Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2010 o 19:48, Toshiro_M napisał:

Odpaliłem dziś GTA IV i w menu zastałem biały ekran zamiast newsów i filmów z Social
Club TV. Niewiem czy to ze strony Rockstara coś nie działa czy u mnie coś padło (wcześniej
wszystko chodziło). Ktoś też taki problem ma ? Sama gra i wszystko inne chodzi jak trzeba.


Też to miałem, ale to w niczym nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym spolszczeniem do gry? Czytałem jakieś stare posty w temacie, to dużo psioczeń jest na nie. Warto je instalować, czy jest tak badziewne, że już więcej się po angielsku zrozumie? Mam wersję Steam, ze wszystkimi patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używałem jak grałem bo angielski rozumiem bardzo dobrze . na steamie chyba nie będzie działało.
Co do spolszczenia to też czytałem, że dużo błędów ortograficznych i interpunkcyjnych , oraz spolszczone w jak najprostszy sposób tak, że niektórych zdań nie da się zrozumieć o co chodzi ^^
Poza tym tam są chyba tylko główne misje spolszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda obecna wersja i czy w ogóle jest jakaś obecna wersja zaktualizowana, ale te starsze to była istna tragedia. Kolega nie bardzo angielski zna i kiedyś mu zasysałem własnie spolszczenie do GTAIV po instalacji zwątpiliśmy totalnie w granie na tym tworze =)
Wyglądało to miejscami jak rzucone na translator, bez ładu i składu no i najważniejsze w większości miejsc zdania bez sensu i kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zdania są podzielone, jedni mówią że ok, a inni że badziew. To chcę najpierw zapytać jeszcze raz, zamiast potem ściągać znowu 15 GB. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągać nie będziesz musiał, to nie podmienia plików tylko dodaje (chyba) w menu gry możesz sobie wybrać polski, angielski itd.
Jak rozumiesz angielski to nie ma potrzeby instalowania spolszczenia, jak nie bardzo to spróbuj
Ale wiesz spolszczenie typu Kali jeść, kali pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 15:31, Crew_900 napisał:

Jak rozumiesz angielski to nie ma potrzeby instalowania spolszczenia, jak nie bardzo
to spróbuj


No pewnie z połowę gry zrozumiem. :) Dobra, sam się przekonam po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie znasz kompletnie ang., lub znasz go tak slabo jak ja niemiecki (czyli baaaardzo slabo :d), to mozesz sprobowac. Sam kiedys przetlumaczylem kilka tekstow z GTA IV dla Plprojekt i uwazam, ze niektorzy nie powinni byli sie za to zabierac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nigdy nie bylem fanem tej gry, ani zadnej tego typu. Ostatnio jednak kupilem Mafie 2 i bardzo mi sie spodobala. Po przeczytaniu kilku wypowiedzi i paru recenzji, kazdy wspominal jakie to Gta 4 nie jest rownie dobre albo i lepsze. Zakupilem wiec gre i szczerze mowiac poki co jestem bardzo rozczarowany. Zaczne od tego ze jest cienka grafika, rozumiem ze to gra z 2007 roku, wiec jak na tamte czasy to prezentowala sie dobrze, jednak przeczytalem wiele opini jak to Mafia 2 nie ma o wiele lepszej grafiki od 3 letniego Gta, hmm jak dla mnie to silnik 2k czech miazdzy totalnie konkurencje, wiec nie rozumiem jak mozna wogole te gry porownywac graficznie. Ale to nie jest az tak istotne, w koncu to stara gra, istotna za to jest praca kamery w grze, chodzi mi glownie o ta podczas jazdy samochodem, ja kompletnie nie widze co sie dzieje z przodu, bo kamera ciagle jak nie zjedzie w dol ze widze bagaznik, to przy skretach zaweza sie tak ze ogladam boczne kolo i kawalek ulicy, jakbym nie ustawil kamery zawsze mam problem z widocznoscia. Moze ja o czyms nie wiem? Mam cos zle ustawione w opcjach? Probuje jakos sobie radzic, ciagle ustawiajac ja do pionu, ale jest to czasami ciezkie, szczegolnie podczas poscigow. Nie rozumiem rowniez sztucznej inteligencji, ktora robi po prostu bez sensowne rzeczy, na przyklad to ze kiedy stalem sobie na czerwonym swietle, nagle za mna samochod objezdza mnie i z impetem wali mi w bok samochodu, po czym wysiada i sie pluje ze ja mu zniszczylem samochod, jak to on wjechal we mnie. Albo policja ktora mimo ze nie jestem poszukiwany wciska mi sie na pas i spycha z drogi. Zdarzylo mi sie rozwniez wpasc gdzies samochodem z kad nie bylo kompletnie wyjscia, musaielm zaczynac od nowa kolo 30 minut gry. Jest jeszcze pare rzeczy ktore moglbym wymienic jak np, zbyt latwe zdobywanie samochodu, wybijasz szybe i jedziesz, nikt nawet nic nie zglasza, nic sie nie dzieje. Jedynie co ratuje te gre to bardzo barwne postacie i swietne teksty, niestety kamera i sterowanie utraudniaja przynajmniej mi rozgrywke, a to dopiero poczatek gry. Poki co nie uwazam zeby ta gra bylo nawet w polowie tak dobra co Mafia 2, nawet jesli jest stara, to przez 3 lata powinni poprawic co nie co. Dodam ze gram na konsoli PS3 a nie na PC.

Prosze o jakies sensowne odpowiedzi, lub rade, bo moze ja po prostu cos zle robie, tylko bez zlosliwych komentarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 00:32, Gosu napisał:

Dodam ze gram na konsoli PS3 a nie na PC.


I ty porównujesz grafikę ? Ustawienia graficzne z PC na konsoli to średnie ustawienie tekstur, gdzie na blaszaku można odpalić tektury high, podobnie z odbiciami, wodą, dystansem widoczności itp [suwaki konsoli to poziom 20 na suwakach, na pc ustawisz do 100]

Z kamerą ci nie pomogę, nie wiem jak to na padzie wygląda, na pc sterowanie kamery mam pod myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 03:38, Pietro87 napisał:

> Dodam ze gram na konsoli PS3 a nie na PC.

I ty porównujesz grafikę ? Ustawienia graficzne z PC na konsoli to średnie ustawienie
tekstur, gdzie na blaszaku można odpalić tektury high, podobnie z odbiciami, wodą, dystansem
widoczności itp [suwaki konsoli to poziom 20 na suwakach, na pc ustawisz do 100]


Tylko ze wes pod uwage ze ja porownuje grafike Mafi 2 rowniez z PS3 ktora jest gorsza od wersji PC. Mimo ze Mafia dziala na 720 p a Gta na 1080. Ale mniejsza o grafike, w koncu Gta to starsza gra, nie rozumiem tylko dlaczego inni twierdza ze ma nie wiele gorszy wyglad co mnie wprowadzilo w blad. Gta ma inne powazniejsze bledy ktore powoduja ze nie gra sie w ta gre przyjemnie.

Dnia 13.09.2010 o 03:38, Pietro87 napisał:

Z kamerą ci nie pomogę, nie wiem jak to na padzie wygląda, na pc sterowanie kamery mam
pod myszką.


Ja mam PC ale nie uwazam zeby w takie gry lepiej sie gralo na komputerze. Ja kamera umiem operowac padem tak samo jak myszka, problem lezy w tym ze ona sama ciagle sie zle ustawia, a ciagle poprawianie jej jest meczace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



No tu masz rację, granie na jakiejkolwiek platformie w GTA 4 bez używania pada/myszki do ciągłej kontroli kamery jest wg. mnie bardzo trudne, bo ustawia się dosłownie za samochodem, tak że pojazd zasłania sporą część drogi.

Więc co do kamery chyba musisz się przyzwyczaić.

Ja na przykład jadąc jakimkolwiek pojazdem cały czas(dosłownie) ruszam myszką żeby mieć kamerę nieco wyżej, patrzeć co jest za zakrętem itd i jest to już przyzwyczajenie. Podejrzewam że gdybym nagle musiał jeździć bez użycia myszki to daleko bym nie zajechał.

A jeśli chodzi o porównywanie GTA 4 i Mafii 2, to już kwestia gustu. Tobie się bardziej podoba Mafia 2, a ja wolę GTA 4, bo po skończonej grze jest co robić, a raczej, można coś robić, nie jesteśmy ograniczeni tylko do samochodów, itp. ogólnie więcej wolności, a w Mafii 2 jest..."dość" liniowo.

Graficznie to GTA jakoś nigdy nie było specjalnie piękne, ja grałem na PC w GTA 4 i Mafię 2, ta ostatnia jest ładniejsza ale grafika to nie wszystko.

AI jest jakie jest, w Mafii 2 też za dobrze nie wypada, podchodzę do auta stojącego na światłach, wciskam przycisk by ukraść, otwieram drzwi, wywalam gościa z auta, on spierdziela gdzie pieprz rośnie nie próbując wezwać pomocy lub odzyskać auta, ja odjeżdżam i mam auto za darmo.

A jeśli chodzi o AI w GTA 4, to akurat mi się zdarzyło oprócz tej sytuacji z policją.

A jak kradnę auto to prawie zawsze policja się o tym dowiaduje, i po chwili jest pościg.

Po za "przyzwyczaj się" to niestety żadnych rad nie mam bo po prostu tego nie zmienisz. Gdybyś grał na PC, to zawsze można zainstalować odpowiednie mody i to i owo poprawić/zmienić, ale na PS3 to nic nie zrobisz z tym raczej.
A co do utknięcia gdzieś samochodem skąd nie można w ogóle WYJŚĆ? No to ja gratulacje składam, nigdy mi się jeszcze to nie udało. Były sytuacje gdzie wyjście oznaczało śmierć, ale wyjść zawsze mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 11:42, rtyrtyrty napisał:



No tu masz rację, granie na jakiejkolwiek platformie w GTA 4 bez używania pada/myszki
do ciągłej kontroli kamery jest wg. mnie bardzo trudne, bo ustawia się dosłownie za samochodem,
tak że pojazd zasłania sporą część drogi.
Więc co do kamery chyba musisz się przyzwyczaić.


No trudno. Teraz przynajmniej juz wiem ze tak gra zostala zrobiona, a nie ze jest to kwestia jakis ustawien, sprobuje to ogarnac.

Dnia 13.09.2010 o 11:42, rtyrtyrty napisał:


A jeśli chodzi o porównywanie GTA 4 i Mafii 2, to już kwestia gustu. Tobie się bardziej
podoba Mafia 2, a ja wolę GTA 4, bo po skończonej grze jest co robić, a raczej, można
coś robić, nie jesteśmy ograniczeni tylko do samochodów, itp. ogólnie więcej wolności,
a w Mafii 2 jest..."dość" liniowo.


Ja w zupelnosci sie z Toba zgadzam ze Mafia 2 jest liniowa, ale wykonujac misje tam ani przez chwile sie nie nudzilem, a to ze ta gra nie bedzie sandboxem wiadomo bylo od poczatku. Co do GTA, to jest to typowy sandbox, jednak mnie te dodatkowe rzeczy pewnie beda nudzic, jak to bylo w przypadku Red Dead Redemption, o ile sie nie myle tej samej firmy, ze mimo wielu rzeczy ktore mozna robic, mnie generalnie interesuje tylko glowna fabula, reszta to takie dodatki, ktore mnie osobiscie nie bawia. Dlatego ja wole gre nawet do bolu liniowa ale ciekawa, niz swiat w ktorym mozesz robic wiele, ale tak naprawde sa to tylko male smaczki nie porownywalne do tego co mozna robic podczas wykonywania glownych zadan. Moze to tez jest moja wina, bo nie naleze do cierpliwych osob, wiec jak zaczne jakis watek, to musze go jak najszybciej skonczyc, dowiedziec sie co dalej, jaki bedzie final, etc, a nie ganiac po miescie i pomagac staruszce przechodzic przez ulice ;)

Dnia 13.09.2010 o 11:42, rtyrtyrty napisał:


Graficznie to GTA jakoś nigdy nie było specjalnie piękne, ja grałem na PC w GTA 4 i Mafię
2, ta ostatnia jest ładniejsza ale grafika to nie wszystko.


Kazdy zawsze powtarza ze liczy sie gameplay a nie grafika. Ale chyba grafika tez wplywa na to jak komus sie gra prawda? Kiedy cos sie w grze robi i wyglada to realistycznie to wplywa to na nasza zabawe z gra. Nie jest to jak napisales najwazniejsze ale dla mnie rownie wazne co cala reszta. Dla sprostowania, ja nie mam pretesji o wyglad GTA bo to gra z 2007 roku, tylko o to ze masa ludzi wypisuje na forach, w recenzjach, a takze znam kilka osob osobiscie, ktore twierdzily ze Mafia 2 wyglada nie duzo lepiej od GTA IV, wiec troche sie rozczarowalem kiedy ta gre odpalilem.

Dnia 13.09.2010 o 11:42, rtyrtyrty napisał:


AI jest jakie jest, w Mafii 2 też za dobrze nie wypada, podchodzę do auta stojącego na
światłach, wciskam przycisk by ukraść, otwieram drzwi, wywalam gościa z auta, on spierdziela
gdzie pieprz rośnie nie próbując wezwać pomocy lub odzyskać auta, ja odjeżdżam i mam
auto za darmo.


Tak w Mafi 2 tez szfankuje AI, jak wyciagniesz bron i celujesz cywilowi w lep, ten nawet nie reaguje tylko spaceruje sobie dalej, czekajac na to czy masz dzisaj dobry czy zly humor ;) Tylko ze takie bledy nie wplywaja na to ze nie zrobisz jakiegos zadania. W GTA natomiast, jedziesz z laska na randke a tu taksowkarz z rozpedu wali w Ciebie rozwalajac Ci pol samochodu, jeszcze z dwa takie walniecia i kolezanka poczula by sie jak na filmie Death Proof Quentina Tarantino.

>Po za "przyzwyczaj się" to niestety żadnych rad nie mam bo po prostu tego nie zmienisz. Gdybyś grał na PC, >to zawsze można zainstalować odpowiednie mody i to i owo poprawić/zmienić, ale na PS3 to nic nie zrobisz z >tym raczej.

Uswiadomiles mnie przynajmniej ze kamera jest taka a nie inna, a z bledami jakos sobie poradze, bo fabula, postacie i dialogi sa naprawde swietne, to jedyne co mnie trzyma przy tej grze na ten moment.

>A co do utknięcia gdzieś samochodem skąd nie można w ogóle WYJŚĆ? No to ja gratulacje składam, nigdy mi >się jeszcze to nie udało. Były sytuacje gdzie wyjście oznaczało śmierć, ale wyjść zawsze mogłem.

To byla jedna z poczatkowych misji. Mialem odebrac jakiegos kolesia swojego kuzyna i zaczela nas scigac policja. Wjechalem na autostrade pod gore i nie wychamowalem na zakrecie, wybilem barierke i spadlem w dol do ciasnego miejsca, otoczonego kontenerami, ani wyjechac ani wyjsc na pieszo :(







Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż w takim przypadku mogłeś zabić tego kogo miałeś podwieźć, a co do niemożliwości wyjścia to pewnie zwykły pech. W GTA 4 tak już jest, tyle rzeczy ma wpływ na to gdzie wylądujesz i jak się odbijesz od czegoś że po prostu nie da się przewidzieć niczego.

Ja po skończonej grze się rozbijam po całym mieście samochodami, czasami żeby skądś wyjechać rzucałem na odpowiednią odległość granat żeby siła wybuchu wgniotła auto, i umożliwiła wyjazd.

Z tym że fabuła w Mafii 2 jest dobra to się zgadzam, ale dla mnie to jest gra na raz. Po 1 przejściu fabułę znam, a po za fabułą to praktycznie nie ma nic. Więc nie ma po co grać drugi raz. To właśnie ratuje GTA 4 bo jest co robić, lub nawet po prostu jeździć po mieście i patrzeć jak dany samochód będzie wyglądał po przejechaniu przez całe miasto.

W porównaniu do innych gier to GTA 4 graficznie za dobrze nie wypada, ale gdy spojrzeć na poprzednie części, to jest niesamowity skok jeśli chodzi o wszystkie graficzne i wizualne efekty. Jednak coś jest w stylu graficznym tej gry co sprawia że wszelkie niedociągnięcia przemykają nie zauważone przeze mnie.

Ja życzę ci powodzenia, może się przyzwyczaisz do kamery i innych rzeczy i ci się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mial pare pytan o gre, bo widze ze masz temat ogarniety :)

1. Nie rozumiem jak zdobyc jakis samochod na zawsze. Za kazdym razem kiedy ukradne jakas bryke to po wyjsciu z domu ona znika, albo po wyjsciu z innych pomieszczen. Rowniez kiedy restartuje misje, zaczynam bez samochodu. Zdarzylo sie takze ze zabralem laske motorem, a po wyjsciu z baru motoru juz nie bylo. Najdziwniejsze bylo to ze jej wcale nie przeszkadzalo to ze na jej oczach wywalilem goscia z samochodu i odwiozlem ja do domu kradzionym samochodem :D

2. Czy jest mozliwosc sprawdzenia ile sie jedzie na godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe pytanie fabularne do eksperta,

Spoiler

czy i gdzie można znaleźć(oczywiście potem, po odebraniu go z garażu) samochód ofiarowany z wdzięczności od partnera(eeeee) Berniego(chodzi otwierany "drzwiami do góry" wóz, bardzo wyróżniający się od innych, na pewno pamiętasz)?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 16:40, Gosu napisał:

Ja bym mial pare pytan o gre, bo widze ze masz temat ogarniety :)

1. Nie rozumiem jak zdobyc jakis samochod na zawsze. Za kazdym razem kiedy ukradne jakas
bryke to po wyjsciu z domu ona znika, albo po wyjsciu z innych pomieszczen. Rowniez kiedy
restartuje misje, zaczynam bez samochodu. Zdarzylo sie takze ze zabralem laske motorem,
a po wyjsciu z baru motoru juz nie bylo. Najdziwniejsze bylo to ze jej wcale nie przeszkadzalo
to ze na jej oczach wywalilem goscia z samochodu i odwiozlem ja do domu kradzionym samochodem
:D

2. Czy jest mozliwosc sprawdzenia ile sie jedzie na godzine?


1. Kazde auto ktore chcesz zachowac parkujesz przed savehousem na takim zoltym napisie juz nie pamietam co tam jest napisane ale mozesz zaparkowac tylko dwa, a co do aut pozostawionych gdzie indziej to zazwyczaj one tam zostaja a na pewno dopoki bardziej sie nie oddalisz i to tyczy sie bodajze tylko ostatniego pojazdu ktorym jechales.

2.W statystykach masz srednia predkosc z jaka jedziles w milach, a co do wyswietlania na bierzaco podczas jazdy to tylko pozostaja mody o ile takie znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że po tym, kiedy go zdobyłem to zaczął się sporadycznie pojawiać na ulicach, myślałem, że znajdzie się w jakimś garażu, albo cuś, anyway, thx za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnośnie MP. Rok temu pożyczyłem sobie GTA 4 od kumpla i nie grałem na MP, ale nie miałem jeszcze wtedy konta Games for Windows i grałem offline. I moje pytanie jest takie. Czy jakbym znów od niego pożyczył zwykłą czwórkę, a on ode mnie Epizody to, czy moglibyśmy grać na MP jeśli on ma zainstalowaną podstawkę na kompie, a ja dodatek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować