Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

/.../
Przy składaniu wniosku do wyboru są typy rachunku. Standardowo są zaznaczone pierwsze cztery (ekonto, emax, emax plus i z usługą maklerską). O co tam chodzi?:) Przykładowo: "eMAX - Bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1,00%, z dowolną ilością bezpłatnych wypłat"
"eMAX plus - Bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem nawet 4,10%, z jedną bezpłatną wypłatą w miesiącu". To znaczy, że pieniądze mogę sobie przenosić pomiędzy tymi rachunkami, czy jak? Zakładam konto po raz pierwszy, chcę mieć najnormalniejszy w świecie rachunek z dostępem przez internet...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 14:55, czapla56 napisał:

Zakładam konto po raz pierwszy, chcę mieć najnormalniejszy
w świecie rachunek z dostępem przez internet...:P

Jeżeli chcesz mieć najnormalniejszy w świecie rachunek z dostępem przez internet to wybierz ekonto. Reszty nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 14:55, czapla56 napisał:

Przy składaniu wniosku do wyboru są typy rachunku. Standardowo są zaznaczone pierwsze
cztery (ekonto, emax, emax plus i z usługą maklerską). O co tam chodzi?:) Przykładowo:
"eMAX - Bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1,00%, z dowolną ilością
bezpłatnych wypłat
"
"eMAX plus - Bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem nawet 4,10%, z jedną
bezpłatną wypłatą w miesiącu
". To znaczy, że pieniądze mogę sobie przenosić pomiędzy
tymi rachunkami, czy jak? Zakładam konto po raz pierwszy, chcę mieć najnormalniejszy
w świecie rachunek z dostępem przez internet...:P


Generalnie polega to na tym, że środki na eMaxie są oprocentowane i co miesiąc są z tego odsetki w wysokości 1% rocznie (i do tego można robić przelewów ile się chce - ale nie wiem dokładnie czy polega to na przesyłaniu środków między eKontem czy innymi też - bo z tego konta nie korzystam). Natomiast eMax plus - to jest coś w rodzaju laty, z której za darmo można "wybrać" pieniądze raz w miesiącu (z reguły przelew na podstawowe konto - eKonto) - Jest ono dobre, jeżeli ma się środki, z których chwilowo się nie korzysta, ale być może będą potrzebne - u mnie służy jako konto przejściowe między jedną lokatą a drugą.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to jak będę znała odpowiedź to rozwieję wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Poczytałem trochę dzisiaj i dowiedziałem się już co nieco, ale dzięki za odpowiedź :). Wybrałem ekonto + emaxplus. Dzisiaj złożyłem wniosek, ile potrwają te wszystkie formalności, zanim będę mógł w pełni korzystać z konta? Muszę sprzedać parę rzeczy i miło by było, gdybym nie musiał czekać zbyt długo. Kartę debetową (ta darmowa, visa) dostanę od razu, czy trzeba na nią poczekać trochę dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 23:36, czapla56 napisał:

Poczytałem trochę dzisiaj i dowiedziałem się już co nieco, ale dzięki za odpowiedź :).
Wybrałem ekonto + emaxplus. Dzisiaj złożyłem wniosek, ile potrwają te wszystkie formalności,
zanim będę mógł w pełni korzystać z konta? Muszę sprzedać parę rzeczy i miło by było,
gdybym nie musiał czekać zbyt długo. Kartę debetową (ta darmowa, visa) dostanę od razu,
czy trzeba na nią poczekać trochę dłużej?


Z tego co pamiętam to trwało to szybko i praktycznie można było od razu korzystać. Co do karty to niestety nie pamiętam po jakim czasie przyszła bo to było jakieś lat temu, ale chyba jakoś w miarę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 19:09, BoloMaster napisał:

szukam dobrego konta, najważniejsze są niskie koszty utrzymania ponieważ pieniądze będą
wpłacane nieregularnie i w niewielkich ilościach.

mbank, praktycznie za nic nie placisz, ani za konto, ani za karte, ani wypłaty z bankomatów (wyznaczonych a ich jest dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada eKONTO w mbanku w porównaniu do <30 w BZ WBK? Głównie chodzi mi tu o opcje oszczędnościowe - z tego co widziałem w mbanku jest emax z 1% lub emax plus ~4%, do podobnych informacji na stronie WBK nie mogłem dojść...
Chyba, że ktoś ma inne, ciekawe propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie rozmawiałem dziś z matką, planuję założyć konto do 500zł ;). Zależy mi także na sms-owych informacjach o wpłatach( aukcje allegro). Mam 17 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w iPKO i pytanie - czy wpłacając pieniądze na swoje konto PayPal płacę tą prowizję za przelewy zagraniczne?
Nie widzi mi się płacenie tych ~35zł (czy ile to jest) przy zakupach za parę dolców/euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w telewizji pojawiła się reklama konta, na które mający zamiar wybrać się na studia wpłacali 100-150 zł miesięcznie, a pieniądze te były oddawane w czasie studiów z procentem (sorry za niejasne informacje, zasłyszane ^^). Ktoś wie, o czym mowa? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, chce zalozyc eKonto w mBanku. Poczytalem troche, przejrzalem poprzednie strony i zdaje sie, ze to najlepsza opcja.

W zwiazku z tym mam pare pytan.

Ile trwa caly proces, tak aby konto bylo w pelni sprawne? (przy uzyciu kuriera) - zeby dalo sie wplacac, wyplacac, przypisac rachunek do paypala. Troche mi zalezy na czasie.

Ktora karta lepsza? MasterCard czy Visa? Sa w ogole jakies znaczace roznice decydujace o wyborze? Dodam, ze w glownie bede robil zakupy przez neta.

Przy otwieraniu rachunku mam do wyboru opcjonalnie otworzyc rachunki oszczednosciowe (eMax, eMax plus itd.) Po co one sa, czym sie roznia i czy oplaca sie je zakladac? Sry za newbie podejscie do tematu, ale bedzie to moj pierwszy bank i chce byc dobrze poinformowany. :P

To by bylo na tyle, z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:40, Salwatorowiec napisał:

Jakie najlepiej konto?
Myślałem nad tym http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/dla-mlodych/konta-dla-mlodych.html
Czy może inne propozycje?

Dobra ja to mam i sytuacja wygląda następująco a więć płacisz od kwietnia 3 zł za miech na utrzymanie konta.
Pozatym masz limit przy wypłacaniu i przelwach ale sam ustalasz. Internet za darmo ale bez wyciągów w formie listu bo płatne.dalej ju z nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 19:40, benq20 napisał:

Dobra ja to mam i sytuacja wygląda następująco a więć płacisz od kwietnia 3 zł za miech
na utrzymanie konta.
Pozatym masz limit przy wypłacaniu i przelwach ale sam ustalasz. Internet za darmo ale
bez wyciągów w formie listu bo płatne.dalej ju z nie pamiętam.


A to widzisz czemu jednaj nie jest darmowe, a czemu akurat od kwietnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 19:40, benq20 napisał:

Dobra ja to mam i sytuacja wygląda następująco a więć płacisz od kwietnia 3 zł za miech
na utrzymanie konta.

To jakaś bzdura. Mam to konto i nic nie płacę, w tabeli opłat również wciąż figuruje jako bezpłatne.

Dnia 05.04.2011 o 19:40, benq20 napisał:

Internet za darmo ale bez wyciągów w formie listu bo płatne.dalej ju z nie pamiętam.

Mnie z kolei informowano, że ta usługa jest całkowicie darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie informowano że od kwietnia wchodzą nowe reguły w myśl których trzeba dokonać jednej transakcji kartą na miesiąc albo zapłacić 3 zł.Wcześniej tego nie było to dopiero ma wejść od tego albo nastepnego miecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować