Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa marka w uniwersum Toma Clancy'ego ma tytuł

18 postów w tym temacie

pepsi

HAWX to tytuł nowej marki, sygnowanej nazwiskiem znanego pisarza Toma Clancy'ego. Tym razem gracze wzbiją się w przestworza, by tam toczyć bitwy z przeciwnikami sterowanymi zarówno przez sztuczną inteligencję, jak i innych użytkowników. Gra ukaże się na platformach PS3, X360 i PC.

Przeczytaj cały tekst "Nowa marka w uniwersum Toma Clancy'ego ma tytuł" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Wprowadzanie pojęcia "uniwersum Toma Clancy''ego" mija się z prawdą :P. On nigdy nie stworzył żadnego uniwersum. Jego książki są całkowicie autonomiczne. A gry coraz rzadziej maja z nimi jakikolwiek związek poza gatunkiem i certyfikatem. Niestety sądząc po platformach nie ma co sie spodziewać wskrzeszenia gatunku symulatorów współczesnych samolotów, więc raczej nie zagram. Robienie gry arcade sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy''ego to skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TC po prostu dostał kasę za sygnowanie swoim nazwiskiem, które jest już bardzo utrwalone w świadomości graczy przez serie Splinter Cell czy Rainbow Six, produktu nie związanego z jego literaturą (political-fiction). Myślę, że po prostu na potrzeby tej gry "machnie" jakąś "nowelkę" w realiach tej strzelanki.
...jak ja bym chciał stare dobre R6 (te do Raven Shielda!) w oprawie Unreal Engine 3.0 <westchnienie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na powstanie nowej wersji klasycznego Sapera. Tom Clancy''s Saper - opowieść o zmaganiach dzielnego żołnierza z minami ;-]
Kiedyś to nazwisko coś dla mnie znaczyło jeśli chodzi o gry, było rozpoznawalną marką, która zapewniała rozgrywkę na odpowiednim poziomie. Obecnie to takie same gierki jak i pozostałe wytwory z tego gatunku, niczym się od niej nie odróżniają. Ghost Recon stracił wile w moich rankingu po ostatnich dwóch odsłonach, to samo Rainbow Six. Szkoda, że niszczona jest kolejna marka - legenda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu taka gra na PC. Z pewnością pogram. Hmm... rok 2012... pewnie jedną z misji będzie zbombardowanie polskiego stadionu narodowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechaj czerpią też inspiracje muzyczne z tego filmu. Top Gun Theme jest chyba jedna z najpopularniejszych melodii filmowych. Moge sie mylic niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realizm i dowodzenie jak w GRAW, tyle wystarczy, aby to był jeden z najlepszych symulatorów o walkach w przestworzach. Jeszcze dochodzi Tom Clancy, więc o fabułę się nie martwmy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako prawdziwy "symulant", będę bardziej krytyczny od moich poprzedników - obejrzałem trailer i... tak sztucznie zachowujących się samolotów nie widziałem (wiem, to nie gra tylko trailer, ale niesmak zostaje), no i to, że HAWX będzie strzelanką widać w zapowiedzi - oto cytat

Samoloty zostaną wyposażone w technologię Enhanced Reality Systems, umożliwiającą lepszą obronę przed atakami przeciwnika w postaci choćby detektora pocisków, mapy taktyczno-informacyjnej, modyfikacji w trajektorii lotu, czy wreszcie skutecznego dowodzenia składem.

Ale bzdura... - detektor pocisków - a czy przypadkiem coś takiego nie jest stosowane w samolotach ?
- mapa taktyczno informacyjna - hm, GPS też już jest...

-modyfikacje w trajektorii lotu - O boże... ciekawe czy będzie można latać bokiem, albo do tyłu

-skuteczne dowodzenie składem - ? - o co chodzi ? O skład amunicji w samolocie - a może skład na EURO 2012 (w końcu dzieje się w tym roku :P)

Ogółem - może być ciekawie, ale na razie zapowiada się jak wysokobudżetowa strzelanka - czyli dobra gierka, ale... nie dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że HAWX to bardzo fajny i oryginalny tytuł :)

Sama idea gry też jest niezła. Toczenie walk w przestworzach, za sterami potężnych samolotów na pewno będzie przynosiło sporo frajdy i będzie dobrym odprężaczem po ciężkim dniu w szkole / pracy. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale większość gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy''ego to świetne produkcje, oby i HAWX się taką okazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cichy10: Hehe, niezłe. Druga kampania - lecimy uszkodzonymi polskimi F-16 i bronimy się przed nalotami :)
Rzeczywiście, seria Toma Clancy''ego straciła już swój urok. Kiedyś było zarąbiste, teraz... wiemy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się brakuje mi takich zręcznościowych "samolotówek" na PC... Bo w w LockOn''a nie każdy może sobie pograć ^_^ A szkoda bo to jedyna "NOWSZA" gra lotnicza zasługująca na miano symulatora :P

Hmmm... Jakos cieżko pasuje to słowo "nowsza" skoro i LockOn ma już kilka lat... ^_^ No ale nic lepszego nie wyszło do tej pory więc co sie dziwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 15:02, gogiell napisał:

Jako prawdziwy "symulant", będę bardziej krytyczny od moich poprzedników - obejrzałem
trailer i... tak sztucznie zachowujących się samolotów nie widziałem (wiem, to nie gra
tylko trailer, ale niesmak zostaje), no i to, że HAWX będzie strzelanką widać w zapowiedzi
- oto cytat (...)


Co mnie niesmaczy to używanie słowa "symulator" albo "symulacja" w tekstach reklamowych takich gier - piszą to geńjusze z marketingu, którzy takich gier nie widzieli nawet na tubie. Ten gatunek jest dziś tak elitarny, że taka ignorancja to dla komputerowego lotnika jest po prostu potwarz... Dobrze to rozumiem, bo kiedyś sam trochę latałem - F-117, F15, Gunship 2000 etc. ;)

A tak poza tym - wydanie tej gry na konsoli potwierdza fakt, że będzie to samolotówka, latanka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować