Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 19:24, Kolumb95 napisał:

Pograsz ! Ja też mam jednordzeniówkę i to jeszcze 1,8GhZ, kartę słabszą bo GT 256MB
(TEŻ 8600) i 1.5gb ram-u. Na low gram spokojnie. Lekkie zacinki, ale grać się da.


Serio? Kolega ma tą grę, na sprzęcie dokładnie takim samym jak twój, tylko z 1GB ram, ale to prawie żadna różnica. Po pierwsze 256 to trochę za mało i nie dało się ustawić więcej niż LOW!
Po drugie, po odpaleniu gry zobaczyliśmy port i... tyle. Prócz tego nie było NIC, żadnych tekstur :< Nawet ulicy nie było! Wszędzie tylko niewidzialne ścianki. Jakimś cudem dojechał do domu i po cut-scence... to samo. Po restarcie też.
Po trzecie nawet bez tych tekstur gra się cięła. Nie powiem, że mocno, ale było to coś ok. 20-25fps, a ja jestem wymagający.

A więc gra u niego wylądowała na półce "do użytku po upgrade". Jakże smutna opowieść :(
Tak czy inaczej, wszystko jest losowe. U niektórych gra się włączy, a u niektórych nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2008 o 19:28, kedzior141 napisał:

A ile fpsów?



10-15 FPS... ;/ Ale można grać. Wiesz, przy biegu nie ma takiej płynności jak w GTA S.A. lecz w tym stanie osiągnąłem 30% gry. Jeżeli Cię to nie zraża to kupuj !

sinir:

Osiągnął 25fps, bo nie było tekstur. Ja na początku też tak miałem, ale uruchomiłem ponownie i już tekstury były. Gdy są tekstury to FPSów najczęściej jest 10mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 19:51, Kolumb95 napisał:


> A ile fpsów?


10-15 FPS... ;/ Ale można grać. Wiesz, przy biegu nie ma takiej płynności jak w GTA S.A.
lecz w tym stanie osiągnąłem 30% gry. Jeżeli Cię to nie zraża to kupuj !


Zraża... Nie chcę się męczyć taką grą... Poczekam na upgrade, albo optymalizajcę...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, żeby jakieś demko było, to bym z chęcią sprawdził, czy na Athlonie 3200+ i Radeonie X1950 256 MB pójdzie GTA IV, a tak muszę wstrzymać się z zakupem, bo szkoda mi wydawać 160zł na grę, w którą nie pogram. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 19:17, kedzior141 napisał:

Ten filmik przedstawia Gta IV w najniższych detalach

...
Czy ta gra naprawdę tak wygląda na Low, zachowując taką płynność?

Czy ja pogram na najniższych detalach na moim nie młodym już sprzęcie?
Intel Pentium D 2,00ghz
2gb ram
8800gs 384mb ram

Jeśli możecie pomóc, to byłbym wdzięczny, nie chcę kupić gry, jeśli ma mi słabo działać,
nawet na low...


W tym filmiku jest ustawione na medium :) Chyba sugerowałeś się nazwą filmiku, low end pc oznacza słaby komputer. Jeśli to wiesz to sorry :P A na swoim kompie pograsz na medium spokojnie. Mi na jedno rdzeniowym procku i &600GT gram na medium.
PS : Jak się ustawia sygnaturę/motto/opis?(niepotrzebne skreślić :D)
POST DO USUNIĘCIA (2 razy zamiast modyfikuj dałem odpowiedz :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 20:08, Crew 900 napisał:

Kurde nagraj jakiś filmik lub screeny zrób jak ty tych ludzi okradasz bo mi coś to nie
wychodzi :/


Ok, do jutra postaram się podać screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 20:16, Sisiu21 napisał:

> Ten filmik przedstawia Gta IV w najniższych detalach

...

> Czy ta gra naprawdę tak wygląda na Low, zachowując taką płynność?
>
> Czy ja pogram na najniższych detalach na moim nie młodym już sprzęcie?
> Intel Pentium D 2,00ghz
> 2gb ram
> 8800gs 384mb ram
>
> Jeśli możecie pomóc, to byłbym wdzięczny, nie chcę kupić gry, jeśli ma mi słabo
działać,
> nawet na low...

W tym filmiku jest ustawione na medium :) Chyba sugerowałeś się nazwą filmiku, low end
pc oznacza słaby komputer. Jeśli to wiesz to sorry :P A na swoim kompie pograsz na medium
spokojnie. Mi na jedno rdzeniowym procku i &600GT gram na medium.
PS : Jak się ustawia sygnaturę/motto/opis/to na dole?(niepotrzebne skreślić :D)

POST DO USUNIĘCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 20:16, Sisiu21 napisał:

> > Ten filmik przedstawia Gta IV w najniższych detalach

...

>
> > Czy ta gra naprawdę tak wygląda na Low, zachowując taką płynność?
> >
> > Czy ja pogram na najniższych detalach na moim nie młodym już sprzęcie?
> > Intel Pentium D 2,00ghz
> > 2gb ram
> > 8800gs 384mb ram
> >
> > Jeśli możecie pomóc, to byłbym wdzięczny, nie chcę kupić gry, jeśli ma mi słabo

> działać,
> > nawet na low...


W tym filmiku jest ustawione na medium :) Chyba sugerowałeś się nazwą filmiku, low end
pc oznacza słaby komputer. Jeśli to wiesz to sorry :P A na swoim kompie pograsz na medium
spokojnie. Mi na jedno rdzeniowym procku i 7600GT działa na medium.
PS : Jak się ustawia sygnaturę/motto/opis/to na dole?(niepotrzebne skreślić :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To GTA IV to jest gra zagadka :d jednym działa bardzo dobrze, innym nie chce się odpalić... :D Wbrew pozorom to nie jest śmieszne... I teraz kurde niewiem czy ryzykować te 130zł... Chyba nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 20:20, kedzior141 napisał:

To GTA IV to jest gra zagadka :d jednym działa bardzo dobrze, innym nie chce się odpalić...
:D Wbrew pozorom to nie jest śmieszne... I teraz kurde niewiem czy ryzykować te 130zł...
Chyba nie;)


Mi na początku ledwo co chciało odpalić, nie miałem tektur i co chwile się komp zawieszał :P
Ale poszukałem na necie różnych nieoficjalnych rozwiązań i poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolo z tego filmiku to jakis farciarz totalny :/ bo mam wszystko lepsze (lub podobne) a gra mi chodzi najczesciej od 15-25fps przy niskich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GTA IV na pc jest "fajne" - tak, szkoda że tylko fajne, chociaż instalacja patchowanie rejstrację itp itd wkurzały to przez dziwną usługę live gra traci swoje ponieważ już po odblokowaniu 3 miasta straciłem 75% archivmentsów :d ale kto by płakał zaraz z tego powodu chociaż wypocił się przy przeleceniu pod wszystkimi mostami w liberty city...
No ale czy aby na pewno wszystko w tej grze czy "konwersji" spie*rz*li??
powiem tak widok ludzi na ulicy naprawiających swój samochód lub policja przeszukująca samochody na uboczu jest bezcenna no ale ktoś powie że to przecież jest też w konsolowej wersji więc jakie są plusy w pecetowej ?..
oczywiście możliwość robienia profesjonalnych filmików lepsze sterowanie no i grafika która nie jest zbyt porażająca a wymagania niestety są..(porażające) lecz na wiele "smaczków" które zobaczymy jak i rozbudowane multi sprawi że wreszcie poczujemy przyjemność z gry.
A no właśnie multi przed kupieniem gta IV zachodziłem w namysł czemu ludzie dalej mówią że najlepszym trybem w gta jest team deadmatch i deadmatch jak mają tak wiele trybów race, car jack city, bomb the base i wiele innych a no właśnie z nimi jest jak z misjami w singlu zrobisz raz, dwa i już potem nie chce ci się powtarzać tego znowu, jak team deadmatch zawsze oferuje ci coś mniej więcej innego chociaż myślałem że multi przykuje mnie na wieki to wielce się rozczarowałem...
No dobra nie będę tyle pisał tylko podam filmik który wyjaśni wszystko za mnie ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=OJ3frqb1Zf8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 20:20, kedzior141 napisał:

To GTA IV to jest gra zagadka :d jednym działa bardzo dobrze, innym nie chce się odpalić...
:D Wbrew pozorom to nie jest śmieszne... I teraz kurde niewiem czy ryzykować te 130zł...
Chyba nie;)


Teraz to nawet juz nie 130 tylko 139. nie wiem, dlaczego tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada dot. optymalizacji działania gry zasięgnięta z innego forum, czekam na wasze opinie.. Ja jestem aktualnie na laptopie i nie mogę tego przetestować:

1.Ściągamy Contig ze strony http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897428.aspx
2.Rozpakowujemy do katalogu z grą. (contig.exe ma się znaleźć tam gdzie exeki gry)
3.Tworzymy do niego skrót na pulpicie.
4.W linii komend (element docelowy) po cudzysłowie i spacji dopisujemy -s *.* -v
Wygląda to tak: "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\Contig.exe" -s *.* -v
5.Jeśli mamy Vistę, możliwe, że musimy uruchomić program jako administrator.
6.Odpalamy skrót i czekamy

Napisał Wiadomo.

Naprawdę działa po 30-40 minutach już są skutki, najlepiej zostawić teraz na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ciekawe czy kiedyś nastaną te czasy, gdy ludzie na forum będę się pytać o jakieś misje, ciekawostki z gry a nie, czy ta gra im pójdzie, albo że się kaszani :D Może za 5 patchy ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem...

gdy wyłączam GTA IV to robi mi ise niebieski ekran i pisze że system windows nie radzi sobie z jakimś plikiem i musi nastąpić jego zamknięcie;/ o co kaman??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 21:42, conan8 napisał:

Ehh, ciekawe czy kiedyś nastaną te czasy, gdy ludzie na forum będę się pytać o jakieś
misje, ciekawostki z gry a nie, czy ta gra im pójdzie, albo że się kaszani :D Może za
5 patchy ?? :D


Nie sądze:) Pamietej,żaden patch z dziadowsko zoptymalizowanej gry hitu nie zrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 21:45, evilADM napisał:

mam problem...

gdy wyłączam GTA IV to robi mi ise niebieski ekran i pisze że system windows nie radzi
sobie z jakimś plikiem i musi nastąpić jego zamknięcie;/ o co kaman??

Noo... o tym mówie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować