Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

ja mam w inteligo i odciagaja mi co miesiac 6zł
1zł - karta visa
5zł - powiadamianie sms o wydatkach przydatne ale drogie jakos niemam czasu wylaczyc:P
a tak to jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze konta młodzieżowego kierowałbym się kilkoma kryteriami.
1. Z jakiego konta będą przelewane pieniądze. W ramach jednego banku nie ma opłat (choć to też zależy od banku)
2. Czy są opłaty za prowadzenie? Czy są minimalne wpłaty?
3. Dostęp do bankomatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:33, hirel napisał:

Jak więc widać wcale cudowne PKO INTELIGO nie jest takie cudowne. PKO BP to jeden z najgorszych
(wg mnie najgorszy) Bank w Polsce. Sam jeśli nie dostanę promocyjnej prenumeraty zamykam tam
jak najszybciej konto i zostaje przy starym mBanku


lol Najgorszy? Człowieku, oni maja najlepsza infrastrukture w Polsce. Zaden bank nie ma takiej obsługi i zaden nie ma tylu bankomatów. Przynajmniej prowizji przy wyplacaniu nie trzeba placic bo bankomat PKO znajdziesz wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:51, Winmenia napisał:

Czyli ogólnie PKO tylko o co dokladnie chodzi z tym inteligo ?? bo to są jakieś płatności w
necie.


Inteligo to nie jest PKO Inteligo To osobne konta.
"PKO Inteligo" to tylko internetowy dostep do konta typu "Superkonto", "Superkonto student" i inne rachunki w PKO.
Różni się tylko tym, że przelewy elektroniczne są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 21:13, Winmenia napisał:

Ey a ogólnie ja mam 15 lat i moge to konto zalożyć ?? bo jusz siepogubiłem :)

Z tego co się orientuję tak, poniżej wyciąg z regulaminu konta Inteligo:
# Małoletni mogą również zawrzeć Umowę, lecz wyłącznie za wyrażoną na piśmie zgodą swojego przedstawiciela ustawowego. Zgoda winna być wyrażona na formularzu udostępnianym przez Bank "Oświadczenie o wyrażeniu zgody na otwarcie i prowadzenie rachunku na rzecz małoletniego".
# Osoby fizyczne lub Małoletni mogą założyć Konto wspólne. Konto może być prowadzone maksymalnie dla trzech osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 21:18, Cheed napisał:

Z tego co się orientuję tak, poniżej wyciąg z regulaminu konta Inteligo:
# Małoletni mogą również zawrzeć Umowę, lecz wyłącznie za wyrażoną na piśmie zgodą swojego
przedstawiciela ustawowego. Zgoda winna być wyrażona na formularzu udostępnianym przez Bank
"Oświadczenie o wyrażeniu zgody na otwarcie i prowadzenie rachunku na rzecz małoletniego".
# Osoby fizyczne lub Małoletni mogą założyć Konto wspólne. Konto może być prowadzone maksymalnie
dla trzech osób.


A jak bym chciał otworzyć Super Graffiti z opcją inteligo bo jest coś takiego to to mnie coś kosztuje /?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:43, Cheed napisał:

> Jak więc widać wcale cudowne PKO INTELIGO nie jest takie cudowne.
Zauważ, będąc właścicielem konta w mBanku, jakie opłaty ponosisz za pobieranie pieniędzy z
bankomatów nie oznaczonych logiem Euronet(znajdują się przeważnie w supermarketach i głownych
ulicach większych miast)... Z tego co się orientuje, PKO BP posiada najwięcej bankomatów w
Polsce i myślę że Inteligo jest najkorzystniejszą i najtańszą ofertą(odrazu zaznaczę że mieszkam
w mniejszym mieście i nie ma tutaj bakomatów Euronetu).

Mieszkam na wsi - i wciąż jestem za mBankiem - z bankomatu korzystam rzadko, cześciej po prostu płace kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:55, stingah napisał:

lol Najgorszy? Człowieku, oni maja najlepsza infrastrukture w Polsce. Zaden bank nie ma takiej
obsługi i zaden nie ma tylu bankomatów. Przynajmniej prowizji przy wyplacaniu nie trzeba placic
bo bankomat PKO znajdziesz wszedzie.

Co niezmienia, że mają warunki prowadzenia konta po prostu tragiczne. Dodatkowo w mBanku cenię to, że NIE muszę stać w kolejkach jak w zwykłym Banku. Za prowadzenie konta w inteligo musze dopłacać..... A to chyba nie na tym ma polegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest bezpieczeństwo w takich kontach internetowych ?? Chciałbym sobie założyć w mBanku tylko musze jakoś rodziców przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:43, Cheed napisał:

Zauważ, będąc właścicielem konta w mBanku, jakie opłaty ponosisz za pobieranie pieniędzy z
bankomatów nie oznaczonych logiem Euronet(znajdują się przeważnie w supermarketach i głownych
ulicach większych miast)... Z tego co się orientuje, PKO BP posiada najwięcej bankomatów w
Polsce i myślę że Inteligo jest najkorzystniejszą i najtańszą ofertą(odrazu zaznaczę że mieszkam
w mniejszym mieście i nie ma tutaj bakomatów Euronetu).


Ja generalnie wypłacam pieniądze w bankomacie WBK (konto w mbanku) i jeszcze nie zdarzyło się żeby pobrało mi prowizję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 16:33, .Sabina. napisał:

> Zauważ, będąc właścicielem konta w mBanku, jakie opłaty ponosisz za pobieranie pieniędzy
z
> bankomatów nie oznaczonych logiem Euronet(znajdują się przeważnie w supermarketach i głownych

> ulicach większych miast)... Z tego co się orientuje, PKO BP posiada najwięcej bankomatów
w
> Polsce i myślę że Inteligo jest najkorzystniejszą i najtańszą ofertą(odrazu zaznaczę że
mieszkam
> w mniejszym mieście i nie ma tutaj bakomatów Euronetu).

Ja generalnie wypłacam pieniądze w bankomacie WBK (konto w mbanku) i jeszcze nie zdarzyło się
żeby pobrało mi prowizję...


Właśnie jak masz blisko bz wbk to lepiej wybierz mBank

jeśli chodzi o konta młodzieżowe to inteligo nim nie jest, to zwykłe konto
a jak ma dziecko z niego korzystać to trzeba jakiś papierek wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właściwie, to po co są te konta? Bo na razie to nie widzę żdnego ich wykorzystania, poza szpanowaniem, że się ma własne konto w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:43, lampak napisał:

A właściwie, to po co są te konta? Bo na razie to nie widzę żdnego ich wykorzystania, poza
szpanowaniem, że się ma własne konto w banku.

Możesz płacić na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować