Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Oto moje screeny na sprzecie który podałem kilkanascie postów wcześniej. Myślę że same ustawienia mógłbym jeszcze troszkę podwyższyć ale nie chciało mi się bawić wolałem grać.

PS: Gierka chodzi bez zacięcia( bynajmniej jestem po misjach ze strzelaniem i nic takiego mi sie nie przytrafiło). A w weekend popróbuje zwiększyć ustawienia.

20081204210125

20081204210130

20081204210137

20081204210147

20081204210157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:00, Douzi napisał:

Tutaj wrzucam screen z moim ustawiania a na nieco wcześniejszych moich screenach możecie
zobaczyć efekt tych ustawień.


a mozesz wlaczyc efekt blur ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:00, filip1-1 napisał:

Brawo ale nie jest lepszy w przypadku GTA IV R* napisał wczoraj wiadomość ( jest bodajże
na www.gry-online.pl ) że nie ma na świecie komputera który pociągnie GTA IV w wysokiej
rozdzielczości na max detalach więc się pogódź z tym że twój super komp tego nie ruszy
przykro mi:(


Z nowym i7 Asusem R2E 12 GB ram i three way sli gtx 280 chyba ruszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:00, Douzi napisał:

Tutaj wrzucam screen z moim ustawiania a na nieco wcześniejszych moich screenach możecie
zobaczyć efekt tych ustawień.

sorki ale nie ma tego screena z ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:00, Douzi napisał:

Tutaj wrzucam screen z moim ustawiania a na nieco wcześniejszych moich screenach możecie
zobaczyć efekt tych ustawień.


Chyba screeny pomyliłeś :P

Dnia 04.12.2008 o 21:00, Douzi napisał:

Oto moje screeny na sprzecie który podałem kilkanascie postów wcześniej. Myślę że same
ustawienia mógłbym jeszcze troszkę podwyższyć ale nie chciało mi się bawić wolałem grać.

PS: Gierka chodzi bez zacięcia( bynajmniej jestem po misjach ze strzelaniem i nic takiego
mi sie nie przytrafiło). A w weekend popróbuje zwiększyć ustawienia.



Na jakim sprzęcie grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:02, Midnight16 napisał:

> Brawo ale nie jest lepszy w przypadku GTA IV R* napisał wczoraj wiadomość ( jest
bodajże
> na www.gry-online.pl ) że nie ma na świecie komputera który pociągnie GTA IV w wysokiej

> rozdzielczości na max detalach więc się pogódź z tym że twój super komp tego nie
ruszy
> przykro mi:(

Z nowym i7 Asusem R2E 12 GB ram i three way sli gtx 280 chyba ruszy ;p

Może i tak ale kogo na to stać?? Bill Gatesa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 20:57, RavenSoul napisał:


Zależy od patcha, jak zoptymalizują porządnie to i na medium może Ci smigać... to się
dopiero okaże....

hmm ale czegoś nie rozumiem... moja karta wypada w teście o wiele lepiej niż NVIDIA podana w zalecanych. moja ma wszystkie wartości ma od 2 do 4 razy większe niż NVIDIA. Więc dlaczego ma działać na low z przycinkami??
EDIT no a oprócz tego mam proca C2Q 4 x 2,4, płyte ASUS P5K i 2 GB RAMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 21:02, Midnight16 napisał:

Z nowym i7 Asusem R2E 12 GB ram i three way sli gtx 280 chyba ruszy ;p


komp może ale gtx280 też ma obecnie "5 fps issue" więc z trzema to wyjdzie jakoś 1,5 - 12 fps max ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ecko i Filip - sorry pomyłka. Teraz już wrzucam screena z ustawianiami. Zauri nie wiem, czy jest to widoczne w ustawianiach, bo nie znam się akurat na tym aspekcie jeżeli coś takiego miałbym nie włączone a dałoby się i to podniosło by efekt graficzny w byłbym wdzięczny jakbyś powiedział jak to zrobić.

20081204210426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:05, master94gt napisał:


>
> Zależy od patcha, jak zoptymalizują porządnie to i na medium może Ci smigać... to
się
> dopiero okaże....
hmm ale czegoś nie rozumiem... moja karta wypada w teście o wiele lepiej niż NVIDIA
podana w zalecanych. moja ma wszystkie wartości ma od 2 do 4 razy większe niż NVIDIA.
Więc dlaczego ma działać na low z przycinkami??


A jaką masz kartę graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:04, Midnight16 napisał:

Tak a propos filip, masz już GTA na kompie?

Nie jutro będę miał i nawet mi nie pójdzie muszę czekać do świąt to sobie na chwile sprawie radeona 3850 512mb tak na chwile bo w lutym wymieniam kompa na całkiem nowego ale wiem cokolwiek o tym co się dziej z GTA IV bo siedze na tym forum od 1 grudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:06, Midnight16 napisał:

Nie mówiłeś nic o cenie, a R* "powiedziało", że na żadnym nie pójdzie ;] A jednak pójdzie.


R* nigdy nie powiedział, że na żadnym nie pójdzie. On tylko odradzał granie w wysokiej rozdzielczości w full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 21:05, master94gt napisał:

hmm ale czegoś nie rozumiem... moja karta wypada w teście o wiele lepiej niż NVIDIA
podana w zalecanych. moja ma wszystkie wartości ma od 2 do 4 razy większe niż NVIDIA.
Więc dlaczego ma działać na low z przycinkami??


wiedziałem, że poruszysz ten temat... ;P
racja, zgadzam się z tobą w pełni. GTA IV jest NIESAMOWICIE żle zoptymalizowane pod wszystkie ATI oraz NV 7900 i gtx280
Najlepiej sprawuje się obecnie na GF8600 i GF 8800 (chociaż tutaj też są problemy z teksturami)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:05, RavenSoul napisał:


> Z nowym i7 Asusem R2E 12 GB ram i three way sli gtx 280 chyba ruszy ;p
>

komp może ale gtx280 też ma obecnie "5 fps issue" więc z trzema to wyjdzie jakoś 1,5
- 12 fps max ^_^


no to może HD4870 x2 w CrossfireX, ale najlepiej poczekać do nowych gtx350 ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry jeszcze informuje, że co do tych ustawień to jestem w stanie przykładowo zwiększyć nie co te detale, ale nie wiem czy w sumie wpłynie to jakoś szczególnie na grę i czy będzie ona płynnie działać. To są ustawieniach te zalecane, automatyczne i na takich gra. Co do rozdzielczości, bo ktoś pytał niestety, ale tylko 800x600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem GTA na P4 3GHz, 1GB ram, 7600gs :D Zasięg wzroku wynosi może 3 metry a poza tym obszarem jest "fog of war". Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo przekłamań graficznych.
Powiem że nie warto odpalać tej gry na konfiguracjach poniżej wymagań minimalnych. Za momencik sprawdzę jak to wyglada na c2d , 8400gs + 4 GB RAM oraz Q6600 + 9600GT

Zanim udało mi się uruchomić gta wystąpiły problemy z logowaniem do SC (w końcu podłączenie udało się przy którejś próbie). Kłopoty pojawiły się również podczas uruchamniania programu - zwyczajnie następował restart komputera - okazało się żę securom kłóci się z demontoolsem i wystarczyło tylko usunąć DT.

I jeszcze jedno grę zamówiłem w preorderze na gramie (odbiór w centrum Warszawy) dzisiaj powiedzieli mi że dostaną towar najprawdopodobniej w poniedziałek . Ostatecznie zakupu dokonałem w empiku. Szkoda że tak wyszło, gram powinien się rozliczyć z dostawcą. Niemalże tygodniowy poślizg czasowy to duża przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować