Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy - recenzja - "Vexille"

24 postów w tym temacie

Lucas the Great

Nieco później niż pierwotnie planowaliśmy, publikujemy recenzję nietypowego japońskiego filmu animowanego - Vexille. Bez względu na to, czy ktoś ceni sobie stronę wizualną, czy fabularną, warto na niego przejść się do kina.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: filmy - recenzja - "Vexille"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz może recenzja klasyka Ghost in the Shell(wersja kinowa)?
A co do Vexille, zdecydowanie polecam. Na początku niezbyt zachwyciło mnie odejście od standardowego kanonu anime, jednak później stwierdziłem, że to nawet zaleta. Jednak... zdecydowanie wolałbym, żeby była to klasyczna animacja 2D. Nie lubię, jak takie 3D wkrada się do anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ty mówisz gościu nowe anime czy to Appleseed Ex czy Vexille dają czadu !! Mnie tam przypadły do gustu lepiej niz standardowa kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w końcowej tabelce, w Muzyce, nie "Paul Oekenfold", tylko "Paul Oakenfold", dopisałbym jeszcze Asian Dub Foundation ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja to mam pecha, że w moim kinie nie grają tego i na dodatek nie będą... : <
Pozostaje mi czekać na jakieś wersje DVD z wypożyczalni, bo tako - całkiem fajny filmik sci-fi w konwencji anime to jest. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie moze co to za piosenka za openinga ?? Bo jest bajecznie przesłodzona i bardzo mnie urzekło to : "close your eyes"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ciekawe jak film zostanie oceniony przez wybredną polską publiczność. Zdecydowanie pójdę na ten film jeżeli będzie pokazywany w moim mieście, bądź poczekam na edycję DVD. Ścieżka dźwiękowa miażdży. The Prodigy, Boom Boom Satellites (które bodajże również umieszczało swojego tracka do Appleseed) no i Paul Oakenfold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za granicą film już jest na DVD i chyba nawet BD.
Co do ścieżki dźwiękowej, jest niezła, ale jak dla mnie za lekka, za mało "nowoczesna"(brak jakichś ciekawszych wstawek industrial)... ale cóż, mam nadzieję, że moja opinia jest odosobniona - bo anime jest co najmniej dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 18:35, b1z0n napisał:

w końcowej tabelce, w Muzyce, nie "Paul Oekenfold", tylko "Paul Oakenfold", dopisałbym
jeszcze Asian Dub Foundation ;)

Literówka poprawiona , przepraszamy - "listę płac" uaktualnialiśmy na koniec, w oparciu o pressbooka - kogo dystrybutor wymienił to i my wrzuciliśmy w tabelkę.
A film świetny, momentami wręcz wgniata w fotel kinowy. Rewelacyjne jest w nim - zarówno z z mojego jak i recenzentki punktu widzenia - że może bawić jako świetne kino akcji z niesamowicie zaawansowaną animacją, ale też zaspokaja potrzeby bardziej wybrednego widza podejściem do poruszanej tematyki. Jak widać można poruszać ważne społecznie zagadnienia, nie nudząc i nie idąc w przegadanie czy moralizowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Minusy:- nie stwierdzono"
Oj Oj niedobrze się dzieje kiedy błędów fabularnych się nie widzi.
SPOJLERY!!:


Zastanawialiście się dlaczego metalowe robaczki nie zjadły tuneli jeśli były one cały czas przymocowane do lądu ?
To jest przyszłość ? Latareczki ? Gdzie "Night Vision" ?
Dlaczego po wpadnięciu w zasadzkę żaden z członków tych komandosów z USA nie uzyl tych ich silników do odlecenia, tudzież szybszego wycofania się ?
Jak te cyborgii mogly strzelać z Bazook bez przeładowywania ?
Wiele innych jest takich rzeczy.
Dla kogoś "obczajonego" z tematem fantastyki ten film moze dnem nie jest ale maksymalna ocena to 4/10 :]
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę rzec, mnie Vaxille nie zachwyciło, może dlatego, że bardzo dużo już anime widziałem i oglądam nadal. Appleseed Ex Machina pod względem akcji i animacji jakoś bardziej przypadło mi do gustu, postacie poruszają się mniej "drewaniano", panie w najnowszej odsłonie Appleseed są również znacznie ładniejsze niż te z Vaxille. Muzyka może być, jak dla mnie postacie ani nie są aż tak interesujące, ani też akcja nie zapiera dechu w piersiach.
Fabularnie całkiem ciekawie ale ogólnie czegoś jednak zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farin co do tych tunelów to wyraznie jest mowa o tym ze som porcelanowe !!! Polecam więcej uwagi gdy oglądasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować