Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2009 o 19:21, Pariah-UK napisał:


obejrzyj recenzję= zapłać sms


Nie recenzję, a każdy filmik.

Dnia 20.03.2009 o 19:21, Pariah-UK napisał:



Ciekawe ile im "pomazali" za ten plebiscyt, bo GTA IV pomimo że jest świetne, to za żadne
pieniądze nie klasyfikuje się na grę roku - launch i problemy jakie występują do tej
pory klasyfikuje ją na "malinę roku" - zaraz obok Empire: Total War
Pozdrawiam


Zauważ, że PC nie jest jedyną platforma na jaką się GTA IV ukazało, wygrało jak najbardziej zasłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 19:22, Ecko09 napisał:

Nie recenzję, a każdy filmik.


Spróbuj poczytać recenzję w 7 dni po jej ukazaniu się ( bądź 14 nie pamiętam dokładnie) po pierwszej stronie masz... zgadnij co? zapłać sms ;) (miałem taką sytuacje z Fallout 3, dzień po ukazaniu się przeczytałem a jak chciałem powrócić po czasie to sms,sms,sms...)

Dnia 20.03.2009 o 19:22, Ecko09 napisał:

Zauważ, że PC nie jest jedyną platforma na jaką się GTA IV ukazało, wygrało jak najbardziej
zasłużenie.


Fakt, tego nie wziąłem pod uwagę, jeśli nie tylko PC to zasłużenie GTA IV wygrało, patrząc jak niewiele perełek ukazało się w roku 2008 - zwracam honor :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z tymi konsolami to jak jest ? Do jakiego komputera można porównać takiego Xbox`a 360 z konstrukcją ?
Co za komputer musi być , żeby równać się z konsolą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 19:29, Crew 900 napisał:

A tak z tymi konsolami to jak jest ? Do jakiego komputera można porównać takiego Xbox`a
360 z konstrukcją ?
Co za komputer musi być , żeby równać się z konsolą ?


Tego nie można porównywać, bo gry na konsole tworzone są pod jedną konkretną konfigurację sprzętową, w związku z czym można uzyskać znacznie lepsze osiągi niż w porównaniu z komputerem o podobnej wydajności. Dzieje się to m. in. dlatego że komputery mają coś takiego jak DirectX, które jest jednocześnie zbawieniem i przekleństwem, zbawieniem dlatego, że twórca pisząc grę musi pilnować zgodności z directem, a nie całą masą sprzętu i jego konfiguracji dostępnej na rynku. Przekleństwem jest natomiast dlatego, że to direct tłumaczy jeden standard na następny rozumiany przez sterowniki, które to następnie tłumaczą instrukcje na język sprzętu. W konsolach każda instrukcja jest przetwarzana sprzętowo od razu z poziomu kodu gry bez jakiś bibliotek pośredniczących.

Komputery wydajnościowo już dawno przegoniły konsole, ale właśnie przez zapewnianie zgodności dopiero niedawno stało się możliwe wyświetlanie grafiki jakościowo lepszej niż na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 19:29, Crew 900 napisał:

A tak z tymi konsolami to jak jest ? Do jakiego komputera można porównać takiego Xbox`a
360 z konstrukcją ?
Co za komputer musi być , żeby równać się z konsolą ?



nie mozna porównywać konsol z PCtami bo co innego zupełnie. A PC tak jak przedmówca już mówił dawno przegoniły wydajnościowo konsole. A mi jakos nie bardzo pasuje grafa w grach na xklockach bo taka jakas cukierkowa jest a co za tym idzie mało realistyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 22:25, Carnage13 napisał:

Po za tym nie zawsze da się porównać wydajność gry na konsoli i na PC. Bo to również
wszystko zależy od optymalizacji gry...

??????????????
Ke? Koledzy wyżej wyraźnie powiedzieli, że gry na konsole sa programowane bezpośrednio na sprzęt, co wyklucza ewentualne problemy ze sprzętem, wydajnością, czy obsługą czegokolwiek. Więc nie rozumiem o czym ty mówisz, o jakiej ''optymalizacji'' względem konsol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do was. Dysponuję zarówno X360 jak i w miarę mocnym PCtem (x2 4600+, 3GB Ram, 9600GT). Na który sprzęt bardziej opłaca się kupić GTAIV ? X''a czy może PCta ? Głównie chodzi mi o problemy z instalacja/rejestracją oraz płynnością ?

PS. Jeżeli pytanie się powtórzyło już po raz enty w tym wątku to serdecznie przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem polskiego (a jakże... :] ) tweaka do IV: http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=386262&st=0
Polecam szczególnie dla ludzi, którzy mają niezadowalającą liczbę fps. Osobiście używam tego pierwszego. Podczas gry wystarczy wcisnąć "P" i efekty zaczynają działać. Pojawia się lepszy motion blur, u mnie (jak i u innych) poprawia się liczba fps, cienie wyglądają nieco lepiej i do tego pare innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 10:32, mateuszencja napisał:

Nowy patch czy co? Bo live mi pobierał nową aktualizację

Raczej tak. Patrząc na szczegóły sporo rzeczy instalował.
Zapewne dodawał rzeczy, które ponoć zginęły po patchu 1.2. Narzekających na brak kartonów na ulicach powinni być zadowoleni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2009 o 10:47, gitarka napisał:

Raczej tak. Patrząc na szczegóły sporo rzeczy instalował.
Zapewne dodawał rzeczy, które ponoć zginęły po patchu 1.2. Narzekających na brak kartonów
na ulicach powinni być zadowoleni. ;)


To będę teraz cały dzień patrzał się na kartony i podziwiał je :P

Jednak jeśli chodzi o płynność gry nie zauważyłem różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom , jest nowy , ale po przeczytaniu artykułów które się pojawiły to bardzo dużo błędów jest i w większości gra nie chce się uruchomić :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 19:21, Pariah-UK napisał:

Ciekawe ile im "pomazali" za ten plebiscyt, bo GTA IV pomimo że jest świetne, to za żadne
pieniądze nie klasyfikuje się na grę roku - launch i problemy jakie występują do tej
pory klasyfikuje ją na "malinę roku" - zaraz obok Empire: Total War
Pozdrawiam


Plebiscyt organizuje gry-online ale głosowali gracze :) takie jest oficialne info. A co do tego już to rózne nagrody były rozdawana, GTA IV zdobyło tez nagrodę za najlepszą ścieżke dzwiekowa albo Ubi/Cenega za najlepszą lokalizacje tu Assassin''s Creed. Empire Total War wyszło w tym roku wiec już nie klasyfikuje się na najlepszą gre 2008, ale na 2009 :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 11:12, Crew 900 napisał:

Nom , jest nowy , ale po przeczytaniu artykułów które się pojawiły to bardzo dużo błędów
jest i w większości gra nie chce się uruchomić :|



mi dziala bezproblemowo po zainstalowaniu nowego patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować