Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dawn of War 2 - pierwsze szczegóły

70 postów w tym temacie

Rasy... Kosmiczni Marines byli pewniakiem, oni są znakiem rozpoznawczym 40stki więc to było pewne że się pojawią.
Orkowie - w sumie ich lubię :P
Obstawiam że pozostałymi dwiema rasami będę Eldarzy i Tyranidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z połączenia Company of Heroes i Warhammera 40k: Dawn of War na pewno wyjdzie nie lada gierka. Do tego silnik Essence 2.0 i DirectX 10, czyli grafika będzie naprawdę ładna... czekam na pierwsze screeny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, jak sie cieszę ze zrobienia DOW na silniku CoH! Mam nadzieje, że zrobią to bardziej taktyczne, tak jak CoH :). Z możliwością rozegrania jakiejś epickiej bitwy, ofc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Kosmiczni Marines będą uwzględnieni, wiedziałem od początku, znak rozpoznawczy tej serii :)
Fajnie że będą też Orkowie. Śmieszni są. Ciekaw jestem jakie będą pozostałe rasy.
Cieszy mnie że wykorzystają silnik z CoH. Nic tylko czekać na premierę. I oby był balans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CoH świetnie rozwijał idee zapoczątkowane w DoW. Bonusy uzyskiwane z ukształotwania terenu, walka o punkty strategiczne, oddziały zamiast pojedynczych jednostek itp. Po DoW2 spodziewam się, że jeszcze bardziej rozwinięte zostaną te elementy + gra będzie wyglądać na miarę roku 2009, bo jednak graficznie DoW już nieco się zestarzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Dawn Of War więc fajnie, że powoli pojawiają się informacje o drugiej części. Rzeczywiście nie jest tego zbyt wiele, ale i tak- jeśli gra będzie wyglądać tak, jak na screenach z tego czasopisma, wrzuconych przez Lexa (smakowicie wygląda zwłaszcza ten ostatni) to może być świetnie ;) Mam tylko nadzieję, że nie popsują klimatu tej gry.. I ciekawe, jak będzie z rasami.. Ile dostaniemy od razu (przypuszczam, że znów można się spodziewać tuzina dodatków ;P) i czy będą to rasy znane z pierwszej części, czy też dodadzą coś (pewno Tyranidów), albo może którejś z tych już znanych zabraknie..

A póki co zamawiam właśnie Soulstorm i mam nadzieję, że nie znudzi mi się przed premierą DoW2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć że ze wszystkimi dodatkami będą te rasy co w części poprzedniej+tyranidzi oczywiście:)
Czekam na tą grę-uwielbiam to universum i to jest mój ulubiony RTS:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim płaczącym i narzekającym na brak Tyranidów pragnę zwrócić uwagę na niezwykły sposób przeprowadzania ataków przeprowadzany przez ten gatunek. Wszystkie bitwy toczone z Tyranidami, jeżeli nie były to potyczki z odłamami głównego roju, odbywały się na olbrzymią skalę i z tym wiąże się pewien problem z odwzorowaniem i prawidłowym wyważeniem tej rasy w grze IMO. Tyranidzi polegają na liczebności w o wiele większej skali niż GI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram w Dark Crusade''a, podstawkę i WA już zaliczyłem; kiedy uporam się z plugastwem na Kronusię, kupuję Soulstorma.Na DoW 2 czekam z niecierpliwościa, chociaż poprzestanę na demie, bo mój komp i tak nie podoła tej grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zdziwię się, jak dadzą 4 bazowe nacje z DoW, które są przecież tymi najbardziej podstawowymi dla uniwersum wh40k. Przecież, walka między SM,a CSM to wręcz podstawa albo jest niezwykle związana z wieloma zakonami, tak więc poniżej tej 4 Relic wręcz nie może zejść. Pyt. tylko czy pójdą śladami Simsów i wydadzą parę dodatków, czy w podstawce DoW2 uświadczymy więcej jak 4 nacje?

A co do samych SM - ja chcę zakony!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz jaka mi się w grafice nie podoba to jej kolorowość. Skoro Dow2 korzysta z silnika CoH to znaczy że będzie jeszcze mniejszy limit jednostek (jednostek na ekranie też), i nie będzie podziału na HP tylko system z CoH? Czy będzie jednak więcej ras niż 4? Czy będą dodatkowe podziały jak np. Zakony czy armie Gwardii, co z Necronami i innymi rasami? Na te i inne pytania odpowiedzą po przerwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy...System oddziałów, system upgreadowania wojsk, system przejmowania kontroli nad danym terenem(lekkie zmiany), brak ekonomii a jedynie stale napływające środki zależne od zajmowanego terytorium(lekkie zmiany). Gdyby nie to, że użyto nowego engine''u to BYŁBY zwykły mod i tylko głupiec tego nie zauważy.

Twórcy robiąc go wiedzieli, że to "nie pełna' gra i dlatego oferuje on tak mało. W porównaniu do DoW tam "nic" nie ma. No ale nie mogli przewidzieć, że zwykła modyfikacja przyjmie się tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyranidzi... mnie na nich nie zależy, będą jak Zergi w StarCraft - "Kupą Mości Panowie, kupą, kupy nikt nie ruszy, kupa śmierdzi".
Niech, lepiej, Relic zrobi podział na zakony SM (Space Wolves, Dark Angels, Black Templars, Blood Angels, Ultramarines) i CSM (Thousand Sons, Black Legion, Death Guard, Emperor''s Children, World Eaters) z ich unikatowymi jednostkami i stylem gry/mechaniką, etc.

For Leman Russ and the Wulfen Time!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować