Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2007 o 16:17, Graszczur napisał:

Możecie mi powiedzieć, czy izzyKonto w mBanku wymaga dodatkowych opłat (prowadzenie rachunku,
itp.)?


Za prowadzenie rachunku się nie płaci, za wydanie karty też nie - jedynie za przelewy (niestety nie pamiętam ile) no i za wypłaty w bankomatach podrzędnych banków - wypłacam w PKO BP i WBK i nic nie płaciłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:48, .Sabina. napisał:

Za prowadzenie rachunku się nie płaci, za wydanie karty też nie - jedynie za przelewy (niestety
nie pamiętam ile)


50 groszy zdaje się...

Dnia 14.05.2007 o 20:48, .Sabina. napisał:

no i za wypłaty w bankomatach podrzędnych banków - wypłacam w PKO BP i WBK
i nic nie płaciłam...


Chcesz powiedzieć, że wypłacając kartą z mBanku kasę w bankomacie PKO BP nie płacisz żadnej prowizji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 02:30, Yorguś napisał:

> Za prowadzenie rachunku się nie płaci, za wydanie karty też nie - jedynie za przelewy
(niestety
> nie pamiętam ile)

50 groszy zdaje się...


tak 50 ale do innych banków, z mbanku do mbanku free...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 02:30, Yorguś napisał:

Chcesz powiedzieć, że wypłacając kartą z mBanku kasę w bankomacie PKO BP nie płacisz żadnej
prowizji?


Z tego co pamiętam tak właśnie było - po prostu nie zwróciłam uwagi, gdzie wypłacam - i potem sprawdziłam i nic dodatkowego mi nie pobrało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 10:49, .Sabina. napisał:

Z tego co pamiętam tak właśnie było - po prostu nie zwróciłam uwagi, gdzie wypłacam - i potem
sprawdziłam i nic dodatkowego mi nie pobrało...


Heh, teraz się trochę zdziwiłem, bo to w sumie chyba konkurencyjne banki są :)
Tylko nie wiem czy to odosobniony przypadek, czy może standard. Tak czy siak kolejny plus dla mBanku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 10:49, .Sabina. napisał:

> Chcesz powiedzieć, że wypłacając kartą z mBanku kasę w bankomacie PKO BP nie płacisz żadnej

> prowizji?

Z tego co pamiętam tak właśnie było - po prostu nie zwróciłam uwagi, gdzie wypłacam - i potem
sprawdziłam i nic dodatkowego mi nie pobrało...


Ciekawe. Czy za płacenie kartą w punktach sprzedaży pobierają Ci jakąś opłatę? Bo u mnie jak coś kupuję to zawsze mam kilka złotych mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:29, Yorguś napisał:

Tylko nie wiem czy to odosobniony przypadek, czy może standard. Tak czy siak kolejny plus dla mBanku :)


Konto w mBanku używam już dobre 5 czy 6 lat i z tego co się orientuję, to wypłaty bez prowizji są tylko w bankomatach sieci Euronet oraz banku BZ WBK. Teraz jeszcze na stronie mBanku zauważyłem, że bez opłat można wpłacać też z sieci Cash4You. Nic nie ma tam jednak o PKO BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:36, Klimos napisał:

Konto w mBanku używam już dobre 5 czy 6 lat i z tego co się orientuję, to wypłaty bez prowizji
są tylko w bankomatach sieci Euronet oraz banku BZ WBK. Teraz jeszcze na stronie mBanku zauważyłem,
że bez opłat można wpłacać też z sieci Cash4You. Nic nie ma tam jednak o PKO BP.


No własnie też mnie to trochę zdziwiło, bo na ich stronie info jest dokładnie takie jak Ty podałeś. Nie zmienia to jednak faktu, że w wakacje i tak przerzucam się na mBank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:45, Yorguś napisał:

No własnie też mnie to trochę zdziwiło, bo na ich stronie info jest dokładnie takie jak Ty
podałeś. Nie zmienia to jednak faktu, że w wakacje i tak przerzucam się na mBank :)


Ja póki co jadę na dwóch kontach: mBank, do normalnego użytku, bo już się do niego zdążyłem przywyczaić, oraz konto w BZ WBK z AlleKartą do płatności przez Internet: głównie bilety w tanich liniach, bo z żadnej innej karty swojej, rodziny czy bliskich znajomych nie mogłem płacić w Ryanairze za wyloty z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:45, Yorguś napisał:

> Konto w mBanku używam już dobre 5 czy 6 lat i z tego co się orientuję, to wypłaty bez
prowizji
> są tylko w bankomatach sieci Euronet oraz banku BZ WBK. Teraz jeszcze na stronie mBanku
zauważyłem,
> że bez opłat można wpłacać też z sieci Cash4You. Nic nie ma tam jednak o PKO BP.

No własnie też mnie to trochę zdziwiło, bo na ich stronie info jest dokładnie takie jak Ty
podałeś. Nie zmienia to jednak faktu, że w wakacje i tak przerzucam się na mBank :)

Sam posiadam konto w mBanku (izzykonto) nie pobierają odemnie żadnych opłat prócz ubezpieczenia karty (chyba nieobowiązkowe). Koszt przelewu to 30 gr. przez neta. A co do placówek to cud jak znajdziesz jakąś. Ten problem istnieje nawet w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 15:15, nerull7 napisał:

A co do placówek to cud jak znajdziesz jakąś. Ten problem istnieje nawet w Warszawie.


mBank z założenia miał być bankiem bez placówek, wyłącznie internetowym. Ostatnio jednak w centrach handlowych powstało kilka "placówek". Nie jest to typowy oddział banku a biurko przy którym siedzi konsultant, a dokoła niego bankomat, wpłatomat, telefon na infolinię oraz komputer do wykonywania operacji bankowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 15:15, nerull7 napisał:

Sam posiadam konto w mBanku (izzykonto) nie pobierają odemnie żadnych opłat prócz ubezpieczenia
karty (chyba nieobowiązkowe). Koszt przelewu to 30 gr. przez neta.


Że nie pobierają opłat to wiem, tutaj chodzi raczej o to czy jest pobierana prowizja przy wypłacie z bankomatu innego banku - w szczególności PKO :)

Dnia 16.05.2007 o 15:15, nerull7 napisał:

A co do placówek to cud
jak znajdziesz jakąś. Ten problem istnieje nawet w Warszawie.


O to akurat nie mam się co martwić, mam bankomat BZ WBK naprzeciwko akademika, a znam też położenie conajmniej dwóch innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O, może Ty mi powiesz czy za płacenie kartą w punktach sprzedaży pobierają Ci jakąś opłatę? Bo czasem jak robię zakupy i płacę kartą to ubywa mi kilka złotych więcej, więc chciałbym to wiedzieć. Oczywiście konto mam w mBank (izzyKonto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 16:44, kowboj3 napisał:

O, może Ty mi powiesz czy za płacenie kartą w punktach sprzedaży pobierają Ci jakąś opłatę?
Bo czasem jak robię zakupy i płacę kartą to ubywa mi kilka złotych więcej, więc chciałbym to
wiedzieć. Oczywiście konto mam w mBank (izzyKonto).


Nigdy. Zawsze kwota z rachunku zgadzała mi się z tym co ubyło z konta. Jedyny wyjątek to bilety w tanich liniach lotniczych, gdzie pobierana jest opłata za transakcje. Jednak i w tym przypadku podawana jest ostateczna cena wraz ze wszystkimi opłatami i ta kwota też mi się zawsze zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:34, kowboj3 napisał:

Ciekawe. Czy za płacenie kartą w punktach sprzedaży pobierają Ci jakąś opłatę? Bo u mnie jak
coś kupuję to zawsze mam kilka złotych mniej...


Generalnie nigdy nie zauważyłam ubywających pieniędzy po transakcjach kartą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 15:47, Yorguś napisał:

Że nie pobierają opłat to wiem, tutaj chodzi raczej o to czy jest pobierana prowizja przy wypłacie
z bankomatu innego banku - w szczególności PKO :)


Jeśli chodzi o mBank, to tak, pobierają i to mnie strasznie wkurza. Za pobranie dowolnej kwoty biorą z konta 5zł. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, gdyż mBank nie ma bankomatów w moich okolicach, a jeśli np. potrzebuję 10zł, to jaki jest sens tracenia połowy tej wartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 10:58, Markus89 napisał:

> Że nie pobierają opłat to wiem, tutaj chodzi raczej o to czy jest pobierana prowizja przy
wypłacie
> z bankomatu innego banku - w szczególności PKO :)

Jeśli chodzi o mBank, to tak, pobierają i to mnie strasznie wkurza. Za pobranie dowolnej kwoty
biorą z konta 5zł. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, gdyż mBank nie ma bankomatów w moich
okolicach, a jeśli np. potrzebuję 10zł, to jaki jest sens tracenia połowy tej wartości?

Radzę znaleźć bankomat BZWBK lub Euronetu to wtedy bez prowizji będziesz wybierał kasę, lub wersją alternatywną jest płacenie kartą w sklepach to wtedy nigdy nie płacisz prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 18:26, nerull7 napisał:

Radzę znaleźć bankomat BZWBK lub Euronetu


W miejscowości w której jestem często gdyż się tam uczę są tylko bankomaty PEKAOSA, PKOBP i KB. I tutaj pojawia się mój problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rzeczywiście, 5 zł prowizje są trochę za wysokie, szczególnie, że w dobie konkurencji międzybankowej ceny powinny być jak najbardziej sprzyjające. Denerwuje mnie też, że z Euronetu można minimalnie 50 zł wypłacić. To jest zdecydowanie żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam izzyKonto w mBanku już 2 lata i jestem BARDZO zadowolony. Szczerze gorąco polecam ten bank!

P.S. Uprzedzam pytania: nie, nie dostałem łapówki od mBanku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować