Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Gra ma podobniez mase błędów i gracze czekają na wydanie patcha :). Mnie boli tylko to że mam Pentium4 3GHz z HT = źle :( raczej nie pójdzie mi a ram to już tanie jak barszcz. Graficzna karta jest git :).
Naprawdę koniecznie musi mieć dwa rdzenie procek dla tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zainstalowałem nowe Catalysty 8.12 i z przykrością muszę stwierdzić, że w moim przypadku wzrostu wydajności nie ma absolutnie żadnego. Sprawę tekstur jeszcze sprawdzę, bo czasami mi się psuły trochę, po dłuższej jeździe zobaczę, czy ten problem nadal występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:03, Vanmati napisał:

tutaj ci ruszy na minimalnych ew. Rendering na High i z lekkimi zacinkami...niestety
tak bywa z optymalizacją gry...


No mi jakoś chodzi na medium/high i 27 benchmarkowskich fpsów ;p
I to na karcie 256. Ale liczę, że niedługo wyjdzie jakiś pacz i coś poprawi aby ta gra w końcu chodziła jak powinna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 4 godzinach w multi musze przyzać ze... zero lagów !! rozgrywaka bardzo płynna... dużo gra polaków :) zaj.. sie gra. jestadrenalina dobra zabawa.. i wogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje małe podsumowanie Catalystów 8.12 ( Sapphire Radeon HD4850 512MB)
W benchmarku wzrost z 41.9 do 49,6 Fps ( w sumie niewiele a cieszy)
-Sama gra chodzi płynniej i to sporo ( widocznie różnica tych 9 Fps zminimalizowała skoki poniżej 25 Fps których widocznie teraz nie osiągam.)
-Cienie są "miękciejsie" ^_^ Tak jakby ten spray MS painta dokładniej sprajowali, jednak dalej to ten sam spray i teraz zaczął denerwująco skakać na krawędziach ( wcześniej było tak szachowo po prostu teraz jest dyskotekowo)

Co do tekstur się nie wypowiadam, bo to błąd adresowania pamięci w grze i żadne stery nie mają prawa tego poprawić, to już tylko i wyłącznie kwestia patcha...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:34, Chester001 napisał:

po 4 godzinach w multi musze przyzać ze... zero lagów !! rozgrywaka bardzo płynna...
dużo gra polaków :) zaj.. sie gra. jestadrenalina dobra zabawa.. i wogóle :)

I w ogóle mało FPS, przez co ciężko cokolwiek ubić^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Żadne stery nie poprawią tego? Wcześniej wszystko chodziło ok, teraz po zainstalowaniu catalystów 8.12 wszystko wygląda jakby było.... polane ropą lub inna czarną cieczą (dosłownie). Teoretycznie jutro ma być patch, tak? Hm, mam nadzieję, iż to coś pomoże..... :|.
Edit: co do przyrostu wydajności - mam maksymalnie 5fps więcej, choć to zależy od miejsca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:51, czapla56 napisał:

/..../
Żadne stery nie poprawią tego? Wcześniej wszystko chodziło ok, teraz po zainstalowaniu
catalystów 8.12 wszystko wygląda jakby było.... polane ropą lub inna czarną cieczą (dosłownie).
Teoretycznie jutro ma być patch, tak? Hm, mam nadzieję, iż to coś pomoże..... :|.


Ehh, to teraz o innym problemie mówimy, tak to wina sterów akurat, w CCC załącz mipmap level na High quality i powinno być ok znów. Jeśli już masz tak ustawione, to w opcjach gry zmień na chwilę odświeżanie na byle jakie i z powrotem i też problem powinien zniknąć. Mi chodziło o tekstury jak na przykład stoisz sobie parę minut na ulicy a tu nagle bach! budynek przed tobą się pojawia 0_o bo się nie zdążył wyrenderować ^_^ To już patch się kłania.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:37, RavenSoul napisał:

Dodam swoje małe podsumowanie Catalystów 8.12 ( Sapphire Radeon HD4850 512MB)
W benchmarku wzrost z 41.9 do 49,6 Fps ( w sumie niewiele a cieszy)


U mnie też wzrost 8-9 fps. Mam tą samą kartę.

Możesz zrobić screena ustawień? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:54, serek4 napisał:

Pewnie bylo juz to napisane ale zapytam jeszcze raz: GTA IV FATAL ERROR: RMN40

Jak to naprawić?


leniu jeden... ^_^ wróć na stronę 346.... :P
A tak poważnie ten błąd oznacza, że nie masz Service packa 3 (wymagany)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Zaraz po napisaniu posta uruchomiłem grę i było ok.... Wcześniej odpalałem z frapsem i miałem ten problem, aktualnie po odpaleniu samej gry jest ok.... Nie będę już wnikał co konkretnie było powodem, ważne iż jest ok ;) Teraz tylko czekać na tego nieszczęsnego patcha ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - da się jakoś wywalić ten "Social Club" gdy nie gram? Mocno irytujące, gdy jest ciągle otwarte i nawet spokojnie alt-tabnąć nie można, by się nie nadziać. Nieważne czy minimalizowane czy zamykane, ciągle wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, albo kilka:
1. Jak jest wydana polska edycja?
2. Jest EK? A jeśli nei ma to czy będzie?
3. Jakie znaczki PEGi ma z tyłu? To tak pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:55, Irc100 napisał:

> Dodam swoje małe podsumowanie Catalystów 8.12 ( Sapphire Radeon HD4850 512MB)

> W benchmarku wzrost z 41.9 do 49,6 Fps ( w sumie niewiele a cieszy)

U mnie też wzrost 8-9 fps. Mam tą samą kartę.

Możesz zrobić screena ustawień? Byłbym bardzo wdzięczny :)



Proszę Cię bardzo

20081210191638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tam z pathem ktoś wie ?? ja mam karte saprine 1950pro 256 instalowac do niej nowe sterowniki czy lepiej nie ?? bo moze jak zainstaluje to gra mi przestanie działać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować