Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polska wersja oficjalnej strony Fallouta 3!

66 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2008 o 23:07, Gano napisał:

Gdyby to CDP zajęło się spolszczeniem to bym się nie martwił. Ale Cenega to może spaprać.
Jak dla mnie CDP zaczęło, zrobiło 3 części Fallouta i to dobrze, więc powinno i zabrać
się dalej.


ech, widac jak sie interesujesz polskim rynkiem lokalizacyjnym... nie wiem, czy zauwazyles ze Cenega juz spory kawal czasu temu zmienila prawie caly team lokalizujacy gry i obecnie to, co wychodzi spod ich rak jest w wiekszosci przypadkow wysokiej jakosci.
a CDP, ktore niegdys robilo takie lokalizacyjne perelki jak seria BG, IWD, czy np sam Torment juz niestety tak wysoko nie lata.

Co do tlumaczen Falloutow - pamietam doslowne tlumaczenia widziane w pierwszej czesci... ''Braminy tego goscia'' w wykonaniu Tandi... Tyaaa :)

Wszyscy maja cos tam za uszami. Dlatego najlepiej, gdy polska wersja jest OPCJONALNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło, że dali polską wersję strony, ja sam angielski znam dobrze ale przyjemniej mi się czyta po Polsku. Zgadzam się z Jcdx (alocha :D), CDP już niestety od dawna nie robi tak dobrych polonizacji jak dawniej (co więcej swego czasu dowiedziałem się o innych śmiesznych wpadkach CDP), Cenega za to wybrnęła z dołka "tłumaczenia po polskiemu" i robi teraz naprawdę dobre tłumaczenia. Co do samej gry mam wielkie obawy ale myślę, że polonizacja będzie dobra (oby tylko dali opcję wersji angielskiej, bo to teraz już standard)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak niewielkie błędy, a Polska strona, to i tak dobrze. Raz rażącym błędem, jak grałem w jedną grę, to była inna nazwa Stena (cyt. "Stane")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Na wstepie powiem, że bardzu ucieszyła liczba Waszych komentarzy. Widzę, że scena Falloutowa w POlasce żyje i ma się dobrze. Cieszy mnie też, że podoba Wam się polska strona gry. Została ona przecież przygotowana dla waszej wygody. Na pewno sami wiecie, że chochlik nie śpi, stąd też kilka drobnych błędów w tłumaczeniu. Dzięki waszym wskazówkom i uwagom na pewno poprawimy wszystkie niedociągnięcia. Dodam też, że o stronie pozytywnie wypowiedzieli się przedstawiciele stron fanowskich, co jest dla niej najlepszym certyfikatem jakości;)

Zdziwila mnie tez bardzo wypowiedz Gano - dlaczego uważasz że Cenega nie jest w stanie stawić czoła tłumaczeniu takiej gry jak Fallout 3? Jak słusznie zauważyła Jcdx, do naszego teamu dołączyli ostatnio najlepsi specjaliści od lokalizacji, a wśród nich są zarówno oddani fani serii jak i osoby pracujące wcześniej przy lokalizacjach F1, F2 oraz F Tactics. Skoro więc uważasz że tamte tłumaczenia były takie doskonałe, daj szansę również nam:)

Zapewniam, że nie pozostajemy głusi na opinie fanów, stąd nasza obecność na newsgroupie i pewien kontakt z fanami, gdy zacznie się lokalizacja. Pamiętajcie, że nie robimy tej gry dla własnej satysfakcji ale dla was - graczy!

Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzania strony po najświeższe informacje o Fallout 3!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie, ale ja dziekuje Bogu, ze mieszkam w UK i bede mogl kupic F3 po angielsku :-D

Niemniej zycze powodzenia firmie Cenega Poland, bo i tak co nie zrobicie to PL wersja nie dorowna angielskiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 16:14, Kris_bla napisał:

Wszystko ladnie pieknie, ale ja dziekuje Bogu, ze mieszkam w UK i bede mogl kupic F3
po angielsku :-D ...

Skoro tam mieszkasz i tam będziesz kupować to najlepiej w ogóle lepiej żebyś się tu nie wypowiadał. Wynika z tego że potrafisz tylko krytykować i mieć stosunek anty-polski. Powinieneś też zmienić narodowość bo nie pasujesz do reszty osób zwanych Polakami..
Każdy gra w jakim języku lubi/jest dostępny i tego nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można wiedzieć, to chciałbym zapytać dlaczego Cenega nie ma jeszcze swojego konsula na gram.pl, w końcu gram.pl oficjalnie już odłączyło się od CDP, więc chyba nie powinno być większych przeszkód (skoro swojego przedstawiciela ma nawet jakiś nikomu nieznany klan, to chyba taka firma jak Cenega powinna jednego mieć ;)).

RaVmAsTeR

Dnia 03.04.2008 o 15:35, swistaque napisał:

Skoro tam mieszkasz i tam będziesz kupować to najlepiej w ogóle lepiej żebyś się tu nie wypowiadał. Wynika z > tego że potrafisz tylko krytykować i mieć stosunek anty-polski. Powinieneś też zmienić narodowość bo nie
pasujesz do reszty osób zwanych Polakami.. Każdy gra w jakim języku lubi/jest dostępny i tego nie zmienisz.


Dokładnie, po co "męczyć" się na forum, na którym obowiązującym językiem jest polski. W końcu polska strona tworzona przez Polaków musi zapewne być zrobiona "po polsku", a skoro jest to dla Kris_bla określenie negatywne, to jaki jest sens ciągle się tu wypowiadać. Przecież są brytyjskie fora internetowe o tematyce gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:26, ROTFL napisał:

Jeżeli można wiedzieć, to chciałbym zapytać dlaczego Cenega nie ma jeszcze swojego konsula
na gram.pl, w końcu gram.pl oficjalnie już odłączyło się od CDP, więc chyba nie powinno
być większych przeszkód (skoro swojego przedstawiciela ma nawet jakiś nikomu nieznany
klan, to chyba taka firma jak Cenega powinna jednego mieć ;)).


hyhyhy też się zastanawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 00:06, SoundWave napisał:

> >
> No tak tylko świętym inkwizytorom wolno pisać bezsensowne posty. Teraz tylko czekac
az
> zaplonie siedziba Bethesdy. ;)
Z podpalaniem to raczej kojarza mi sie adwokaci DIABLA,

Tak to "adwokaci DIABLA" palili czarownice na stosie. Nie bierz udziału w dyskusji jesli nie umiesz tak podstawowej przenosni zorzumiec.

Dnia 03.04.2008 o 00:06, SoundWave napisał:

ktorzy juz udowodnili, ze malo
wiedza w poprzednich tematach, ale sieja swoj bezsens dalej, bo w koncu (tak jak klamstwo)
glupota powtorzona dostatecznie wiele razy staje sie prawda?

Tak, tak. To ty wmawiasz ludziom swoje racje, w kółko powtarzajac to samo. I do tego usilujesz zdyskredytowac rozmuwce obrazajac go. Dlaczego? Bo wiesz ze nie masz racji (bo nie podasz racjonalnych argumentow) i usilujesz podniesc swoja wiarygodnosc dyskredytujac przeciwnika.

Wiem, że gadka z fanatykami nie ma sensum, ale mialem 15 min wolnego wiec sobie posta skrobnalem. btw. ostatniego mojego w tym watku.

Dnia 03.04.2008 o 00:06, SoundWave napisał:

> Btw. Uderz w stół a nożyce się odezwa.
Uderz w stol a adwokaci diabla sie opluja. Ale nadal beda wiedziec tyle samo co przedtem.
Co znaczy w pewnych przypadkach- nic.

Pogrążasz się ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:38, Namaru napisał:

Wiem, że gadka z fanatykami nie ma sensum, ale mialem 15 min wolnego wiec sobie posta
skrobnalem. btw. ostatniego mojego w tym watku.

Samemu obrażając inną osobę i nie podając argumentów, bardzo rzeczowy post muszę przyznać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 05.04.2008 o 16:38, Namaru napisał:

Tak to "adwokaci DIABLA" palili czarownice na stosie. Nie bierz udziału w dyskusji jesli
nie umiesz tak podstawowej przenosni zorzumiec.

Ja mam nie brac udzialu w dyskusji? Czlowieku, to ty i tobie podobni znikali z tematow o Falloucie 3 po tym jak komus sie chcialo po raz n-ty napisac dlaczego Fallout 3 bedzie zalosnym potworkiem, a nie Falloutem. Moge to zrobic i w tym temacie tylko nie widze powodu: ty nawet nie potrafisz dyskutowac, nie masz zadnych argumentow na obrone bethesdy, to nie jest temat o FO3 jako takim, tylko o pl stronce, a na dodatek jak powiem to co juz powiedzialem wiele razy to zmyjesz sie i bedziesz czekac na nastepny temat o FO3 zeby wyskoczyc ze swoimi blyskotliwymi uwagami na temat fanatykow.
No to pozwole, ze cie oswiece. Wiekszosc tych fanatykow ma konkretne zarzuty, ma po swojej stronie fakty i opinie poparte faktami, ty masz wielkie nic, swoja mala opinia, ktora nikogo nie obchodzi i nia probujesz grac adwokata bethesdy.

Dnia 05.04.2008 o 16:38, Namaru napisał:

Tak, tak. To ty wmawiasz ludziom swoje racje, w kółko powtarzajac to samo. I do tego
usilujesz zdyskredytowac rozmuwce obrazajac go. Dlaczego? Bo wiesz ze nie masz racji
(bo nie podasz racjonalnych argumentow) i usilujesz podniesc swoja wiarygodnosc dyskredytujac
przeciwnika.

A po cholere mam mowic nowe rzeczy skoro te stare sa prawdziwe i nikt ich jeszcze nie obalil? Jesli wg ciebie ja nie podaje argumentow to zrob zwrot o 180 stopni, poszukaj innych tematow o FO3 i poczytaj. Juz bylo paru takich co walili sciany tekstu, a gdy dostali po twarzy faktami to sie zamkneli.

Dnia 05.04.2008 o 16:38, Namaru napisał:

Wiem, że gadka z fanatykami nie ma sensum, ale mialem 15 min wolnego wiec sobie posta
skrobnalem. btw. ostatniego mojego w tym watku.

Buahaha, jakie to typowe ;D Jestem pewien ze zobaczymy cie w nastepnym temacie o FO3 z twoimi "falloutowymi fanatykami", mam nadzieje, ze tym razem wezmiesz ze soba jakies argumenty i fakty.

Dnia 05.04.2008 o 16:38, Namaru napisał:

Pogrążasz się ...


Ty juz sie pograzyles. Gdy ja bede na dnie ty bedziesz pukal od spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 17:26, SoundWave napisał:

Ja mam nie brac udzialu w dyskusji? Czlowieku, to ty i tobie podobni znikali z tematow
o Falloucie 3 po tym jak komus sie chcialo po raz n-ty napisac dlaczego Fallout 3 bedzie
zalosnym potworkiem, a nie Falloutem.

Po tym jak po raz n-ty napisali rzeczowy argument i zostali obrazeni przez fanatykow, ktorzy maja jedyna sluszna wizje fallouta.

Dnia 05.04.2008 o 17:26, SoundWave napisał:

Moge to zrobic i w tym temacie tylko nie widze
powodu: ty nawet nie potrafisz dyskutowac, nie masz zadnych argumentow na obrone bethesdy,
to nie jest temat o FO3 jako takim, tylko o pl stronce, a na dodatek jak powiem to co
juz powiedzialem wiele razy to zmyjesz sie i bedziesz czekac na nastepny temat o FO3
zeby wyskoczyc ze swoimi blyskotliwymi uwagami na temat fanatykow.

Stary ja nie wiem co ty sie tak irytujesz? Sam przyznajesz się do bycia fanatykiem (chocby odpowiadajac na moj post). Macza mnie te smieszne i wtorne posty typu "to nie bedzie fallout" etc. i tak w kazdym temacie gdzie wystepuje fraza "fallout 3". Jak sie fallout 3 nie podoba to nie grac i juz!

Dnia 05.04.2008 o 17:26, SoundWave napisał:

No to pozwole, ze cie oswiece. Wiekszosc tych fanatykow ma konkretne zarzuty, ma po swojej
stronie fakty i opinie poparte faktami, ty masz wielkie nic, swoja mala opinia, ktora
nikogo nie obchodzi i nia probujesz grac adwokata bethesdy.

Nie jestem adwokatem, ale widze ze ty wyobrazasz sobie ze kim jestes? Swietym mezem opatrznosci, ze wszyscy chca takiego fallouta jak ty? Powiem ci ze w zasadzie nie obchodzi mnie jak bedzie wygladal fallout. Ale smiesza mnie ludzie ktorzy tak ekscytuja sie tym ze ktos (Betsheda w tym przypadku) ma ich gleboko w nosie ;).

Dnia 05.04.2008 o 17:26, SoundWave napisał:

> Tak, tak. To ty wmawiasz ludziom swoje racje, w kółko powtarzajac to samo. I do
tego
> usilujesz zdyskredytowac rozmuwce obrazajac go. Dlaczego? Bo wiesz ze nie masz racji
> (bo nie podasz racjonalnych argumentow) i usilujesz podniesc swoja wiarygodnosc
dyskredytujac
> przeciwnika.
A po cholere mam mowic nowe rzeczy skoro te stare sa prawdziwe i nikt ich jeszcze nie
obalil? Jesli wg ciebie ja nie podaje argumentow to zrob zwrot o 180 stopni, poszukaj
innych tematow o FO3 i poczytaj. Juz bylo paru takich co walili sciany tekstu, a gdy
dostali po twarzy faktami to sie zamkneli.

Widzisz nie sluchasz! Przeczytaj co skomentowales i przeczytaj swoja odpowiedz. Ty tylko obrazasz przeciwnika w dyskusji nic do niej nie wnoszac. Sam piszesz elaboraty, ale o czym? No wlasnie: o niczym.

Dnia 05.04.2008 o 17:26, SoundWave napisał:

Buahaha, jakie to typowe ;D Jestem pewien ze zobaczymy cie w nastepnym temacie o FO3
z twoimi "falloutowymi fanatykami", mam nadzieje, ze tym razem wezmiesz ze soba jakies
argumenty i fakty.

Ci fanatycy znowu beda sie uzalac ze fallout 3 jest be i me i fe.

Dnia 05.04.2008 o 17:26, SoundWave napisał:

> Pogrążasz się ...
Ty juz sie pograzyles. Gdy ja bede na dnie ty bedziesz pukal od spodu.

Idziesz na dno... You got served!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 22:16, Namaru napisał:

Po tym jak po raz n-ty napisali rzeczowy argument i zostali obrazeni przez fanatykow,
ktorzy maja jedyna sluszna wizje fallouta.

Jesli dzieci sie obrazaja, bo ktos smie wytykac im bledy i walic faktami po twarzy to nie moja wina D:
Pewnie chcialbys zeby swiat dzialal na zasadzie "no coz, walisz glupoty i w ogole nie masz racji, ale jest ok bo to twoja opinia". Ale to nie tak dziala.

Dnia 05.04.2008 o 22:16, Namaru napisał:

Stary ja nie wiem co ty sie tak irytujesz? Sam przyznajesz się do bycia fanatykiem (chocby
odpowiadajac na moj post). Macza mnie te smieszne i wtorne posty typu "to nie bedzie
fallout" etc. i tak w kazdym temacie gdzie wystepuje fraza "fallout 3". Jak sie fallout
3 nie podoba to nie grac i juz!

Mi wisi bycie fanatykiem w oczach takich jak ty czy innych "omg oceniaja zanim zagraja, fanatycy!" ludkom. Jesli nie podobaja ci sie wtorne posty, w ktorych jest racja- nie czytaj.
Ah i ta piekna logika "jak sie nie podoba to nie grac i juz". Uzywana przez 7-mio latkow. W koncu gdyby teraz Metallica wypuscila plyte hip-hopowa albo popowa to fani nie powinni narzekac. "Nie podoba sie to nie sluchac". Chyba masz trocha opozniona w rozwoju defincije fana koles.

Dnia 05.04.2008 o 22:16, Namaru napisał:

Nie jestem adwokatem, ale widze ze ty wyobrazasz sobie ze kim jestes? Swietym mezem opatrznosci,
ze wszyscy chca takiego fallouta jak ty? Powiem ci ze w zasadzie nie obchodzi mnie jak
bedzie wygladal fallout. Ale smiesza mnie ludzie ktorzy tak ekscytuja sie tym ze ktos
(Betsheda w tym przypadku) ma ich gleboko w nosie ;).

Mnie nie obchodzi co ty chcesz, nie obchodzi mnie co chca fani obliviona. Ja wiem czym jest Fallout, jak Fallout powinien wygladac i co go tworzy. I nie jest to jakas prawda objawiona tylko normalne fakty, z Falloutow, z wywiadow z tworcami Fallouta. I smiesza mnie ziomki, ktore mysla, ze jak wysla niezadowolonych fanow Fallouta do grania w FO1 i 2 to beda fajni i inteligentni.

Dnia 05.04.2008 o 22:16, Namaru napisał:

Widzisz nie sluchasz! Przeczytaj co skomentowales i przeczytaj swoja odpowiedz. Ty tylko
obrazasz przeciwnika w dyskusji nic do niej nie wnoszac. Sam piszesz elaboraty, ale o
czym? No wlasnie: o niczym.

Widzisz, nie rozumiesz (a to ci niespodzianka). Ty mowiles, ze ja nie mam racji. Oczywiscie racji na jaki temat nie napisales. I ty gadasz o dyskredytowaniu rozmowcow? O niekonkretnych argumentach? O Ironio!

Dnia 05.04.2008 o 22:16, Namaru napisał:

Ci fanatycy znowu beda sie uzalac ze fallout 3 jest be i me i fe.

Jesli potrafia udowodnic, ze jest be me i fe to niech sie uzalaja. Ale czy ty potrafisz udowodnic, ze nie jest? Masz jakies kontrargumenty? Czy moze tylko twoje zalosne skakanie po tematach i jojczenie jacy to fani Fallouta sa be me i fe? O kurcze, znowu ta ironia!

Dnia 05.04.2008 o 22:16, Namaru napisał:

Idziesz na dno... You got served!

No i o tym pukaniu od spodu mowilem. Ale nie zrozumial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

Jesli nie podobaja ci sie wtorne posty, w ktorych jest racja- nie
czytaj.

Ta. To jest zdanie z którym moszę się zgodzić. Wdawanie się w bezplodne dyskusje to bezsens.

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

Ah i ta piekna logika "jak sie nie podoba to nie grac i juz". Uzywana przez 7-mio latkow.
W koncu gdyby teraz Metallica wypuscila plyte hip-hopowa albo popowa to fani nie powinni
narzekac. "Nie podoba sie to nie sluchac". Chyba masz trocha opozniona w rozwoju defincije
fana koles.

To jest logika wolnego rynku którą pojmują dzieci w wieku lat 10. Jeśli Ci się nie podoba jak twórca tworzy grę to poprostu jej nie kupuj (może następnym razem przemyśli i stworzy ją zgodnie z twoją wizją). Zreszta jeśli ludzie chcą wyelwać swoje żale to niech robią to na forum Betshedy tam może ich ktoś wysłucha.

>Ja wiem czym

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

jest Fallout, jak Fallout powinien wygladac i co go tworzy.

No widzisz. Przyjmujesz stanowisko arbitralne. To powód dla którego dyskusja z tobą na temat Fallouta nie ma sensu. Ty i tak żadnych argumentów nie wysłuchasz bo masz swoją wizję której będziesz się kurczowo trzymał za wszelką cenę.

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

I smiesza
mnie ziomki, ktore mysla, ze jak wysla niezadowolonych fanow Fallouta do grania w FO1
i 2 to beda fajni i inteligentni.

Przecież sam nie chcesz grać w F3. Jak się nie podoba to do F1 i tyle. Poczucia humoru troche tez trzeba miec na wlasny temat wiesz?

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

O Ironio!

O Ironio!

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

> Ci fanatycy znowu beda sie uzalac ze fallout 3 jest be i me i fe.
Jesli potrafia udowodnic, ze jest be me i fe to niech sie uzalaja. Ale czy ty potrafisz
udowodnic, ze nie jest? Masz jakies kontrargumenty?

Ale co ty chcesz udowadniac? Przeciez każdemu podba się co innego. Czy mi musi sie podbac Twoaj wizja Fallouta? Jakie mam argumrnty Ci podwać? Wg. mnie F3 będzie fajny, a że będzie inny niż F1 i F2 (bo będzie), to co? To mnie osobiście odopowiada.

>Czy moze tylko twoje zalosne skakanie

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

po tematach i jojczenie jacy to fani Fallouta sa be me i fe? O kurcze, znowu ta ironia!

Żałosny (i jakim przy tym zabawny :D) to jesteś Ty ze swoim zacięciem Crusadera.

Dnia 05.04.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

No i o tym pukaniu od spodu mowilem. Ale nie zrozumial.

Idziesz na dno... You got served!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować