Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

klucz czyli swojego rodzaju zabezpieczenie przed dokonywaniem nieautoryzowanych przelewow

sprawdz czy nie masz gdzies karty kodow/tokena/telefonu komorkowego do ktorego wlasnie przyszedl sms z kluczem ew nalezy wpisac glowne haslo do przelewow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 22:41, Mixon1988 napisał:

Dawno tu nikt nie zaglądał, ale może ktoś mi pomoże ;(
Chcę zrobić przelew z mojego konta, wszystko dobrze wypełniam, a następnie, gdy już jest
gotowe do wysłania, na dole pisze że mam wpisać jakiś klucz.


A jaki to bank? Przy podpisywaniu umowy nie otrzymałeś karty kodów jednorazowych, czy czegoś w tym stylu? W PKO BP jest karta ze zdrapkami - komp wyświetla, który kod wklepać (każdy jeden raz), zdrapujesz odpowiednie pole, wpisujesz i realizujesz przelew. Przeczytaj umowę, może powinieneś taką zamówić (telefonicznie, internetem albo w najbliższym oddziale twojego banku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz czy nie masz gdzies karty kodow/tokena/telefonu komorkowego do ktorego wlasnie
> przyszedl sms z kluczem ew nalezy wpisac glowne haslo do przelewow

Dobra dzięki już wykonałem przelew.
Mam tokena, ale oprócz kodu, który mi wyświetla, musiałem jeszcze wpisać hasło, które sobie ustawiłem.

@@@Uspatente
Również dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem karty kredytowej typu MasterCard, itp. aby zrobić zakupy na Amazon.com
Co wybrać i jaki typ ? Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej jestem w PKO BP...
i jest takie coś

środki dostępne 280 zł...
saldo 170 zł...

powiedzcie mi łaskawie.. w koncu ile ja mam kasy ?
moge spokojnie wybrac te 250 zł czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 17:55, Chester001 napisał:

powiedzcie mi łaskawie.. w koncu ile ja mam kasy ?
moge spokojnie wybrac te 250 zł czy nie ?


Możesz oczywiście wybrać 250 zł, ale wtedy twoje saldo wynosić będzie dokładnie -80 zł. Saldo jest to bowiem suma, hmm, jakby realna. Pieniądze, które rzeczywiście posiadasz, a środki dostępne to suma max. jaką możesz wybrać - tylko, że wtedy na koncie będziesz miał debet (minusowe saldo), czyli taki jakby dług w banku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 17:55, Chester001 napisał:

powiedzcie mi łaskawie.. w koncu ile ja mam kasy ? moge spokojnie wybrac te 250 zł czy nie ?

Spokojnie, bez obaw możesz wyciągnąć 250 zł...
Wtedy Twoje saldo będzie: 30 zł, a nie tak ja napisała YOUlia: -80.
Wiem, bo w sam (jeszcze) mam (od 4 lat) konto Graffiti (czy jak się nazywa to konto młodzieżowe) w PKO BP.

[Edit] Dodam jeszcze, że Środki dostępne są "sumą, hmm, jakby realną", a saldo że tak powiem "wirtualną" - tzn. że nie została jeszcze jakaś operacja zaksięgowana na Twoim koncie (w tym wypadku dodatnia), ale tymi pieniędzmi możesz już rozporządzać. Tak czy siak, YOUlia napisała na odwrót - wprowadzając Cię w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 08:56, Chester001 napisał:

ale jak teraz mam 280 zł.... i jak wydam 250 to zostanie mi 30 zł....
i za 5-6 dni dostane np 200 zł... to.. będą rozły mi jakieś odsetki karne czy coś ?



Jeżeli nie utworzyłeś debetu, nie będziesz miał wyliczanych żadnych karnych odsetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyciągnełem teraz 150 zł...
i mam takie coś :

saldo rachunku 169 zł
wolne środki 132 zł..

wiec moich pieniędzy jest 132 zł... natomiast te co bank dodaje jest 169 zł tak ?
wiec bez problemowo moge wybrac 120 zł ??P!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

132 zł możesz wypłacić bez konsekwencji.

Natomiast 169 zł wypłacasz, ale wtedy tworzysz debet, czyli taki kredyt na koncie - w tym wypadku debet wyniesie 37 zł i będzie on oprocentowany do zwrotu. Zazwyczaj debety są dość wysoko oprocentowane, dlatego nie radzę nigdy ich przyjmować.

Jeżeli nie chcesz się narażać na konsekwencje wypłacaj zawsze środki z tytułu wolne środki/saldo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć... Mam dosyć mBanku, zanim jeszcze założyłem u nich konto (izzy). Wysłałem wniosek o umowę przez internet w sierpniu zeszłego roku, kurierowi nie było po drodze do mojego miasta, mam się wybrać do Łodzi (30 km, ale nie jestem zbyt często) po podpisanie umowy. 4-krotne ponowne wysłanie umowy nie pomogło, a zwykłą pocztą nie da rady. A moim w międzyczasie założono filię mBanku, ale chyba jedyną rzeczą jaką tam się robi to siedzenie na gg i naszej-klasie. Cokolwiek chciałbym zrobić, jestem wysyłany na mLinię lub stronę www. Może i dobre konto, ale jak dla mnie tylko w większych miastach.

No więc zostało mi Graffiti. Parę pytań mam:
1. Jakie są koszty utrzymania miesięcznego (konto, Inteligo, sms)?
2. Jakieś dochody, czy może wymagane obroty?
3. Ile kosztuje karta do bankomatu (założenie, utrzymanie)
4. Debet?
5. Retoryczne pytanie - będąc niepełnoletnim mogę mieć coś w rodzaju karty kredytowej (ale tylko do płatności)?

Pozdrawiam

@Edit - jakie są wymagane dokumenty przy zakładaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto Graffiti w PKO. Dziś dostałem kartę do bankomatu. Z tyłu wygląda ona tak: http://images32.fotosik.pl/289/ab3c0adc11680fc9med.jpg . Czy te trzy cyfry z tyłu oznaczają, że mogę jej używać w sytuacjach, gdzie karta kredytowa jest potrzebna? Karta nie jest wypukła, Visa Electron. Pytam, bo nawet nic nie widziałem, że może być taka możliwość ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie - to jest zwykła karta bankomatowa, nie kredytowa.
Więc tylko, możesz nią wyciągać pieniądze z bankomatu oraz płacić nią w zwykłych (nie internetowych) sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 14:27, KrisK91 napisał:

Pytanie dotyczące mbanku :).
W czym lepiej brać eKarte? W USD czy Euro? Zamierzam korzystać ze Steama, Paypala
itp. Do tego przesyłanie funtów poprzez moneybookers albo paypal.


Na dzień dzisiejszy zdecydowanie USD ;] Teraz w USD przez internet można kupić naprawdę tanie rzeczy - przykład udało mi się kupić Xboxa360 za 150 dolarów, czyli teraz nieco ponad 300 zł.
Ja mam eKartę e USD i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 14:30, kowboj3 napisał:

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie USD ;] Teraz w USD przez internet można kupić naprawdę
tanie rzeczy - przykład udało mi się kupić Xboxa360 za 150 dolarów, czyli teraz nieco
ponad 300 zł.
Ja mam eKartę e USD i nie narzekam.


Dzięki za odpowiedź.

-
Mam jednak jeszcze jedno pytanie skierowane do forumowiczów. Rozumiem, że bardziej opłacalna jest karta w $ - jeżeli chodzi o kupno produktów (dolar tańszy ^^''). Jednak wciąż martwi mnie sprawa przesyłania funtów poprzez paypal/moneybookers na polskie konto bankowe (w tym przypadku Izzykonto z mBanku). Powiedzmy, że miałbym Ekartę w $ - czy podczas przesyłania pieniędzy na moje konto moneybookers funty są podwójnie przewalutowane? (funt-->dolar-->złoty?). O ile mi wiadomo moneybookers "sam" z funtów robi złotówki... A może jednak robi te złotówki dopiero z euro/dolarów? ;).

Wiem, trochę szaro to tłumacze - w skrócie. Czy podczas korzystania z moneybookers/paypal bardzo liczy się waluta w jakiej mamy eKarte? Nie chciałbym tracić większej ilośći zł tylko dlatego, że mam eKartę w $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybko potrzebuję pomocy. Banko PKO, Graffiti iPKO. Czy jeżeli dziś zrobię debet na 30 zł, jutro go spłacę, to jakie odsetki na mnie czekają? Wiem, że małe ale jakieś konkrety - 1zł, 5 zł, 20gr?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 21:02, bartek_kawa napisał:

Witam. Szybko potrzebuję pomocy. Banko PKO, Graffiti iPKO. Czy jeżeli dziś zrobię debet
na 30 zł, jutro go spłacę, to jakie odsetki na mnie czekają? Wiem, że małe ale jakieś
konkrety - 1zł, 5 zł, 20gr?

Pozdrawiam


Nie wiem czy Ci to jeszcze potrzebne, ale ja zrobiłem debet na ok. 40 zł na jeden dzień i pod koniec miesiąca naliczyli mi odsetki w wysokości całych 10 groszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebna mi karta do płacenia przez neta czyli prawdopodobnie karta kredytowa. Mam konto w polbanku, ale tam niestety nie dostaje sie takiej karty do konta( nie mam stałych dochodów). Więc muszę prawdopodobnie zrobić następne w mbanku. I teraz mam pytanie jak to jest w mbanku? karte dostaje się bez niczego? a żeby dostać tą kartę muszę założyć u nich konto? jak tak to jaka jest minimalna kwota wpłaty na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować