Zaloguj się, aby obserwować  
wsaadman

Tenacious D -- Zespół i Film

44 postów w tym temacie

Jest to temat poświęcony zespołowi Tenacious D. Tenacious D (znane jako "The D") – amerykański zespół rockowy założony przez muzyków/aktorów Kyle''a Gassa i Jacka Blacka. Ich styl łączy rock z innymi stylami muzycznymi takimi jak folk metal, comedy rock i country rock. Są znani z ich rytmicznego klasycznego rocka . Zespół zdobył pierwszy rozgłos w roku 1999 kiedy zagrali w serialu pod tytułem Tenacious D w HBO, w którym Jack Black i Kyle Gass próbowali stworzyć "The D" i "Greatest Band in the World." Serial jest czasami puszczany na Comedy Central.
__________________________________________________________________________________ ___________
Film ma podtytuł Teancious D and the Pick of Destiny (czyli Tenacious D Kostka przeznaczenia), Opowiada on Historię zespołu. Wyreżyserowany został przez wytwórnię New Line Cinema. Jest w nim sporo mięsa, ale film warto obejrzeć, choćby ze względu na humor i motyw z "grzybkami halucynkami" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny kawałek tego zespołu, który w miarę mi się podoba to "The Metal" - znalazł się on w gierce Guitar Hero III: Legends of Rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wesołe, hehe :P. Na YouTube można znaleźć cały film Kostka Przeznaczenia razem z napisami. Naprawdę dobry, choć zgodzę się - dużo mięsa (f**ków tam wg SI jest 106, a do tego dochodzą jeszcze aluzje poniżej pasa i inne takie :P). Rozwalił mnie Sasquatch, finałowy pojedynek oraz piosenki Master Exploder i Classico ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 16:04, Skywalker560 napisał:

Wesołe, hehe :P. Na YouTube można znaleźć cały film Kostka Przeznaczenia razem z napisami.
Naprawdę dobry, choć zgodzę się - dużo mięsa (f**ków tam wg SI jest 106, a do tego dochodzą
jeszcze aluzje poniżej pasa i inne takie :P). Rozwalił mnie Sasquatch, finałowy pojedynek
oraz piosenki Master Exploder i Classico ;).

Prawie cały. Bo takie odcinki jak Tribute, czy karate NIE należą do filmu. Są to odcinki serialu z Comedy Central:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JB i Kyle są genialni :) Film znam na pamięć scena po scenie. Czasami na sprawdzianach podśpiewuję sobie "what is the secret of your power ?" i zaraz odpowiedzi się przypominają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 11:58, RRohen napisał:

heh, uwielbiam ten film, a finałową walkę znam na pamięć :D

Taaak, najlepsza jest pod koniec "kość przeznaczenia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest rewelacyjny, szczególnie Showdown :d Na pamięć znam :) Ale jak ktoś słusznie zauważył, raczej nie dla dzieci - klną, dupczą, a aluzji nie miara :)

A zespół też jest bardzo dobry :) Bardzo fajne piosenki, można się wyluzować po Floydach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, zespół a raczej jego członkowie są genialni, już nie powiem, że Jack Black jest kompletnie szalony. Co do serialu nigdy nie miałem okazji zobaczyć, ze względy na brak programów typu HBO. Ale jak widze w jakich to filmach ostatnio jack odgrywa role dajmy np. Nacho Libre , zastanawiam sie czy ten facet potrafi być naprawde poważny xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do innych filmów, wczoraj w telewizji leciał "szakal" i tam JB grał gościa od konstrukcji do broni... skonczyłem oglądać kiedy najpierw gościowi urwało rękę, a potem zginął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 13:09, W.S.A.D napisał:

A co do innych filmów, wczoraj w telewizji leciał "szakal" i tam JB grał gościa od konstrukcji
do broni... skonczyłem oglądać kiedy najpierw gościowi urwało rękę, a potem zginął...

Jack Black grał jeszcze w Walk Hard The Dewey Cox Story, jako Paul McCartney z The Beatles :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Jacka i jego zespół ;] Świetny comedy rock ;] Szkoda tylko że nie widziałem filmu POD, ale nadrobię to ;] Za to teledyski (fragmenty z filmu) są doskonałe i nie sądze aby inaczej było z filmem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:49, Leslaw555 napisał:

Bardzo lubię Jacka i jego zespół ;] Świetny comedy rock ;] Szkoda tylko że nie widziałem
filmu POD, ale nadrobię to ;] Za to teledyski (fragmenty z filmu) są doskonałe i nie
sądze aby inaczej było z filmem ;]


Uważaj bo baaaaaaaardzo trudno znaleźć oryginalny film z Polskimi napisami:) A one czasem są niezbędne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 11:57, Abdell napisał:

JB i Kyle są genialni :) Film znam na pamięć scena po scenie. Czasami na sprawdzianach
podśpiewuję sobie "what is the secret of your power ?" i zaraz odpowiedzi się przypominają
:D

No proszę ja to raczej sobie podspiwuje
F*CK
F*CK
F*CK
the demon code prevents me ................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, gdzie można nabyć płytę Tenacious D Tribute i kupić film? Nigdzie nie mogę znaleźć, a szukałem już chyba wszędzie, a zespół jest obłędnie obłędny, prawdziwy rock :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:01, Budyn napisał:

Wie ktoś, gdzie można nabyć płytę Tenacious D Tribute i kupić film? Nigdzie nie mogę
znaleźć, a szukałem już chyba wszędzie, a zespół jest obłędnie obłędny, prawdziwy rock
:)

poszukaj na allegro pamiętam że jakiś tydzień temu rzuciła mi się jakaś aukcja z The D w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:17, leszek1czesław napisał:

> Wie ktoś, gdzie można nabyć płytę Tenacious D Tribute i kupić film? Nigdzie nie
mogę
> znaleźć, a szukałem już chyba wszędzie, a zespół jest obłędnie obłędny, prawdziwy
rock
> :)
poszukaj na allegro pamiętam że jakiś tydzień temu rzuciła mi się jakaś aukcja z The
D w oczy

No właśnie na chwilę obecną są tylko kostki, dziwne, w Polsce ten zespół jest raczej popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować