Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramowiczki w ofensywie! - styczniowe wyniki oglądalności gram.pl

61 postów w tym temacie

Myślę, że tytuł gramowiczki w ofensywie miał wywołać szok i przerażenie niczym amerykańska ofensywa w Iraku... tytuł jak tytuł.

Statystyka ma to do siebie, że pomija pewne fakty. Po pierwsze: graczem jest zarówno dziewczyna, która codziennie łupie w simsy, jak i ta, która raz na 2 tygodnie odpali sobie gierkę flashową. Po drugie: to, że nie odzywają się na forum nie znaczy, że nie czytają niusów/artykułów/czegokolwiek.

Na sam koniec ciekaw jestem na czym polega brak tolerancji w tym newsie i ewentualnie dla kogo? A jeśli chcesz wiedzieć gdzie one wszystkie są to Ci powiem: w domach, na ulicach, w szkole, w pracy, w klubie etc. nie wszystkie znajdziesz na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 08:19, sng napisał:

Myślę, że tytuł gramowiczki w ofensywie miał wywołać szok i przerażenie niczym amerykańska
ofensywa w Iraku... tytuł jak tytuł.


Trafne spostrzezenie ;-)

Dnia 31.03.2008 o 08:19, sng napisał:

Statystyka ma to do siebie, że pomija pewne fakty. Po pierwsze: graczem jest zarówno
dziewczyna, która codziennie łupie w simsy, jak i ta, która raz na 2 tygodnie odpali
sobie gierkę flashową. Po drugie: to, że nie odzywają się na forum nie znaczy, że nie
czytają niusów/artykułów/czegokolwiek.


Aktywnosc na forum chyba jednak powinna byc brana pod uwage, a nie samo czytanie... bo forum sluzy do wymiany informacji, nie tylko do czerpania wiedzy z niego. To ma byc wymiana, a nie "kradziez" ;-)

Dnia 31.03.2008 o 08:19, sng napisał:

Na sam koniec ciekaw jestem na czym polega brak tolerancji w tym newsie i ewentualnie
dla kogo? A jeśli chcesz wiedzieć gdzie one wszystkie są to Ci powiem: w domach, na ulicach,
w szkole, w pracy, w klubie etc. nie wszystkie znajdziesz na forum...


To skoro sa tam, a nie tutaj, to nie umieszczajmy ich w statystykach ;-P Nie chodzi o to, ze cos mam do kobiet, bo wcale nie. Po prostu robicie statystyke, ktora z prawda ma sie tak jak to czym karmi nas na codzien TV ;-P

Po prostu czytam sporo forum i nie widze, zeby ten stosunek kobiety vs mezczyzni byl bliski 1:1, a niemalze tak podaliscie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym, żeby gramowiczki udzielały się więcej, i myślę codziennie co zrobić aby je zaktywizować. Statystyki jednak nie są wyssane z palca. Gemius robi badanie na próbie ponad 20 000 użytkowników, co jest samo w sobie znacznie bardziej precyzyjne od telemetrii (czyli statystyk oglądalności telewizyjnych) - tam próba wynosi o ile pamiętam około 4 000 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow aż spadłem z krzesła że tyle kobiet odwiedza ten serwis ;P, myślałem że będzie jakiś tam procent tego ;p ale jak to zobaczyłem to aż gały mi wyszły na wierzch że płeć piękna interesuje się grami xD, najbardziej też mnie zdziwiło że jeszcze ludzie po 55+ lat jeszcze interesują się grami ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 09:55, sng napisał:

Gemius robi badanie na próbie
ponad 20 000 użytkowników, co jest samo w sobie znacznie bardziej precyzyjne od telemetrii
(czyli statystyk oglądalności telewizyjnych) - tam próba wynosi o ile pamiętam około 4 000 osób.

Niby tak, ale należy też pamiętać, że dobór próbki jest taki, że należy zgodzić się na zainstalowanie zewnętrznego oprogramowania śledzącego aktywność w necie - i tu panie mogą być statystycznie bardziej chętne do dzielenia się takimi informacjami. Ja szczerze mówiąc ignoruję prośby Gemiusa i myślę, że nie jestem w tym odosobniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 12:46, Meghan_mph napisał:

> Gemius robi badanie na próbie
> ponad 20 000 użytkowników, co jest samo w sobie znacznie bardziej precyzyjne od
telemetrii
> (czyli statystyk oglądalności telewizyjnych) - tam próba wynosi o ile pamiętam około
4 000 osób.
Niby tak, ale należy też pamiętać, że dobór próbki jest taki, że należy zgodzić się na
zainstalowanie zewnętrznego oprogramowania śledzącego aktywność w necie - i tu panie
mogą być statystycznie bardziej chętne do dzielenia się takimi informacjami. Ja szczerze
mówiąc ignoruję prośby Gemiusa i myślę, że nie jestem w tym odosobniona.


To jest reprezentatywna próbka. Dobór osób jest taki, żeby zawsze oddawało to ogół internautów. Tak jak wspominałem - działa to podobnie do telemetrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 12:52, sng napisał:

To jest reprezentatywna próbka. Dobór osób jest taki, żeby zawsze oddawało to ogół internautów.
Tak jak wspominałem - działa to podobnie do telemetrii.


No i wlasnie dlatego oba badania sa tak "wiarygodne" ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 11:33, Harpagan napisał:

wow aż spadłem z krzesła że tyle kobiet odwiedza ten serwis ;P, myślałem że będzie jakiś
tam procent tego ;p ale jak to zobaczyłem to aż gały mi wyszły na wierzch że płeć piękna
interesuje się grami xD, najbardziej też mnie zdziwiło że jeszcze ludzie po 55+ lat jeszcze
interesują się grami ;D.


Ja tam uważam, że co do oglądalnści to taka gramowiczka, jak np. Magwisienka odświerza stronę gram.pl, co średnio 15 sekund i stąd ta wielka liczba odwiedzania portalu przez dziewczyny/kobiety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę tak : Kłamliwy -> Kłamliwszy -> Najkłamliwszy -> Statystyczny

Dla przykładu: Statystycznie to ja i mój pies mamy po 3 nogi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest male klamstwo, duze klamstwo, a potem juz tylko statystyka. Mnie natomiast ciekawi co to jest "real user"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real users to liczba użytkowników, którzy faktycznie odwiedzili naszą stronę. Jest to w tej chwili najdokładniejsze badanie - gdyż nie jest oparte na cookies. To ostatnie ma tę wadę, że po wykasowaniu ciasteczek zostaje się zliczonym jako kolejna osoba odwiedzająca stronę.

A to czy Magwisienka odświeża stronę co 15 sekund nie ma wpływu na liczę Real Users, a jedynie na liczbę kliknięć - PV (page views).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 13:59, sng napisał:

A to czy Magwisienka odświeża stronę co 15 sekund nie ma wpływu na liczę Real Users,
a jedynie na liczbę kliknięć - PV (page views).


A ok, to cofam to co powiedziałem. Ja się po prostu na takich statystykach nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 12:52, sng napisał:

To jest reprezentatywna próbka. Dobór osób jest taki, żeby zawsze oddawało to ogół internautów.
Tak jak wspominałem - działa to podobnie do telemetrii.

Jak to "dobór"? Przecież zaproszenia do tego badania pojawiają się losowo na iluś tam stronach i tylko jakaś tam część zapytanych zgadza się na przystąpienie do niego. O doborze to chyba można mówić wtedy, gdy do badania kwalifikuje się osoby na jakiejś tam podstawie i zbiera się grupę 1000 czy iluś tam osób spełniających dany warunek lub ich kilka. Tu raczej badający liczą na efekt skali - tzn. dużą grupę badaną, ale ze świadomym doborem mi się to niezbyt kojarzy.

Oczywiście mogę się mylić, nie jestem znawcą metod statystycznych, jeśli się na tym znasz to proszę o wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam w Łodzi (miasto, a nie statek) 750 tyś. osób, a nie mam neta, kompa a mam 16 lat. Doła mam większego niż Wielki Kanion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 14:06, Meghan_mph napisał:

> To jest reprezentatywna próbka. Dobór osób jest taki, żeby zawsze oddawało to ogół
internautów.
> Tak jak wspominałem - działa to podobnie do telemetrii.
Jak to "dobór"? Przecież zaproszenia do tego badania pojawiają się losowo na iluś tam
stronach i tylko jakaś tam część zapytanych zgadza się na przystąpienie do niego. O doborze
to chyba można mówić wtedy, gdy do badania kwalifikuje się osoby na jakiejś tam podstawie
i zbiera się grupę 1000 czy iluś tam osób spełniających dany warunek lub ich kilka. Tu
raczej badający liczą na efekt skali - tzn. dużą grupę badaną, ale ze świadomym doborem
mi się to niezbyt kojarzy.

Oczywiście mogę się mylić, nie jestem znawcą metod statystycznych, jeśli się na tym znasz
to proszę o wyjaśnienie.


Zaproszenia w rzeczy samej pojawiają się losowo, ale to nie znaczy, że wszystkie ankiety są akceptowane przez Gemiusa. Jeśli przykładowo ankietę wypełni 20 mężczyzn i 15 kobiet, to pięć ankiet od panów zostanie odrzuconych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować