Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lost: Via Domus - recenzja

50 postów w tym temacie

Pawłek -> "Ktoś mógłby uznać, że wymagana jest do niej znajomość serialu, ale nie jest to do końca prawda. Po pierwsze, historia jest uniwersalna (poszukiwanie własnej tożsamości oraz rozwikłanie kilku zagadek). Po drugie, Via Domus można w zasadzie traktować jako zwykłą przygodówkę."

Ecko09 -> "Jest jednak Lost: Via Domus liniowy jak kolejka na Kasprowy i można byłoby to uznać za poważną wadę (tak uczynilibyśmy w większości wypadków), gdyby nie jeden aspekt. Otóż tytuł ten jest niewiarygodnie wręcz filmowy. Grając, praktycznie ma się wrażenie, że jest się jedną z postaci serialu, a na tym tle liniowość aż tak bardzo nie doskwiera."

Mam nadzieje, ze nie macie wiecej niz 10 lat, bo nie uwierze, ze ludzie po podstawowce w Polsce, nie potrafia czytac.

master matrox -> To moze lepiej pomyslec o wersji na PC ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej denerwuje po każdym epizodzie "PREVIOUSLY IN LOST" !!! to jest porażka ... w ogóle nie chce mi się w to grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wiernym fanem serialu i z mojego punktu widzenia gra jest bardzo kiepska.
Fajnie było odwiedzić miejsca z serialu, ale scenariusz gry jest beznadziejny. Płaskie postacie, brak psychologii, tajemnicy w grze też nie za wiele. Scenariusz serialu jest świetnie napisany, wielowątkowy, ze zwrotami akcji. Tutaj widać wyraźnie że pisali go ludzie którzy ledwo znali fabułę serii.
Autorzy popełnili masę błędów w grze, na przykład w czasie dialogów bohater nie ma nagranych kwestii rozmowy. Nie wiem czy to z oszczędności, czy lenistwa, ale we wszystkich grach w dzisiejszych czasach dubbingowane są wszystkie dialogi.
Po za tym niestety w grze jest więcej elementów zręcznościowych niż przygodowych, co bardzo szkodzi autrze tajemnicy, która co chwila się rozmywa.
Do tego podobno ponad 40 osób przeżyło katastrofę, czemu więc spotykamy wyłącznie główne postacie serialu? Gdzie reszta rozbitków? Czarny dym ich zjadł?

Generalnie gdyby J.J. Abrams nie żył, to by się przewracał w grobie :P
Moja ocena tej gry to 4+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem fanem serialu i już zamówiłem grę. Może do końca tygodnia dojdzie :D Po obejrzeniu zwiastuna jestem tylko ciekawy fabuły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta niby recenzja jest najlepszym przykładem, że Gram.pl to zwykłą komercyjna strona CDP a nie wortal o grach. Ten tekst ma tyle wspólnego z rzetelnością co opis zachodu słońca stworzony przez ślepca. Lost został zmiażdzony na zachodzi a autor próbuje jak węgorz cokolwiek napisać byle nie skrytykować. Co to w ogóle ma być? Bawicie się w dziennikarkę próbując nabić kabzę po cichu? Nie róbcie z ludzi idiotów na litość boską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 14:49, ktoś napisał:

A coś ty myślał że cd projekt skrytykuje grę ze własnej stajni.

Gram.pl i CD Projekt to dwie różne firmy. Pozdrawiam.

Grę przeszedłem w 4h no i cóż, fajnie się to ogląda. ;) Jednak długość gry to IMO skandal. Bardziej interaktywny film niż gra i jeśli ktoś właśnie z takim podejściem zabiera się za produkcję UbiSoftu, nie bedzie zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest za krótka i za droga. Mimo nienajlepszej oprawy graficznej, wymaga mocnego sprzętu. Odkryte są dwie "tajemnice" serialu, których rozwiązanie dawno wydedukowaliżmy sami. Jedynym czasochłonnym i często nużącym czynnikiem jest czarny dym, koło którego trzeba przejść. Gdyby go nie było, grę dałoby się przejść w godzinkę lub dwie. Nie polecam, radzę poczekać aż cena zejdzie do poziomu <20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Ktoś

Co racja, to racja... Gra uzyskuje masakrycznie niskie noty (średnia: 55% na 14 recenzji), a tu zostaje przedstawiona jako gra dobra, a czasem nawet bardzo dobra. GJ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimatycznie - nic do zarzucenia, graficznie również. Fabuła interesująca, fantastyczne flashbacki! Ale ta długość... Gdyby nie ten mankament, byłaby fantastycznym... interaktywnym serialem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 20:45, lurynowicz napisał:

Gram.pl i CD Projekt to dwie różne firmy. Pozdrawiam.


Tak, na papierze ;) Nie róbcie z nas ciemnego ludu proszę was. Psujecie internet paradziennikarstwem na zamówienie.

Ze strony CDP
Adres: CD Projekt Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 74

pomoc techniczna
Kontakt: www.gram.pl/pomoc


Ze strony gram.pl

gram.pl Sp. z o. o., ul. Jagiellońska 74

Bez komentarza. Czekam na kolejne cudowne i fachowe recenzje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 12:19, kolo77 napisał:

Ze strony CDP
Adres: CD Projekt Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 74

Budynek E, zapomniałeś dodać ;) na Jagiellońskiej 74 jest jeszcze parę innych firm, niekoniecznie związanych z grami.

Dnia 02.04.2008 o 12:19, kolo77 napisał:

pomoc techniczna
Kontakt: www.gram.pl/pomoc

Zgadza się, TYLKO pomoc techniczna.

Dnia 02.04.2008 o 12:19, kolo77 napisał:

Ze strony gram.pl

gram.pl Sp. z o. o., ul. Jagiellońska 74

Budynek A, tutaj również można odbierać osobiście zakupione w sklepie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak pisz jeszcze, już i tak zrywam boki ze śmiechu.

Pomoc techniczna TYLKO pomoc techniczna. Już to samo w sobie wiele mówi ;)

Naprawdę nie róbcie sobie z ludzi jaj jak poseł Kurski z ciemnego społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 13:40, kolo77 napisał:

tak tak pisz jeszcze, już i tak zrywam boki ze śmiechu.

Pomoc techniczna TYLKO pomoc techniczna. Już to samo w sobie wiele mówi ;)

Naprawdę nie róbcie sobie z ludzi jaj jak poseł Kurski z ciemnego społeczeństwa.


Tytułem odpowiedzi na Twoje pytanie pytanie - siedzibą gram.pl jest ulica Jagiellońska 74 budynek A w Warszawie, CD Projektu - Jagiellońska 74 budynek E. Jakieś sto metrów od jednych drzwi do drugich. Pytanie tylko, jakie to ma znaczenie?

Odrębność nie oznacza wcale lokalizacji na drugim końcu miasta (kraju?).

Koniec offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2008 o 14:09, Spaykus napisał:


Tytułem odpowiedzi na Twoje pytanie pytanie - siedzibą gram.pl jest ulica Jagiellońska
74 budynek A w Warszawie, CD Projektu - Jagiellońska 74 budynek E. Jakieś sto metrów
od jednych drzwi do drugich. Pytanie tylko, jakie to ma znaczenie?

Odrębność nie oznacza wcale lokalizacji na drugim końcu miasta (kraju?).

Koniec offtopa.


Nadal strugacie głupa. A jakie to ma znaczenie? Dla was widać nie ma znaczenia i szafa gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 17:05, kolo77 napisał:

Nadal strugacie głupa. A jakie to ma znaczenie? Dla was widać nie ma znaczenia i szafa
gra ;)


No nie do końca ogarniam, o czym mówisz. Jeżeli o różnicy pomiędzy CDP a gram.pl - temat wałkowaliśmy już na tym forum wielokrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować