Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2008 o 12:56, żyrafa napisał:

Witam, potrzebna mi karta do płacenia przez neta czyli prawdopodobnie karta kredytowa.
Mam konto w polbanku, ale tam niestety nie dostaje sie takiej karty do konta( nie mam
stałych dochodów). Więc muszę prawdopodobnie zrobić następne w mbanku. I teraz mam pytanie
jak to jest w mbanku? karte dostaje się bez niczego? a żeby dostać tą kartę muszę założyć
u nich konto? jak tak to jaka jest minimalna kwota wpłaty na konto?


W przypadku eKonta i izzyKonta nie ma potrzeby wpływów miesięcznych. Kartę do płacenia w necie dostaje się za jakąś oplata, ale nie ma kryteriów dochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2008 o 15:12, kowboj3 napisał:

W przypadku eKonta i izzyKonta nie ma potrzeby wpływów miesięcznych. Kartę do płacenia
w necie dostaje się za jakąś oplata, ale nie ma kryteriów dochodowych.


hmm a jak to jest z czasem i miejscem? nie dostane karty w placówce tylko muszę przez neta wszystko robić? i ile gdzieś to wszystko czasu zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 17:00, żyrafa napisał:


> W przypadku eKonta i izzyKonta nie ma potrzeby wpływów miesięcznych. Kartę do płacenia

> w necie dostaje się za jakąś oplata, ale nie ma kryteriów dochodowych.

hmm a jak to jest z czasem i miejscem? nie dostane karty w placówce tylko muszę przez
neta wszystko robić? i ile gdzieś to wszystko czasu zajmuje?


Ostatnio mBank otwiera te swoje różne kioski itp., jednak najlepiej wszystko jest załatwić przez internet. Cała procedura zajęła mi około 2-3 tygodni (od wypełnienia formularza do otwarcia konta i przysłania karty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dobrzy poratujcie, bo mam problem duży w sumie.

Mam konto młodzieżowe w mBanku. Korzystałem z niego w sumie tylko kilka razy, później przez długi czas stało nieużywane. Jakiś czas temu stwierdziłem, że przydałoby się je ruszyć. Ale do wszelkich operacji potrzebna lista haseł jednorazowych. No to szukam ich, szukam - nie ma. Anulowałem starą listę, zamówiłem nową. Przyszła - a z nią informacja, że trzeba ją aktywować telefonicznie. A że wraz z poprzednią listą zgubiłem moje hasło do mLinii dałem sobie spokój. No i ostatnio stwierdziłem, że konto mi potrzebne. Na złość jeszcze ta nowa lista haseł mi się zapodziała, ale to jestem w stanie znaleźć. Jedyne co posiadam to dane potrzebne do wejścia na konto przez stronę internetową, ale to mi nic nie daje w tym momencie. Co powinienem zrobić, żeby odzyskać pełną kontrolę nad kontem? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do założenia konta bankowego jak tylko z rodzicami się dogadam (16lat) i myślę o izzyKONTO na mBanku, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy za utrzymanie konta się płaci ? Jeśli tak to ile bo nie mogę w cenniku znaleźć, zaznaczam że nigdy nie kręciły mnie te sprawy a trzeba wziąć się za siebie nie ma co. Więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć, co gdzie i jak ( przeczytałem chyba wszystko odnoście tego konta ale dalej mam niepewności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:48, nightfaler napisał:

Przymierzam się do założenia konta bankowego jak tylko z rodzicami się dogadam (16lat)
i myślę o izzyKONTO na mBanku, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy za utrzymanie konta
się płaci ? Jeśli tak to ile bo nie mogę w cenniku znaleźć, zaznaczam że nigdy nie kręciły
mnie te sprawy a trzeba wziąć się za siebie nie ma co. Więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć,
co gdzie i jak ( przeczytałem chyba wszystko odnoście tego konta ale dalej mam niepewności).


Ja mam to konto i:
- żadnych opłat za prowadzenie
- większość usług darmowa
- całość procedury założenia trwa około 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim to się nauczy dbać o ważne rzeczy, bo konto to nie para skarpet. Jak będziesz miał większą kase na koncie i nadal będzie gubić dane to niezły zonk.
Ja polecam przejść się do najbliższego oddziału Twojego banku i załatwić to osobiście jakoś, chociaż jak pogubiłeś wszystko co potrzebne, to nie wiem czy dasz radę coś wskórać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

"karta do płacenia w necie" to może być albo karta płatnicza (przeważnie dawana standardowo bez żadnych konkretnych warunków), albo karta kredytowa (tu już coś niecoś banki wymagają). To nie jest to samo.

Kartą płatniczą nie da się płacić wszystkich transakcji, np nie można bukować wiekszości biletów lotniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurde właśnie widzę, że na niezłe kotlety odpowiedziałem xD
No, ale nic, może komuś to pomoże, myślałem, że tu w miarę regularnie nowe posty przybywają ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:48, nightfaler napisał:

Przymierzam się do założenia konta bankowego jak tylko z rodzicami się dogadam (16lat)
i myślę o izzyKONTO na mBanku, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy za utrzymanie konta się płaci ?

Z rzeczy, który by Cię interesowały - to tylko płaci się ze przelewy. Do mBanku są darmowe, do innych banków 50 groszy. Za otwarcie i prowadzenie konta nie płaci się nic. Za wydanie pierwszej karty też nic, tylko nie wiem jak to jest przy kolejnej (ważność karty 3 lata) - ale kwota nie powinna przekroczyć 20 zł.

Dnia 09.02.2009 o 21:48, nightfaler napisał:

Jeśli tak to ile bo nie mogę w cenniku znaleźć, zaznaczam że nigdy nie kręciły
mnie te sprawy a trzeba wziąć się za siebie nie ma co. Więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć,
co gdzie i jak ( przeczytałem chyba wszystko odnoście tego konta ale dalej mam niepewności).

Jak masz jakieś pytania, to najlepiej zadzwoń na infolinie: 0 801 300 800 (z telefonów stacjonarnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:
Zrobiłem nowy "przelew zdefiniowany". On się wykonał automatycznie, czy może muszę jeszcze kliknąć na "wykonaj przelew"? (screen). Jeszcze nie bawiłem się w przelewy online bezpośrednio z konta, a nie chce płacić za mój zakup na allegro 2x :)

20090212102837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie... mam konto w ToyotaBank i chcialbym wpłacic na nie gotówke... jak i gdzie to sie robi? Na poczcie? Co trzeba przy sobie miec? (oprocz gotówki;p) trzeba być pełnoletnim? moze i głupie pytanie, ale ja nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanwiam sie nad zalozeniem takiego konta ale nie wiem jakie wybrac, zalezy mi glownie na przelewach przez intenet i zeby z bankomatem problemu nie bylo :) aha, i co sie dzieje z takim kontem po ukonczeniu 18 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 20:13, Gothic 12 napisał:

Hmm...głupie pytanie, ale zadam je :D Pewnie trzeba przyjść z dorosłą osobą, co? :((

tak trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 20:17, lord0 napisał:

> Hmm...głupie pytanie, ale zadam je :D Pewnie trzeba przyjść z dorosłą osobą, co?
:((
tak trzeba :P

To lipa...dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 20:11, lord0 napisał:

zastanwiam sie nad zalozeniem takiego konta ale nie wiem jakie wybrac, zalezy mi glownie
na przelewach przez intenet i zeby z bankomatem problemu nie bylo :) aha, i co sie dzieje
z takim kontem po ukonczeniu 18 lat ?


Póki co najlepsze moim zdaniem jest izzyKonto w mBanku. Wszystko jest tam darmowe, więc jest optymalne dla młodzieży, również dostęp do bankomatów jest dobry. Po ukończeniu 18 latz tym kontem nic się nie dzieje, możesz je mieć dalej, i równolegle do niego otworzyć nowe konto dla osób pełnoletnich, możesz też zakończyć umowę o konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 20:40, kowboj3 napisał:

> zastanwiam sie nad zalozeniem takiego konta ale nie wiem jakie wybrac, zalezy mi
glownie
> na przelewach przez intenet i zeby z bankomatem problemu nie bylo :) aha, i co sie
dzieje
> z takim kontem po ukonczeniu 18 lat ?

Póki co najlepsze moim zdaniem jest izzyKonto w mBanku. Wszystko jest tam darmowe, więc
jest optymalne dla młodzieży, również dostęp do bankomatów jest dobry. Po ukończeniu
18 latz tym kontem nic się nie dzieje, możesz je mieć dalej, i równolegle do niego otworzyć
nowe konto dla osób pełnoletnich, możesz też zakończyć umowę o konto.

a jak wyglada z wplatami na konto np. od rodzicow, trzeba ustawic jakas okreslona kwote co miesieczna lub cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować