Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

64-rdzeniowe procesory już w przyszłym roku

53 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2008 o 17:58, Sarturias napisał:

Sądzę, a raczej jestem pewny, że do 2012 90% aplikacji nie będzie wymagać nawet 8 rdzeni,
a tu mowa jest o 64-rdzeniowym procesorze już za 4 lata! Wątpie czy przyda się to zwykłym,
domowym blaszakom...czyżby w ciągu zaledwie 4 latach miał nas czekać aż tak wielki rewolucyjny
technologiczny skok? Wątpie :)



Taa a 614kb pamieci wystarczy każdemu. Nie bawcie sie w przewidywania bo nikt nie zna przyszlosci a juz szczególnie w tak dynamicznym segmencie jakim jest IT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a ja się cieszyłem z mojego Core 2 Duo :/ A tu podczas euro 2012 we Włoszech będzie Core 64 Duo - jakoś tak zbyt pięknie się zanosi, aby było prawdziwe. Swoją drogą ciekawą mnie rdzenie takiego mutanta. Bo jakby tak każdy miał po co najmniej 2,0 GHz, to ... nie muszę chyba kończyć :) W każdym razie Crysis chyba nie będzie przycinał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że te procesory będą w serwerach, ale w domowym komputerze tego nie przejdzie, nie mówiąc o cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>hans olo

>Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy je wykorzystają np. jako serwer domeny dla kilkudziesięciu maszyn, które będą korzystać z jego zasobów.

to akurat wiem ale mi chodziło o zastosowania domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 19:16, WiedzmuN napisał:

to akurat wiem ale mi chodziło o zastosowania domowe

A gdzie tu mowa o zastosowaniach domowych? Już na początku masz jasno napisane, że to procesory serwerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak wiadomo niewiela aplikacji korzysta z wielu rdzeni. Za parę lat rynek dopiero dostosuje się do tego stanu. Ale im większa liczba rdzeni na platformie serwerowej tym lepiej, tam programy i aplikacje są specjalnie pisane pod wiele rdzeni i właśnie o tym jest artykuł. Niektórzy mówią, że ważniejszy jest GPU, tak tylko teraz procesory obliczają fizyke a mało gier korzysta z rozwiązań procesora fizyki i dlatego też silny CPU jest potrzebny - jak rynek gier będzie w pełni wykorzystywał możliwości ppu wtedy będzie można powiedzieć, że nie trzeba dobrego CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że news informuje o zastosowaniach w serwerach, myślę, że będzie to właśnie trend w rozwoju procesorów. W końcu łatwiej zrobić te kilkanaście, kilkadziesiąt rdzeni, każdy z taktowaniem 2-3 Ghz niż jedno rdzeniowego molocha 100 Ghz - zastanawialiście się jaki potrzebowałby zasilacz i cooler do odprowadzania ciepła? No i po ostatnich sensacjach, być może reszta rdzeni będzie wykorzystywana np. na obliczenia fizyki czy grafiki (Nehalem od Intela ma to podobno już udostępniać pod koniec tego roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy z moich przedmówców gada jakies smuty na temat rdzeni a nie ma onich zielonego pojęcia paranoja . Lepiej weście sie dzieci do nauki a nie pieprzycie od rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 19:50, nariko napisał:

kazdy z moich przedmówców gada jakies smuty na temat rdzeni a nie ma onich zielonego
pojęcia paranoja . Lepiej weście sie dzieci do nauki a nie pieprzycie od rzeczy :)

Niektórzy wolą się uczyć np. historii ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 19:50, nariko napisał:

kazdy z moich przedmówców gada jakies smuty na temat rdzeni a nie ma onich zielonego
pojęcia paranoja . Lepiej weście sie dzieci do nauki a nie pieprzycie od rzeczy :)


Uważaj na słownictwo. Dzieckiem się jest dopóki ma się rodziców...
ortografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hans, w newsie jest informacja, że urządzenia 64-rdzeniowe mają trafić na rynek konsumencki za cztery lata.

Osobiście uważam to rozwijanie technologii dla samej siebie. Bo nie ma ona właściwie zastosowania.
Do edytorów tekstu czy internetu wystarczy praktycznie pierwszy z brzegu za 800 złotych - i wystarczy on na całe lata. To nie są zastosowania zasobożerne.

Te wszystkie procesory, układy graficzne i cała reszta tego ustrojstwa jest produkowana tylko dla graczy, którzy potrafią władować w sprzęt dowolną kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 20:06, Krzych Ayanami napisał:

Hans, w newsie jest informacja, że urządzenia 64-rdzeniowe mają trafić na rynek konsumencki
za cztery lata.

No a na jaki rynek miałyby trafić? W końcu po to powstają.

Dnia 30.03.2008 o 20:06, Krzych Ayanami napisał:


Osobiście uważam to rozwijanie technologii dla samej siebie. Bo nie ma ona właściwie
zastosowania.

Ile można się powtarzać? 64 rdzenie to uwierz mi naprawdę skromne plany. AMD i IBM wraz z paroma innymi firmami planują wprowadzic procesory nawet powyzej tysiąca, ale silnie wyspecjalizowanych rdzeni, z których każdy będzie miał dokładnie określone przeznaczenie. Historyjka ta znana jest dawnym uzytkownikom amigi, gdzie za każdy typ operacji odpowiadał osobny układ, co sprawiało, że żadna ówczesna architektura nie dorównywała tej z Commodore, zabiło ją tylko to, że nie była ona otwarta.

Dnia 30.03.2008 o 20:06, Krzych Ayanami napisał:

Do edytorów tekstu czy internetu wystarczy praktycznie pierwszy z brzegu za 800 złotych
- i wystarczy on na całe lata. To nie są zastosowania zasobożerne.

Za 800 zł to już można mieć pierwsze xeony. Do edytorów tekstu to się kupuje kompa z prockiem za max 200 zł i też starczy na lata.

Dnia 30.03.2008 o 20:06, Krzych Ayanami napisał:


Te wszystkie procesory, układy graficzne i cała reszta tego ustrojstwa jest produkowana
tylko dla graczy, którzy potrafią władować w sprzęt dowolną kwotę.

To już racja, choć nei wiem czy jest takich klientów aż tak dużo żeby mógł to być główny przychód w tym sektorze. Wystarczy czasem na steam przejrzeć wyniki ankiet, wcale nie jest tak wspaniale, nawet na tym jakze koloryzowanym zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ażeby jeszcze były gry które by to wykorzystały....
Wtedy moglibyśmy mieć do czynienia z realistyczną grafiką, plus jeszcze jakaś karta grafiki... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować