Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2008 o 12:35, Wojtek Qnik napisał:

> GTA na PC, pojawi się... Tak, lecz nie szybciej jak za 6 miesięcy. Tak myślę.
Jak pewna jest na informacja?? ;]

Boshe nie ma pewnej informacji, jeżeli takowa się pojawi na pewno wyświetlą na gram.pl.
To jest temat o GTA IV na PC, ale ile można już pisać kiedy się pojawi.
Może pomówmy o tym np. Czy sądzicie, że GTA jeżeli się ukaże na peceta będzie lepsze od wersji na konsole, byś może bedą jakieś dodatki itp. Lub jakie będą wymagania gry... ja myśle, że nie przewyższa AC.
Spekulować można.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 12:35, Wojtek Qnik napisał:

> GTA na PC, pojawi się... Tak, lecz nie szybciej jak za 6 miesięcy. Tak myślę.
Jak pewna jest na informacja?? ;]


Pewnej nie ma, jednak jest niezwykle prawdopodobna. Wątpię, żeby Rockstar nie chciał zarobić kolejnych milionów... Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem swiecie przekonany ze wyjdzie na PC poniewaz Rokstar nie odmowi sobie kolejnych patoli dolarow tym bardziej ze ta czesc juz odniosla ogormny sukces na samych XBOX360 i Playa 3 tak wiec nie ma co sie martwic ;) Bardziej ciekawi mnie czy beda jakies nowe dodane rzeczy,cos czego nie ma na wersjach konsolowych,w koncu maja czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie GTA IV nie powinno pojawić się an PC.

Nas Polaków R* nie bierze pod uwagę, bo praktycznie tylko u nas jest najwięcej PC-towców, a za granicą rządzą konsole.

Niby gry na konsolę są drogie ale jednak GTA IV sprzedało się już w prawie 4 mln egzemplarzy.

R* i każda inna firma powinna trochę pomyśleć i popatrzeć jak rynek PC się rujnuje . Crytek był pierwszy i potwierdził że nie będzie exlusivów na PC, z powodu piractwa jakie na tej platformie jest ogromne.


Wiem że na konsolach też jest ale który pirat by chciał brudzić ręce z przerabianiem konsoli które drogo kosztuje i w dodatku się traci gwarancje? W takiej sytuacji większość kupuje gry na konsole i nie ma wyboru.

A pirat w przypadku PC nic nie straci i może bezkarnie to dalej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsza uwaga: GTA4 sprzedał się już w ponad 6mln sztuk. A co do reszty wywodu to masz częściowo rację ale jednak takie gry jak Assassin''s Creeed, Mass Effect czy Gears of War wychodzą również na PC bo to jednak dodatkowe pieniądze są. Poza tym puźniejsze wydawanie wersji PC i wzbogacanie jej o różne dodatki sprawia że osoba mająca konsole kupi również ten sam produkt na PC co daje podwójny zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:38, player000 napisał:

pierwsza uwaga: GTA4 sprzedał się już w ponad 6mln sztuk. A co do reszty wywodu to masz
częściowo rację ale jednak takie gry jak Assassin''s Creeed, Mass Effect czy Gears of
War wychodzą również na PC bo to jednak dodatkowe pieniądze są. Poza tym puźniejsze wydawanie
wersji PC i wzbogacanie jej o różne dodatki sprawia że osoba mająca konsole kupi również
ten sam produkt na PC co daje podwójny zysk.


Ośmielę się wątpić w tę ostatnią teorię. Kto przy zdrowych zmysłach (wyłączamy więc totalnych maniaków) kupi drugi raz grę na PC jeżeli przeszedł ją już raz na konsoli? Idiotyzm, to tak jakby najpierw kupić grę na PS3 a potem na Xboxa 360 tylko po to żeby obczaić te słynne "dodatkowe epizody". A na dodatek na konsoli gra się wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem kilka osób na Xbox Live które miały zarejestrowanego GoW na PC i X360 więc myślę że ten proceder nie jest częsty aczkolwiek występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:44, SlimPole napisał:

A na dodatek na konsoli gra się wygodniej.


Ja z kolei nie zgodzę się z Twoją ostatnią teorią. Owszem, są pewne gatunki gier stworzone wręcz do zabawy przy pomocy pada (np. wszelkie gry sportowe czy większość zręcznościówek) jednak spora ich część - z grami FPP i RTS''ami na czele) niemal zupełnie się do tego nie nadaje, a już na pewno sporo ogranicza i utrudnia.

Choćby taki CoD4, żeby daleko nie szukać - miałem możliwość zagrania w ten tytuł zarówno na obu konsolach next-genowych (praktyczna zaleta targów gier) jak i na PC. Być może będę zbyt stronniczy, bowiem przez większość mojego obcowania z grami korzystałem jednak z blaszaka, jednak celowanie przy pomocy gałki (ew. auto-aima) to z mojego pkt. widzenia niemal masochizm.

Nie dość, że męczę się z wycelowaniem w głowę, miast krótko wymierzyć i przeć naprzód, to (przynajmniej w moim przypadku) na dodatek gra zyskuje takiego odmiennego klimatu, pasującego bardziej do zręcznościówek, niż do typowych ,,strzelanek". To samo tyczy się strategii - dynamizm spada, gra przez możliwości sprzętu zmienia swoją mechanikę na mniej skomplikowaną, przez co traci niekiedy na jakości.

Ah i żeby nie było, że próbuję tu rozpętać kolejna wojnę PC vs konsole - to tylko i wyłącznie moja skromna opinia.

Jeśli natomiast chodzi o samego GTA, co by offtop się nie zrobił, to każda kolejna część stawała się (według mnie) coraz lepsza, rozwinięta, ciekawsza, także o jakość czwórki nie należy się martwić, również na PC. A że ostatnio konwersje wychodzą coraz lepiej i zawierają coraz ciekawsze dodatki, czy nawet są wersjami. reżyserskimi - nic, tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ten filmik:

http://uk.youtube.com/watch?v=L4qO1ZsRGfI

Dodane w grudniu zeszłego roku, teraz tego nie ma. Nie jest to fake na pewno. Według mnie T2 puściło parę, skapował się ktoś z R* i usunęli.

Cytat z Forum Actionum:

1. Nie wiadomo czy GTA IV będzie na PC.

Zbyt wiele wskazuje na to, że jest tworzona:

a) Wywiad z Lazlowem w radiu, w którym się wygadał
b) "Bez komentarza" od Rockstara= brak zaprzeczenia
c) mail od użytkownika GTAforums.com do oficjalnego biura Rockstara, w którym koleś gada, że datę wydania na PC ogłoszą przez normalne media.
d) Coraz więcej sklepów internetowych krok po kroku zamieszcza oferty GTA IV na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T2 nie zamieściłoby informacji wyssanych z palca. R* nie spodobało się to, ponieważ mają swój plan:

1. Wydanie GTA IV jako exclusive na konsole
2. Zbicie ogromnej fortuny na dystrybucji
3. Trzymanie w tajemnicy wersji PC, aby konsole były kupowane właśnie dla tego tytułu (w tym to palce i MS i Sony maczało)
4. Ogłoszenie na E3 albo GC wersji PeCetowej
5. Wydanie jej w okresie przedświątecznym- największy popyt na nie
6. Zbicie kolejnej wielkiej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydasz 1000 zł dla jednej gry? Dla mnie jest to głupotą. Mam w planach kupienie xboxa 360 nie tylko dla GTA, ale również m.in. dla AC(które mi na pc nie działa), Mass Effect i Forza 2. Kupię za granicą bo na wersji PRO zyskam 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze byłem zdanie, że IV wyjdzie na PC, nawet nie ze względu na pieniądze, bo mogą zyskać albo stracić, ale na wizerunek. Nie wydanie nowej części na kompy zawiedzie wielu fanów.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 21:38, mr woozie napisał:

Od zawsze byłem zdanie, że IV wyjdzie na PC, nawet nie ze względu na pieniądze, bo mogą
zyskać albo stracić, ale na wizerunek. Nie wydanie nowej części na kompy zawiedzie wielu
fanów.

Pozdrawiam


Racja zawiedli by posiadaczy zwykłych komputerów że tak to ujmę :P i przede wszystkim firma by straciła duże pieniądze bo więcej jest takich którzy mają same PC i tylko czekają aż to Gta sie na nie ukarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 21:40, Dekerinho6 napisał:

i przede wszystkim firma by straciła duże pieniądze bo więcej jest takich którzy mają same PC i tylko czekają
aż to Gta sie na nie ukarze :)

W Polsce tak, ale już np w USA czy Japonii granie na PC praktycznie nie istnieję. Jednak nadal nie tracę nadziei że czwóreczka pojawi się na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 21:46, Santino93 napisał:

> i przede wszystkim firma by straciła duże pieniądze bo więcej jest takich którzy
mają same PC i tylko czekają
> aż to Gta sie na nie ukarze :)
W Polsce tak, ale już np w USA czy Japonii granie na PC praktycznie nie istnieję. Jednak
nadal nie tracę nadziei że czwóreczka pojawi się na PC.


Pojawić sie pojawi ponieważ tak jak wspominasz że w Polsce więcej użytkowników ma PC a gdzie indziej większość ma konsolę więc i tak musi wyjść chociażby dla nas ponieważ my im też płacimy za te grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, w szczególności dla nas. Gdy u nas połowa graczy ją po prostu spiraci, a później będą narzekali, bo im nie działa na kompach z supermarketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to zapewne większość osób ją spiraci bo przecież nie będzie wydawać ponad 100zł na jakąś głupią grę;/ Wątpię żeby R* dla samej Polski zrobił wersję na PC bo ich zapewne tak mały kraik na dalekim wschodzie nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować