Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramowicze wspólnie dla Julki Jakubiak!

52 postów w tym temacie

Nie wiem dlaczego, ale denerwują mnie takie akcje pod publiczkę.
Nie żebym miał coś przeciwko pomocy Julce, ale jakby nie patrzeć na miliony innych chorych (w ten czy inny sposób) ludzie leją. A jak coś jest nagłośnione odpowiednio, to i trzeba uronić łezkę i wesprzeć inicjatywę.

One word: obłuda.

I już zamykam się xD
Pozdrowienia dla Julki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie mam szczęścia - od kilku dni zbierałem się, żeby na spokojnie przysiąść i napisać pozdrowienia dla Julki, a tu sie okazuje, że teraz (na 2,5h przed końcem) nie wyświetla mi się okienko z formularzem - tj. mam wszystko oprócz najważniejszego - miejsca na wpisanie życzeń. Wielka szkoda, bo bardzo mi zależało na pozdrowieniu tej dziewczynki, a tu klops. I jest to u mnie niezależne od przeglądarki, a wcześniej okienko wyświetlało się w sposób prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bez urazy ale WTF?! Czyżby Gram.pl zaczeło zmieniac sie w jakas fundacje polsat czy inna TVN? Najpierw bedziemy pozdrawiac a potem co wysylac sms''y o tresci pomagam??

Ouw właśnie doczytałem ze jeszcze kasa z EK Wiedźmaka do niej leci. No super. Czekam na spoty reklamowe nt. 1% od podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 23:15, Garil napisał:

Tak bez urazy ale WTF?! Czyżby Gram.pl zaczeło zmieniac sie w jakas fundacje polsat czy
inna TVN? Najpierw bedziemy pozdrawiac a potem co wysylac sms''y o tresci pomagam??

Ouw właśnie doczytałem ze jeszcze kasa z EK Wiedźmaka do niej leci. No super. Czekam
na spoty reklamowe nt. 1% od podatku.


Wszystkim innym to zupełnie nie przeszkadza, a na dodatek podoba im się inicjatywa i chętnie wyrażają swoje poparcie dla Julki. Jeśli nie podoba Ci się taka akcja, to się po prostu nie dopisuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 23:15, Garil napisał:

Tak bez urazy ale WTF?! Czyżby Gram.pl zaczeło zmieniac sie w jakas fundacje polsat czy
inna TVN? Najpierw bedziemy pozdrawiac a potem co wysylac sms''y o tresci pomagam??

Ouw właśnie doczytałem ze jeszcze kasa z EK Wiedźmaka do niej leci. No super. Czekam
na spoty reklamowe nt. 1% od podatku.


Ja rozumiem, ze pomaganie innym jest teraz nie w modzie, podobnie jak ustepowanie miejsca w autobusie starszym i kobietom w ciazy. Nikt cie nie zmusza do oddawania 1% swojego podatku, nikt nie kaze ci przekazywac pieniedzy i pomagac innym. Ale wiesz... Pomaganie nie boli. Przekonalbys sie o tym (czego ci jednak nie zycze) gdybys to ty potrzebowal pomocy.
Nawet jesli gram zalozyloby fundacje, to co? Obrazisz sie i pojdziesz sobie stad? Byloby to z pozytkiem dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkim innym to zupełnie nie przeszkadza, a na dodatek podoba im się inicjatywa i
> chętnie wyrażają swoje poparcie dla Julki. Jeśli nie podoba Ci się taka akcja, to się
> po prostu nie dopisuj.


Wszelkie zasady przyzwalaja mi na wypowiedzenie mojego wlasnego zdania na ten temat wiec jak najbardziej moge sie dopisywac szczegolnie ze nikogo z uczestnikow akcji nie obrazam.

> Ja rozumiem, ze pomaganie innym jest teraz nie w modzie, podobnie jak ustepowanie miejsca
> w autobusie starszym i kobietom w ciazy.

Jak to nie jest w modzie? Jak najbardziej jest wystarczy wlaczyc TV czy wsiasc do trolejbusu i zaraz po oczach wali info nt. 1% podatku czy pomaganie innemu tam Piotrusiowi (swoja droga mily dzieciak kto oglada Uwage ten wie o co chodzi)

>Nikt cie nie zmusza do oddawania 1% swojego
> podatku, nikt nie kaze ci przekazywac pieniedzy i pomagac innym.
>Ale wiesz... Pomaganie nie boli. Przekonalbys sie o tym (czego ci jednak nie zycze) gdybys to ty potrzebowal
> pomocy.

Akcje takie pomagaja kilku osoba a wiele wiecej takiej pomocy potrzebuje. To zwykla reklama jest i tyle.

> Nawet jesli gram zalozyloby fundacje, to co? Obrazisz sie i pojdziesz sobie stad?

Pójść nie pójde ale zawiódł bym się na bardzo dobrym portalu spadajacym do poziomu WP czy Onetu.

>Byloby to z pozytkiem dla wszystkich.

Pożytkiem dla ciebie było by nie kozaczenie na odleglość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, idea państwa które pomaga wszystkim potrzebującym, robiącego to bez medialnego szumu (w końcu to jego rola, czyż nie?) to bardzo piękna... utopia...
Zgadzam się z tylko jednym wnioskiem, który można wysnuć na podstawie Twojego posta - że w dzisiejszych czasach z pomagania bliźnim zrobił się taki sam towar jak z marchewki czy coca-coli - a towar się reklamuje i sprzedaje. Często w tym całym marketingu ginie (lub zostaje mocno okaleczona) sama idea, o którą przecież miało chodzić - POMOC. Nie rozumiem tylko dlaczego złapałeś takiego bulwersa w tym przypadku? Czy otrzymujesz krzykliwe maile z prośbą o promyczek dla Julki? Czy CDP bombarduje Cię tekstami - daj daj daj? Został stworzony mały kącik, troszkę tylko "reklamowany" na stronie głównej (i dobrze bo jak o całej akcji miałbym się dowiedzieć?) i jeżeli ktoś czuje taką ochotę wysyła promyczka. Więc o WTF Ci chodzi? Nie pomaga się ludziom - ŹLE, próbuje pomóc - też ŹLE - bo komercha kicz i dziadostwo? A wiesz, dlaczego mi się ta akcja tak spodobała? Bo wysłanie promyczka wymaga ode mnie większego wysiłku niż odruchowe włożenie przypadkowego jogurtu z jakąś etykietką "pomagasz" do koszyka... Bo napisanie czegoś od siebie daje szansę OSOBISTEJ pomocy - tak to tylko kilka słów. I rzucę tu na koniec czymś co dla wielu (Ciebie też?) stało się wyświechtanym banałem - słowa naprawdę mają moc! Nie zawsze i nie wszędzie - ale jak trafisz odpowiednimi literkami w odpowiednią osobą, w odpowednim czasie, to przeniesiesz górę.
Tak się składa, że córka kuzyna jest w trakcie wychodzenia z białaczki - małe dziecko które przeżyło rzeczy o których większość ludzi nie ma bladego pojęcia. Wiele jeszcze przed nią i rodziną do pokonania, ale to właśnie takie promyczki od znajomych i przyjaciół pomagały im się nie załamać. ZŁAMAĆ! Widziałeś kiedyś człowieka którego choroba złamała? Obyś nigdy nie widział... I piszę Ci to nie po to, aby Cię wzruszyć, czy zakozaczyć jak to wiele widziałem, ale po to aby uzmysłowić, że nawet z takiej "komercyjnej" akcji, która dla Ciebie jest bez sensu może wyniknąć WIELE dobrego... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:43, Garil napisał:

Pożytkiem dla ciebie było by nie kozaczenie na odleglość.

Pożytkiem dla Ciebie byłoby siedzieć cicho, jeżeli jedynym Twoim celem jest obrażać innych lub wywnętrzać swoje frustracje na forum lub GS.
Coś Cię wnerwia? To polecam wyskoczyć do lasu i połapać motyle nocne zwane Brudnicą Mniszką. Na pewno Ci przejdzie i zawsze jakiś pożytek z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować