Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 08:25, Baciai napisał:

hej, czy moglibyście powiedzieć jak to jest z optymalizacją GTAIV obecnie? Wiem, że kiedyś
było strasznie dużo narzekania na ten temat. Jest teraz promocja na steamie i muve -
za 40 złotych można mieć podstawę plus dodatki. Ale nie chcę ryzykować bez jakieś konsulatacji
:P jeżeli komp spełnia wymagania zalecane, to nie mam powodu, żeby się obawiać o ewentualną
płynną rozgrywkę? Czy tak czy tak możę się okazać, że gra będzie klatkować?
Z góry dzięki :)

Gra automatycznie permamentnie ogranicza twoje możliwe ustawienia graficznie na podstawie twojego posiadanego sprzetu. Czasami potrafi przyciac szczegolnie podczas szybkiej jazdy, nie ważne jaki bedziesz mail sprzet, do jakosci grafiki z sleeping dogs czy mafii 2 w gta4 nie dotrzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:28, Indrid_Cold napisał:

Gra automatycznie permamentnie ogranicza twoje możliwe ustawienia graficznie na podstawie
twojego posiadanego sprzetu. Czasami potrafi przyciac szczegolnie podczas szybkiej jazdy,
nie ważne jaki bedziesz mail sprzet, do jakosci grafiki z sleeping dogs czy mafii 2 w
gta4 nie dotrzesz.


Ok, rozumiem. W takim razie nie będę ryzykował nerwów, zainwestuje w którąś z ostatnich premier. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:40, Baciai napisał:

Ok, rozumiem. W takim razie nie będę ryzykował nerwów, zainwestuje w
którąś z ostatnich premier. Dzięki!

Pomyśl nad "Dishonored" i nowym "Hitmanem", ewentualnie nad "Sleeping Dogs". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc jest to loteria. GTA IV różnie reaguje na różne konfiguracje sprzętowe. Albo trafisz albo nie. Gra jest świetna i aż ciężko uwierzyć, że ktoś mógł jeszcze w to nie grać, ale optymalizacja skutecznie niektórych odstraszyła. 40 zł to nie tak dużo, można zaryzykować.
Co do opinii Indrid_Cold i podanych przez niego gier, to zdecydowanie GTA IV ma najgorszą grafikę z podanych tytułów. Gra ma cztery lata, a wygląda pięknie tylko po słynnym już modzie (zapomniałem nazwy :P).

Janek_Izdebski
Dobrze by było jakby podał konfigurację swojego kompa. Dishonored powinno mu chodzić płynnie, tak Sleeping Dogs i Hitman to gry, które mogą obciążyć komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:56, Kraju napisał:

Prawdę mówiąc jest to loteria. GTA IV różnie reaguje na różne
konfiguracje sprzętowe. Albo trafisz albo nie. Gra jest świetna i aż ciężko uwierzyć, że
ktoś mógł jeszcze w to nie grać, ale optymalizacja skutecznie niektórych odstraszyła. 40 zł to
nie tak dużo, można zaryzykować.
Co do opinii Indrid_Cold i podanych przez niego gier, to zdecydowanie GTA IV ma
najgorszą grafikę z podanych tytułów. Gra ma cztery lata, a wygląda pięknie tylko po
słynnym już modzie (zapomniałem nazwy :P).

A jak chodzi "GTAIV" na dobrych ,ale laptopach? Dzięki. :)

Dnia 08.11.2012 o 18:56, Kraju napisał:

Janek_Izdebski
Dobrze by było jakby podał konfigurację swojego kompa. Dishonored powinno mu chodzić
płynnie, tak Sleeping Dogs i Hitman to gry, które mogą obciążyć komputer.

Dwie ostatnie mają liczne opcje konfiguracyjne, więc nie powinno być problemów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:56, Kraju napisał:

Prawdę mówiąc jest to loteria. GTA IV różnie reaguje na różne konfiguracje sprzętowe.
Albo trafisz albo nie. Gra jest świetna i aż ciężko uwierzyć, że ktoś mógł jeszcze w
to nie grać, ale optymalizacja skutecznie niektórych odstraszyła. 40 zł to nie tak dużo,
można zaryzykować.
Co do opinii Indrid_Cold i podanych przez niego gier, to zdecydowanie GTA IV ma
najgorszą grafikę z podanych tytułów. Gra ma cztery lata, a wygląda pięknie tylko po
słynnym już modzie (zapomniałem nazwy :P).


W GTAIV grałem, i nawet przeszedłem tylko, że na konsoli wiele lat temu. Też uważam, że jest świetna, i dlatego zastanawiam się teraz nad tą promocją, tym bardziej, że to groszę, biorąc pod uwagę, ile taka pełna edycja kosztowała jeszcze swego czasu. Wtedy zostawiła porządne wrażenie i nie chce sobie go zepsuć użerając się z konfiguracją, a raczej jej brakiem. Mój sprzęt to właśnie laptop, asus g73jh: i7 720qm 1,6ghz, 8gb ramu i mobility radeon 5870 1024 ddr5. nie pierwszej młodości, ale póki co daje sobie radę z większością rzeczy na poziomie naprawdę zadowalającym. :P

Janek_Izdebski
Właśnie trzy gry to na ten moment moi faworyci. Wszystkie od cenegi, więc ze zniżką z kompanii graczy można je (bądź będzie można - w przypadku hitmana) w przyzwoitej cenie dostać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:25, Baciai napisał:

W GTAIV grałem, i nawet przeszedłem tylko, że na konsoli wiele lat temu. Też uważam,
że jest świetna, i dlatego zastanawiam się teraz nad tą promocją, tym bardziej, że to
groszę, biorąc pod uwagę, ile taka pełna edycja kosztowała jeszcze swego czasu. Wtedy
zostawiła porządne wrażenie i nie chce sobie go zepsuć użerając się z konfiguracją, a
raczej jej brakiem. Mój sprzęt to właśnie laptop, asus g73jh: i7 720qm 1,6ghz, 8gb ramu
i mobility radeon 5870 1024 ddr5. nie pierwszej młodości, ale póki co daje sobie radę
z większością rzeczy na poziomie naprawdę zadowalającym. :P


To zmienia postać rzeczy. Na laptopach się mało znam, dlatego nie mam pojęcia, jak GTA IV będzie działać.

Dnia 08.11.2012 o 19:25, Baciai napisał:

Właśnie trzy gry to na ten moment moi faworyci. Wszystkie od cenegi, więc ze zniżką z
kompanii graczy można je (bądź będzie można - w przypadku hitmana) w przyzwoitej cenie
dostać. ;)


Na Kompanii Graczy można "zakupić" kod zniżkowy do sklepu muve.pl, a tam są wszystkie gry wydawane w Polsce. Nie musi być to gra od Cenegi, żeby kod zniżkowy zadziałał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:25, Baciai napisał:

W GTAIV grałem, i nawet przeszedłem tylko, że na konsoli wiele lat temu.
Też uważam, że jest świetna, i dlatego zastanawiam się teraz nad tą promocją, tym bardziej,
że to groszę, biorąc pod uwagę, ile taka pełna edycja kosztowała jeszcze swego czasu.
Wtedy zostawiła porządne wrażenie i nie chce sobie go zepsuć użerając się z konfiguracją, a
raczej jej brakiem. Mój sprzęt to właśnie laptop, asus g73jh: i7 720qm 1,6ghz, 8gb ramu
i mobility radeon 5870 1024 ddr5. nie pierwszej młodości, ale póki co daje sobie radę
z większością rzeczy na poziomie naprawdę zadowalającym. :P

Mam podobny konfig: i7 2,66-3,33 GHz, ale kartę ATI HD 5650 1 GB. I też się boję o to jak będzie chodzić "GTA IV".

Dnia 08.11.2012 o 19:25, Baciai napisał:

Janek_Izdebski
Właśnie trzy gry to na ten moment moi faworyci. Wszystkie od cenegi, więc ze zniżką z
kompanii graczy można je (bądź będzie można - w przypadku hitmana) w przyzwoitej cenie
dostać. ;)

Widzisz, zhgadzamy się. Wszystkie te trzy gry mają rzobudowane opcje konfiguracyjne, więc powinny chodzić płynnie na Twoim i moim laptopie. :) Przekonanie o "Hitmanie" opieram na "Sniper Challenge" i pewnym screenie z opcji konfiguracyjnych wersji PC pełnej wersji gry, który zamieścił jakiś tester "Absolution". Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logując się do live''a będąc w menu, wyskakuje mi następujący błąd:
Can''t connect to LIVE
Error code: 0x80151911
Przez Games for Windows Live Marketplace bez problemu idzie się zalogować, ale w grze już nie daje rady.
Przeczytałem, że to może być problem z ostatnią aktualizacją Xfire, ale jego wyłączenie też nic nie daje.
Jakieś pomysły jak mógłbym to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kodu zniżkowego to się mylisz. Musi być to gra wydana przez Cenegę, inaczej kod nie zadziała... Kiedyś chciałem zamówić Mass Effect 3 korzystając z kodu, to zostałem poinformowany, że gra jest wydawana przez EA więc zniżka nie jest naliczana...

Mam pytanie odnośnie Icehancer 2.1. Zainstalowałem tą modyfiikację, w zasadzie całoś działa bez zarzutu. Jedyny problem jest taki, że oświetlone przedmioty (lub źródła światła) są w zasadzie białe... zmieniałem jasność w ustawieniach gry, ale nawet przy minimalnycn wszystko to "jest za jasne" Coś da się z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 18:12, necron1501 napisał:

Nawet świeży temat! Pytanie: jak wgrać mody z nowymi teksturami aut do gry? Nużą mnie
te no name''owe samochody z gry.


Ściągasz najpierw autka. Potem otwierasz program Spark IV jak wyżej. Otwierasz w nim odpowiedni katalog (bodajże PC>Models>Vehicle.img). Następnie klikasz import i zaznaczasz wszystkie interesujące Cię pliki nowych aut, jakie chcesz wgrać (.wft i .wdt), klikasz Rebuild, a potem Save. Ogólnie to pamiętaj, żeby sobie zrobić backup pliku.

Oprócz tego najprawdopodobniej będziesz potrzebował jeszcze zmienić przyczepność nowo dodanych pojazdów. Pogogluj, bo nie chcę mi się tłumaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie: korzystał ktoś z moda Simple Native Trainer? Tak się nim teraz bawię i zastanawia mnie jedna rzecz.
Mamy opcję przyspieszenia naszej postaci tak, aby unosiła się w górę z wielką prędkością.

Mapa się pomniejsza, tekstury zaczynają znikać, pod nami zostaje wielka czarna plama, ale nad nami wciąż jest niebo. Cały czas jesteśmy wyżej i wyżej, mapa wciąż się oddala (dla porównania wszystkie ikonki na radarze zjechały się w jedną) i nadal nic. Żadnego "sufitu". Próbował ktoś może dolecieć kiedyś na tym modzie jak najwyżej?

Zawsze mnie takie rzeczy w grze intrygowały: czy jest kraniec mapy itp. (z tego co wyszukałem w sieci to ocean w IV ma granicę, ale ciekawe czy również wysokość ją posiada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątku nie znalazłem a nie wiem gdzie napisać więc zapytam tu:
Istnieje temat o następnej, piątej części? Jeżeli tak, to prosiłbym o linka :)
Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy ktoś nie wie w jakiej gazecie był poradnik lub instrukcja do GTA4 ? Bo szukam i znaleźć nie mogę a chciałbym poszukać i może uda się zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnej gazecie nie było nigdy żadnego poradnik lub instrukcji. Został wydany oficjalny poradnik do gry w Polsce od Bradygames za bodajże 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 17:28, Kraju napisał:

W żadnej gazecie nie było nigdy żadnego poradnik lub instrukcji. Został wydany oficjalny
poradnik do gry w Polsce od Bradygames za bodajże 30 zł.


To czyżby się mi zdawało? Na pewno nie zdawało się mi bo myślałem nad zakupem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować