Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Ja bym jednak stawiał na Rosję lub Ukrainę,chyba,że w Bułgarii też używa się cyrylicy?
EDIT: Sprawdziłem. Jednak się używa,więc nadal jesteśmy w kropce :)

20080218205115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 20:51, mati285 napisał:

Jednak się używa,więc nadal jesteśmy w kropce :)


Wyciąg z Wikipedii:
"Istnieją domniemania, że City 17 jest wirtualną repliką Sofii, stolicy Bułgarii, rodzinnego miasta dyrektora artystycznego gry, Wiktora Antonowa. Ta teza jest popierana przez główny układ miasta City 17 w porównaniu z jego rzeczywistym odpowiednikiem oraz często pojawiającymi się bułgarskimi słowami (pisanymi w cyrylicy) na znakach i różnych graffiti (mimo wszystko słowa z innych języków słowiańskich również się pojawiają)."

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale bardzo możliwe, że City 17 jest jednak w Bułgarii. W końcu, dyrektor artystyczny nie musiał daleko szukać w projektowaniu ogólnego designu miasta. ;)
W każdym razie na pewno chodzi tutaj o Wschodnią Europę. Tylko gdzie w Rosji może być Cytadela... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych bułgarskich słów pisanych w cyrylicy,to wygląda na to,że to ze screenu wyżej jest właśnie po bułgarsku,bo w rosyjskim słowo"djelk" nic nie znaczy :D Jeśli dodać do tego to co jest na Wiki to rzeczywiście City 17 może być Sofią,ale prawdy się nigdy nie dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 21:45, mati285 napisał:

Co do tych bułgarskich słów pisanych w cyrylicy,to wygląda na to,że to ze screenu wyżej
jest właśnie po bułgarsku,bo w rosyjskim słowo"djelk" nic nie znaczy :D Jeśli dodać do
tego to co jest na Wiki to rzeczywiście City 17 może być Sofią,ale prawdy się nigdy nie
dowiemy :)


Za to "Szachta Pobiedy" w której spędzamy pierwsze trzy etapy Episode2 jest już bardzo po rosyjsku. No i Sofii troszku daleko od morza. Czyli, jak widać, próbowanie znalezienia stuprocentowo pewnej wypowiedzi jest RACZEj niewykonalne... ;) Miliony słów już przelano, szukając miasta nad morzem o wybrzeżu klifowym, w regionie bogatym w węgiel, z bazami wojsk rakietowych, z elektrownią wodną, itepe... itede... ^^ Obawiam się że miasta które spełnia te warunki ni ma na całym świecie, więc chyba traci to sens...

Apel ten kieruję szczególnie do Keriguna, który z uporem godnym lepszej sprawy stara się udowodnić nam że City17 jest w Rosji. ;) A ja mówię, że może być wszędzie nad Morzem Czarnym... i w Rosji, i na Ukrainie, i na upartego nawet w Bułgarii... Umówmy się, niech każdy uważa że to miasto leży gdzie mu się podoba... Tak jak powiedział Pablo, na tym polega siła HL i każdy może swoją wersję historii obmyślać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie City 17 jest w na terenach dzisiejszej Rosji. Oczywiście dla mnie, mamy demokracje i nie zbornie wam mieć odmiennych zdań o tym. Dla mnie główmy dowodem na to jest silos z rakietami kontynentalnymi. Nie mogły by być one w Bułgarii czy na Ukrainie ale w Rosji :P Ewentualnie możemy przyjąć że City 17 leży na terenach dawnego ZSRR :P Wtedy każdy będzie zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kilka, nie żeby udowodnić że to te same miasta ale pokazać na czym wzorowali sie twórcy, ostatnie to Ochrid który mógł byc inspiracją dla St. Olga

20080218221910

20080218222022

20080218222139

20080218222229

20080218222253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie City 17 łączy w sobie elementy z kilku miast z Zachodniej Europu (i zresztą pewnie tak jest) a po części jest wymyślone przez programistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 18:51, Kerigun napisał:

Gram sobie po raz drugi w STALKERA i w pewnym momencie gry zrobiłem dwa fajne screeny.
Jeden to zwłoki pewnej osoby, drugie to pamiętnik tej osoby :D Pewnie wiecie już o kogo
chodzi :D


Podobno z Stalkera zgapili tekstury ale modele nic o tym nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 22:12, Mr. Cin napisał:

aż wygrzebałem trochę zdjęć Sofii na wikipedii:


zdjęcia 4i 5 to równie dobrze mogłaby być...Pszczyna (lbo Bielsko-Bała), architektura w grze jest niewatpliwie w wielkiej płyty, ale poco szukać aż tak daleko (w końcu bloki to bloki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 23:23, master962 napisał:

> > http://pl.youtube.com/watch?v=9_p6z6IVBtI&feature=related
>
> Fajne. DObry ten GMOD. Można porobić co się chce. Gorzej jak robią w nim z Alyx
co im
> się podoba :D
<lol> mi się od razu przypomniały te chińskie zabawy np. http://www.youtube.com/watch?v=7CPDmGH50YQ


He cóż to jest trochę podobne do tego filmiku co wrzucił Kerigun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować