Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

A ja mam problem już przy instalacji. Problemem jest koszmarnie wolny odczyt płyty dvd. Instalacja trwa już od godziny, a wykonano ok 42 %. Mam całkiem dobry napęd DVD i nigdy czegoś takiego nie było. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:50, RavenSoul napisał:

panel sterowania > wydajność i konserwacja > system

ten instaler to norma, najlepiej otwórz płytę znajdź setup i z tego wystartuj.
Pozdrawiam

Ok ja już zainstalowałem tego Social Club''a ale mam jak go włączam taki problem

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35546&pid=5461

Reinstalowałem i nie wiem co mam dalej robić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera no siara i wiocha bo inaczej tego nazwać nie można, sam czwórki na PeCecie nie mam i nie widziałem w akcji ale wnioskując z tego, że w tym temacie zamiast spisywać swe wrażenia z gry powstał dział pomocy technicznej coś jest nie tak....R* się nie chciało czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:51, krynius napisał:

A ja mam problem już przy instalacji. Problemem jest koszmarnie wolny odczyt płyty dvd.
Instalacja trwa już od godziny, a wykonano ok 42 %. Mam całkiem dobry napęd DVD i nigdy
czegoś takiego nie było. Macie jakiś pomysł?


Spokojnie gra u mnie instalowała się ponad godzine a mam miesiac temu kupiony nowy napęd...Spokojnie i cierpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:53, Kejter93 napisał:

Cholera no siara i wiocha bo inaczej tego nazwać nie można, sam czwórki na PeCecie nie
mam i nie widziałem w akcji ale wnioskując z tego, że w tym temacie zamiast spisywać
swe wrażenia z gry powstał dział pomocy technicznej coś jest nie tak....R* się nie chciało
czy co ?



Chcieli po prostu wydać grę przed świętami i wydali,ale nie grę tylko WCZESNĄ BETĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 4870 512mb
e8400,
2gb ramu
gra chodzi na 25-30 fpsach przy ustawieniach, które można okreslić jako medium/high.
Mam tylko problem z Multiplayerem bo nie mogę się podłączyć do 90% serwerów, wie ktoś może o co chodzi?
Wyskakuje mi unable/ can''t connect to server:/

A co do kwestii fabularnej w gta IV to ona po prostu miażdży, tak fajnej historii i postaci jeszcze w żadnej grze z serii nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 21:53, Adeq napisał:

Ok ja już zainstalowałem tego Social Club''a ale mam jak go włączam taki problem

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35546&pid=5461

Reinstalowałem i nie wiem co mam dalej robić ;/



Głowy nie dam, ale sprawdź czy masz tego SP3 i powinieneś mieć też zainstalowany .NET Framework 3 lub nawet 3.5, bez tego social raczej nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 22:00, RavenSoul napisał:

Głowy nie dam, ale sprawdź czy masz tego SP3 i powinieneś mieć też zainstalowany .NET
Framework 3 lub nawet 3.5, bez tego social raczej nie rusza

Ale jak sprawdzić tego SP3? Ja się osobiście na kompach nie znam, więc nie wiem. Już ściągam tego frameworka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sie dowiedziałem że gierka z wirtusa już przyszła :) Jutro do domu to i pogramy (albo i nie, zobaczymy co na to moj laptop).
Co do Waszych opinii to z jednej strony szkoda mi, że z grą na którą czekałem od pierwszego trailera (pamietam noc kiedy była jego premiera) jest tyle problemów. Ale z drugiej, gdyby Rockstar nie wydał gry na czas, byłoby narzekanie, że opóźnienia i lecą sobie w kulki. Premiery nie przełożyli i w sumie na jedno wyszło. Po prostu troche zawalili i sie nie wyrobili... moim zdaniem, pewnie ze 2,3 patche i będze ładnie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ok. godzinie gry mogę powiedzieć tak: gta4 to przykład jak NIE powinno się robić konwersji (zwłaszcza boli optymalizacja) ale przy samym wykonaniu gry problemy z przeniesieniem na PC szczególnie nie przeszkadzają, gra się wyśmienicie. Klimat i wykonanie powalają, gdyby nie sprawdzian z matmy, pewnie bym teraz siedział w LC. Jeśli chodzi o instalację, rzeczywiście trwa to bardzo długo, a jedyny "problem" jaki miałem to konieczność ściągnięcia aktualizacji live (co razem z instalacją zajęło mi ok. 15 min). Jeszcze mógłbym powiedzieć o moim problemie z kompletnie nieczytelnym okienkiem po włożeniu płyty, ale jako, że są tam tylko 2 przyciski to nie sprawiło żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:51, Chester001 napisał:

no ale wogóle skandal dałeś za gre ponad 100 .. a oni spieprzyli pierwsze wyskakujące
okienko...
nikt tej gry nie instalował zanim poszła do tłoczni ?:/


Nie no, po co mieli instalować. Wystarczy powiedzieć, ze gra jest zrobiona na komputery których jeszcze nie ma. Bardzo wygodne IMHO. W Gothicu 3 mogli zrobić taki myk a jednak przyjeli baty.
Załóż R* Poland, zrób "gre" w której obraz się będzie renderował, jak obiekt w 3D studio maxie ( 30 sekund ruchu ok 25 minut na szybkim kompie na przykład) powiemy, że gra jest pięknie zoptymalizowana, tylko jeszcze nie ma takich kompów co by ją uciągnęły ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ta defragmentacja troszkę "upłynniła" mi grę, ale bez rewelacji. Pierwsze odczucia bardzo pozytywne, wrażenie zrobił na mnie ogrom i możliwości tego świata.
Mam jednak pytanie: nie wiecie jak można zmienić to durne ustawienie kamery podczas jazdy samochodem, żeby po zawróceniu o 180 stopni nie pokazywało mi boku auta, ale kierunek, w którym jadę? Jest to trochę denerwujące, bo często ładuję się pod samochód, nie widząc gdzie jadę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 22:03, Adeq napisał:

Ale jak sprawdzić tego SP3? Ja się osobiście na kompach nie znam, więc nie wiem. Już
ściągam tego frameworka


jak mówiłem naciskasz start>panel sterowania>wydajność i konserwacja> system.
Na pierwszym ekranie będzie specyfikacja Twojego kompa.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:46, Carnage13 napisał:

Z tego co czytam to te błędy , doczytywania itp. dzieją się głównie na Radkach , jak
narazie nie widziałem żadnych zażaleń użytkowników GF''ów ablo ja nie zauważyłem albo
na GF''ach nie wspomnianych problemów albo jeszcze niekt nie grał w IV na GF''ach :D


Graliśmy na GF. Powiem Ci, że w większości działa w miarę, ale na 7900 gra nie chodziła poprawnie. Męczyłem się z tym całe popołudnie (jaa xd) i udało się zmusić grę do działania, ale tylko dzięki temu, że R* łaskawie zalecił sterowniki beta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować