Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

1)Czy jest jakaś szansa, że seria EA Classic zmieni wygląd okładek, bo ten który jest teraz ma dość eee... szpetny wygląd?
2)Za jaki czas Crysis i NFS Pro Street trafią do EA Classic (mam nadzieję, że ze zmienionym designem tejże serii:))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi cenami to tak już jest, że u nas jest drogo :/
Mogę jeszcze "pocieszyć", że w Anglii Fifa 08 widziałem taniej niż te ceny co podałeś z Ameryki.

Jednak ceny EA nie są najgorsze, no jedynie jest gorzej gdy się kupuje wszystko w okolicach premiery gry.

A zobaczcie na ceny Guild Wars (kwiecień 2005) i Battlefield 2 (czerwiec 2005).
Teraz Battlefield 2: Deluxe Edition (czyli grę + dodatek) można kupić za około 30 zł.
A Guild Wars... nadal około 90-100 zł! (Niedługo pewnie kolejna część a tak stara gra nadal po cenie prawie premierowej?)

Od razu widać, że jak się zaczeka na gry EA to cena jest dobra.

Dlatego jeżeli miałbym się czepiać cen to bardziej bym się przyczepił ceny Guild Wars w Polsce, za granicą ta gra jest dużo tańsza i w porównaniu do tych cen to ceny EA są OK (nie piszę tutaj o cenach z eastore.pl, bo to zupełnie co innego), chociaż oczywiście mogłyby być niższe.

Więc problem drogich gier nie dotyczy tylko jednego wydawcy/dystrybutora, no ale ktoś rzeczywiście mógłby zacząć to zmieniać.
Jednak jak dla mnie to na pewno nie można tego robić kosztem usuwania wersji oryginalnej. Tyle różnych spolszczeń się trafiło, że nie można być pewnym czy będzie dobre czy nie. Dlatego wersja oryginalna powinna być dostępna, bo nie chce mi się czekać jak u kogoś sprawdzę jak wygląda spolszczenia.
Nie spodoba mi się to od razu przełączę na oryginalną wersję i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2008 o 08:44, EATomek napisał:

Na pozostale pytania odpowiem oczywiscie odpowiedzi udziele jeszcze dzis :)


Więc pozwolę sobie Tomku przypomnieć o moim poście, oznaczonym jako #31 :)
Czyżbyś nie zamierzał vetować mojej wypowiedzi ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czy to ten sam Tomek Tinc, co to wpadł na forum battlefield.pl, naobiecywał LANów po czym słuch wszelki o nim zaginął? Może wpadniesz do nas czasem i chociaż wyjaśnisz dlaczego tak się dzieje? Czy może jesteś kolejnym wysłańcem EA do bf.pl który ma za zadanie wciskać nam kit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 01:01, Zar2Roc napisał:

Hehe, czy to ten sam Tomek Tinc, co to wpadł na forum battlefield.pl, naobiecywał LANów
po czym słuch wszelki o nim zaginął? Może wpadniesz do nas czasem i chociaż wyjaśnisz
dlaczego tak się dzieje? Czy może jesteś kolejnym wysłańcem EA do bf.pl który ma za zadanie
wciskać nam kit?

Nikt nie mowi, ze zadnych lanow nie bedzie. Nigdy tego nie zdementowalem. Wiecie doskonale gdzie mnie szukac, jesli chcecie pomoc - po prostu napiszcie.
Probos: oczywiscie, na wszystkie pytania odpowiem - dyzur mam w poniedzielki, wtedy odpowiem na wszystkie zadane mi pytania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdamJam:
1. jesli sie nie myle, to seria EA Classics ma podobny design na calym swiecie. A na dzien dzisiejszy nie ma planow jego zmienienia.
2. Crysis i NFS ProStreet to jeszcze nowe gry. Aktualnie sprzedawane sa w edycji takiej samej, jak w dniu premiery, a data ich przeniesienia do serii EA Classics nie jest znana :-)
Deathname:
1. nikt o istnieniu sceny Battlefeld nie zapomnial. Aktualnie opracowywane sa dwie nowej odslony tej serii - Bad Company i Heroes, wiec okazji do wspolnych inicjatyw nie zabraknie. Jesli tego chcecie, nie zabraknie ich rowniez w zwiazku z poprzednimi odslonami serii. Kilka miesiecy temu odbylem spotkanie z przedstawicielami Waszej spolecznosci i zostalo powiedziane, ze kwiecien/maj to dobry czas na zorganizowanie jakiejs fajnej inicjatywy. Miejmy nadzieje, ze sie to uda.
2. Wersja beta RA3? Oczywiscie - specjalny kod, umozliwiajacy wziecie udzialu w beta-testach gry Command & Conquer Red Alert 3 dodawny jest do wszystkich egzemplarzy Gniewu Kane''a. Na temat beta-testow BF Heroes nic mi na dzien dzisiejszy jeszcze nie wiadomo.
endrju4: tak, jak powiedzial Lurynowicz: w takich przypadkach nalezy kontaktowac sie z nasza pomoca techniczna. Na pewno udzieli pomocy.
TermoCT: w kierunku, o kotyrm mowisz, naprawde cos zaczyna sie dziac. Spojrz tylko na ceny premierowej edycji gry FIFA Manager 08, czy tez zblizajacego sie UEFA Euro 2008. Aktualnie ceny utrzymuja sie na takim poziomie, jednak nie jest powiedziane, ze nie ulegna one w przyszlosci zmianie.
Vojtas:
Nowa FIFA bedzie posiadac zupelnie nowy silnik graficzny. A to jest olbrzymi krok do przodu. Zmiany dotkna rowniez samego gameplaya i innych elementow gry. Nie powiedzialbym wiec, ze to malo.

Jesli natomiast chodzi o starsze gry i ich brak w EA Classics/EA Store - to, ze nie sa dostepne teraz, nie oznacza, ze nie beda dostepne juz nigdy.

cichy10:
1. Tutaj nie ma reguly. Jedne trafiaja szybciej, inne pozniej. Generalnie jest jednak tak, ze po pewnym czasie trafiaja do tej serii wszystkie :-)
2. Wydanie akurat tych gier na PC nie jest planowane.
3. Mysle, ze najlepiej bedzie, jesli przegladac bedziesz serwisy growe itp. Ja bede robic dokladnie to samo, poniewaz jesli mam byc szczery - nic mi o tym nie wiadomo :-)

Pirlond:
PC oczywiscie gorsze od konsol nie sa! Ale z drugiej strony - konsole od PC-ow, jako "maszynki do grania", rowniez wcale nie sa gorsze. Na Twoje pytanie odpowiem nastepujaco: nie zawsze jest tak, ze wszystkie nasze gry trafiaja na wszystkie konsole czy komputery osobiste (badz Macintoshe). Dzieje sie tak z roznych powodow, ale na pewno nie jest to podyktowane jakas "niechecia" do danej platformy.

Macned:
Jesli chodzi o Burnouta, sprawy maja sie dokladnie tak samo, jak w przypadku Pirlonda. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lurynowicz: Jak slusznie zauwazyles, potencjalna grupa odbiorcow gier traktujacych o krykiecie, czy rugby, jest w naszym kraju bardzo mala. Ja niestety nie mialem jeszcze okazji zagrac w zadna ze wspomnianych przez Ciebie gier (wylaczajac z tego FIFE ;-) ), co nie oznacza, ze nie chcialbym tego stanu zmienic.
Ale owszem - mysle, ze zagadnienie z tego tematu mozna zrobic :-)

Mistic: Aktualnie nie. Aczkolwiek musze Ci powiedziec, ze lezka mi sie w oku zakrecila, kiedy wspomniales nazwe Final Fantasy VII. Gralo sie na PS One, oj gralo... ;-)

Szyszek123: The Sims 3 ukaze sie w Polsce okladnie wtedy, kiedy w pozostalych krajach swiata :-)

Europlayer: Bardzo chetnie wesprzemy wszelkie turnieje dla next-genowcow!

Probos: NHL na pewno nie jest gra robiona na sile. Mysle jednak, ze zmiany w poszczegolnych edycjach byly i ze dotykaly nie tylko wygladu menusow i skladow.
A dla odmiany, teraz ja zadam Tobie pytanie. A nawet dwa :-)
1) Na jakiej platformie grasz?
2) Czy mozesz powiedziec cos wiecej o patchu? Moze warto "zrobic z niego zagadnienie"? :-)
PS. Oczywiscie, ja rowniez witam!

BartiQ: juz spiesze z odpowiedzia :-)
Fakt, ze patch do danej gry wydawany jest jeszcze przed jej premiera zwiazany jest z tym, ze juz po oddaniu jej do tloczni wykryto bledy. Dlatego tez, chcac dac graczom mozliwosc maksymalnie szybkiego "zalatania gry", poprawka wydana zostaje jeszcze przed jej premiera. Spotkalem sie kilka razy z takimi przypadkami :-)
Jesli natomiast chodzi o drugie pytanie: mysle, ze naprawde jest to konieczne. Zalezy nam na tym, by w oficjalych rozgrywkach gracze uzywali najnowszej wersji gry. Tak wlasnie wyglada optymalna sytuacja, ktora - w moim przeswiadczeniu - daje wszystkim grajacom rowne szanse.
PS. Chetnie dowiem sie jakiego serwisu jestes administratorem! Jesli nie chcesz podawac adresu tutaj, to bedzie super, jesli skontaktujesz sie ze mna droga mailowa - ttinc@ea.com.

PS. Male info do wszystkich fanow Medal of Honor Airborne! Zapraszam Was serdecznie do wziecia udzialu w turnieju online tej gry, ktory organizujemy we wspolpracy z polskim fansitem traktujacym o serii MoH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj EATomek

Pytam ponownie dlatego, że nie dostalem odpowiedzi. Czy EATomek nic nie wie na ten temat? Dlaczego gra Medal of Honor: Pacific Assault wydana w serii EA Classics nie jest z patchem 1.2 i czy będzie dodatek do Medal of Honor: Airborne?

Dziśiaj w sklepie kupiłem kolejną grę z serii EA Classics Medal of Honor: Allied Assault + oba dodatki, wszystko w jednym pudełku. Teraz zainstalowałem na komputerze i jest tak - gra Medal of Honor: Allied Assault jest w ostatecznej wersji 1.11 a dodatki nie są i do grania w internecie najpierw wymagana jest ich aktualizacja do wersji ostatnich 2.15 i 2.40. Czyli to jest jakieś bałaganiarstwo, jeśli EA jedną gre potrafi wydać w tej serii tak jak to powinno wyglądać to czemu inne już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chciałbym jeszcze poznać odp. na poniższe kwestie:

1. Czy dwujęzyczność jest przyczyną wysokich cen gier? Bo tak zasugerowałeś. Czy też może raczej Wasza europejska centrala narzuca tak wysokie dla polskiego gracza ceny?

2. Kwestia wydawania klasyki: ale zdajesz sobie sprawę, że ja nie jestem nieśmiertelny i chciałbym móc zagrać np. w Blade Runnera? Sorry za zgryźliwy ton, ale Twoje odpowiedzi nie nastrajają optymistycznie. A zatem: Dlaczego nie macie tej klasyki w planach, skoro lud jej chce? Co (a może kto?) stoi na przeszkodzie?

3. Nie odpowiedziałeś na pytanie: dlaczego zleciliście Tilted Mill zrobienie kolejnej części SmiCity, skoro to dziecko Willa Wrighta i Maxis? SimCity Societies jest porażką.

4. Nie przypadkowo zadałem pytanie nt. celów (czy PR-owo mówiąc MISJI) Electronics Arts. Zapytam inaczej: skoro uważasz, że robienie najlepszych gier jest priorytetem EA, to czy uważacie również że pochłanianie kolejnych firm i tworzenie korporacyjnego molochu, gdzie proces decyzyjny niesamowicie się wydłuża, a kluczowe decyzje podejmują głównie spece od marketingu, wyjdzie graczom na zdrowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie Battlefield: Heroes, otóż, czy to prawda, że gra ma być całkowicie darmowa, jeśli tak, to czy będzie możliwość nabycia jej drogą inną niż ściąganie z sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nawet ja mogę odpowiedzieć :P

http://www.battlefield-heroes.com/
Battlefield Heroes™ is a brand new Play 4 Free game.
It will be released for the PC as a free download in Summer 2008.


Więc jak widzisz ta gra będzie za darmo, co zresztą jest ciągle podkreślane.
A co do nabycia jej innym sposobem niż ściągnięcie i do tego też darmowym to raczej czegoś takiego nie będzie, no chyba nie oczekujesz, że zupełnie za darmo będą rozdawać płyty z grą?
Do tego jeżeli masz stałe łącze, na którym zagrasz w tą grę, to nie masz żadnego problemu by ją ściągnąć, jeżeli jest wolne to najwyżej zaczekasz dzień dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

discopete: przepraszam, umknelo mi Twoje pytanie. Nie ma planow dotyczacych powstania ewentualnego rozszerzenia gry Medal of Honor Airborne.

Jesli natomiast chodzi o patche i aktualizacje, ktore sa wgrywane (badz nie), do wersji naszych gier ukazujacych sie w serii EA Classics. Coz, jak widzisz, zalezy to od konkretnego przypadku. Zawsze jednak istnieje mozliwosc automatycznego pobrania patcha z sieci, kiedy tylko chcesz przystapic do gry w trybie multiplayer.

Tomek1120: Nie, aktualnie nie jest to planowane.

Vojtas:
1. O cenach naszych gier juz wielokrotnie na forum rozmawialismy i odpowiedz kilkukrotnie juz padala :-) Wielojezycznosc w pewnym stopniu oczywiscie wplywa na cene gier.
2. Blade Runner, z tego co mi wiadomo, nie jest dostepny w serii EA Classics w zadnym kraju, nie tylko w Polsce. Jak jednak powiedzialem - nikt nie powiedzial, ze nigdy do tej serii nie trafi.
3. Tilted Mill mialo swoja wizje nowej odslony Sim City, ktora przedstawilo EA. Wizja ta zostala zaaprobowana. Warto tutaj zauwazyc, ze obecnie powstaja aktualizacje gry, ktore w znaczny sposob wplywaja na model rozgrywki. Slyszales zapewne o oficjalnym rozszerzeniu Sim City Spolecznosci.

Maxis natomiast pracuje aktualnie nad swoimi nowymi grami, czyli SPORE i The Sims 3.

4. Decyzja o zakupie firm BioWare i Pandemic z cala pewnoscia decyzja jednostranna nie bylo. Oznacza to, ze szefostwo BioWare i Pandemic zaakceptowaly oferte, jaka przedstawilo EA, a wizja wspolpracy z nami wydala im sie korzystna. Poza tym, zostalo powiedziane, ze obydwie te firmy maja swobode w dzialaniu i opracowywac moja swoje projekty bez zadnych przeszkod.

O tym, ze proces decyzyjny sie wydluza, naprawde nic mi nie wiadomo :-) Wiem jednak, ze gdyby BioWare i Pandemic mialo jakies obawy, to do EA by sie nie przylaczalo. Poza tym - kluczowe decyzje na pewno nie sa podejmowane przez specow od marketingu. To nie oni sa odpowiedzialni za powstawanie gier - oni odpowiedzialni sa za odpowiednia ich promocje. Mysle wiec, ze o jakos gier tych firm martwic sie w zadnym wypadku nie trzeba. To nadal sa Ci sami ludzie, ktorzy odpowiedzialni sa za powstanie Baldur''s Gate, czy Knights of the Old Republic.

R3play, tsk: i wszystko jasne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:39, andzia12325 napisał:

gdzie na tej stronie moge wpisac klucz rejestracji elektronicznej

na tej nigdzie. ale jak byś wszedł w ustawienia swojego konta, to tam stosowny guzik będzie.
ps to nie jest temat na takie pytania, no chyba że chodzi ci o grę z EA (o ile tam jest rejestracja elektroniczna), to wtedy niewiem.
ps widzę żę kolega nowy, proponuje zapoznać się z regulaminem forum. jest tu http://www.gram.pl/regulamin.asp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Pamiętam ze swego czasu Blade Runner byl w takiej jakiejs tanszej serii (dvd-box z biala okladka) i kosztowal cos okolo 40 albo 50 zl. Byla tez promocja na te serie, jak kupiles dwie gry, to jedna za slotowke dostawales. Bylo to dobrych kilka lat temu. W serii dostepne byly tez inne gry. Pamietam Dungen Keeper 2, Theme Park World (chyba) i Premier League Stars 2001.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Vojtas:
> 1. O cenach naszych gier juz wielokrotnie na forum rozmawialismy i odpowiedz kilkukrotnie
> juz padala :-) Wielojezycznosc w pewnym stopniu oczywiscie wplywa na cene gier.

Aż sprawdziłem, bo pomyślałem, że chyba faktycznie coś przeoczyłem. O cenach napisałeś , co następuje:

Wlasciwie nasze ceny nie odbiegaja az tak bardzo od tych, jakie znamy z polskiego rynku.

Pytam po raz drugi - czy 139 zł a 100 zł to faktycznie niewielka różnica? Zapewne nie tylko moim zdaniem całkiem spora.

Za cene 139 zl dostajecie zawsze gry w kilku wersjach jezykowych,
w tym rowniez i po angielsku, co dla wielu graczy jest duza zaleta. (...)


Nie moglibyście wydawać np. polskich wersji wyłącznie i obniżyć cenę premier do 100? Może Tobie 40 zł nie robi różnicy, ale wiele osób po prostu nie kupi Waszej gry za 140 zł. Moje kluczowe pytanie w kwestii cen: czy to centrala (a nie Warszawa) decyduje o cenach w Polsce?

2. Blade Runner, z tego co mi wiadomo, nie jest dostepny w serii EA Classics w zadnym
kraju, nie tylko w Polsce.


No i? To ma mnie pocieszyć?

> Jak jednak powiedzialem - nikt nie powiedzial, ze nigdy do tej serii nie trafi.

Ale jak napisałeś - na razie nie ma takich planów. Więc pytam - Co stoi na przeszkodzie, by np. BR i inne starsze gry wznowić? Dlaczego nie chcecie w tej chwili tego zrobić?

> 3. Tilted Mill mialo swoja wizje nowej odslony Sim City, ktora przedstawilo EA. Wizja
> ta zostala zaaprobowana.

SimCity to Will Wright. Tak jak Ludwik XIV to państwo francuskie. Dlaczego EA odebrała ten tytuł Maxis? Nie lepiej było poczekać aż skończą ze Spore?

> Warto tutaj zauwazyc, ze obecnie powstaja aktualizacje gry, ktore w znaczny sposob wplywaja na model rozgrywki. Slyszales zapewne o oficjalnym rozszerzeniu Sim City Spolecznosci.

A co to zmienia? Jak ktoś zawiódł się na podstawce, to kupi Destinations? Jasne. Czyżby pomyliły się serwisy branżowe wystawiając oceny: 65 (PC Gamer), 60 (GameSpot), 60 (GameSpy), 58 (IGN), 50 (EuroGamer)? Czy też może zlecenie tego Tilted Mill było haniebne?

> Maxis natomiast pracuje aktualnie nad swoimi nowymi grami, czyli SPORE i The Sims 3.

Tak, wiem o tym. I właśnie dlatego nie wiem, po kiego odbieraliście Maxisowi SimCity. Można było poczekać aż skończy. Nie wiem, czy rozumiesz wagę tego zdarzenia (odnoszę wrażenie, że nie) - to tak jakby Cywilizację zlecać firmie, w której nie pracuje Sid Meier. Krótko mówiąc - profanacja.

> 4. Decyzja o zakupie firm BioWare i Pandemic z cala pewnoscia decyzja jednostranna nie
> bylo. Oznacza to, ze szefostwo BioWare i Pandemic zaakceptowaly oferte, jaka przedstawilo
> EA, a wizja wspolpracy z nami wydala im sie korzystna.

Kupić mozna, kwestia ceny. Wizja "współpracy" z Take Two też się wam wydaje korzystna?

> Poza tym, zostalo powiedziane, ze obydwie te firmy maja swobode w dzialaniu
> i opracowywac moja swoje projekty bez zadnych przeszkod.

Mhm. Trzy słowa: Westwood, Bullfrog i Origin.

> O tym, ze proces decyzyjny sie wydluza, naprawde nic mi nie wiadomo :-)

Nie mówię o Wawie rzecz jasna. Mówię o pochłanianiu kolejnych firm i budowie molocha, konglomeratu developersko-wydawniczego.

> Wiem jednak, ze gdyby BioWare i Pandemic mialo jakies obawy, to do EA by sie nie przylaczalo.

No chyba że się im dobrze zapłaciliło.

> Poza tym - kluczowe decyzje na pewno nie sa podejmowane przez specow od marketingu. To nie
> oni sa odpowiedzialni za powstawanie gier - oni odpowiedzialni sa za odpowiednia ich
> promocje.

Jasne. Ich zdanie i zdanie finansowych nie ma żadnego wpływu na decyzje, jakie gry będzie robić imperium EA i co się komu zleci. Right. A w zimie chodzimy w sandałkach.

> Mysle wiec, ze o jakos gier tych firm martwic sie w zadnym wypadku nie trzeba.

Nie martwię się o korporację pod tytułem EA, martwię się o branżę i to, że zamierzacie kupować takie firmy jak Tak Two. tajemnicą poliszynela jest, że wykupiliście niejedną firmę tylko po to, by zawładnąć prawa do danego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2008 o 11:17, EATomek napisał:

1) Na jakiej platformie grasz?


Chodź nie jedno pokolenie przeminie, zawsze wierny... PC-towi ;p

Dnia 29.03.2008 o 11:17, EATomek napisał:

2) Czy mozesz powiedziec cos wiecej o patchu? Moze warto "zrobic z niego zagadnienie"?
:-)


Pozwolę sobie "zlinkować" http://www.nhlfans.fora.pl/ ;]

Dnia 29.03.2008 o 11:17, EATomek napisał:

PS. Oczywiscie, ja rowniez witam!


Miło mi to słyszeć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tsk
To wiem, ale specjalnie podkreśliłem "całkowicie", żeby dowiedzieć się, czy będzie coś w stylu płatnych super-klas żołnierzy, broni czy innych bajerów.
Więc moje troszkę z edytowane pytanie pozostawiam otwarte.
I oczekuję odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować