Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

GTA IV mi sie troche tnie na najniższych
Mój komp
AMD Athlon 64 x2 2.01
1.5 GB Ram
geforce 7300 gs 256 mb ddr2 64 bit

czy zakup geforca 9500 gs 512 mb ddr2 128 bit i 1gb ram coś zdziała żeby chociaż pograć płynnie w 800 X 600
Inne gry typu crisis, assasin creed, nfs pro street, prince of persia zapomniane piaski chodzą spokojnie na 800 X 600 a niektóre w 1024 X 768

Czy lepiej kupić geforce 8400 gs 512 mb ddr3 albo jakiegoś radka

Potrzebna pilna odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 09:11, krzysztofex97 napisał:

GTA IV mi sie troche tnie na najniższych
Mój komp
AMD Athlon 64 x2 2.01
1.5 GB Ram
geforce 7300 gs 256 mb ddr2 64 bit

czy zakup geforca 9500 gs 512 mb ddr2 128 bit i 1gb ram coś zdziała żeby chociaż pograć
płynnie w 800 X 600
Inne gry typu crisis, assasin creed, nfs pro street, prince of persia zapomniane piaski
chodzą spokojnie na 800 X 600 a niektóre w 1024 X 768

Czy lepiej kupić geforce 8400 gs 512 mb ddr3 albo jakiegoś radka

Potrzebna pilna odpowiedź


musze od razu przyznac ze nie znam sie zbytnio na kartach graficznych, ale u mojego kumpla gta iv chodzi z predkoscia do 10 klatek na sekunde, a ma on 3GB ramu, procek jakis dwurdzeniowy, ale karte 256MB i to chyba przez to. Wydaje mi sie ze trzeba miec minimum 512 karte, a ramu 2GB wystarcza i u mnie ladnie chodzi tak kolo 30 k/s wlasnie na takim sprzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:11, McKing23 napisał:

> Możesz bardziej określić, co to "nic" oznacza? Wyrzuca cię z gry/czarny ekran, czy
coś
> innego?
Nie, nic kompletnie nic nawet czarnego ekranu nie ma chwile sie tylko laduje tak jakby
sie juz mialo wlaczac i kicha.

Czy ktoś zna przyczyne tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 09:47, krzysztofex97 napisał:

mam jeszcze drugiego kompa
intel pentium d 3.2 GHz
3 GB Ram
geforce gts 250 gddr5 256 bit 1 GB
windows 7 i gta 4 chodzi na bardzo wysokich roździelczościach i detalach

to w czym problem??

Dnia 31.08.2010 o 09:47, krzysztofex97 napisał:

Nie, nic kompletnie nic nawet czarnego ekranu nie ma chwile sie tylko laduje tak jakby
sie juz mialo wlaczac i kicha.

jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie patcha #7 [najnowszy], mianowicie czy na czystą instalację wystarczy wgrać tylko ten jeden update, czy nalezy wgrywac wszystko po kolei czyli 1,2,3...7 ?

No i ogólnie jak gra na siódmej łatce chodzi ?


Ostatni raz grałem w GTA4 w czasach królowania patcha #4 =)
A po skończeniu Mafi2 i cholernym niedosycie coś mnie nachodzi, żeby odświeżyć sobie znajomości z Niko i ekipą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 18:03, Pietro87 napisał:

Mam pytanie odnośnie patcha #7 [najnowszy], mianowicie czy na czystą instalację wystarczy
wgrać tylko ten jeden update, czy nalezy wgrywac wszystko po kolei czyli 1,2,3...7 ?

No i ogólnie jak gra na siódmej łatce chodzi ?


Ostatni raz grałem w GTA4 w czasach królowania patcha #4 =)
A po skończeniu Mafi2 i cholernym niedosycie coś mnie nachodzi, żeby odświeżyć sobie
znajomości z Niko i ekipą.

Wystarczy ostatni patch, a gra chodzi jak chodzi, ja nie narzekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To gites, byle nie było zmian na gorsze względem czwartego i będę happy =)
Akurat na patchu #4 grało mi się znośnie [35-55 fps na mieście zależnie od pory dnia i miejsca w którym się znajdowałem, we wnętrzach 60+]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 19:09, Pietro87 napisał:

To gites, byle nie było zmian na gorsze względem czwartego i będę happy =)
Akurat na patchu #4 grało mi się znośnie [35-55 fps na mieście zależnie od pory dnia
i miejsca w którym się znajdowałem, we wnętrzach 60+]

Od patcha 6 w górę jest lepsza jakość cieni, ale "troszkę" to kosztuje jeśli chodzi o fps, Chociaż mi gra ogólnie chodzi lepiej po 7 patchu, może to dlatego że opcje graficzne są nieco bardziej rozdzielone więc niektóre mogłem wyłączyć.


Co prawda nie mierzyłem frapsem nigdy ani przed ani po 6-7 patchu, ale gołym okiem widziałem że poniżej 6 patcha w nocy gra mi się ścinała, w deszczu też, a po tych patchach już nie.


Trzeba tylko pamiętać że GTA 4 jest kapryśne i nigdy nie wiadomo jak będzie działać :P


Nie wiem jaki masz sprzęt, ale mi na sprzęcie który dwa lata temu był zaledwie "dobry", działa w 30-40 fps na zewnątrz i rzadko spada, a detale można określić jako medium+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no nawet na #4 grałem z teksturami na max + suwaki na około 30-50 [vehicle density miałem bodajże na 30 własnie] , niegrywalnie raczej nie będzie =)
Wiadomo, suwaków na full ze wszystkim innym tez full nie dał bym rady pociągnąć, ale generalnie ustawienia miałem wyżej wyśrubowane niż to co gra oferowała na konsolach.

A sprzęt mam znośny, też prawie 2.5 letni już ale całkiem dający radę [GTX 260, E8400 4.0 OC, 4 GB Ram DDR2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 22:49, Pietro87 napisał:

Nie no nawet na #4 grałem z teksturami na max + suwaki na około 30-50 [vehicle density
miałem bodajże na 30 własnie] , niegrywalnie raczej nie będzie =)
Wiadomo, suwaków na full ze wszystkim innym tez full nie dał bym rady pociągnąć, ale
generalnie ustawienia miałem wyżej wyśrubowane niż to co gra oferowała na konsolach.

A sprzęt mam znośny, też prawie 2.5 letni już ale całkiem dający radę [GTX 260, E8400
4.0 OC, 4 GB Ram DDR2]

Kartę graficzną masz lepszą, a procesor to już nie wiem, to chyba dwurdzeniowy jakiś, ja mam czterordzeniowy ale bardzo niski zegar, bo tylko 2.33.

Podejrzewam że jakoś tak na High da radę, ja nie narzekam a mam 9800GT.


A taka mała rada na przyszłość, jak już będziesz mieć najnowszego patcha oczywiście, cieni nie ustawiaj na Very High, bo skok jakości w porównaniu do high jest nie wielki, a framerate leci w dół i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale mi się dzisiaj kill udał. Wchodziłem z policjantem na drabinę(miałem chyba 2 gwiazdki), ja przed nim, gdy już wszedłem na dach, postanowiłem zejść i go zablokować, okazało się, że w zgrabny sposób(chociaż było to już we większości gier) ześlizgnąłem się z drabiny, zrzucając z niej oficera(gdy spadałem, upadłem idealnie na niego, co raczej pozostawiło mnie przy życiu), wyglądało to świetnie a ja cieszyłem się jak dziecko :).
BTW. Zdobyłem dzisiaj również achievement Two hundred and eighty(był stosunkowo prosty). A i jeszcze coś dziwnego mi się przydarzyło podczas dzisiejszej gry, a mianowicie, kiedy wchodziłem do sklepu z bronią, sprzedawca wyraźnie turlał się po ziemi/wykonywał unik, ale w sklepie(jak zwykle) nikogo nie było, wyglądało to co najmniej dziwnie, przydarzyło się to komuś? No i jeszcze jedno info; od kilku minut mam już ponad 50% przejścia gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zdarzyły mi się kolejne 2 sytuacje godne odnotowania, otóż
1) Podczas trwania jednego z wyścigów celowo strzeliłem w oponę jednego z samochodów, by ułatwić sobie wyścig. Chwilę potem następował ostry skręt w lewo, na wprost stacji benzynowej, mi udało się to bezproblemowo, natomiast wspomniany wyżej samochód "zaciągnął" kolejne 2 ze sobą i razem, pięknie wpadły w stację, powodując eksplozję 2 kolejnych, przypadkowych wozów, to było pięknie, szkoda tylko, że po tym zdarzeniu wyścig został przerwany
2) Gdy spróbowałem po raz kolejny ukończyć ów wyścig, jechałem czysto i prowadziłem przez większość trasy, natomiast na ostatnim okrążeniu wpadłem w latarnię, zawirowało mną i straciłem kontrolę nad pojazdem(jechałem taksówką), po chwili byłem już drugi, jechaliśmy do mety i widziałem samochód rywala kończący wyścig przede mną, strzelałem w niego, choć i tak wiedziałem, że jest już zbyt daleko, żeby go wytrącić z równowagi i zmienić kolejność na mecie... Tymczasem ja, czekający na powiadomienie o niepowodzeniu... Wygrałem! Jak to się mogło stać - nie wiem - tym niemniej jestem szczęśliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:55, The_Nemezis napisał:

To fajnie.


Aleś go zripostował hehe

Tak przy okazji pytanie do wszystkich. Jak w grze przejechać się taxi w roli pasażera, widziałem w statach, że jest coś takiego (chyba o to chodzi) jak ilość przejechanych mil taksówką, podobnie jak pociągiem itp. czy nie ma takiej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy jedzie taksówka zagwiżdż naciskając E. Gdy taksówka się zatrzyma podejdź do niej i przytrzymaj długo klawisz F. Potem to już sam sobie poradzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować