Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Jak w GTA IV robi się kombos to ofiara jak leży dziwnie się układa. Jest może na to jakiś fix/mod ? W Balladzie jest to już naprawione ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maryja... co ta gra odstawia, to mało.
Dobra, jest tak - gram sobie, gram, aż nagle zacząłem mieć dość kretyńsko ślizgających się pojazdów. Postanowiłem zainstalować moda... Ale żeby nie było tak łatwo - mod nie działa. Gdzieś się dokopałem, że gra sprawdza swoje własne pliki, trzeba używać jakiejś "oszukiwarki", bla bla bla...
Tylko, że na patchu 1.0.4 i na 1.0.7 rzeczone "oszukiwarki" nie działają. Bo patche coś same z siebie zmieniają (a to ci heca) i one odmawiają współpracy.

Może mnie ktoś oblatany poprowadzić za rączkę co zainstalować, jak zainstalować, na jakim patchu, żeby mody działały, a gra nie wywalała się co minutę?
Interesują mnie dwa mody:
1) http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=386262&st=0
2) http://www.gtagaming.com/forums/showthread.php?t=111924

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tak przy okazji znalazłem świetnego moda :) Wieża WTC, a raczej dwie wieże. Tekstury w wysokiej jakości więc naprawdę wygląda to imponująco. Po za tym można wejść do środka budynku. Pojechać windą do restauracji lub na dach gdzie znajduję się helikopter oraz drabinka na wieżę telewizyjną jeszcze spory kawałek w górę ;) Naprawdę bardzo dobry mod choć te teksturki w wysokiej jakości powodują, że gra troszeczkę się tnie, ale to tylko na ziemi i w pobliżu wież. Instalacja prosta, bez żadnego podmieniania folderów czy plików. Normalny plik instalacyjny exe. Działa w IV i w epizodach. Posiada jedynie kilka drobnych usterek, ale nie są specjalnie warte uwagi, bo to jednak praca amatorska.

http://www.gtainside.com/en/download.php?do=comments&cat=457&start=&id=36578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo "jakiś modzik" niewiele by mi dawał, bo ja prosiłem o sposób na to, żeby mody działały na 1.0.7 ;p
Ale akurat tak się złożyło, że w readme to modzika był sposób modowania wersji > 1.0.2, także summa summarum - pomogłeś.
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Mam pewien problem z tzw. livem, otóż.. przy próbie zalogowania w grze GTA IV wyświetla mnie się komunikat, jakoby w moiom regionie ta usługa nie działała.. ustawiłem lokalizacja na Wielką Brytanię, wcześniej, przed ustawieniem tej lokalizacji był ten sam problem, potem po zmianie już nie lecz pojawił się nowy - mianowicie jakby jakiś protokół blokował usługę. Teraz o protokole mowy nie ma, tylko ta lokalizacja.. wie ktoś może, jak ten problem(y) rozwiązać ? Rzecz jasna gra w pełni oryginalna. Pozdrawiam i w razie czego dzięki za wskazówki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Niestety jeszcze nie posiadam swojego egzemplarza gta, lecz od dawna zastanawiam się nad kupnem, gdyż obawiam się problemów technicznych... W związku z tym mam kilka mniej lub bardziej dziwnych pytań. Proszę o wyrozumiałość, po prostu lubię jak jest wszystko jasne. :)
1.Od dawna nie robiłem formatowania dysku, lecz ogólnie działa wszystko ok, ale może mimo to przed instalacją lepiej byłoby przeinstalować system? Czy jeżeli tego nie zrobię później po reinstalacjach mogą wystąpić jakieś problemy?
2.Na ile fpsów mogę liczyć i na jakich detalach na 1.8ghz core2duo, 2gb ram, 9600gt 512mb?
3.Nie grałem jeszcze w ogóle w tą grę. Czy dobrą decyzją byłoby kupienie complete edicion, czy zwykłą "podstawkę" aby zobaczyć czy gra mi się spodoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 10:25, Crew_900 napisał:

2 GB ram ? Gra ci nawet nie ruszy, a jak ruszy to naprawdę minimalne ustawienia i nawet
na nich gra będzie się cięła.

Mam 2 GB RAM na piecu core i5 i geforce gtx 460 śmiga na wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Complete Editio bardziej trafnym wyborem, szczególnie że niewiele więcej trzeba dopłacić niż do samej podstawki.

Gra na takiej konfiguracji jakoś tam będzie działała, skoro co prawda przy nędznej grafice, ale jakoś jednak działa w 10-20FPS na tak nędznej grafie, jak GF7600GT z 256RAM (reszta konfiguracji praktycznie taka sama, choć procesora chyba nieco słabszy, bo 1.6 jeśli dobrze pamiętam).
Grać idzie, nawet bez zbędnej irytacji.
Za tydzień będę miał GF8800 na tym złomie, więc będzie jeszcze lepiej zapewne. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to w GTA IV istotny jest RAM na karcie graficznej, a nie RAM w samym komputerze.
Ten drugi też jest istotny, ale dziwnym jest że ktoś chce grać w nowe gry (a GTA IV nowym tytułem jakby nie było już dawno nie jest) i w komputerze nie ma podstawowych dzisiaj 2GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię.
Mimo wszystko począwszy od zestawów dostępnych masowo (a to takie komputery sprzedają się najliczniej właśnie) poprzez notebooki na polecanych nawet i składakach budżetowych, to 2GB RAMu jest najczęstszą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie. Teraz to minimum dają 4 GB ramu, gdyż teraz podstawą jest Windows 7, co prawda dużo nie żre.
No chyba, że szukamy komputera, laptopa niskiej jakości to wtedy jak najbardziej. Ale takiej średniej klasy PC/Laptop to już ma standardowe 4 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować