Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To już 10 lat StarCrafta!

40 postów w tym temacie

Zaitsev

Pod koniec marca 1998 nikt chyba nie przypuszczał, że StarCraft odniesie tak spektakularny sukces i zapisze się złotymi literami w historii e-sportu. Gra ta wciąż ma rzesze aktywnych fanów mimo, że innym RTS-om już dawno zabrakło tchu i odeszły w niepamięć dziejów.

Przeczytaj cały tekst "To już 10 lat StarCrafta!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się gdyby Starcraft II był nieudany - spod rąk Blizzarda wychodzi oszlifowany diament. Dla tej gry kupię nowego kompa - bo już jestem pewien że zarwę niejedną noc przy tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakże ten czas szybko leci... Jeśli następca Legendy będzie tak samo dobry jak oryginał, to do następnej klasy na pewno nie zdam, bo jak tu się uczyć, gdy piątą z kolei noc się już zarwało przy Starcraftcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko czas zleciał ...
Ale gierca do dnia dzisiejszego w pełni wymiata :-]
Ogólnie nie potrafię skojarzyć ani jednego tytułu ze stajni Blizzarda który by był nieudany ...
Miejmy nadzieje ze SC II tego zdania nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na tamte czasy gra robiła wstrząsające wrażenie. Samo intro i menu wprowadzało atmosferę będącą połączeniem wrażenia podboju tajemniczego kosmosu oraz filmu "Obcy, 8 pasażer Nostromo". Poza tym gra była już od początku perfekcyjnie wykonana.
A drobne błędy, które poprawiano w nie miały żadnego wpływu na odbiór gry - ba, większość graczy nigdy nie dowiedziała się, że istniały dopóki nie przeczytali readme kolejnego patcha. Nic dziwnego, że gra odniosła wielki sukces.
Czy jednak nowa wersja to powtórzy? Ja miałbym wątpliwości. Gdyby SC2 miał w sobie całą kampanię z SC1+Broodwar w nowej technologii 3D (SC1 to czyste 2D) i dodatkowo dalszą nową kampanię, to ewentualnie można mówić o sukcesie. Podobnie - jeżeli nie będą wykorzystane możliwości animacji lub zmiany perspektywy gry z użyciem wolnej kamery (a to jest możliwe tylko w 3D), to Blizzard się nie popisze.
Inna sprawa, że gatunek RTS w klasycznej postaci wyczerpał chyba swoje możliwości rozwoju. Być może SC2 wprowadzi coś rewolucyjnego, ale jak na razie nie zanosi się. Mimo to i tak raczej będzie to dobrze zrobiona gra bo Blizzard z założenia nie robi fuszerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra się już nie starzeje. Fantastyczna, wciągająca fabuła, barwne postacie, idealne wyważenie ras... czegóż chcieć więcej? Zapewne tego, aby SC II był przynajmniej równie dobry jak pierwowzór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej Starcraft2 nie będzie w żaden sposób rewolucyjny. Ot, to co dobre z części pierwszej+lepsza grafika+więcej jednostek i zmian. No chyba nie wprowadzą bohaterów (nie mówię o takich jak w SC1 ale jak w Warcrafcie3)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StarCraft - podobnie jak praktycznie wszystkie pozostałe gry Blizzarda - woglole sie nie zestarzal. Co do tego, ze StarCraft II bedzie swietny to nie mam zadnych watpliwosci. Spece z Zamieci beda nad nim siedzieli tak dlugo, az bedzie on perfekcyjny. Swoja droga patche do pierwszego StarCrafta pojawiaja sie do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejście do rozgrywki raczej się nie zmieni. Wystarczy, że fabuła będzie dobra, a Kerrigan nie zmieni charakteru i dla mnie będzie hit ! :)

SC natomiast przeszedłem już dwa razy i może sobei trzeci raz przejdę przed premierą SC II. Żeby byłą ciągłość historii. A tymczasem jakieś skirmishe. SC nigdy chyba się nie nudzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiplayer zarządził, ot i tyle. Kampania dla pojedynczego gracza zawsze była tylko rodzajem tutoriala przed prawdziwą rozgrywką. Jedynka będzie jeszcze obchodzić niejedne urodziny, póki wszyscy nie przesiądą się na dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 11:43, Wojman napisał:

Spece z Zamieci beda nad nim siedzieli tak dlugo, az bedzie on perfekcyjny. Swoja droga
patche do pierwszego StarCrafta pojawiaja sie do dzis.


Z tą perfekcją , to prawdopodobnie masz rację.Zastanawiam się tylko , do kogo , w założeniach , ma być skierowany SC2.Grafika kolorowa jak z bajki , filmiki momentami wyglądają jak z WoWa.Już się bać , czy nie zwracać na to uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 12:55, KrzychW napisał:

Z tą perfekcją , to prawdopodobnie masz rację.Zastanawiam się tylko , do kogo , w założeniach
, ma być skierowany SC2.Grafika kolorowa jak z bajki , filmiki momentami wyglądają jak
z WoWa.Już się bać , czy nie zwracać na to uwagi?

Nie zabraknie również scenerii bardziej mroczny. Uwagi natomiast bardziej mam co do niektórych jednostek i budynków, np. nowy spawning pool zergów wygląda trochę zbyt "czysto", co kłóci się nieco z wizerunkiem tej rasy przedstawionej w jedynce.

Mimo wszystko myślę, że SC2 podzieli los jedynki i na stałe zagości na różnych turniejach. Szczerze mówiąc nie dziwią mnie takie "ograniczenia" jak np. brak możliwości wyłączania interfejsu (co jest potwierdzone) czy brak możliwości zmian perspektywy kamery. Takie rzeczy miałyby bardzo duży wpływ na zaawansowanych graczy(chociaż dla zwykłego gracza jest to raczej drobiazg) i Blizzard obawia się zbyt dużego rozdzielenia na tych zaawansowanych i tych trochę mniej.

A tak na marginesie to wiek SC1 jest 1/2 mojego życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 13:11, Czedwik napisał:

Nie zabraknie również scenerii bardziej mroczny. Uwagi natomiast bardziej mam co do niektórych
jednostek i budynków, np. nowy spawning pool zergów wygląda trochę zbyt "czysto


Mam nadzieję , że mrocznych klimatów nie zabraknie.Niestety , to co widziałem do tej pory troszkę mnie niepokoi.Dobrze piszesz , że jest za czysto.W wielu przypadkach jednostki czy otoczenie są za ładne i za kolorowe.Jak ładniutkie klocki lego.Szczególnie przy terrańskich czołgach mocno rzuca się to w oczy.Z kolei zergowie bardzo "zaciągają" WoWem.Czyżby ta sama grupa grafików zajmowała się jednym i drugim tytułem?Oby było to mylące wrażenie, bo klimat StarCrafta w otoczeniu rodem z WoW , może być ciężkim przeżyciem dla fanów Jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale to standard w ich przypadku :). Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że te żarty w paru przypadkach "stały się ciałem", jak np. Goblin Tinker.

Ech, SC to prawdziwy fenomen, który pokazuje, że najważniejsze nie są wcale fajerwerki (gra już w momencie wydania była lekko zacofana technicznie), a pomysł i staranność wykonania - nie zauważyłem by np. gra gryzła się z DX9, co w przypadku wielu młodszych gier się zdarza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu, wszystkim naj, naj, naj, już nie mogę się doczekać dwójeczki. Mam nadzieję, że po SII Blizzard weźmie się za DIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 13:21, KrzychW napisał:

Jak ładniutkie klocki lego.


Lepiej bym tego nie ujal ;-) ale niestety od czasu Warcrafta 3 widac ze Blizzard obral swoja wlasna ''graficzna sciezke''... A co do budynkow Zergow to sa za malo ''obślizgłe'' jeszcze ;-) a do wydania to sie moze zmienic

@ Blackhand
standard bo to mistrzowie easter egg''ow sa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować