Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Mam problem z GTA. jak uruchamiam gre to pojawia mi sie okienko z napisem "ERROR SMN40" i nie wiem o co chodzi dodam jeszcze, ze przy rozpoczęciu instalacji jak sie pojawia okienko to zamiast normalnych napisów w nim, mam jakieś kwadraciki (i to ca mam instalować wybieram na oślep :/) Wie ktoś może o co chodzi? A tak na marginesie to gdzie na gram można by zareklamować gta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:48, makli napisał:

Mam problem z GTA. jak uruchamiam gre to pojawia mi sie okienko z napisem "ERROR SMN40"
i nie wiem o co chodzi dodam jeszcze, ze przy rozpoczęciu instalacji jak sie pojawia
okienko to zamiast normalnych napisów w nim, mam jakieś kwadraciki (i to ca mam instalować
wybieram na oślep :/) Wie ktoś może o co chodzi? A tak na marginesie to gdzie na gram
można by zareklamować gta??



Wszystkie błedy były opisane nieco wcześniej, Natomiast co do pierwszego ekranu, to wszyscy tak mają... po prostu Cenega skopała sprawe,. Najlepiej odpalać setupa zpłyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:43, Mateox86 napisał:

> Mam takie pytanie?
> Czy komuś nie wyświetla się stan amunicji? Bo chyba powinien.
>

Ogólnie powinien się wyświetlać i to nawet na stałe, a czy kiedy zmieniasz broń, wyświetla
się?


Nie. A jak przełączę na pięść to znak broni odlatuje w bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:48, makli napisał:

Mam problem z GTA. jak uruchamiam gre to pojawia mi sie okienko z napisem "ERROR SMN40"
i nie wiem o co chodzi dodam jeszcze, ze przy rozpoczęciu instalacji jak sie pojawia
okienko to zamiast normalnych napisów w nim, mam jakieś kwadraciki (i to ca mam instalować
wybieram na oślep :/) Wie ktoś może o co chodzi? A tak na marginesie to gdzie na gram
można by zareklamować gta??


Nie jestem pewien, bo na liscie błędów nie ma kodu SMN :/
jest tylko taki ( oczywiście jeśli pomyliłeś literki):
RMN40 Windows XP: Need to have Service Pack 3 or higher to proceed.

pozdrawiam

W sumie dam całego linka do kilku rozwiązań problemów:
http://www.pcgameshardware.com/aid,669392/News/GTA_4_PC_Several_problems_solved_Update_Known_problems_and_solutions/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:55, RavenSoul napisał:

> Mam problem z GTA. jak uruchamiam gre to pojawia mi sie okienko z napisem "ERROR
SMN40"
> i nie wiem o co chodzi dodam jeszcze, ze przy rozpoczęciu instalacji jak sie pojawia

> okienko to zamiast normalnych napisów w nim, mam jakieś kwadraciki (i to ca mam
instalować
> wybieram na oślep :/) Wie ktoś może o co chodzi? A tak na marginesie to gdzie na
gram
> można by zareklamować gta??

Nie jestem pewien, bo na liscie błędów nie ma kodu SMN :/
jest tylko taki ( oczywiście jeśli pomyliłeś literki):
RMN40 Windows XP: Need to have Service Pack 3 or higher to proceed.

pozdrawiam

W sumie dam całego linka do kilku rozwiązań problemów:
http://www.pcgameshardware.com/aid,669392/News/GTA_4_PC_Several_problems_solved_Update_Known_problems_and_solutions/



Faktycznie skopałem literki dzięki wielkie wszystkim którzy pomogli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:45, RavenSoul napisał:


> Odpalisz po patchu:)


Nie sądzę. Nie chcę go dołować, ale też nie rób mu nadziei..... Po patchu, to może podane
wymagania w końcu będą się miały do siebie... A gdzie tam 9550 do x1900 z minimalnych?
:/ Jednak spróbować mu nie bronię, to jego pieniążki....
Pozdrawiam


a jak by bylo gdybym dal radeona 3450 hd albo 3650 hd lub 3850 hd i dolozyl ram zeby bylo 2 gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra :P skoro nie chcecie podac linka to powiedzcie z własnego doświadczenia :P

AMD Athlon 64x2 Dual Core @ 3,21 GHz
GeForce 8800 GT 512 MB
Geil 2 GB RAM
Windows XP Home Edition
Service Pack 2
Sterowniki karty chyba najnowsze 178. cośtam :P

I teraz tak... czy pogram sobie "płynnie" i na jakich ustawieniach? :) bo programy od sprawdzania czy twój komp udźwignie gre lubią kłamać albo przesadzają ^^

P.S. Odnośnie SP... jeśli trzeba to zaktualizuje co SP3

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jak ci pójdzie to nie wiem bo ludziom różnie chodzi.

Dnia 05.12.2008 o 22:03, FoZz napisał:

P.S. Odnośnie SP... jeśli trzeba to zaktualizuje co SP3

Tak, bez SP3 gra się nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:04, Ecko09 napisał:

>

Właśnie. Musisz mieć SP3, inaczej gry nie uruchomisz, jak już to zrobisz powinno na medium
dać się grać.


Medium powiadasz... hmm... myślałem, że udźwignę więcej :P cóż pomęczę kompa może jednak pójdzie na MAX bez przycinki <trzyma kciuki> ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musicie miec sp3 bo inaczej nie zadziala. Dziala roznie. Jezeli sprawnie sie poslugujesz komputerem to zrobizs ze na zalecanym sprzecie ruszcy ci na 1440x960 i srednio wysokich bez przycinki. Na wyzszych wymaganiach nie testowalem bo na takich statach gra wygloada swietenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:59, mikus97 napisał:

a jak by bylo gdybym dal radeona 3450 hd albo 3650 hd lub 3850 hd i dolozyl ram zeby
bylo 2 gb?


Odpowiem Ci tak:
Obecnie gra jest maksymalnie skopana - a w szczególności pod ATI. Ja mam: HD4850 512Mb, Core duo e6750 3.0 Ghz, 4GB 800mhz ram (3,25 wykrywa XP) i chociaż nie jest to szczyt technologiczny to z nowościami sobię radził,a GTA IV chodzi na prawdę słabo na medium/low.... W sumie się nie tnie, ale jakoś tak "pływa" grafa jest skopana, tekstury się nie ładują, cienie migocą.... ogólnie porażka straszna.
Jeśli wyjdzei patch lub chociażby hotfix pod ATI to gra powinna Ci chodzić na każdej z tych kart, ale osobiście proponował bym Ci tą najmocniejszą z nich czyli HD3850. W końcu "mocy" nigdy nie za wiele ;P a cenowo bardzo się nie różnią chyba... No i ram oczywiście też by Ci się przydał.....
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc święta popsuły nam pecetową wersję gta4 hmm to jakby mikołaj przyszedł do naszego domu mówiąc "dawać prezenty" fani gta mogą być szczęśliwi z wydania jej wreszcie na PC a rozczarowani licznymi niedociągnięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:06, FoZz napisał:

> >
>
> Właśnie. Musisz mieć SP3, inaczej gry nie uruchomisz, jak już to zrobisz powinno
na medium
> dać się grać.

Medium powiadasz... hmm... myślałem, że udźwignę więcej :P cóż pomęczę kompa może jednak
pójdzie na MAX bez przycinki <trzyma kciuki> ^^


O Max możesz zapomnieć, bo nawet sam Rockstar odradza granie ma max detalach. Podobno nie ma maszyny, która sobie z tym poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:08, RavenSoul napisał:

> a jak by bylo gdybym dal radeona 3450 hd albo 3650 hd lub 3850 hd i dolozyl ram
zeby
> bylo 2 gb?

Odpowiem Ci tak:
Obecnie gra jest maksymalnie skopana - a w szczególności pod ATI. Ja mam: HD4850
512Mb, Core duo e6750 3.0 Ghz, 4GB 800mhz ram (3,25 wykrywa XP)
i gra chodzi na prawdę
słabo na medium/low.... W sumie się nie tnie, ale jakoś tak "pływa" grafa jest skopana,
tekstury się nie ładują, cienie migocą.... ogólnie porażka straszna.
Jeśli wyjdzei patch lub chociażby hotfix pod ATI to gra powinna Ci chodzić na każdej
z tych kart, ale osobiście proponował bym Ci tą najmocniejszą z nich czyli HD3850. W
końcu "mocy" nigdy nie za wiele ;P a cenowo bardzo się nie różnią chyba... No i ram oczywiście
też by Ci się przydał.....
Pozdrawiam

no niby tak, ale powiedz mi jeszczze czy ktora kolwiek karta ruszy na zasilce 350 wat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zastanawia mnie jedna rzecz :) mianowicie... w zalecanych stoi jak wół, że potrzeba Phenom x3
2,1 GHz co daje razem zegar o mocy 6,3 GHz (moge się tutaj mylić... nie jestem doświadczony w tych sprawach ale wydaje mi sie, że dobrze rozumuje :P jeśli nie... poprawcie mnie) i, że 2,5 GB ram ALE pod Viste a pod XP tylko 2 GB... a mój procek ma 2 rdzenie po 3,21 co daje łączną sumę 6,4 z hakiem... i spełniam 2 GB ram więc nie wiem czemu systemrequirementslab.com skarzy się, że mam za slaby procek i niewystarczającą ilosć RAMu... Dziwnoza ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:13, Ecko09 napisał:

>

Bo tych GHz w procesorze wielordzeniowym się nie sumuje ;P


Heh, mówiłem, że się nie znam :P ale wtopa :P się ośmieszyłem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2008 o 22:10, mikus97 napisał:

no niby tak, ale powiedz mi jeszczze czy ktora kolwiek karta ruszy na zasilce 350 wat
:/


Uhhh... >_< Wybacz, ale tutaj Ci nie pomogę, musisz zasięgnąć rady kogoś innego. Sam się na tym naciąłem dwa razy ( znaczy się za słaby zasilacz w stosunku do Karty/ramów) więc kupuję najmocniejsze jakie są.....
Niestety pod te Radki to nie mam pojęcia więc nic Ci nie zasugeruję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować