Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

To czy aby zapisać zrobiony filmik mam wejsc tam na dole co jest 720... czegoś tam:-) (wiecie o co chodzi, jest tez do wyboru 1020 ale nie moge wybrac)? Bo później się włącza filmik z gry i straaaaaaasznie sie tnie. ell brek napisał, ze sie tnie bo wlasnie sie zapisuje na dysk i, ze trzeba czekac do konca ale, zeby przez ponad 10 min nawet sie 5 min nie wgrało (1/3)... to na pewno tak nalezy zapisac film na dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem,ponieważ mam gta i sprawa wygląda tak ze zainstalowałem sobie gierkę i te wszystkie potrzebne komponenty typu social club i game for windows czy jak to się tam nazywa no i gram sobie wszystko ładnie pięknie zapisuje gierkę też elegancko tylko gdy już wyłączę grę i idę sobie gdzieś na dwór po czym wracam i odpalam gta to pokazuje mi się tylko pusty,czarny ekran i nic więcej w tym momencie gdzie powinny być te początkowe napisy na biało a tu nic czarna otchłań dopiero jak przeinstalowałem na nowo grę to znowu pograłem sobie i gdy znowu wyłączyłem grę i poszedłem na dwór i gdy wróciłem znowu był czarny obraz...wie może ktoś DLACZEGO??


PISZE PONOWNIE,PROSZE O ODPOWIEDZ PONIEWAZ NIE MAM ZAMIARU ZA KAZDYM RAZEM INSTALOWAC GIERKI NA NOWO....sprzet. 2gb ramu,procek 2rdzenie 5600+,karta GeForce8600 512MB...czemu tak mi sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, tylko że gra się włącza po jakiejś minucie, dwóch. Zauważyłem, że wszystko ładuje się cacy i szybko, gdy nie logujesz się do Social Clubu i grasz offline - sprawdź, może to coś poprawi ( oczywiście, jeśli koniecznie chcesz zagrać multiplayera, to takie rozwiązanie nie wchodzi w grę)
Jak nie pomoże, to zostaje tylko jedna rada: Nie wychodź tyle na dwór, graj do oporu ! ^_^ ( joke ofcoz)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:04, MarQs07 napisał:

Koleś jesteś żałosny... A z błędem masz racje, głupio zrobiłeś, że pokazałeś się na
tym forum i podzieliłeś się z nami swoją głupota.


Żałosne? weź się zastanów co piszesz, kradzież nie jest żałosna, zasysanie nielegalnych plików moze być przestępstwem, może być nie moralne, można też powiedzieć ze jest złe. ale żałosne?
Twoim zdaniem osoba która okrada bank jest żałosna?
żałosną osobą może być ten kto zwymiotuje na całe mieszkanie podczas imprezy a przy tym lklei się do dziewczyn zdając sobie sprawę z tego co robi.
Reaguję w ten sposób ponieważ denerwują mnie osoby które nie wiedzą co znaczą co poniektóre terminy, a mimo to ich używają... często nie adekwatnie do sytuacji.
Dziękuje :)

PS żałosny może być też Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 22:49, Cyngiel MAster napisał:


Żałosne? weź się zastanów co piszesz, kradzież nie jest żałosna, zasysanie nielegalnych
plików moze być przestępstwem, może być nie moralne, można też powiedzieć ze jest złe.
ale żałosne?
Twoim zdaniem osoba która okrada bank jest żałosna?
żałosną osobą może być ten kto zwymiotuje na całe mieszkanie podczas imprezy a przy tym
lklei się do dziewczyn zdając sobie sprawę z tego co robi.
Reaguję w ten sposób ponieważ denerwują mnie osoby które nie wiedzą co znaczą co poniektóre
terminy, a mimo to ich używają... często nie adekwatnie do sytuacji.
Dziękuje :)

PS żałosny może być też Troll


Widzisz, tylko gdybyś uważne przeczytał mój post, to zauważyłbyś, że użyłem pogrubienia w słowach "mądrzejszy" i ''zrobiłem błąd". Dla mnie osoba która uważa, że ściąganie gier za darmo z torrentów czy innych stron jest mądrzejsze od kupienia gry jest żałosna.
Również dziękuje ;)

P.S. Nie róbmy z tego już wielkiej afery, każdy przedstawił swoje poglądy i jest git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dziś pograłem sobie po raz pierwszy w GTA IV. Pierwsze wrażenie? Ocena 9/10. Denerwują mnie błędy cieni i pikselowanie niektórych detali, ale całość prezentuje się prawie wybitnie.

Jest jeszcze mały mankament - gdy w grze jest noc to gra działa mi całkowicie płynnie, jezeli nadejdzie dzień to widzę lekkie ścięcia, nieco to denerwujące. Myślę, że to ma jakis związek albo z efektami cienia albo ilości NPC na ulicach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację.
No ale... jeszcze gwoli ścisłości.
Piractwo to dziwna sprawa, tak napradę wiele jeśli nie większość nie widzi w tym nic złego, bo nie kradniemy rzeczy ficycznej.
prblem polega na tym ze ludzie nadal wyznają zasadę "czego nie widać tego nie ma"
I tak też jest z piratami.
Bardziej moralne jest zesanie pliku niż kradzież pieniędzy na grę.
Sytuacja zmieniłą by się gdyby serwisy typu Steam zostały spopularyzowane a w Polsce w końcu zawitały by lepsze ceny ( w stanach 25 dolców za gre to standard, tylko ze oni zarabiają powiedzmy 1000 dolarów, w Polszy gra kosztująca stówkę to 1/10 krajowej pensji) i w tym tkwi problem, inna inszość zę ludzie lubią mieć coś za darmo.
Wypadało by żeby ktoś coś z tym zrobił, nie zakazem to może akcją informacyjną?
No i tyle w temacie :)
co do GTA to może już niebawem pogram naprawdę a nie mając 5 klatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 23:25, Union Pacific napisał:

No, dziś pograłem sobie po raz pierwszy w GTA IV. Pierwsze wrażenie? Ocena 9/10. Denerwują
mnie błędy cieni i pikselowanie niektórych detali, ale całość prezentuje się prawie wybitnie.


Jest jeszcze mały mankament - gdy w grze jest noc to gra działa mi całkowicie płynnie,
jezeli nadejdzie dzień to widzę lekkie ścięcia, nieco to denerwujące. Myślę, że to ma
jakis związek albo z efektami cienia albo ilości NPC na ulicach...


wiesz co, to jest cholernie zabawne, bo u mnie jest na odwrót. Jest dzień, gra jest płynna i przyjmenie sie jeździ. Natomiast nocą, zaczyna zwalniać, nie jakoś drastycznie ale zauważalnie :)
Pozostaje czekać na patcha :) Ciekawe kiedy... Bo niby już gotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 23:26, Cyngiel MAster napisał:

Sytuacja zmieniłą by się gdyby serwisy typu Steam zostały spopularyzowane a w Polsce
w końcu zawitały by lepsze ceny ( w stanach 25 dolców za gre to standard (...)


to zes pojechal. CoD 4 na steamie nadal stoi 50 dolcow ... a premiera miala juz jakis czas temu...
25 to standard, ale albo za gre kiepska albo wiekowa juz bo dobre gry u nich trzymaja wartosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test z GTA 4 na obsługę crossfire X we wbudowanym benchmarku i wyniki są następujące:
z włączoną opcją crossfire X:
32,79 FPS i 32,26 FPS
z wyłączoną opcją crossfire X:
30,55 FPS i 31,55 FPS

Konfiguracja komputera:
CPU Core 2 Duo 8400 (nie kręcony), 4 GB RAM Corsair, 2x Radeon 4850 512 MB Powercolor.

Wnioski: albo gra nie wykorzystuje opcji Crossfire w ogóle (rozrzut 2-3 FPS uznaję za niepewność pomiaru), albo co innego ogranicza grę.

Ustawienia testowe:
Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz) - większej rozdziałki mój monitor niestety nie daje (tak wiem że to nie dla 2x 4850 ale mam zamiar niedługo cos większego se sprawić)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 64
Detail Distance: 100

Jak będę miał czas to podkręcę procka i przeprowadzę testy raz jeszcze może wtedy się coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem gierkę w piątek. Zbyt dobrze na początku nie chodziła, troszkę potrafiła chrupnąć na medium. Mój sprzęt to Core2Duo E6750, 4 GB Ramu (800MHz), do tego Asus EN8800GTS 512 MB. I co zabawne, wczoraj postanowiłem dodać magiczny parametr do gta4laucher.exe (czyli -norestrictions -nomemrestrict) wyłączający ograniczenia w ustawieniach grafiki i dokonałem zmian:

Wcześniej (gra potrafiła czasem chrupnąć):
Video Mode: 1680 x 1050
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 25
Detail Distance: 50
Zużycie pamięci: 431/491

Teraz:
Video Mode: 1680 x 1050
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 30
Detail Distance: 50
Zużycie pamięci: 800/491

I jakie wnioski? Gra po zmianie ustawień na wyższe zaczęła lepiej chodzić! Zaraz po odpaleniu i wyjściu na ulice, długo się doczytywały tesktury otoczenia i grą przez 40 sekund cięła, teraz po 10 sekundach można śmigać bez problemu. Chyba wyraźnie po tym widać, że optymalizacja gry bardzo kuleje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 07:48, procop napisał:

Ja otrzymałem gierkę w piątek. Zbyt dobrze na początku nie chodziła, troszkę potrafiła
chrupnąć na medium. Mój sprzęt to Core2Duo E6750, 4 GB Ramu (800MHz), do tego Asus EN8800GTS
512 MB. I co zabawne, wczoraj postanowiłem dodać magiczny parametr do gta4laucher.exe
(czyli -norestrictions -nomemrestrict) wyłączający ograniczenia w ustawieniach grafiki
i dokonałem zmian:

Wcześniej (gra potrafiła czasem chrupnąć):
Video Mode: 1680 x 1050
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 25
Detail Distance: 50
Zużycie pamięci: 431/491

Teraz:
Video Mode: 1680 x 1050
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 30
Detail Distance: 50
Zużycie pamięci: 800/491

I jakie wnioski? Gra po zmianie ustawień na wyższe zaczęła lepiej chodzić! Zaraz po odpaleniu
i wyjściu na ulice, długo się doczytywały tesktury otoczenia i grą przez 40 sekund cięła,
teraz po 10 sekundach można śmigać bez problemu. Chyba wyraźnie po tym widać, że optymalizacja
gry bardzo kuleje :)



Mi to nie działa, te komendy należy dodać do ikonki gry na pulpicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować