś o zorganizowaniu czegoś w rodzaju "EA Days" - imprezy poświęconej premierom, grom w produkcji i ogólnie pojętej community? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam dwa pytanka związane EA, choć zdaję sobie sprawę, że może nie być Pan w stanie na nie odpowiedzieć. Otóż, chciałbym się dowiedzieć, dlaczego produkcje Państwa firmy są tak drogie? Większość gier oscyluje w granicach 129 złotych, co na kieszeń Polaków jest bardzo wysoką ceną. Szczególnie, jeżeli wyceniają Państwo na taką kwotę produkcje takie jak kolejne odsłony cyklu FIFA na PC, które nie różnią się - poza składami i drobnymi, bardzo drobnymi usprawnieniami - od poprzednich edycji.

Drugie pytanie po części zadałem w poprzednim. Otóż, dlaczego wydają Państwo wciąż te same edycje gier sportowych, których jedyną zmianą jest numerek w tytule? (Chodzi mi o wersje PC-towe). Co sprawia, że traktujecie komputery osobiste jako old-gen, gdzie w wielu przypadkach przewyższa i to znacznie konsole nowej generacji? Czytałem wprawdzie, że jest to usprawiedliwione tym, że ilość nabywców by się rzekomo ograniczyła, bo nie każdy ma odpowiedni sprzęt - lecz dla mnie jest to marne wytłumaczenie, gdyż sądzę, że taką FIFĘ 08 jaką wydaliście na X360 i PS3 spokojnie udźwignął by nie jeden pecet.

Mam nadzieję na wyjaśnienie mi tych kwiestii, ponieważ bardzo mnie to nurtuje. ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. EA Stores - póki co wiadomo mi, że jest to projekt bardzo podobny do Steam''a jednak czy EA planuje rozszerzenie swojej oferty tak jak Steam na inne produkty i czy platforma jest rozwijana przez programistów, jeśli tak to prosiłbym o jakieś szczegóły.

2. Dlaczego ELEKTRONIK nie wystawia gier w gazetach? To reguła (jeśli tak to dlaczego?) czy nikt nie jest zainteresowany - wysokie ceny, stare tytuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie - czy EA Polska zamierza dalej rozwijać serię reedycji gier na PC (EA Classics) lub wprowadzic jakąś inną tanią serię. Skoro nazwa serii zawiera słowo "Classics" to może EA wydałoby starsze gry (sprzed kilku lat - np. okolice 2000r, kiedy powstały takie hity jak Fifa 2000, NFS Hot Pursuit, NFS High Stakes...). Obecnie starszych hitów nie można kupić w sklepie, a na aukcjach Allegro gry często osiągają wysokie ceny. Wydaje mi się, że wydanie antologii zawierających takie klasyki cieszyłoby się popularnością wśród graczy. Co na to EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odpowiedziec na Wasze pytania "zbiorczo", w jednym poscie, poniewaz pojawilo sie juz ich calkiem sporo :) Zaczne jednak od prosby: na imie mam Tomek, nie Pan :) Jestem przekonany, ze bedzie nam sie zdecydowanie milej rozmawiac, jesli bedziemy sie do Ciebie zwracac na "Ty". Zreszta - zwracanie sie do czlowieka w moim wieku per "Pan" naprawde nie przystoi :D Ale do rzeczy:

1. Odnosnie cen - wlasciwie nasze ceny nie odbiegaja az tak bardzo od tych, jakie znamy z polskiego rynku. Za cene 139 zl dostajecie zawsze gry w kilku wersjach jezykowych, w tym rowniez i po angielsku, co dla wielu graczy jest duza zaleta. Szczegolnie dla tych, ktorzy duzo graja w sieci i przywyczajeni sa to nazw oryginalnych.

2. O nowej odslonie Need for Speed nie wiem nic :) W takim przypadku moge powiedziec rzecz nastepujaca: czytajcie prase growa, odwiedzajace growe serwisy - jesli jakies informacje na temat kolejnych odslon NFS-a sie pojawiaja, to na pewno je tam znajdziecie :)

3. EA z wlasna konsola? Naprawde, bardzo ciekawa pesrepktywa, ale jesli mam byc szczery - o takowych planach nie slyszalem. Jestesmy firma skupiajaca sie na tworzeniu i wydawaniu gier, nie sprzetu.

3. Tak, w Battlefield Heroes beda reklamy. Ale spokojnie - nie uswiadczynie ich w formie "plakatow", ktore moglyby zostac zamieszczone na przyklad na mapach. Rekamy publikowane beda tylko i wylacznie na stronie internetowej Battlefield Heroes, z poziomu ktorej bedziemy uruchamiac gre oraz - jesli sie nie myle - w menu.

4. Nie mamy w planach konwersji gry Battlefield Bad Company - ta gra powstaje tylko i wylacznie z mysla o tzw. next-genowych konsolach. Posiadacze PC-ow dostana natomiast - na wylacznosc - Battlefield Heroes, o ktorym wspominalem we wczesniejszym punkcie.

5. Owszem - takie mikro-transakcje miec beda miejsce na przyklad we wspomnianym przez Ciebie Battlefield Heroes.

6. Gry EA trafiaja po pewnym czasie do naszej "taniej serii", czyli do EA Classics. Gry z tej serii nabyc mozna w cenie 49 zlotych. O cenach wydan premierowych wypowiedzialem sie w punkcie pierwszym :)

7. O wspieraniu promocji samej konsoli w Polsce nic mi nie wiadomo :) Wiadomo mi jednak, ze z Sony zdarza nam sie wspolpracowac, czego najlepszym dowodem jest FIWC (FIFA Interactove World Cup, rozegrany w Warszawie 15-go marca). Warto dodac, ze rowniez najnowsza odslona serii FIFA, czyli FIFA 09, wydana zostanie na PS3 w polskiej wersji jezykowej, z komentarzem w wykonaniu Pana Szpakowskiego i Szaranowicza.

8. Bardzo, bardzo, ale to bardzo ciekawy pomysl... :>

9. I tutaj odsylam do punktu pierwszego. Jesli natomast chodzi o serie FIFA - pozwole sobie tutaj zauwazyc, ze roznice sa. A w przypadku FIFA 09 bedzie ich jeszcze wiecej - grafika w wersji PC bedzie next-genowa

10. Odpowiedzialem w punkcie numer 9 :)

11. Aktualnie nie dysponuje informacjami na ten temat :)

12. Taka mamy polityke - gier do gazet nie dodajemy. Jedynym wyjatkiem jest Command & Conquer Gold, ktory trafil do specjalnego wydania KS Gry traktujacego o Gniewie Kane'a :)

13. Oczywiscie, seria wydawnicza EA Classcis bedzie regularnie wzbogacana o kolejne gry. Taka jest naturalna kolej rzeczy, ze pozwole uzyc takiego okreslenia :)

Macned: jesli chodzi o nasze starsze pozycje - aktualnie nie mamy w planie wprowadzenia ich na rynek. Jesli natomiast cos sie w tej materii zmieni, na pewno zostaniecie o tym poinformowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To EA wydało "The Orange Box" tak wiec w necie było o tym iż będzie można kupić pudełkowe wersje gier z "Pomarańczowego Pudełka" oddzielnie... Czy zatem w Polsce będzie można je kupić i jeśli tak to kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sam przyznasz, że mimo gry wydawane przez Was posiadają dwie wersje językowe lub więcej - nie jest to rzadkością. Wystarczy popatrzeć na takie wydawnictwa jak CD Projekt (Wiedźmin w polskiej i angielskiej wersji językowej, czy nadchodzący Mass Effect) albo Cenega Poland, która coraz częściej wypuszcza podwójne wersje językowe (cykl Prince of Persia czy Assassin''s Creed) i ich ceny nie przekraczają stu złotych, a nieraz są jeszcze tańsze. Mimo wszystko 40 zł więcej to jest dużo.

Co do FIFY - trzymam Cię za słowo. Naprawdę będzie to spory powiew świeżości do serii, bo jak narazie różnice pomiędzy wersją PC-tową a X360 są ogromne (sam miałem okazję zagrać w obie wersje).

Korzystając z okazji, chciałbym jeszcze zapytać o coś jeszcze - a mianowicie o wspomnianego wcześniej Mass Effect w wersji PC. Jak wiemy światowym wydawcą jest właśnie Electronic Arts, które wydaje swe gry również w Polsce. Co się więc stało, że to jednak CD Projekt został polskim dystrybutorem? Kwestia ta - jak dotąd, chyba, że coś przeoczyłem - nie została skomentowana przez EA.

Pozdrawiam i dziękuję za udzielenie wcześniejszych odpowiedzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 20:00, Pirlond napisał:

Ale sam przyznasz, że mimo gry wydawane przez Was posiadają dwie wersje językowe lub
więcej - nie jest to rzadkością. Wystarczy popatrzeć na takie wydawnictwa jak CD Projekt
(Wiedźmin w polskiej i angielskiej wersji językowej, czy nadchodzący Mass Effect) albo
Cenega Poland, która coraz częściej wypuszcza podwójne wersje językowe (cykl Prince of
Persia czy Assassin''s Creed) i ich ceny nie przekraczają stu złotych, a nieraz są jeszcze
tańsze. Mimo wszystko 40 zł więcej to jest dużo.

Co do FIFY - trzymam Cię za słowo. Naprawdę będzie to spory powiew świeżości do serii,
bo jak narazie różnice pomiędzy wersją PC-tową a X360 są ogromne (sam miałem okazję zagrać
w obie wersje).

Korzystając z okazji, chciałbym jeszcze zapytać o coś jeszcze - a mianowicie o wspomnianego
wcześniej Mass Effect w wersji PC. Jak wiemy światowym wydawcą jest właśnie Electronic
Arts, które wydaje swe gry również w Polsce. Co się więc stało, że to jednak CD Projekt
został polskim dystrybutorem? Kwestia ta - jak dotąd, chyba, że coś przeoczyłem - nie
została skomentowana przez EA.

Pozdrawiam i dziękuję za udzielenie wcześniejszych odpowiedzi. ;)


No wlasnie - Mass Effect. Odpowiem na to pytanie wybitnie krotko: jest to gra EA (BioWare), natomiast wydaje ja w Polsce CD Projekt :) Czy trzeba tutaj cos jeszcze wyjasniac? :)

Jesli chodzi o FIFA 09 - potwierdzam. Gra w wersji na PC bedzie miec grafike next-genowa. A wersja na PS3 bedzie w polkiej wersji jezykowej.

A jesli chodzi o wersje jezykowe - u nas jest to regula, a nie wyjatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:56, 123Eddy123 napisał:

To EA wydało "The Orange Box" tak wiec w necie było o tym iż będzie można kupić pudełkowe
wersje gier z "Pomarańczowego Pudełka" oddzielnie... Czy zatem w Polsce będzie można
je kupić i jeśli tak to kiedy ?


Przepraszam za drugi post pod rzad :) Tak - bedzie mozna je kupic w Polsce oddzielnie. Mozliwie najszybciej podam Wam dokladny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:56, 123Eddy123 napisał:

To EA wydało "The Orange Box" tak wiec w necie było o tym iż będzie można kupić pudełkowe
wersje gier z "Pomarańczowego Pudełka" oddzielnie... Czy zatem w Polsce będzie można
je kupić i jeśli tak to kiedy ?


na stronie empik.com są już w katalogu: Portal i TF2, data wydania 11.04.20008, więcej w wątkach danych gier na forum gramu poszukaj(okładki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj drogi Tomku!
Jestem administratorem forum turniejowego FIFA (nie wiem czy mogę podać nazwę, więc wolę nie ryzykować) i w imieniu całej administracji tegoż forum chciałbym poruszyć pewien temat.
Chodzi o patchowanie FIFY po jej wydaniu. W FIFIE 07 i 08 EA Sports wprowadziło oficjalne patche do tych gier. I nie miałbym tutaj żadnych wątpliwości, że EA robi to w dobrym celu (uaktualnienia gry), gdyby nie fakt, że do FIFY 08 patch był wydany przed premierą! Czy mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego pierwszy patch z trzech obowiązujących na EASO został wydany właśnie przed premierą?
I druga sprawa pokrewna z powyższą. Od razu mówię, że do aktualizacji gry nic nie mam, ale stanowi to pewien problem w prowadzeniu turniejów, jeśli każe się wszystkim graczom naszego forum zaktualizować grę oficjalnymi patchami. Te uaktualnienia różnicują nas też z innymi forami bo np. jeśli my wprowadzimy patch a inne fora będą grać bez patchu to ograniczamy graczom grę na innych forach. I tutaj pytanie - czy naprawdę konieczne jest aktualizowanie gry poprzez oficjalne patche?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, że po raz kolejny męcze Cię serią FIFA, ale chciałem się dowiedzieć dlaczego zaniechano stworzenia jakiejkolwiek wersji FIFA Street na PC''ty? Czym różn się komputer od konsol, że nie postanowiliście - Wy, firma znana z multiplatformowości - wydać tej gry na PC? To samo tyczy się też innych dziedziny sportu jak boks, którego na pecetach jak na lekarstwo.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie EK WAR

Czytajac Wasza notatke prasowa nie ma w niej wzmianki o podkladce ,ktora ma byc specjalne dodana dla Starego kontynentu (informacja ze strony http://www.war-europe.com/#/event/?lang=en ). Czy to oznacza ze Polska nie lezy na Starym kontynencie czy moze male "niedbalstwo" ze strony Osoby redagujacej ta notatke ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do NFS pro Street czy spaczowanie booster packa jest legalne bo chciałbym sobie pojeździć bugatti ale legalnie proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Electronic Arts ma zamiar obniżyć ceny gier premierowych? Według mnie są zdecydowanie za wysokie. Możliwe jest ich obniżenie do mniej więcej 99 zł, czy EA nie ma zamiaru stać się w dystrybutorem z polskimi cenami?
Czy Spore będzie wydany w Polsce równolegle z premierą światową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować