Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2008 o 23:45, mefiperes napisał:

Jeśliby Cenega zdecydowała się na polonizacje, ciekawe, kogo zaangażowałaby do roli Niko...
Michalskiego? :D

Myślę, że gdyby Cenega zdecydowała się na wersję polską, to nie wydałaby GTA IV z polskimi głosami. To by popsuło cały klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi to bez róznicy czy ENG czy PL ( i tak wole ENG) wazne zeby wyszlo na PC i nie za 2 czy 3 lata tylko jeszcze w tym roku ewentualnie do wakacji 2009 czyli mniej wiecej wtedy kiedy zadebiutuje Mafia II i to byłaby wspaniała walka o pałeczke najlepiej sprzedajacej sie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że na 99% będzie standard czyli jeżeli będzie ew. polska wersja to będzie to oddzielny plik, który zmienia ang. napisy na polskie. I w sumie dobrze, można posłuchać ładnie nagranych dialogów i pouczyć się amerykańsko-rosyjskiego ;) Zastanawia mnie tylko jaki trzeba będzie mieć procesor? Skoro zarówno X360 jak i PS3 mają bardzo mocne 3 rdzeniowe procesory (Procesor PS3 to dla mnie wprost cudeńko ale to już taki offtop) i każda gra wykorzystuje pełną moc jaką dają jej możliwości tych procesorów. A na PC? Mamy Core 2 Duo no ale to tylko dwa rdzenie i w zasadzie nie zawsze aż tak mocne (Patrz mój podpis :( ). Co prawda mamy Quad ale gry chodzą na nich znacząco gorzej niż na C2D, po prostu nie są na nie projektowane (i visa vis). Sądzę że GTA IV również nie będzie... Może to i lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 00:04, daemonaray napisał:

Sądzę że na 99% będzie standard czyli jeżeli będzie ew. polska wersja to będzie to oddzielny
plik, który zmienia ang. napisy na polskie. I w sumie dobrze, można posłuchać ładnie
nagranych dialogów i pouczyć się amerykańsko-rosyjskiego ;) Zastanawia mnie tylko jaki
trzeba będzie mieć procesor?

Podejrzewam że Core2Duo wystarczy... gra pewnie i tak nie będzie obsługiwała więcej niż dwóch rdzeni procesora.
Jak na Xboxie ruszyła, to i na PC ruszy. Ty się nie zapatruj w PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 00:25, Darkstar181 napisał:

Ty się nie zapatruj w PS3 :)


Wiem że to nie jest temat o konsolach ale trudno się nie zapatrzeć: Centralną jednostką obliczeniową konsoli jest procesor Cell zaprojektowany wspólnie przez firmy IBM, Sony i Toshiba. Składa się on z głównego 64-bitowego procesora PowerPC (tzw. "Power Processing Element" lub PPE) oraz ośmiu rdzeni typu "Synergistic Processing Elements" (SPEs). Do użytku w grach pozostanie sześć rdzeni, gdyż siódmy jest deaktywowany, by usprawnić produkcję (nawet gdy procesor opuści taśmę produkcyjną z niesprawnym jednym rdzeniem, może być użytkowany jako w pełni funkcjonalny), a ósmy zarezerwowano do obsługi systemu operacyjnego konsoli. Cały układ taktowany jest zegarem 3,2 GHz. Całość dostępna tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation_3 . Jakby nie patrzeć jest to najmocniejszy procesor na rynku, C2D przy nim to "kapeć". No ale może damy rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 00:29, daemonaray napisał:

> Ty się nie zapatruj w PS3 :)

Wiem że to nie jest temat o konsolach ale trudno się nie zapatrzeć: Centralną jednostką
obliczeniową konsoli jest procesor Cell zaprojektowany wspólnie przez firmy IBM, Sony
i Toshiba. Składa się on z głównego 64-bitowego procesora PowerPC (tzw. "Power Processing
Element" lub PPE) oraz ośmiu rdzeni typu "Synergistic Processing Elements" (SPEs). Do
użytku w grach pozostanie sześć rdzeni, gdyż siódmy jest deaktywowany, by usprawnić produkcję
(nawet gdy procesor opuści taśmę produkcyjną z niesprawnym jednym rdzeniem, może być
użytkowany jako w pełni funkcjonalny), a ósmy zarezerwowano do obsługi systemu operacyjnego
konsoli. Cały układ taktowany jest zegarem 3,2 GHz.
Całość dostępna tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation_3
. Jakby nie patrzeć jest to najmocniejszy procesor na rynku, C2D przy nim to "kapeć".
No ale może damy rade :)


Luz stary a crysis? jak dajemy rade crysisowi to damy rade wszystkiemu :d
(może nawet Viście:P)
poza tym u mnie Asek śmiga na średnich a grafika w tej grze jest taka sama jak na ps3...
damy rade panowie, załadować broń, o świcie zaatakujemy R* i wykradniemy im bete GTA 4 for PC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 00:29, daemonaray napisał:

. Jakby nie patrzeć jest to najmocniejszy procesor na rynku, C2D przy nim to "kapeć".
No ale może damy rade :)


Jednego nadal nie rozumiem. Jak można porównywać bezpośrednio architekturę konsoli (a w szczególności PS3) z PeCetami? Szczególnie odnosić się do Wikiepedii, jeśli przedstawione tu dane (wyrwane z kontekstu) nijak się nie mają do rzeczywistości. Nie chce mi się wypowiadać w tej kwestii, bo nie jestem Wielkim Znawcą, co po prostu zapominacie co niektórzy, czym w rzeczywistości są te osobne rdzenie w PS3 :) Na 100% NIE SĄ odpowiednikami tych komputerowych - są zbudowane całkiem inaczej i całkiem inaczej działają. Jeśli chodzi o rzekome niewykorzystywanie całości mocy PS3 przy takim choćby Uncharted - bzdura wypisana przez dział marketingowców Sony i jedyna nadzieja fanbojów na sensowny argument ;)
Prędzej porównałbym X0, ale to też nie to samo.
Do czego dążę? A do tego (kto chce się założyć?) , że GTA4 będzie pięknie śmigało na procku pokroju A64X2 3600+ w maksymalnych detalach, a karta grafiki styknie z najniżej półki cenowej dla graczy (GF 8600 GT), jak już tak sobie tu gdybamy :) Po prostu niemożliwym faktem jest, by tak wyglądająca gra wymagała czegoś lepszego. A i co z tego, że gra na konsolach zacina? Domeną konsol nie jest otwartość świata.
I dajcie sobie co niektórzy z kolejnymi bzdurami na temat wymagań: płakali niewierni nad Assassins Creed i co się okazało? Sprzęcik za max 1500zł i gra hula na maksa aż miło! Sami się nakręcacie ;)

>jak dajemy rade crysisowi to damy rade wszystkiemu

Pomijając fakt, jakie rzeczywiste wymagania miał Crysis, jak można porównywać te dwa silniki ze sobą? :(

>i wykradniemy im bete GTA 4 for PC

Taa, "wykradniemy" betę. Chyba chciałeś powiedzieć "wykradniemy pełną wersję z torrentów i pochwalimy się, że już graliśmy" tak jak to było wiele dni przed premierą AC :(

Prywatnie chciałbym spolszczenie a''la BioShock - full inglisz lub inglisz + napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Agntx

Chyba nie sądzisz że A64X2 3600+ jest wydajniejszy niż Cell? Istnieje wiele projektów, które wykorzystuje potencjał tych procesorów (Jeden z nich jest nawet śledzony na gram.pl). Nie chcę z Tobą dyskutować akurat tutaj na ten temat. Jeżeli wiki nie jest dla Ciebie dobrym źródłem, możesz posłużyć się stroną Sony - tam pewnie pisze to samo tylko po ang. Nie wiem co tutaj ma za znaczenie architektura, skoro mowa o mocy obliczeniowej... Uwierz mi, ja też również jestem zagorzałym PCtowcem, i ba... nie posiadam nawet aktualnie ŻADNEJ konsoli. Nietstety albo i stety jestem realistą... Co nie znaczy że gra na full detalach na jakimś średniej klasy C2D nie jest możliwa, bo jest - wszystko zależy od R*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:30, zioomziomm napisał:

> Na tym sprzęcie którego parametry podałeś nawet nie ma co marzyć, by GTA IV poszło.

>
> I przestań spamować.
DOBRA DOBRA DOBRA


Nie mogę, co za idiota. I to wcale nie obrażanie użytkownika, a naprawdę obiektywne stwierdzenie. A jeśli "zainteresowany" w jakiś inteligentny i składny sposób wyjaśni, że idiotą nie jest, zgodzę się wycofać to "pomówienie"

A co do tematu, więc po tej plotce że nie będzie, jest plotka że będzie :P Moim zdaniem jednak raczej wyjdzie. Toż projektowanie na kompa to sama przyjemność xD, daje też możliwość upiększenia swojej gry, a twórcy lubią z takiej okazji korzystać. A więc czekam i modernizuję kompa zawczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że niby Cell to taki świetny procek jest?? Najważniejszą kwestią jest tu umiejętność WYKORZYSTANIA jego potencjału! o ile mi wiadomo to są jak na razie problemy z algorytmami podziału zadań dla 4 rdzeni (podobno Xboxowe 3 to optymalna liczba dlatego AMD robi nowe trójrdzeniowe procki dla PC)...

ja się nie boje o to czy mi GTA4 pujdzie bo jak na razie gry które były na X360 i są teraz na PC (AC, GoW za niedługo jeszcze Mass Effect) działają mi bez zarzutu (mówię o sprzęcie typu: C2D 2.4GHz 2GB 7900GS), a jak wymienię grafike na 9600GT to już mogę tylko czekać aż zobaczę grę w full detalach.
Wydaje mi się że wymagania na PC będą wyglądały mniej więcej tak:
Pentium 4 3.2GHz (lub jego odpowiednik u AMD) C2D 1.8GHz (lub jego odpowiednik u AMD)
1GB XP lub 2GB Vista (konsole mają 256(PS3)/512(X360) i dają rade( swoją drogą to się zastanawiam czemu na PC 2 GB to już standard....))
GF 7600 (lub odpowiednik u AMD ATI (chyba X1650)
pewnie z 20GB na dysku;) (dlatego na Xboksie GTA4 się nie instaluje bo by cały dysk wersji premium zajmowała:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:18, player000 napisał:


Wydaje mi się że wymagania na PC będą wyglądały mniej więcej tak:
Pentium 4 3.2GHz (lub jego odpowiednik u AMD) C2D 1.8GHz (lub jego odpowiednik u AMD)
1GB XP lub 2GB Vista (konsole mają 256(PS3)/512(X360) i dają rade( swoją drogą to się
zastanawiam czemu na PC 2 GB to już standard....))
GF 7600 (lub odpowiednik u AMD ATI (chyba X1650)
pewnie z 20GB na dysku;) (dlatego na Xboksie GTA4 się nie instaluje bo by cały dysk wersji
premium zajmowała:D)


Minimalny procesor to na pewno będzie potrzebny dwurdzeniowy, czyli np. Pentium D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 08:17, Sad Statue napisał:


Nie mogę, co za idiota. I to wcale nie obrażanie użytkownika, a naprawdę obiektywne
stwierdzenie. A jeśli "zainteresowany" w jakiś inteligentny i składny sposób wyjaśni,
że idiotą nie jest, zgodzę się wycofać to "pomówienie"



UWAGA!!! W tej chwili Twój mózg zostanie zoptymalizowany do wydajniejszej pracy!!! Proszę czekać ........................................................ Wynik operacji: Mózgu nie znaleziono!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że jesteś zabawny - mylisz się. Reprezentujesz poziom rozwydrzonego przedszkolaka.

Też uważam, by spolszczeniu poddać jedynie napisy a głosy postaci zostawić oryginalne. Nie potrafię wyobrazić sobie Nico dukającego po polsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:43, zioomziomm napisał:

UWAGA!!! W tej chwili Twój mózg zostanie zoptymalizowany do wydajniejszej pracy!!! Proszę
czekać ........................................................ Wynik operacji: Mózgu
nie znaleziono!


I tak o to zioom pokazał swoją wyższość intelektualną. Przepraszam za pyskowanie, nie jestem godzien smarować ci cholewki, panie trolu ;> Nie wiem, co wy ludzie widzicie w denerwowaniu ludzi i udawaniu kretynów? Trolowanie, czy to aż takie zabawne?

A wracając do tematu, to uważam, że nie ma co gdybać o wymaganiach. Jak będzie tak będzie, ale IMO nie będą jakieś strasznie wysokie,twórcy całkiem nieźle potrafią optymalizować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:48, Union Pacific napisał:

Jeśli myślisz, że jesteś zabawny - mylisz się. Reprezentujesz poziom rozwydrzonego przedszkolaka.

Też uważam, by spolszczeniu poddać jedynie napisy a głosy postaci zostawić oryginalne.
Nie potrafię wyobrazić sobie Nico dukającego po polsku ;)

to nie był zar to było do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:48, Union Pacific napisał:

Jeśli myślisz, że jesteś zabawny - mylisz się. Reprezentujesz poziom rozwydrzonego przedszkolaka.

Też uważam, by spolszczeniu poddać jedynie napisy a głosy postaci zostawić oryginalne.
Nie potrafię wyobrazić sobie Nico dukającego po polsku ;)


Co do zioma, weź daj spokój, on nam wszystkim pokaże. Tak naprawdę nikt nie dorasta do jego poziomu, dla tegoż nie rozumiemy jego geniuszu. My, prości ludzie, złóżmy mu pokłon i zamilczmy :P

A co do spolszczenia, to prawda, też nie chciał bym tego usłyszeć. Są jeszcze dwie sprawy. Pierwsza - w wersji angielskiej są gwiazdy, po drugie nagrano je za pewnie z rozmachem i profesjonalnie, więc IMO lepiej nie ryzykować pełnego spolszczenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:53, Sad Statue napisał:

A co do spolszczenia, to prawda, też nie chciał bym tego usłyszeć. Są jeszcze dwie sprawy.
Pierwsza - w wersji angielskiej są gwiazdy, po drugie nagrano je za pewnie z rozmachem
i profesjonalnie, więc IMO lepiej nie ryzykować pełnego spolszczenia ;]


Taa, już sobie wyobrażam - pierwsza scena a tu Niko mówiący głosem K. Kowalewskiego xD (do aktora broń Boże nic nie mam, ale samo zestawienie rozbraja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:51, zioomziomm napisał:

to nie był zar to było do niego


Hyhy, a ten greps to z kaczora donalda, czy skąd? :P Ziomie, zaprawdę, nie jest tak że coś do Ciebie mam, po prostu zachowuj się jak przystało na rozsądnego człowieka, a nie zajaranego dwunasto-jedenasto latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować