Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2007 o 20:50, sferis napisał:

Ja posiadam izzyKonto w mBanku już 2 lata i jestem BARDZO zadowolony. Szczerze gorąco
polecam ten bank!

A czy sam proces założenia jest czasochłonny skomplikowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2007 o 21:10, Graszczur napisał:

A czy sam proces założenia jest czasochłonny skomplikowany?


Tylko wypełniasz formularz na stronie i czekasz na kuriera. Kiedy przyjedzie, podpisujesz 3-4 dokumenty i czekasz na kartę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam konto w banku BGŻ i jestem zadowolony. Pofatygowałem się z mamą do banku, troche papierkowej roboty, 2 tygodnie czekania na kartę i voila! Konto gotowe. Przynajmniej nie wydaje tyle kasy, bo nie chcę mi się ruszać do bankomatu i biore tylko jak potrzebuję :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 21:10, Graszczur napisał:

A czy sam proces założenia jest czasochłonny skomplikowany?


Założenie konta faktycznie jest najgorsze. Ale warto, potem jak się założy to już są tylko same korzyści i plusy :) Bo jako, że mBank nie ma swoich filii, to wszystko wysyłają pocztą, wszystkie umowy itp. itd. Podpisujesz te umowy, wysyłasz ksera legitymacji szkolnych itd. oczywiście rodzice muszą się podpisać (a raczej jeden opiekun). Potem to odsyłasz i czekasz na kartę :) I tyle :) Już możesz korzystać z BEZPŁATNEGO konta. Płacisz tylko za przelew 50 groszy (do innych banków) lub w ogóle nie płacisz jeśli jest w obrębie mBanku :-) Jeszcze raz polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 12:13, Chester001 napisał:

hej siemka.. chciałbym otworzyc sobie jakies konto w banku , niedługo zaczynam prace i przyda mi sie :)
jakie bani polecacie aby było tanio .. i wygodnie....


Ja już od przynajmniej pięciu lat posiadam konto w mBanku i jestem bardzo zadowolony. Żadnego stania w kolejkach, czy załatwiania spraw osobiście - wszystko przez telefon czy internet. Gotówkę można wpłacać w umieszczonych w centrach handlowych wpłatomatach, a bezpłatne wypłacanie pieniędzy jest możliwe dzięki bankomatom Euronet i BZ WBK. Przelewy do innego banku kosztują tylko 50gr a wewtątrz mBanku są darmowe - jeżeli zamierzasz kupować przez allegro, to dużo sprzedających właśnie tu ma swoje konta. Do tego wszystkiego żadnych opłat za prowadzenie konta ani za wydanie karty.

Do tej pory zauważyłem jedynie jeden mankament. Wydawaną tu kartą Visa Electron nie można płacić przez internet - próbowałem kilka razy zapłacić za bilety samolotowe w różnych tanich liniach lotniczych i niestety za każdym razem płatność odrzucano. Wiem, że można wykupić eKartę, właśnie do płatności w internecie, ale to już kosztuje 30 albo i 50 złotych rocznie (dokładnej kwoty nie znam).

Na tę ewentualność założyłem sobie drugie konto - w banku BZ WBK, "sprzężone" z kontem na Allegro (na karcie oprócz imienia i nazwiska widnieje również nick z allegro). Również nie płaci się za prowadzenie ani za wydanie AlleKarty. Pierwsze pięć przelewów w miesiącu jest darmowe (potem chyba płatne, ale nie wiem ile). AlleKarta jest również kartą Visa Electron, ale korzystając z niej udało mi się zapłacić za bilety na samolot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 14:02, Chester001 napisał:

no ok...
a taka mała sprawa... jestem na stronie http://www.mbank.com.pl/ i gdzie tu można założyc sobie konto .. ?
i wogóle co wybrać ? heh nie bardzo jeszcze sie w tym łapie .. :/


Wszystko jest w miarę dokładnie opisane na podstronie "Jak zostać klientem": http://www.mbank.com.pl/zostan_klientem/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co wybrać lepiej eMax czy eKonto ?

wiem wiem ze tam pisze... o tym i o tym już co nieco czytałem...
ponieważ to moje pierwsze konto i chciałbym wybrac najlepiej... aby koszty były małe.. aby miec jakieś tam oprocentowanie.. , korzystac wmiare tanio na allegro... (w końcu :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie... tutaj jest napisane takie coś :

Telefonicznie skontaktuje się z Tobą kurier i uzgodni termin wizyty. Na spotkanie przygotuj dokumenty tożsamości wskazane we wniosku

to mam rozumieć ze ten kurier przyjdzie do mojego domu tak ? czy mam sie z nim spotkac gdzieś na mieście ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 14:50, Chester001 napisał:

a co wybrać lepiej eMax czy eKonto ?


Ja mam eKonto i z tego co wiem to jest takie najnormalniejsze konto. eMax zdaje się jest czymś w rodzaju konta oszczędnościowego - ma wyższe oprocentwanie, ale zdaje się, że ograniczone możliwości przelewów. Poza tym jedno nie wyklucza drugiego. Jeżeli założysz sobie eKonto, to potem możesz założyć eMaxa, aby tam odkładać jakieś pieniądze, których póki co nie masz zamiaru wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 14:50, Chester001 napisał:

a co wybrać lepiej eMax czy eKonto ?

wiem wiem ze tam pisze... o tym i o tym już co nieco czytałem...
ponieważ to moje pierwsze konto i chciałbym wybrac najlepiej... aby koszty były małe.. aby
miec jakieś tam oprocentowanie.. , korzystac wmiare tanio na allegro... (w końcu :P )


Jedno wyklucza drugie - albo masz jakieś tam koszty, albo niskie oprocentowanie, takie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 14:59, Chester001 napisał:

to mam rozumieć ze ten kurier przyjdzie do mojego domu tak ? czy mam sie z nim spotkac gdzieś
na mieście ??


Ponieważ mBank nie ma jako takich fizycznych placówek, to wszystkie wymagane do podpisu dokumenty, jak np. umowa o otwarcie rachunku, czy umowa o korzystanie z karty debetowej, muszą Ci jakoś dostarczyć. Po podpisaniu odpowiednich papierów, załączeniu ksero dowodu (a może też i innych dokumentów) musisz to wszystko odesłać. I teraz nie pamiętam jak to było. Czy podpisuje się wszystko w obecności tego kuriera, który wszystkie formularze przynosi, czy też on dostarcza przesyłkę, zostawia Cię z całą papierkową robotą, a ty wszystko musisz wysłać listem poleconym (albo również skorzystać z usług firmy kurierskiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok.. a tego... aby założyc samo konto eKONTO... to co ja musze sobie przygotowac ? (bo na www chyba tego nie pisze).. czy załatwie wszystko przez internet ?
no i co z tym kurierem on przychodzi do domu ?
musze zrobic jakies ksero ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 15:13, Chester001 napisał:

no ok.. a tego... aby założyc samo konto eKONTO... to co ja musze sobie przygotowac ?

Poszukaj dobrze, bo wydaje mi się, że gdzieś to było. Ewentualnie na mLinię zadzwoń i się dopytaj.

Dnia 14.06.2007 o 15:13, Chester001 napisał:

czy załatwie wszystko przez internet ?

Wszystkiego to na pewno nie, bo musisz ręcznie umowy podpisać.

Dnia 14.06.2007 o 15:13, Chester001 napisał:

no i co z tym kurierem on przychodzi do domu ?

Tak jak listonosz - przynosi przesyłkę, w której znajdują się odpowiednie formularze. A umawiasz się z nim po to, żeby nie było sytuacji, gdy on przychodzi a Ciebie nie ma w domu.

Dnia 14.06.2007 o 15:13, Chester001 napisał:

musze zrobic jakies ksero ?

Na pewno chcą ksero dowodu osobistego. Czy coś jeszcze, to nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 15:13, Chester001 napisał:

no ok.. a tego... aby założyc samo konto eKONTO... to co ja musze sobie przygotowac ? (bo na
www chyba tego nie pisze).. czy załatwie wszystko przez internet ?
no i co z tym kurierem on przychodzi do domu ?
musze zrobic jakies ksero ?


Jak ja zakładałem konto w mBank to kurier przyjeżdżał prosto do domu. Wszystko podpisywałem w jego obecności. Z racji tego, że mam izzyKonto, potrzebowali mojej legitymacji, jednak żadnego ksera nie zrobili. Spisali tylko jakieś dane i numer z tej legitymacji, z mamy dowodu też tylko coś pospisywali i koniec. Żadnych kser mieć nie musiałem. Cała wizyta kuriera wraz z podpisaniem umowy trwała około 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 15:23, Mac Cry napisał:

Oj, zachęciłeś mnie, a potrzebuję konta :) Jak mama przyjedzie to spróbuję założyć konto.


To się cieszę ;P Naprawdę mi się bardzo podoba, opłaca się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 15:39, Chester001 napisał:

a ktoś mi tam powiedział ze bede musiał sie rozliczac z izbą skarbową ?! jak załoze sobie konto

To ktoś Ci dobry dowcip zrobił.
Chyba że jesteś już pełnoletni i masz jakieś dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować