Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Gra na minimalnych jest niegrywalna- na tym samym kompie Crysis 1 i 2 działają na średniowyższych, podobnie jak Shogun 2... ale GTA 4 nie chce prawie wcale działać.
Zamierzam wymienić na Geforce 640, jak ktoś ma i działa mu GTA to niech napisze (lub nie działa). Oszczędzi mi to kolejnych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 21:33, Dared00 napisał:

Spoiler

Jak się wgramolić do tego przeklętego helikoptera

w ostatniej misji? Nieważne,
jak szybko waliłbym w spację, nie da rady. Help.

Na forum steama znalazłem temat związany z tym bugiem, może coś znajdziesz http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1699667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 20:57, Boguslav4 napisał:

Czy karta GeForce 9600 GT 512 ramu jest za słaba dla GTA 4? Nie wspominam procesora i
reszty, bo tamte podzespoły już dawno wymieniłem na znacznie nowsze niż te, które były
na rynku w czasie wydania gry (więc to nie one). Dlaczego ta gra tak słabo działa? Winna
jest mała ilość ramu czy źle wnioskuje?

Grałem na tej grafie było git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 21:40, DarkWolf_PL napisał:

>

Spoiler

Jak się wgramolić do tego przeklętego helikoptera

w ostatniej misji? Nieważne,
> jak szybko waliłbym w spację, nie da rady. Help.
Na forum steama znalazłem temat związany z tym bugiem, może coś znajdziesz http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1699667

Dzięki, odpalenie Frapsa w trakcie QTE pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak okrojonej gry to ja dawno nie widziałem...
Mam wrażenie że GTA 4 robili bardzo na szybkości, bo odeszły takie możliwości jak tuning samochodów, latanie samolotami (co bardzo lubiłem) brak spadochronu w normalnej wersji... i tak wymieniać i wymieniać...
GTA SA było GIGANTEM w porównaniu do GTA 4 które jak dla mnie jest po prostu śmieszne...
Dodali parę fajnych funkcji ale mogli połączyć je z GTA SA. Wtedy miało by to sens. Tymczasem ograniczyli się do jednego miasta NY - 0 terenu dookoła. Po prostu nic.
Żałuję że wydałem kase na gre, bo nie jest tyle warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 20:00, Snajperitto napisał:

Tak okrojonej gry to ja dawno nie widziałem...


Lulz...

Pozbyto się mało istotnych rzeczy, a postawiono na większy realizm scenariusza, co już jest ogromnym plusem.
Już nie wspomnę o postaciach, które biją wszystko to co widzieliśmy w San Andreas (i wszystkich wcześniejszych grach z serii w ogóle), którego samotny Toreno nie był w stanie obronić.

A pozbyto się głównie dlatego, by po kilku latach wypuścić GTA V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 20:00, Snajperitto napisał:

Tak okrojonej gry to ja dawno nie widziałem...


Ciekawe. Gra z otwartym światem, prawdziwy sandbox i narzekasz, że jest okrojona. W stosunku do SA, ok zgodzę się z Tobą, ale ma wiele innych cech, których w SA brakowało.

Dnia 28.11.2013 o 20:00, Snajperitto napisał:

Mam wrażenie że GTA 4 robili bardzo na szybkości, bo odeszły takie możliwości jak tuning
samochodów, latanie samolotami (co bardzo lubiłem) brak spadochronu w normalnej wersji...
i tak wymieniać i wymieniać...


GTA IV stawia przede wszystkim na poważną, dojrzałą fabułę. Oczywiście są sytuacje stricte komediowe, tak samo jak i postacie (np. Bruce), ale czwórka stoi fabułą. Pewne rzeczy, przede wszystkim z SA, niepasowałby do koncepcji całości. Dlatego zostały wycięte.

Dnia 28.11.2013 o 20:00, Snajperitto napisał:

GTA SA było GIGANTEM w porównaniu do GTA 4 które jak dla mnie jest po prostu śmieszne...


Kto co lubi. SA mniejszami nudziło. Fani na to narzekali, że gra była zbyt monotonna. Dlatego Rockstar posłuchało graczy i zmniejszyli obszar, jak i wycięli pewne zbędne rzeczy.

Dnia 28.11.2013 o 20:00, Snajperitto napisał:

Żałuję że wydałem kase na gre, bo nie jest tyle warta.


Ile na nią wydałeś. Jeżeli poniżej 100 zł, to jesteś niebywale wybredny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie i po zainstalowaniu lepszego procesora z nadzieją na to, że GTA 4 wreszcie będzie działać zainstalowałem grę. Ciągle pyta jednak o GfWL, a przecież ta usługa już nie działa... Czy zaloguje wtedy do konta Xbox, tak jak DiRTa 3 (ten wyświetla się w ustawieniach konta Xbox Live)? Detale budynków wczytują się w zasadzie przed postacią- jaką wartośc liczbową powinnen mieć ten suwak, by tego nie było widzieć? Czy to normalne, że samochody jeźdzą jak po lodowisku, ciągle wpadając w poślizg ? :P
No i dlaczego myszka jest taka ociężała? W zasadzie w menu trzeba wykonać większą odległość niż w całej misji Orcs Must Die :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 20:58, Boguslav4 napisał:

Ciągle pyta jednak o GfWL, a przecież ta usługa już nie działa...

Działa i ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dalej próbuje zoptymalizować tą grę, choć chyba faktycznie nie jest to możliwe. Mam 6 rdzeniowy procesor AMD (X6 Phenom), GeForce 9600 GT (512 MB) i 4 GB, a mimo to, grać mogę na średnich detalach, choć nie ważne zdaje się to dla gry, która potrafi w losowych momentach zacząć przycinać nawet na najniższych. No, może nie w całkowicie losowych, ale codziennie inna opcja graficzna sprawia problem, do czasu aż ją wyłącze.

Nie ma jakiś sztuczek? Wymuszenie używania większej liczby rdzeni, tryb kombatybilności, patch itp.? Win 7 64 bit jakby co, więc może ta gra nie lubi tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 13:36, Citkowsky napisał:

Masz po prostu bardzo słabą kartę graficzną i nawet 10 rdzeni ci nie pomoże.


Tak myślałem, ale ludzie z gorszymi dawali sobie radę. Po za tym dzięki za miłe słowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na jakimś dwurdzeniowym pentiumie z GF7600GT na pokładzie.
15-25fps przy średnich ustawieniach i jedynie ogień sie nie wyświetlał, a grać się dało jak najbardziej, bo gre przeszedłem w całości.

Trzy miesiące temu grę przechodziłem na gorszym nieco procesorze pd AMD, ale z GF9800GTX na pokładzie i przy podobnych ustawieniach mam 15-35fps.

Tak więc coś jest nie tak u Ciebie.
Choć akurat nagłe dropy klatek, to chyba norma w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować