• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Mookry

Co to jest "ping" ?

Pytanie

Hej, mam -może się wydawać głupie-pytanie, tj. jaki "ping" jest lepszy - wyższy czy niższy? w sparaw tech. jestem laikiem, a nie mogłem tego znaleźć.
Jak sprawdzić jakiego się ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

29 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.01.2006 o 15:35, Marcin-91 napisał:

Hej, mam -może się wydawać głupie-pytanie, tj. jaki "ping" jest lepszy - wyższy czy niższy?
w sparaw tech. jestem laikiem, a nie mogłem tego znaleźć.
Jak sprawdzić jakiego się ma?


Lepiej zawsze mieć i wybierać serwery z jak najmniejszym pingiem. Im jest większy tym gra chodzi wolniej, laguje się. W różnych grach róźnie się sprawdza. Ale przeważnie TAB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.01.2006 o 15:37, Grizzly. napisał:


Lepiej zawsze mieć i wybierać serwery z jak najmniejszym pingiem. Im jest większy tym gra chodzi
wolniej, laguje się. W różnych grach róźnie się sprawdza. Ale przeważnie TAB


tzn. im mniejszy ping tym szybsze jest połączenie? to samo dotyczy serwerów w programach P2P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.01.2006 o 15:41, Marcin-91 napisał:

tzn. im mniejszy ping tym szybsze jest połączenie? to samo dotyczy serwerów w programach P2P?


Tak, a w jaką grasz gre ? Może w battlefield 2 :P ? Moim zdaniem da się grać z pingiem tak do 280. Najlepiej jest jak tak z pingiem 50. Ping zależy czy grasz na zagranicznym serwerze (wtedy jest większy) a jak na polskim to jest mniejszy. Jak ściągasz coś z internetu to też ping się zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2006 o 15:48, iro1979 napisał:

..
Tak tak - ping to takie opóźnienie - im mniejsze opóźnienie tym lepiej i ping czy tam czy siam
znaczy to samo.

raczej czas nie opóźnienie, czas po którym pakiet z punktu A przeniesie się do punktu B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2006 o 15:35, Marcin-91 napisał:

Hej, mam -może się wydawać głupie-pytanie, tj. jaki "ping" jest lepszy - wyższy czy niższy?
w sparaw tech. jestem laikiem, a nie mogłem tego znaleźć.
Jak sprawdzić jakiego się ma?



spróbuj takiej komendy ping www.onet.pl -t j im niższa liczba przy czas =xxxx ms tym lepiej
Ja mam pingi w granicach 50-100 przy pełnym obciązeniu neostrady 256 (dwa kompy jeden gra online drugi ściąga coś z neta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ping to inaczej opóźnienie.
Jak masz np. ping 280 a koleś z jakim się strzelasz ma 50 to pomimo iż widzisz, że Ty strzelasz i go trafiasz, to tak naprawdę wogóle Twoje pociski do niego nie lecą przez jakiś czas...
Ja np. nie polecam grać jak się ma ping powyżej 10, bo wtedy jest lipa a nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z Wikipedii:
"Ping to nazwa programu używanego w sieciach komputerowych TCP-IP (takich jak Internet). Przeprowadza on podstawowy test sprawdzający czy określony host działa prawidłowo i czy istnieje prawidłowe połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on także sprawdzenie jaka część pakietów przesyłanych pomiędzy tymi dwoma hostami jest gubiona oraz jaki jest czas ich przesłania.

Ping korzysta z protokołu ICMP. Często nazwą ''ping'' określa się też same pakiety wysyłane (ICMP Echo Request) i odbierane (ICMP Echo Reply) przez ten program.

Podstawowym błędem popełnianym przez większość użytkowników programu ping jest założenie, że jeśli zdalny komputer nie odpowiada na pingi, to nie działa. Można zakazać odpowiedzi na pakiety ICMP Echo Request (np. używając zapory sieciowej), przez co zdalny komputer nie będzie wysyłał pakietów ICMP Echo Reply. Powoduje to, że program ping wyświetli informację o nieosiągalności zdalnego komputera.

Blokowanie wysyłania pakietów ICMP Echo Reply jest jedną z metod ochrony przed atakiem włamywaczy sieciowych. Analiza pakietów pozwala dowiedzieć się nie tylko czy pod danym adresem IP znajduje się działający komputer, ale również jaki system operacyjny na nim działa.

Niemniej większość publicznie dostępnych serwerów obsługuje pakiety ping. W takiej sytuacji aplikacja ping pozwala na sprawdzenie poprawnego działania sieci komputerowej.

Autorem pinga jest Mike Muuss. Oryginalna wersja powstała na system BSD w wersji 4.2a i pierwszy raz pojawiła się w 4.3BSD. Wersja dostępna w pakiecie iputils domyślnie wysyła pakiety bez przerwy, implementacje w MS Windows domyślnie wysyłają tylko 4 pingi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2006 o 15:48, Grizzly. napisał:


> tzn. im mniejszy ping tym szybsze jest połączenie? to samo dotyczy serwerów w programach
P2P?

Tak, a w jaką grasz gre ? Może w battlefield 2 :P ? Moim zdaniem da się grać z pingiem tak
do 280. Najlepiej jest jak tak z pingiem 50. Ping zależy czy grasz na zagranicznym serwerze
(wtedy jest większy) a jak na polskim to jest mniejszy. Jak ściągasz coś z internetu to też
ping się zwiększa.


niekoniecznie, od tego gdzie server stoi tez zalezy, ale w eikszej mierze od jakosci serva... znam duzo zagranicznych servow ktore sa lepsze od polskich

ping wskazuje ile w milisekund (tysiecznych czesci sekundy) dociera sygnal z servera do naszego kompa lub na odwrot... tak wiec np ping 1000 to opoznienie w grze rowne 1 sekundzie... tak ze nacisniesz zeby zalozmy strzelic z rakiety, a tak na prawde strzelisz nia dopiero po 1 sekundzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W jakich granicach powinien się mieścić ping, żeby móc cieszyć się swobodną, płynną grą ?? (choć w u nas to chyba z tym jest nienajlepiej) :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To zależy w jakiej grze;) W dynamicznych pokroju BF2, CS:S da się spokojnie grać na pingu tak do 50. Niektóre gry ''równają pingi'' tzn. posunięcia gracza z lepszym polączeniem (z mniejszym pingiem) są wprowadzane te kilka milisekund później. Z tego co pamiętam to w StarCraft podczas gry na battlenet było coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2006 o 17:02, Velociraptor napisał:

W jakich granicach powinien się mieścić ping, żeby móc cieszyć się swobodną, płynną grą ??
(choć w u nas to chyba z tym jest nienajlepiej) :S



Jesli chodzi o mmorpg gry to mozesz grac nawet na pingu 400, ale niektore postacie, moby lub npc beda dziwnie skakac. Co do fps to w kazdego najlepiej sie gra od 50 / 80 Jak masz 100 /120 juz czujesz, ze gra sie o wiele gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2006 o 15:37, Grizzly. napisał:

> Hej, mam -może się wydawać głupie-pytanie, tj. jaki "ping" jest lepszy - wyższy czy niższy?

> w sparaw tech. jestem laikiem, a nie mogłem tego znaleźć.
> Jak sprawdzić jakiego się ma?

Lepiej zawsze mieć i wybierać serwery z jak najmniejszym pingiem. Im jest większy tym gra chodzi
wolniej, laguje się. W różnych grach róźnie się sprawdza. Ale przeważnie TAB

a jak go zmniejszyć na neostradzie 1 mega. do jakiegoś 20-40 max . a mam od jakiegoś czasu 170 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2007 o 14:17, Zaskroń napisał:

> > Hej, mam -może się wydawać głupie-pytanie, tj. jaki "ping" jest lepszy - wyższy czy
niższy?
>
> > w sparaw tech. jestem laikiem, a nie mogłem tego znaleźć.
> > Jak sprawdzić jakiego się ma?
>
> Lepiej zawsze mieć i wybierać serwery z jak najmniejszym pingiem. Im jest większy tym
gra chodzi
> wolniej, laguje się. W różnych grach róźnie się sprawdza. Ale przeważnie TAB
a jak go zmniejszyć na neostradzie 1 mega. do jakiegoś 20-40 max . a mam od jakiegoś czasu
170 :(


Może masz coś z Firewallem.
BTW, baaardzo pomocni są Gramowicze. Temat na dwa posty, a tu 20. Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować