Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

>>>.......................


coś za krótki ten poradnik. Pominąłeś jeszcze użycie 1 programu. Magic Patcher się nazywa.


Tutaj krok po kroku przedstawie poradnik tylko po ang. ale problemu rozczytanie chyba nie sprawi. Czy działa jeszcze nie wiem bo nie robilem według tego ale moze ktos spróbować.

Installation of Magic Patcher:

a) Have a fresh install of Grand Theft Auto IV without any modifications

b) Install the official GTA IV 1.0.2 Patch

c) Make a backup of pc\data\filelist.pak

d) Replace pc\data\filelist.pak with the file in the archive.

e) Start the game

Installation of Xlive less:

a) unpack the file xlive.dll into the game folder (don''t forget to remove the asi loader if there is one)

b) optional: In order to turn on debug logging, unpack the file xlive_d.dll into the game folder and rename it to xlive.dll

c) Start the game

. Installing texture mods:
Allmost all objects in-game are using textures. Modifications can be released in two different ways: Some texture mods are released as .wtd and .wdr files, which are file archives GTA IV uses. The other way is to publish mods by releasing the textures itself as PNG files.

In both cases you need a tool which is able to open and edit GTA IV archives. At the moment, there are two programs available:

* Open IV
* SparkIV

. Installing vehicle mods:

1. If you haven''t done yet, download SparkIV (Download) and a vehicle mod.

2. Start SparkIV und open vehicles.img, which is located in pc\models\cdimages\.

3. Click "Import" and choose the WFT and WDT files of the car mod to replace the old files with the new ones.

4. Click "Rebuild" and then "Save".

5. Maybe you have to replace some lines in carcols.dat and handling.dat which are located in common\data. More detailed information can be found in the readme.txt file of the car mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi żaden magic patcher nie jest potrzebny. Wszystko podmienia mi się bez problemu.
Chyba, że jest on potrzebny, gdy się chce grać jeszcze w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 10:09, gitarka napisał:

Widzę, że niektórzy mają małe problemy z modowaniem, więc napiszę krótki poradnik na
podstawie zmiany samochodu. :)
1.Otwieramy openIV lub sparkIV
2.Szukamy pliku vehicles.img (jest w pc/models/cdimages)
3.Szukamy dwóch plików z rozszerzeniem wtf i wtd (w moim przypadku były to pliki sultanrs.wtf
i sultanrs.wtd)
4.Robimy kopię zapasową, czyli zaznaczamy oba pliki i klikamy "export".
5.Usuwamy oryginalne plik z vehicles.img.
6.Klikamy "import" i szukamy plików z nowym samochodem
7.Zapisujemy i szukamy nowego wozu w grze. :)

Mam nadzieję, że niektórym pomoże. :)


Zrobiłem według instrukcji, ale nie umiem wozu znaleźć w grze.. da się go jakoś przywołać czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 19:49, Carnage13 napisał:

Wóz możesz przywołać Car Spawner''em do GTA IV. Tylko nie wiem czy jest do wersji 1.0.4.0


niestety nie ma :/ .. w dodtku mimo że podmieniłem według instrukcji to auta nie działają - w grze tego nie mam zmienione ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z zarejestrowaniem się na rockstar games social club. Wchodze na stronę rejestracyjną, wpisuje nick, i tu zaczynają się schody. Nick jest okej, ale... nie moge wybrac avatara. W okienku pod "select Avatar", tam gdzie jest NP. Grand Thieft Auto IV Section 2 (3, 4, 5... etc) wybieram cokolwiek, klikam continue... i nic. Zero. Może mi ktoś powiedziec, gdzie popelniam bląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 20:13, Kapas napisał:

> Wóz możesz przywołać Car Spawner''em do GTA IV. Tylko nie wiem czy jest do wersji
1.0.4.0

niestety nie ma :/ .. w dodtku mimo że podmieniłem według instrukcji to auta nie działają
- w grze tego nie mam zmienione ;/



Miałem dokladnie to samo.
A teraz powtórzę twoją wypowiedź skierowaną do mnie i skoro użyleś ją w stosunku do mnie, idealnei pasuje też do ciebie:

Mała rada - nie znasz się na modach nie baw się w nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 22:48, Citkowsky napisał:

Mała rada - nie znasz się na modach nie baw się w nie.


Właśnie... ^^

Po prostu to jest jakieś dziadowe.. instalowałem mody do kilkunastu gier nawet do SA i nie miałem nigdy żadnych problemów a tu z IV taki klops...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem strasznie zainfekowany komputer, GTAIV przestało działać i w dodatku podczas instalacji wyskakiwał błąd. Zrobiłem format, zainstalowałem sterowniki itp, biorę się za instalacje GTA IV i....ten sam błąd :|. Miał ktoś to samo? Płyta nie ma żadnego pęknięcia...chociaż widać, że była często używana...ale rany! Mój StarCraft sprzed prawie 11 lat wygląda gorzej, a działa nadal wzorowo!

20090721204914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd CRC... ;/
Czyli albo płyta poszła się je*** i musisz kupić znowu GTAIV, albo spróbuj jeszcze ją przeczyścić jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bank płytka trafiona, ponieważ plik którego nie doczytuje do "dataX" , te pliki zajmują przynajmniej połowę płytki, a nawet więcej, co oznacza ze każde zarysowanie trafia właśnie na ten plik, czyt.płytka porysowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra...udało mi się zainstalować grę (opucowałem ją papierem toaletowym, potem odczekałem parę godzin i powtórzyłem akcje i poszło). Teraz tylko przez przypadek zablokowałem przez firewall port od Social Clubu przez co wywala mi teraz taki błąd. Orientuje się ktoś co muszę odblokować w ognistej ścianie aby to to ruszyło mi? Bo jestem świeżo po formacie i boję się wyłączać teraz wszelkie zabezpieczenia, a chyba pierwszy raz tak fajnie się zabunkrowałem ;p.

I nie, ponowne instalowanie Socialu nie pomogło, muszę znać nazwę portu czy czegoś tam, co zablokowałem.

20090722025118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 03:13, NerveConserve napisał:

Zapoda ktoś linka do najnowszego patcha? Mam sobie ochotę przyciąć w multi.

Zaloguj się do RGSC i ściągnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 03:22, Grinczar napisał:

> Zapoda ktoś linka do najnowszego patcha? Mam sobie ochotę przyciąć w multi.
Zaloguj się do RGSC i ściągnij.


Ale gfwl mi to raczej nie zaktualizuje, a problem w tym, że automatyczne pobieranie tego świństwa nie hula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja sciagnolem miliard plikow bo GTA ciagle sie buntowalo, a kiedy juz nadeszla ta chwila, nagle zazadalo zeby re-instalnac gre (sorry ze nie ma polskich znakow, klepalem to z linuxa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema Ziomale ;)
Mam pytanko czy na moim kompie odpali GTA IV ? Bo chciałem kupic lecz czuje ze mi nie odpali a moj kumpel ma takie same detale i mowi ze u niego smiga . Wiec prosze o wasze opinie

Oto detale mojego złoma :
-1,5 GB RAM
-Ati Radeon x1650pro 512Mb
-procek AMD Athlon Xp 2,2 GHz

Z góry dziex za Odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować