Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dawn of War 2 - pierwsze szczegóły

70 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2008 o 23:26, thorin49 napisał:

Tyranidzi... mnie na nich nie zależy, będą jak Zergi w StarCraft - "Kupą Mości Panowie,
kupą, kupy nikt nie ruszy, kupa śmierdzi".
Niech, lepiej, Relic zrobi podział na zakony SM (Space Wolves, Dark Angels, Black Templars,
Blood Angels, Ultramarines) i CSM (Thousand Sons, Black Legion, Death Guard, Emperor''s
Children, World Eaters) z ich unikatowymi jednostkami i stylem gry/mechaniką, etc.

For Leman Russ and the Wulfen Time!


W ogóle proponuję 18 armii Marinesów i Chaośników, może jeszcze kilka z Drugiej Fundacji; do tego różne orkowe klany (z wyszczególnieniem oddziałów Dzikich Orków) i szczegółowy podział na wszystkie ważniejsze Craftworldy. Nie przesadzasz?? Po co Ci to...?? I tak wielu graczy do MP tworzy sobie własne bannery i kolorki, a jeśli nie chcesz bawić się w edytorze, wybierz sobie chapter odpowiadający Twemu stajlowi gry i będzie gucio.

Jak dla mnie to mogą i być 4 armie, byle były zbalansowane, a gra pozbawiona błędów, w przeciwieństwie do Bugstorma. ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają od dwóch lat?! No to nieźle mnie zaskoczyliście :)

Szczerze mówiąc to jak na razie za dużo szczegółów nie ujawniono. To, że znajdą się Kosmiczni Marines i Orkowie można było się spodziewać, gdyż w każdym dodatku były te rasy. Havok na pewno ulepszy fizykę, destrukcje otoczenia i różne inne rzeczy. Patrząc na sukces Dawn of War możemy spodziewać się świetnej gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale wymieniłem najważniejsze Zakony SM i CSM, które wyróżniają się na tle masy innych. Mają własne unikatowe jednostki, etc. Opierając się na table-top - każdy z tych zakonów (SM) ma swój własny Codex.

"I tak wielu graczy do MP tworzy sobie własne bannery i kolorki, a jeśli nie chcesz bawić się w edytorze, wybierz sobie chapter odpowiadający Twemu stajlowi gry i będzie gucio."

I wszystkie Zakony będą się wtedy różnić TYLKO kolorem i bannerem. Chodzi o to by wreszcie gracze mogli pograć każdym z ważniejszych Chapterów, dzięki temu będzie duże zróżnicowanie (tak jak w table-top) - jeden gracz woli CC i bierze Space Wolves, a drugi strzelanie i bierze Dark Angels, jest jeszcze fluff :] W ten sposób znacząco wzrośnie liczba armii dostępnych w grze.

P.S. Zapomniałem dodać Deamonhunters i Witchhunters (Sisterki już w Soulstorm dali) czyli cała Inkwizycja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 11:00, thorin49 napisał:

Z całym szacunkiem, ale wymieniłem najważniejsze Zakony SM i CSM, które wyróżniają się
na tle masy innych. Mają własne unikatowe jednostki, etc. Opierając się na table-top
- każdy z tych zakonów (SM) ma swój własny Codex.

"I tak wielu graczy do MP tworzy sobie własne bannery i kolorki, a jeśli nie chcesz bawić
się w edytorze, wybierz sobie chapter odpowiadający Twemu stajlowi gry i będzie gucio."


I wszystkie Zakony będą się wtedy różnić TYLKO kolorem i bannerem. Chodzi o to by wreszcie
gracze mogli pograć każdym z ważniejszych Chapterów, dzięki temu będzie duże zróżnicowanie
(tak jak w table-top) - jeden gracz woli CC i bierze Space Wolves, a drugi strzelanie
i bierze Dark Angels, jest jeszcze fluff :] W ten sposób znacząco wzrośnie liczba armii
dostępnych w grze.

P.S. Zapomniałem dodać Deamonhunters i Witchhunters (Sisterki już w Soulstorm dali) czyli
cała Inkwizycja :]


Mogliby zrobić tak jak w Kain Wrath gdzie dana strona ma pod frakcje. Sądzę, że było by to dobre rozwiązanie, może nie od razu w podstawce, ale do dodatku jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thorin, zapoznaj sie troche z fluffem ok? KAŻDY ZAKON różni się od każdego innego, zarówno pod względem formacji, ich własnego kultu jak i niektórych jednotek. To znaczy że mamy mieć 1000 zakonów marines bo są od siebie różne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z CoH to będzie tylko silnik i AI, gdyż DoW2 nie może być i nie będzie zupełnie podobny do CoH.

Podoba mi się bardziej taktyczne podejście, a mam nadzieję, że ten wybór misji nie sprowadzi się do powielenia tego z DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagaroth, owszem, każdy z Zakonów jest inny, ale te, które wymieniłem są najbardziej znane i charakterystyczne. Bo, kto poza kilkoma osobami będzie wiedział kim są, np. Lamenters, a Dark Angels i Space Wolves zna każdy, kto choć trochę orientuje się w WH40k. I jeszcze jedno: Black Templars, Blood Angels, Space Wolves i Dark Angels są JEDYNYMI Zakonami, które nie postępują zgodnie z Codex Astartes i choćby dlatego się wyróżniają na tle innych 996 zakonów. A ty przestań się tak o wszystko ciskać, bo zachowujesz się jak Eldar, który myśli, że wie wszystko, a i tak należy do wymierającej cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:36, thorin49 napisał:

Nagaroth, owszem, każdy z Zakonów jest inny, ale te, które wymieniłem są najbardziej
znane i charakterystyczne. Bo, kto poza kilkoma osobami będzie wiedział kim są, np. Lamenters,
a Dark Angels i Space Wolves zna każdy, kto choć trochę orientuje się w WH40k. I jeszcze
jedno: Black Templars, Blood Angels, Space Wolves i Dark Angels są JEDYNYMI Zakonami,
które nie postępują zgodnie z Codex Astartes i choćby dlatego się wyróżniają na tle innych
996 zakonów. A ty przestań się tak o wszystko ciskać, bo zachowujesz się jak Eldar, który
myśli, że wie wszystko, a i tak należy do wymierającej cywilizacji.


Tyle że tym razem Nagaroth ma wybitnie rację. Domagasz się czegoś niemożliwego z technicznego punktu widzenia i bezsensownego z praktycznego.

Po pierwsze, naprawdę NIE KAŻDY wie czym się różnią Angelsi Krwawi od Mrocznych. Podejrzewam że większości graczy to zwisa i powiewa.
Po drugie, tym tropem powinno się wyznaczyć faktycznie więcej różnych zakonów, bo nie powiesz mi że "stajl" na wpół zmechanizowanych Ironsów niczym się nie różni od "stajlu" skrytej Raven Guard.
Po trzecie, jak już napisałem wcześniej, konsekwentnie powinniśmy wprowadzić identyczne podziały dla innych. Heh, bajka już Eldarsy i Orkz Boyz. Przecież Chaośnicy, z diametralnie różnymi wierzeniami, uzbrojeniem i stylem walki to również podstawa uniwersum. Mielibyśmy się tego wyrzec, cannot be!! [zakładając, że CSM w ogóle do gry się załapią, a nie wygryzą ich te nowe, idiotyczne demoneski] Co z tego że te chaptersy mają swój własny Codex. A czy masz kodeks dla Sióstr Bitwy?? A jakoś w SS się znalazły. A czy Grey Knights to jednostka szeregowa w chapersach?? A jakoś się w grze znalazła. Więc nie bądź taki skrupulatny, to jest gra a nie arkusz kalkulacyjny.

Kontynuując Twą metaforę, zachowujesz się jak Inkwizytor, dla którego wszystko musi być tip top i na chwałę Imperatora. :> Wiesz, kiedyś były strategie i 15 armii. Teraz standardem są dwie albo trzy (WiC, C&C3, UaW) więc jak dla mnie 4 albo 5 armii już będzie gucio.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do Inkwizycji? :> A co do sisterek... ekhm... zobacz sobie Codex: Witchhunters :] No coż, po prostu chciałem by grając SM/CSM (mówiłem tyle o SM, by nie pisać tego samego o CSM, bo oni też są ważni) zależnie od wybranego Zakonu były jakieś unikatowe jednostki, a różnica nie sprowadzała się tylko i wyłącznie do skinów i bannerów. Grey Knights obecni w DoW to tak jakby Tactical Squad (trochę bardziej elitarny niż w innych Zakonach) u Deamonhunters, u nich Elite są Termosy, którzy są rzeźniccy :P O to mi wyłącznie chodziło.
A jak Relic z każdym dodatkiem dodaje jakieś armie, a w DoW 2 pewnie da Tyrki to czemu by nie mógł zaszaleć i zrobić tych zakonów, mnie by pasowało i sporej grupie ludzi by to do gustu przypadło gdyby mogli zagrać swoimi ulubionymi special characterami - to jest moje prywatne zdanie, a wy możecie myśleć jak chcecie...

Szczerze mówiąc ta dyskusja jest i tak jałowa, bo ledwo w necie pojawiły się jakieś wzmiamki o DoW 2, a my się zachowujemy tak, jakby już wszystko było czarne na białym. Jeszcze nic nie wiadomo jak to rozegra Relic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codex: Witchhunters nie jest Codexem poświęconym SoB tylko Łowcom Czarownic jako ogółowi, nie ma Codexu SoBThorin, a ja chcę zagrać Flesh Eaters z dobrze oddanym ich szaleństwem i co mnie to że 60% graczy DoW nie wie o czym mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sisterki służą Ordo Hereticus, więc Codex Witchhunters jest po części ich codex''em ;]

Możemy mieć tylko nadzieję, że Relic zrobi sporo oryginalnych zakonów... chociaż to i tak RTS i jedyny klimat jaki można by osiągnąć oprócz wyglądu jednostek to ich teksty w grze. Chyba, że dałoby się im jeszcze jakies unikatwe skille ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o traitach nie słyszeliście?
Czy tak ciężko byłoby rozszerzyć możliwości tworzenie własnego zakonu, ponad wybór 5 barw i banerów? Czy Relic miałoby być aż tak ułomne? Widzisz tu jakiś problem? Bo ja nie...

Przede wszystkim, po co tworzyć zakony/craftworldy/itd.? Ja bym obstawiał za rozbudowaną wersją edytora, która prezentowałaby się następująco:
- zaczyna się od wpisania nazwy
- dobór barw (a może nawet możliwość wyboru barw dla poszczególnych jednostek? to nie byłoby trudne, a np. DA stałoby się realniejsze, DC nie byłoby czerwone, itd)
- dodatki do modeli jednostek (np. termosom zmieniamy naramienniki, orki mogą mieć różne choppy, itd., byle bez przesady)
- banery/symbole/itd.

To tyle w kwestiach wizualnych. Pomiędzy armiami byłyby spore różnice, a odtworzenie dowolnej nacji byłoby możliwe. I znikłaby ta powtarzalność, a co do zmian w parametrach zakonu/klanu/itd. Obstawiałbym na traitach (np. większa wytrzymałość [np. DG, DC], nienawiść do innej rasy [DA na CSM], lepsze staty w combacie, wyższe morale, możliwość wzięcia więcej jednostek unikatowych (typu LR, Meganoby), poza bohaterami, itd) przy czym, niekoniecznie, należałoby też wziąć minusy dla armii (np. słabsze strzelanie, ograniczenie jednostek, wolniejszy ruch [np. TS]). Całość zależna byłaby tylko od balansu tych pierdółek, co pewnie wymagałoby paru godzin testów.

I jeszcze jedno, bo widziałbym możliwość tworzenia bohaterów. To już było w DoW:DC, aczkolwiek dla poszczególnych nacji osobnych. Przecież można by dobrać im komplet umiejętności spośród wielu dostępnych i w miarę postępów odblokowywać je w czasie gry (patrz, rozwój librariana w custom battle).

Podsumowując, cały projekt nie byłby trudny, a oferowałby multum możliwości. Ciężko byłoby wtedy spotkać dwie, identyczne armie. Gra by wiele zyskała, a Relic wprowadziłby tylko parę podfrakcji, tak dla przykładu. Wystarczyć tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować