Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielki finał akcji gram z jajami - oddaj głosy na swoich faworytów!

233 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2008 o 23:07, kreve napisał:

Nie przesadzaj, mimo wszystko pare prac związanych z wiosną/Wielkanocą jest.

/ciach

Mnie tu chodzilo o to, ze pozostale prace to po prostu durne wklejanie na sile obrazka i tyle...

Chociaz praca nr 15 tez jeszcze wymagala jakiejs tworczosci, wiec dobra 37 i 15, reszta powinna byc skasowana ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca 37 całkowicie zasługuje na wygraną ;) Dlaczego? BO jak już ktoś powiedział jest rewelacyjna :) Mimo tego, że są owoce... Nie wiem czy wiecie, ale słyszałem, że gdzieniegdzie tak się przygotowuje owoce do Wielkanocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc prac ordynarnie ssie, z racji braku jakiejkolwiek pracy w nie wlozonej, ktora wykraczalaby poza wydrukowanie gram.jaja i wrzucenie go z random sprzetem do koszyka. Jam odpowiedzialny za #4 i przyznaje, ze z roztrzepania zapomnialem o wymogu klimatu wielkanocnego - dlatego moze nie przejme sie porazka [na oko pozostaje nadal w pierwszej 10]. Podpisuje sie pod wszystkimi psami zawieszonymi na otwartym glosowaniu, bo konkurs zmienil zasady na ''kto zaspamuje wieksza ilosc znajomych''

Jedynie #37 zasluguje w pelni na wygrana - wielki szacunek za wykonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam narzekania niektórych to aż mnie głowa zaczyna boleć jeszcze bardziej - ludzie ile wy macie lat? To jest konkurs, tylko konkurs! Ktoś do was palec wyciąga, a wy łapiecie za rękę i szarpiecie... W ogóle ja bym się cieszył, że gram.pl robi tyle konkursów, bo normalnie dla aktywnego użytkownika, który w to wszystko się bawi jedna nagroda na miesiąc to minimum, ale ten fakt nic nie znaczy, bo kogoś praca ma więcej % niż wasza? Fakt, nie popieram tego, że głosować może każdy, ale też nie będę płakał na 3 strony z tego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne jest jajo nr 34 :) ciekawe uchwycenie przyrody tutaj jakiegoś stawu i płynącej obok żabki. Nie ukrywam, że to moja praca a więc zapraszam do głosowania;) Ponadto podoba mi się numer 35 i 45 na które poszedł mój głos.
Poza tym niektóre prace powinny zostać usunięte bo w ogóle nie nawiązują tematyką do wymagań konkursu

,, gdyż Waszym celem jest ustrzelenie ciekawej fotki nawiązującej klimatem do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny, na której znajdzie się element naszej akcji – jajo "

Wydaje mi się, że jeżeli mówimy o wiośnie to takie gramowe jajo umieszczamy na tle kwiatów, jakichś zwierząt itd ogólnie przyrody zaś Wielkanoc to wiadomo np jajo gramowe w koszyczku jakiś motyw z zajączkiem itd itd
Jajka gramowe umieszczone na monitorze komputera czy też ogólnie na tle komputera w moim przekonaniu w ogóle nie nawiązują do tematyki konkursu ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno :) Z tego co pamiętam to w regulaminie nie ma stwierdzenia "na zdjęciu musi być jajo gram.pl + coś związanego z świętami + coś związanego z wiosną" - news to nie regulamin, a jeśli taki zapisek jest to proszę mnie wyprowadzić z błędu :) Więc podsumowując: stwierdzenie o tym co ma znaleść się na zdjęciu jest w sumie taką mocną sugestią i zapoznaniem z tematyką konkursu, a mówienie, że prace nie spełniają wymagań nie jest za dobre, bo bez takiego zapisku interpretacja, tak jak mówił już Spaykus może być przeróżna...

aczkolwiek jeśli taki zapisek w regulaminie jest to sorry, przyznaje się do błędu - czytałem go kilka dni temu i nie mam 100% pewności, ale zdaje mi się, że nic takiego tam nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 08:44, Ramidag napisał:

Wydaje mi się, że jeżeli mówimy o wiośnie to takie gramowe jajo umieszczamy na tle kwiatów,
jakichś zwierząt itd ogólnie przyrody zaś Wielkanoc to wiadomo np jajo gramowe w koszyczku
jakiś motyw z zajączkiem itd itd
Jajka gramowe umieszczone na monitorze komputera czy też ogólnie na tle komputera w moim
przekonaniu w ogóle nie nawiązują do tematyki konkursu ale to tylko moje zdanie.


To jest właśnie to, o czym pisałem wcześniej. Ocena czy coś jest związane ze świętami/wiosną jest subiektywna. Jasne, moglibyśmy przyjąć twarde zasady: na zdjęciu musi znaleźć się jajko, zajączek, zielona trawka i zakochana para na ławeczce - tylko po co? Wszystkie prace byłyby na jedno kopyto. A tak mamy urozmaicenie. Stąd też głosowanie, osoby biorące w nim udział zadecydują o wyniku.

Cóż, demokracja nie jest może systemem idealnym, ale póki co nic lepszego nie wymyślono (nie pamiętam, kto to powiedział) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę udzielić odpowiedzi, ponieważ zupełnie nie rozumiem o co chodzi w pierwszej części posta. Proszę sprecyzować zarzuty i opisać dokładniej całą sytuację wysyłając to na mail ekipa@gram.pl
Ostrzegam również przed pisaniem kolejnych postów nie związanych z tematem, ponieważ już więcej ostrzeżeń przed banem nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są zarzuty tylko moje spostrzeżenia do których mam święte prawo. I nic nikomu nie zarzucam.
Skoro w newsie czytam:

,,Nie obejdzie się również bez aparatu fotograficznego, gdyż Waszym celem jest ustrzelenie ciekawej fotki
nawiązującej klimatem do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny, na której znajdzie się element naszej akcji - jajo"

Zdanie: ,,Waszym celem jest ustrzelenie ciekawej fotki nawiązującej klimatem do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny" Może warto było bardziej sprecyzować/uścislić?

Ja np zastosowałem się do tego co przeczytałem w newsie i wysłałem 3 zdjęcia nawiązujące tematyką
do wiosny i Wielkanocy.

Mogłem czego oczywiście w newsie nie ma zrobić zdjęcie mojego komputera i umieścić tam jajo gram tylko wtedy wydaję mi się że nie było by ono do końca albo w ogóle zgodne z tematyką konkursu.
Nie ukrywam regulamin również czytałem.

@Spaykus:
,,jasne, moglibyśmy przyjąć twarde zasady: na zdjęciu musi znaleźć się jajko, zajączek, zielona trawka i zakochana para na ławeczce - tylko po co?

To może warto zeedytować treść newsa, który dobitnie potwierdza to co napisałem?
Wygląda to troszkę dziwnie.Co innego jest w newsie a co innego wy mówicie. Ów news ma chyba na celu poinformować gramowiczów o konkursie i o tym co należy zrobić aby wziąć w nim udział nieprawdaż?

Skoro Spaykus piszesz, że: Wszystkie prace byłyby na jedno kopyto to może ten news powinien brzmieć:

,,Nie obejdzie się również bez aparatu fotograficznego, gdyż Waszym celem jest ustrzelenie ciekawej fotki nawiązującej klimatem do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny (chociaż wasze prace nie muszą koniecznie w 100% nawiązywać do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny) zaś element naszej akcji - jajo musi się tam znaleźć w dowolnej formie"

I wówczas czytając wiem: aha wielkanoc wiosna ale niekoniecznie, więc żeby było urozmaicenie nie będę się w 100% trzymał zasad z newsa.

Precyzujcie tak by zasady były jasne/czytelne/zrozumiałe.

Co do Laid black nie bluzgam (bo chyba za to jest ban? ) tylko mówię co mi się podoba a co nie i chyba do tego służy komentowanie ?
W szczególności opcja DODAJ KOMENTARZ więc chyba nie zasługuję na ban ;P ? Za co?

Poza tym nie tylko ja mam takie zastrzeżenia... ale to tylko moja opinia, pogląd, myśl i nic nikomu nie zarzucam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2008 o 09:39, Spaykus napisał:

To jest właśnie to, o czym pisałem wcześniej. Ocena czy coś jest związane ze świętami/wiosną
jest subiektywna.


Chciałbym w takim razie się dowiedzieć (i nie piszę tego złośliwie ani sarkastycznie, chcę po prostu się dowiedzieć) gdzie w tym słynnym zdjęciu z dzieckiem widzicie cokolwiek związanego z wiosną/świętami, nawet w subiektywnym znaczeniu. Wyjaśnijcie, jestem naprawdę ciekawy. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 11:14, Ramidag napisał:

Zdanie: ,,Waszym celem jest ustrzelenie ciekawej fotki nawiązującej klimatem do Wielkanocy
i pierwszego dnia wiosny" Może warto było bardziej sprecyzować/uścislić?


Spójrz na to z innej strony - poprzez precyzowanie ograniczasz uczestników konkursu, narzucasz im niejako to jak zdjęcie ma wyglądać.

Dnia 02.04.2008 o 11:14, Ramidag napisał:

Ja np zastosowałem się do tego co przeczytałem w newsie i wysłałem 3 zdjęcia nawiązujące
tematyką
do wiosny i Wielkanocy.


No i bardzo dobrze. Chodzi po prostu o to, że niektórym temat skojarzył się z jednym, innym - z drugim. Ot, subiektywizm.

Dnia 02.04.2008 o 11:14, Ramidag napisał:

Mogłem czego oczywiście w newsie nie ma zrobić zdjęcie mojego komputera i umieścić tam
jajo gram tylko wtedy wydaję mi się że nie było by ono do końca albo w ogóle zgodne z
tematyką konkursu.


Mogłeś, bo - jak już wielokrotnie pisałem (kręcimy się w kółko) - wszystko rozbija się o sposób postrzegania świąt i wiosny. A jeżeli ktoś przez cały rok nie ma czasu na granie i właśnie na Wielkanoc może zaszaleć, to co? Właśnie monitor, klawiatura i komp kojarzą mu się ze świętami :)

Dnia 02.04.2008 o 11:14, Ramidag napisał:

To może warto zeedytować treść newsa, który dobitnie potwierdza to co napisałem?
Wygląda to troszkę dziwnie.Co innego jest w newsie a co innego wy mówicie. Ów news ma
chyba na celu poinformować gramowiczów o konkursie i o tym co należy zrobić aby wziąć
w nim udział nieprawdaż?


Nie, po raz kolejny powtórzę słowo klucz w tej dyskusji - SUBIEKTYWIZM.

Dnia 02.04.2008 o 11:14, Ramidag napisał:

,,Nie obejdzie się również bez aparatu fotograficznego, gdyż Waszym celem jest ustrzelenie
ciekawej fotki nawiązującej klimatem do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny (chociaż
wasze prace nie muszą koniecznie w 100% nawiązywać do Wielkanocy i pierwszego dnia wiosny)
zaś element naszej akcji - jajo musi się tam znaleźć w dowolnej formie"


Inaczej. Gdyby było tak jak mówisz, to powinniśmy zamieścić dłuuugą listę elementów, które na zdjęciu znaleźć się powinny, gdyż powszechnie kojarzą się z Wielkanocą i początkiem wiosny. A wtedy, faktycznie, mielibyśmy X podobnych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 11:20, kreve napisał:

Chciałbym w takim razie się dowiedzieć (i nie piszę tego złośliwie ani sarkastycznie,
chcę po prostu się dowiedzieć) gdzie w tym słynnym zdjęciu z dzieckiem widzicie cokolwiek
związanego z wiosną/świętami, nawet w subiektywnym znaczeniu. Wyjaśnijcie, jestem naprawdę
ciekawy. Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Przeczytaj raz jeszcze proszę moje posty. Wszystko krąży wokół słowa "subiektywizm". Polecam przykład z monitorem w powyższym poście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak zawsze kontrowersyjny dobor prac i jak zawsze zale tych, ktorych zdjecia sie nie dostaly ;]
A ja glosowalem na jajo nr2 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Spójrz na to z innej strony - poprzez precyzowanie ograniczasz uczestników konkursu, narzucasz im niejako to jak zdjęcie ma wyglądać.

I otóż to. Zasady są po to żeby się ich trzymać.

Przykład: Podanie o pracę. Wiadomo konieczne CV+List motywacyjny. A może jednak warto tylko powiedzieć w formie prostego telefonu lub emaila, że jestem taki i tak i chcę u was pracować? w paru słowach? bez cv i listu motywacyjnego bo po co?

Myślmy racjonalnie.

Relatywizm a nie subiektywizm drogi kolego

,,Inaczej. Gdyby było tak jak mówisz, to powinniśmy zamieścić dłuuugą listę elementów, które na zdjęciu znaleźć się powinny, gdyż powszechnie kojarzą się z Wielkanocą i początkiem wiosny. A wtedy, faktycznie, mielibyśmy X podobnych prac"

I otóż to ,,Z A S A D Y, K R Y T E R I A, W Y M O G I"

Konkurs. Tematyka: Natura. A ja przysyłam zdjęcie np muszli klozetowej i jest wszystko ok bo tak sobie wyobrażam naturę? Kpina. Nie rozśmieszaj mnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A jeżeli ktoś przez cały rok nie ma czasu na granie

Dnia 02.04.2008 o 11:23, Spaykus napisał:

i właśnie na Wielkanoc może zaszaleć, to co? Właśnie monitor, klawiatura i komp kojarzą
mu się ze świętami :)


Chyba się dalej nie zrozumiemy, bo idąc takim tokiem myślenia może mi sie Hitler kojarzyć ze świętami bo tradycyjnie lubię sobie w święta pooglądać na Discovery filmy o II wojnie światowej. Czy to nie jest mocno naciągane ? Wiem że podałem skrajny przykład, ale obrazuje o co mi chodzi... Tak to można wszystko uzasadnić...

Ale cóż, zakończę już wypowiadanie się na temat selekcji prac bo chyba to niczego nie zmieni już... Swoje zdanie wyraziłem i wystarczy.Oby zwyciężyła praca i pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 11:45, kreve napisał:

Chyba się dalej nie zrozumiemy, bo idąc takim tokiem myślenia może mi sie Hitler kojarzyć
ze świętami bo tradycyjnie lubię sobie w święta pooglądać na Discovery filmy o II wojnie
światowej. Czy to nie jest mocno naciągane ? Wiem że podałem skrajny przykład, ale obrazuje
o co mi chodzi... Tak to można wszystko uzasadnić...

Ale cóż, zakończę już wypowiadanie się na temat selekcji prac bo chyba to niczego nie
zmieni już... Swoje zdanie wyraziłem i wystarczy.Oby zwyciężyła praca i pomysł...


Postaraj się spojrzeć na to z innej strony - jeżeli dokonalibyśmy selekcji prac na podstawie poziomu ich zbliżenia do tematu świąt/wiosny, to autorzy odrzuconych na pewno mieliby pretensje. No bo im się przedmiot/osoba X kojarzy z tym okresem i kropka. I słusznie. Stąd też głosowanie - podoba Ci się, głosujesz; nie podoba - nie głosujesz. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezcelowość spierania się co do doboru prac chyba każdy widzi, więc po co to robić? na moim zdjęciu też można by się dopatrywać braku nawiązania do wielkanocy czy wiosny (#33), ale cieszę się, że zdjęcie się dostało i ktoś na nie zagłosował, bo jak narazie z mojej rodziny i znajomych oddał na mnie głos brat i kumpel z liceum a reszta to Wasze głosy co sprawiło mi sporą satysfakcję :)

druga sprawa-głosowanie będzie trwało jeszcze sporo czasu, pokończą się znajomi i wyniki diametralnie się pozmieniają, zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przewidzieliśmy także możliwość oddania głosów przez osoby niezarejestrowane. Rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi - ich wsparcie może okazać się niezwykle wartościowe. I pamiętajcie, każdy głos ma znaczenie!

Akcja o kryptonimie "Uwolnij potęgę Neostrady"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować