Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Uwazam ze wydawanie kasy na co nowy komp to debilstwo ludzie co wy macie w glowach gra sie na konsolach na komputerach pracuje tylko w polsce inwestuje sie w kompy w innych krajach guroja konsole teraz praktycznie wszystkie gry wychodza tez na konsole ale w polsce jest moda na frajerstwo widze bo wszyscy dalej inwestuja w pc niemam slow glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 05:03, devilll napisał:

Uwazam ze wydawanie kasy na co nowy komp to debilstwo ludzie co wy macie w glowach
gra sie na konsolach na komputerach pracuje tylko w polsce inwestuje sie w kompy w innych
krajach guroja konsole teraz praktycznie wszystkie gry wychodza tez na konsole ale w
polsce jest moda na frajerstwo widze bo wszyscy dalej inwestuja w pc niemam slow glupota


Głupotą to jest pisanie takich postów jak Twój, to tylko narażanie się na degradację. Poza tym to nieprawda, że inwestowanie w komputer to głupota - spójrzmy np. na gry MMORPG - konsole nie mają póki co gier takich jak World of Warcraft czy Guild Wars, a w drodze jest jeszcze GW2 - więc nowy komputer pewnie się przyda.
Na konsole też wychodzą MMORPGi, zapewne powiesz - to też prawda, z czasem i to się przyjme, ale spójrz, że Microsoft póki co olewa nasz kraj pod względem dostępu do Internetu z konsoli XO i różnych usług związanych z XBLA. Czytałem ostatnio, jakie problemy z XBLA miał docent14. Opisywał to na swoim Gramsajcie.
Chociaż nie ukrywam, że przez długi okres czasu byłem sceptycznie nastawiony do do wersji PC gry GTA IV. Uważałem, że po prostu nie wyjdzie i tyle, jednakże od pewnego czasu czuję, że jednak są szanse, że ujrzymy GTA IV na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż sprawdzałem ceny sprzętu i wyszło mi tak :

PC:
C2D 2.4 , 2GB Ram, Radeonik 3850 + obudowa,zasilacz, napęd, mycha i klawiatura za 1650zł ( zaokrąglone )

XBOX360
700zł ( bez HDMI )

PS3 ( 40GB + pad )
1500zł

Do tego dobrałem pierwsze 10 gier jakie mi się podobają ( z katalogu gram.pl/ceny premierowe bez użycia wirtualnej kasy )

10 Gier PC
1010 zł

10 Gier X360
2410zł

10 Gier PS3
2420 zł

Większość gier była ta sama.

Cena końcowa tych "zestawów" wyszła mi następująca

PS3 - 3920 zł
X360 - 3110 zł
PC - 2660 zł

Także przy liczbie gier jakie kupuje jestem zadowolony z tego że gram na PC


/// wielce przepraszam wszystkich za offtopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 05:03, devilll napisał:

Uwazam ze wydawanie kasy na co nowy komp to debilstwo


Uważam że wydawanie na 1 grę 200-250 zł to Kretyństwo ;)
Podczas gdy JA na PC mogę mieć premierową grę za 50 zł (R6:VEGAS?)
Upgrade PC robi się raz na 2-3 lata, a w tym czasie na gry wydaje się znacznie mniej. Nowe konsole wychodzą co 6-7 lat, ale wydają holęderne sumy na gry :]

Pomyśl co się bardziej opłaca...


Żeby nie leciało offtopem, napiszę to samo co w innym temacie:
Rockstar nie zyska przyjaciół w ten sposób (ciągle NIE informując o GTA na PC) pomimo iż i tak większość wię że ta gra wyjdzie na tę platformę. Potem się dziwią że ludzie "kradną" ich grę, podczas gdy oni fake''ują (że się tak wyrażę) informację że GTA nie będzie na PC aby zwiększyć sprzedaż konsol.

Ale kto pod kim dołki kopie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o takim czymś jak allegro.
Tam nowe gry można kupić w cenie gier na PC. Pooglądaj sobie jak chcesz.

Więc argument że ceny gier na konsole są drogie już wam w niczym nie pomoże. Ja też kupuje gry na konsole na allegro i chyba większość tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 05:03, devilll napisał:

/cut/

Dawno tak śmiesznego i niepoprawnie językowo posta nie czytałem. ''Debilstwem'', jak powiedziałeś, jest wydawanie 250 zł na nowy tytuł, starczający na parę godzin. Zresztą co ja będę się pocił nad dziesięciolatkiem - http://ja.gram.pl/rotfl/2. Wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, przepraszam, ale musze sie wtracic, aby obronic konsole... Z gory przepraszam za offtop i brak polskich znakow, bo post pisze na laptopie taty z hiszpanskim Windowsem. Posiadam zarowno Pc jak i Xboxa... Po primo gry na konsole nie sa wcale drogie, wystarczy spojrzec na allegro... Podam przykladowe ceny z allegro, gry nowe, w folii.

GTA IV - 140 zl (czy to tak drogo, wielka fortuna gra drozsza o 20-30 zl od wiekszosci premierowek) http://www.allegro.pl/item409850870_grand_theft_auto_iv_gta_4_folia_xbox_360_2xpl.ht ml
BioShock - 94 zl
http://www.allegro.pl/item405143929_bioshock_xbox_360_nowa_folia_promocja_od_4d_ .html
The Orange Box - 100 zl (lol, taniej niz na PC)
http://www.allegro.pl/item404868228_the_orange_box_half_life_2_xbox_360_gdynia. html
Gears of War - 90 zl
http://www.allegro.pl/item408724905_gears_of_war_sklep_bialystok.html

Czy to jest drogo? Nie, wiec argument o drogich grach jest nietrafiony... Ja jednak wole pykac w gierki na 42 calach na max ustawieniach z dobrym frame ratem... Kurcze ludzie, zanim cos napiszecie, poznajcie dokladnie temat, bo to co piszecie, to czyste bujdy... I kupujac z allegro nie traci sie opcji wymiany plyt bo takiej opcji nie ma... Jedyne wyjscie regeneracja...

Porownywanie C2D do Xenona to czysty idiotyzm... Nawet jezeli, to dane sa takie - C2D 2 rdzenie, 2-3 Ghz a Xenon 3 rdzenie, 3,2 ghz... W kazdym razie konsola ma budowe zamknieta, wiec mimo slabszego sprzetu, wyciagnie lepszy wynik niz ta sama gra na PC, bo konsa odpali w Full HD i 60 klatek non-stop, a ta sama gra na PC moze sie dusic...

Jeszcze jedno, hahaha, smieszny jest tekst ze wiekszosc gier na konsole starcza na pare godzin... Jakbyscie nie zauwazyli do tej pory wiekszosc gier wychodzi i na pieca i na konse, wiec obwiniajac gry na konse, robicie to samo z grami na pc.. Przyklad dluuugiej gry na konse? Oblivion.

Sorrrrrry za offtop, ale mnie szlak trafia jak cos takiego widze. Dziekuje, do widzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL - Gears of Wars który swoją premierą na konsolę miał 2 lata temu - NA PC ta gra PO ROKU, kosztuje 2x mniej niż na konsoli po dwóch latach ;)
Bioshock na PC kosztuje 25 zl mniej (A to już różnica - patrz niżej ;) )
GTA IV nie ma porównania co do PC
Orange Box rzeczywiście kosztuje mniej.

Ty przytoczyłeś kilka gier, teraz pozwól że ja to zrobię ;)
Race Driver GRID - PC=79zł X360=150zł ?
Call of Duty 4 - PC=79zł X360=120zł ? (w sklepach około 180 :/)
Rainbow Six: VEGAS - PC=25zł X360=99zł ?

To już jednak są spore różnice prawda? :)


> Ja jednak wole
> pykac w gierki na 42 calach na max ustawieniach z dobrym frame ratem...

Myślisz że ja nie? :D

> Porownywanie C2D do Xenona to czysty idiotyzm... Nawet jezeli, to dane sa takie - C2D
> 2 rdzenie, 2-3 Ghz a Xenon 3 rdzenie, 3,2 ghz... W kazdym razie konsola ma budowe zamknieta,
> wiec mimo slabszego sprzetu, wyciagnie lepszy wynik niz ta sama gra na PC, bo konsa odpali
> w Full HD i 60 klatek non-stop, a ta sama gra na PC moze sie dusic...


Nie rozśmieszaj mnie ;)
Dobrze wiesz że to kwestia Twórców gier i ich roboty (optymalizacji) a nie sprzętu :]

Gdyby tylko twórcy MUSIELI pracować nad optymalizacją (jak w przypadku konsol), premierowe gry chodziły by na kilkuletnich PC''tach...


> (czy to tak drogo, wielka fortuna gra drozsza o 20-30 zl od wiekszosci
> premierowek)


Po 1 - TAK - To jest sporo, bo przy 10 grach, masz 3 tytuły za darmo :]
Po 2 - Premierowe edycje gier na PC po 129 zł to tylko działa EA która dusi z każdego kasę sprzedając gry dla MAS ;) Wystarczy zobaczyć gry innych wydawców - 79-99 zł Tyle kosztują premierowe gry na PC (w Polsce)


Broń boże nie mówię że konsolę są złe, czy NAWET że PC jest LEPSZY od konsol. Dla mnie oba te "sprzęty" są na równi, są po prostu świetne! A Każdy wybiera co mu potrzebne, i wybiera co kupuje według własnych kryteriów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzieki, ktos kto sie zna na temacie... :D

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

ROTFL - Gears of Wars który swoją premierą na konsolę miał 2 lata temu - NA PC ta gra
PO ROKU, kosztuje 2x mniej niż na konsoli po dwóch latach ;)

Hehe, nie obrazaj sie na mnie ale nie wiedzialem ze 60 zl to polowa 90 zl ;D Ale rozumiem o co ci chodzi tylko smiesza mnie teksty ze gry na konsole sa strasznie drogie i przytaczaja ceny typu 250 zl z empiku czy innych drogich zrodel ;D Chcialem to uswiadomic ;D...

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

Bioshock na PC kosztuje 25 zl mniej (A to już różnica - patrz niżej ;) )

Ok tu sie zgodze. ;D

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

GTA IV nie ma porównania co do PC

Mialem na celu uswiadomnienie ze gry na kose nie kosztuja tylko 250 zl... ;P

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

Orange Box rzeczywiście kosztuje mniej.

Sam kupilem oryginalke na PC za (chlip) 120 albo 130 zl.

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

Ty przytoczyłeś kilka gier, teraz pozwól że ja to zrobię ;)

Prosze bardzo.. :D

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

Race Driver GRID - PC=79zł X360=150zł ?
Call of Duty 4 - PC=79zł X360=120zł ? (w sklepach około 180 :/)
Rainbow Six: VEGAS - PC=25zł X360=99zł ?

To już jednak są spore różnice prawda? :)


Sa, a to wszystko dzieki temu ze konsole sprzedawane sa w technice dumpingu, czyli na kazdej sprzedanej konsoi traci producent na grach dopiero odrabia pieniadze... ;D Nic sie na to nie poradzi, gry na konsie zawsze beda nieznacznie drozsze niz na PC.

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:



> Ja jednak wole
> pykac w gierki na 42 calach na max ustawieniach z dobrym frame ratem...

Myślisz że ja nie? :D

> Porownywanie C2D do Xenona to czysty idiotyzm... Nawet jezeli, to dane sa takie
- C2D
> 2 rdzenie, 2-3 Ghz a Xenon 3 rdzenie, 3,2 ghz... W kazdym razie konsola ma budowe
zamknieta,
> wiec mimo slabszego sprzetu, wyciagnie lepszy wynik niz ta sama gra na PC, bo konsa
odpali
> w Full HD i 60 klatek non-stop, a ta sama gra na PC moze sie dusic...


Nie rozśmieszaj mnie ;)
Dobrze wiesz że to kwestia Twórców gier i ich roboty (optymalizacji) a nie sprzętu :]


Tak, masz racje, mialem co innego na mysli. Chodzilo mi o to ze dzieki zamknietej budowie tworcy optymalizuja gre tylko na jedna konfiguracje, a nie jak na PC na multum kombinacji i dzieki temu wyciagaja lepsze wyniki niz teoretycznie mocniejszy PC...

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:


Gdyby tylko twórcy MUSIELI pracować nad optymalizacją (jak w przypadku konsol), premierowe
gry chodziły by na kilkuletnich PC''tach...


Racja, szkoda ze tworcy Crysisa o tym nie pomysleli, moze bym pykal w niego na srednich na moim Radeonie 9600... :D Bylbym happy, bo brakuje mi Crysisa n X´a..

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:



> (czy to tak drogo, wielka fortuna gra drozsza o 20-30 zl od wiekszosci
> premierowek)


Po 1 - TAK - To jest sporo, bo przy 10 grach, masz 3 tytuły za darmo :]
Po 2 - Premierowe edycje gier na PC po 129 zł to tylko działa EA która dusi z każdego
kasę sprzedając gry dla MAS ;) Wystarczy zobaczyć gry innych wydawców - 79-99 zł Tyle
kosztują premierowe gry na PC (w Polsce)

Racja..

Dnia 31.07.2008 o 13:23, MTSMAFIOSO napisał:

Broń boże nie mówię że konsolę są złe, czy NAWET że PC jest LEPSZY od konsol. Dla
mnie oba te "sprzęty" są na równi
, są po prostu świetne! A Każdy wybiera co mu
potrzebne, i wybiera co kupuje według własnych kryteriów.

Dokladnie... ;D

Dziekuje za mila rozmowe i przepraszam za offtop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko po dość długim czasie...

GTA IV zaraz po premierze kosztował 180 zł. A najdroższe premiery na PC (EA) w najdroższych sklepach kosztują góra 130 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przynajmiej na x360 gry sie nietna tak jak na pc i nie trzeba lodowac kasy cagle na nowy pc ale wy wolice te zasrane komputery nie moja wins ze polska jest takim ciemnym krajem ze wszystko ja omija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to GTA wejdzie na PC, to i tak nie kupię, Komputer ledwo co GRIDa łapie, a matka z tatusiem gruszki zasypują w popiele z kasą, na co rocznego Ubgradea, w sumie mogę tylko wzdychać oglądajć filmiki na you tube, a podobno mam dostać 3 Sierpnia (moje urodziny) PS2 heheheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:58, devilll napisał:

przynajmiej na x360 gry sie nietna tak jak na pc i nie trzeba lodowac kasy cagle na nowy
pc ale wy wolice te zasrane komputery nie moja wins ze polska jest takim ciemnym krajem
ze wszystko ja omija


Ty próbujesz robić jakąś marną prowokacje, czy serio piszesz takie głupoty? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Jedyna zaleta konsoli jest to ze raczej nie tną sie gierki ale nie sa tak wszechstronne jak np komp.
Po drugie. Ale z dobrego kopmpa mozna wycagnac lepszą grafike niz z konsoli.
Po trzecie. wole wydac 3tys zł za dobrego kompa niz dac 1500 za np PS3 i kupowac gry w nieskąnczonosc i dawac fortune za premierowe tytuły ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie zgodzę się co do ceny tytułów na X360. Nowe gry BEZ PROBLEMU można dostać za 150 zł w dół. Czy to na allegro, czy na gamehubs.com. Mówię oczywiście o premierówkach, a nawet, uwaga, pre-orderach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki troszkę off-top, ale co do cen gier, to dodam od tego, że gdyby kupować gry w Stanach, naprawdę by się tanio wyszło. Tam premierówki kosztują 50$, czyli 100 zł :b

A co do GTA IV na PC, czemu nie, zawsze wolałem jakoś GTA na PC''ty, większa możliwość modyfikacji itp. :)
Chociaż po ukończeniu na 360 i tak zagrałbym jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że niby konsole są tańsze :
Tak są tańsze to prawda ale kupując PC nie kupuje maszynki do grania tak jak konsole ale sprzęt na którym mogę robić wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 12:35, WorldWar3PL napisał:

Wybacz, ale nie zgodzę się co do ceny tytułów na X360. Nowe gry BEZ PROBLEMU można dostać
za 150 zł w dół. Czy to na allegro, czy na gamehubs.com. Mówię oczywiście o premierówkach,
a nawet, uwaga, pre-orderach.


Jak już napisałem, ceny gier brałem z gram.pl bez żadnych zniżek itp zarówno tych na Konsole jak i na PC ;].
Od PC''ta mogłem odliczyć cenę podzespołów które mogły zostać ze starego kompa ( bo jak wszyscy nam to wypominają, PC''ta się upgradeuje ). Także, klawisze, mycha, obudowa, napęd, dyski, nawet zasilacz na upartego
mógłbym odliczyć. Nie dodałem ceny monitora/TV gdyż obie rzeczy można podłączyć do pieca .. nie wiem jak jest
z konsolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 12:51, guardb napisał:

Co do tego że niby konsole są tańsze :
Tak są tańsze to prawda ale kupując PC nie kupuje maszynki do grania tak jak konsole
ale sprzęt na którym mogę robić wszystko!


konsole sa teraz bardzo tanie np. xbox360 arcade 777 zł i mniej w niektorych skelpach. cóz gry sa drogie 5-6 gier i mamy cene konsoli ,a to jzu nie wyglada za dobrze.

wracajac do tematu o gta4 na PC , sa jzu najnowsze spekulacje/newsy/plotki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować