Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2011 o 10:02, Darkstar181 napisał:

Przydałby się najnowszy patch, ale sam napisałeś że nie masz neta, i są problemy przez
to.

Neta mam, tylko ciężko by mi było podłączyć go do komputera na którym jest GTA4. Trochę to skompikowane, ale nie będę wdawac się szczegóły :)
Patha najnowszego również zainstawlowałem, ale wtedy gra mi się w ogóle nie uruchamia. Klikam na play i nic się nie dzieje ( o ile pamiętam play offline ) - znika okienko klubu niby pokazuje kursor że przez chwilę coś się wczytuje, ale potem kursor robi się normalny i tak jak miałem mam pulpit :)
Nie orientujecie się czy to aby przypadkiem wina braku dostępu do netu ?

A tak na marginesie to mam chyba mocniejszy sprzęt od Twojego :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 13:47, wolverine napisał:

Neta mam, tylko ciężko by mi było podłączyć go do komputera na którym jest GTA4. Trochę
to skompikowane, ale nie będę wdawac się szczegóły :)
Patha najnowszego również zainstawlowałem, ale wtedy gra mi się w ogóle nie uruchamia.
Klikam na play i nic się nie dzieje ( o ile pamiętam play offline ) - znika okienko klubu
niby pokazuje kursor że przez chwilę coś się wczytuje, ale potem kursor robi się normalny
i tak jak miałem mam pulpit :)
Nie orientujecie się czy to aby przypadkiem wina braku dostępu do netu ?


Sprawdź czy masz zainstalowane Games for Windows LIVE. O ile się nie mylę to bez tej aplikacji nie uruchomisz GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 09:22, wolverine napisał:

Kolejny reinstall gry. ściągnąłem path 1.0.4 i sukces. Gra poszła. Ale żeby nie było
za różowo, wczytał się save i po wyjściu z pokoju na korytarz spadek fps do 1-2. Wszedłem
do menu kombinacja alt-tab, pulpit i powrót do gry i fpsy wróciły. Wychodzę na ulice...
cienie wyglądają tragicznie. Jak chciałem coś pokombinować gra się wysypała...
Komputer - i5 760 GF GTX460 1GB 4 GB RAM Win 7 gram w 1260x1024 i gra jak na mój gust
powinna śmigać.


Bardzo dziwne, ja nie miałem problemów z patchami jak do tej pory.
Ciekawe że gra ci nie działa płynnie, na moim Core I5 750, GTX480, 8gb ram (grałem również na 4gb) gra działa idealnie w rozdzielczości 1920x1200.
Nie przegiąłeś przypadkiem z ilością detali, mam tu głównie na myśli te związane z obciążeniem pamięci karty graficznej (ja ze wszystkim wymaksowanym zużywam ponad 1240mb)?
To co opisujesz wyglada mi właśnie na braki w pamięci grafiki, miałem tak gdy grałem w GTA na GF250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:31, michal4789 napisał:

Sprawdź czy masz zainstalowane Games for Windows LIVE. O ile się nie mylę to bez tej
aplikacji nie uruchomisz GTA IV.


Games for Windows Live się instaluje razem z grą takze to na pewno nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:53, Jarden napisał:

Games for Windows Live się instaluje razem z grą takze to na pewno nie to.

Nie zgodzę się z tobą, ja musiałem instalować Games for Windows LIVE ręcznie i dopiero po zainstalowaniu GfW LIVE gra zaczęła działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:02, Crew_900 napisał:

OMG przez sociala nie włącza się gry !
idź do folderu gdzie zainstalowałeś grę i uruchom poprzez plik o nazwie LaunchGTAIV


Nie ma znaczenia, tak czy tak gra się nie uruchamia i jest taki sam efekt.
Na czystej instalce i przy pathu 1.04 uruchamiam grę poprzez sociala i play offline :)
Tylko przy 1.07 jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:31, michal4789 napisał:

Sprawdź czy masz zainstalowane Games for Windows LIVE. O ile się nie mylę to bez tej
aplikacji nie uruchomisz GTA IV.

Mam zainstalowane i mam profil offline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:52, Jarden napisał:

Nie przegiąłeś przypadkiem z ilością detali, mam tu głównie na myśli te związane z obciążeniem
pamięci karty graficznej (ja ze wszystkim wymaksowanym zużywam ponad 1240mb)?
To co opisujesz wyglada mi właśnie na braki w pamięci grafiki, miałem tak gdy grałem
w GTA na GF250.


Zużywa mi około 820 MB przy niecałych 900 dostępnych. Nie powinno być więcej przy GTX 460 1GB ?
W każdym bądź razie zużywa mniej niż powinien :) i nie mam wymaksowanych detali. Parę rzeczy na high, chyba ze dwie na medium.Ustawiłem nawet mniej niż automatycznie wykrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 15:14, wolverine napisał:

Zużywa mi około 820 MB przy niecałych 900 dostępnych. Nie powinno być więcej przy GTX
460 1GB ?
W każdym bądź razie zużywa mniej niż powinien :) i nie mam wymaksowanych detali. Parę
rzeczy na high, chyba ze dwie na medium.Ustawiłem nawet mniej niż automatycznie wykrywa
:)


Z tego co pamiętam to GTAIV nie udostępnia opcji powyżej tych które grafika może uciągnąć także możliwe że gra po prostu nie pozwala ci tego obejść.
Z drugiej strony ja mogłem przekraczać wartość 512mb na GF250 ale może powyższe zmiany zostały wprowadzone w którymś patchu.
Windowsa masz 32 czy 64 bitowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przekroczyć jeśli ma się commandline z komendą -norestrictions

wolverine

Raz mówisz, że gra się nie włącza, następnym razem zupełnie coś innego, zdecyduj się ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Ci wyłączyć cienie i sprawdzić jak to się będzie zachowywać i zmniejszyć view distance, detail i vehicle density na około 50 choć nie wiem ile tam masz teraz. Ja np. na moim ATI Radeon 3800 mam:
Texture: Medium
Reflection: Low
Water: Very High
Shadow: Off :D
Texture Filter Quality: High
View i Detail Distance po 30
Vehicle i Shadow Density po 1 :D
Definition: Off
VSync: On
i GTA IV chodzi mi od około minimum 20 do 35 klatek, ale średnio ok. 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 15:30, Crew_900 napisał:

Raz mówisz, że gra się nie włącza, następnym razem zupełnie coś innego, zdecyduj się
;p

Napisałem że z pathem 1.07 się nie uruchamia (w sumie z pathem 1.06 też nie ) a z pathem 1.04 działa ale są dziwne ścinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 15:23, Jarden napisał:

Z drugiej strony ja mogłem przekraczać wartość 512mb na GF250 ale może powyższe zmiany
zostały wprowadzone w którymś patchu.
Windowsa masz 32 czy 64 bitowego?


Mogę przekraczać ale się wykrzacza po przekroczeniu :) Out of memory czy jakoś atk
Win 7 32 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 13:47, wolverine napisał:

A tak na marginesie to mam chyba mocniejszy sprzęt od Twojego :) ?

Pod względem procesora, owszem. Ale RAMu mam dwa razy więcej, a i kartę wymieniłem na GTX 570. Tyle że nie grałem w grę na tej konfiguracji, musiałbym jeszcze raz zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 17:51, Darkstar181 napisał:

Pod względem procesora, owszem. Ale RAMu mam dwa razy więcej, a i kartę wymieniłem na
GTX 570. Tyle że nie grałem w grę na tej konfiguracji, musiałbym jeszcze raz zainstalować.


Poddaję się.... Udało mi się jakoś dojśc do ładu z ustawieniami, gra elegancko śmiga ( ok 50 FPS ) Po ok 2H grania, chcialem zapisać stan - wyskakuje błąd: out of memory i wywala do Win.

W takich przypadkach przstaję się dziwić piratom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam skonfigurowane 3 systemy win xp,64xp win 7 64..wszystko na low,windowsy na low,athlon x3 3.0 8 giga ramu radka 5850 i tez mi scina czasem wiec te gta jest dziwwwwwnnneee:/:/:/ nie mam patcha bo potem nie wiem jak gre uruchomic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować