Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

W czwórce liczy się przede wszystkim czterordzeniowy procesor oraz w miarę wydajna karta graficzna z dużą ilością pamięci. Deweloperzy spieprzyli optymalizację to fakt, ale gdyby przerzucili więcej obliczeń na kartę graficzną to byłoby już lepiej. Ja na starym kompie (Athlon X2 3.1Ghz, 3GB RAM, GTS 250) miałem podczas strzelanin spore dropy a jak włączyłem cienie to już w ogóle była masakra, szczególnie w nocy. Tak więc grałem by grać i grę ostatecznie przeszedłem, z czego jestem dumny. Wczoraj testowałem epizody na nowym kompie, który jest w sygnaturce, i dałem wszystkie detale na najwyższe (tekstury very high, reszta odpowiednio po high), ilość samochodów na 50 a rysowanie detali po 80 w 1080p i gra bez problemu ciągnie w ponad 60 klatkach na sekundę. Tak więc oficjalnie mogę powiedzieć, że mój komputer jak najbardziej jest gotowy na GTA V. A czy po zwiększeniu detali jakość grafiki się jakoś podniosła? Cóż, muszę powiedzieć, że nie bardzo, ale zaznczam iż odpaliłem tylko benchmark. Na dalsze wrażenia przyjdzie czas jak sobie pojeżdżę po mieście w pełnym słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy patch 1.0.7.0 nie usuwał konieczności trzymania płyty w napędzie podczas rozgrywki? Zainstalowałem go i wciąż muszę się męczyć z Rockstar Games Social Club (choć mogę wybrać grę offline), jak i z płytą w napędzie.

EDIT: Za bardzo się pospieszyłem, bo póki co gra nie chce wcale się uruchomić. Po kliknięciu na Play Offline płyta w napędzie zaczyna się kręcić, kursor myszy zmienia kształt, po czym wszystko wraca do normalności, a gra nawet się nie uruchamia. Ktoś wie, co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale już sobie poradziłem z tym problemem. Okazuje się, że posiadając oryginalne, premierowe wydanie gry oraz instalując najnowszego patcha, jestem zmuszony do pobrania pliku xlive.dll, którego najczęściej można spotkać jako element spakowanego cracka do GTA IV. Brawo Rockstar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie- fajny filtr sprawia wrażenie, że to film w Nowym Yorku (tzn. typowo wyglądającym NY) :P
Podrzucisz link i na jakim kompie uruchomiłeś to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś grał do tej pory z płynnością 70-80fps, to z tym modem rozgrywka będzie na pograniczu płynności (30-25fps), więc wg mnie to trochę skórka niewarta wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 11:27, SplitGrave napisał:

Jeśli ktoś grał do tej pory z płynnością 70-80fps, to z tym modem rozgrywka będzie na
pograniczu płynności (30-25fps), więc wg mnie to trochę skórka niewarta wyprawki.

zależy na jakim sprzęcie grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 01:37, Boguslav4 napisał:

Robi wrażenie- fajny filtr sprawia wrażenie, że to film w Nowym Yorku (tzn. typowo wyglądającym
NY) :P
Podrzucisz link i na jakim kompie uruchomiłeś to wszystko?

to jest to enb http://www.gta4-mods.com/misc/l3evo-gp-best8-7-f9837

ASRock P67 Pro3, Core i5 2500K, GeForce GTX 670 2GB, 16GB Crucial Ballistix 1600MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ślicznie to wygląda, rzeczywiście bardziej przypomina prawdziwy NY, chyba z sentymentu do miasta będę musiał go wypróbować, o ile nie usmaży mi komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam typowy problem: mam dość słaby sprzęt i w grze (mimo, że w benchmarku wyszło 36-37 fps) często pojawiają się nagłe spadki płynności. Czy mogę coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 21:23, Prince_Miki napisał:

Witam! Mam typowy problem: mam dość słaby sprzęt i w grze (mimo, że w benchmarku wyszło
36-37 fps) często pojawiają się nagłe spadki płynności. Czy mogę coś z tym zrobić?


W benchmarku masz pustą mapkę z paroma samochodami. Nic dziwnego, że masz spadki fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś czytałem, że ten benchmark w GTA IV jest trochę oszukany, ale dzięki za odpowiedź. ;) Ostatnio wgrałem jakiś mod, który ogranicza pole widzenia i jest o całą klasę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2014 o 13:28, Ecko09 napisał:

Wiadomo co się stanie z GTA po zamknięciu GfW Live?


Na razie Rockstar nic nie mówi i nic nie robi z grą. Prawdopodobnie GTA IV zostanie porzucone po zamknięciu GFWl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować