Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Jutro Half-Life 2 kończy 5 latek jak ten czas szybko leci :) Miło by było gdyby Valve w związku z tą rocznicą zrobiło update H-L 2 do nowej wersji silnika i dodała achivmenty a może nawet pokażą w końcu jakiś teaserek trzeciego epizodu? Było by fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 14:19, Fang napisał:

Jutro Half-Life 2 kończy 5 latek jak ten czas szybko leci :) Miło by było gdyby Valve
w związku z tą rocznicą zrobiło update H-L 2 do nowej wersji silnika i dodała achivmenty
a może nawet pokażą w końcu jakiś teaserek trzeciego epizodu? Było by fajnie.

Hahahahahahahahaha :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 lat i gra nadal wygląda fantastycznie. Tylko mi się wydaje, czy może rzeczywiście od czasów Far Cry/ Doom 3 /Half-Life 2 nie było żadnego porządnego skoku technologicznego w grach ? Niby w Crysisie dopieszczona fizyka, tekstury w wysokich rozdzielczościach i ładne widoczki, ale mimo wszystko - nowe silniki gier nie sprawiają opadu szczęk jak za dawnych lat... 5 lat, a gra nadal zachwyca pod każdym względem!

Miałem cichą nadzieję, że na rocznicę po cichu wydadzą remake pierwszej części na który tak czekam. Przeliczyłem się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 15:10, KrisK91 napisał:

Miałem cichą nadzieję, że na rocznicę po cichu wydadzą remake pierwszej części na który
tak czekam. Przeliczyłem się :(

Nie ty jeden liczyłeś że Black Mesa Source wyjdzie na rocznice ale zawsze jest nadzieja że może niedługo ją wydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 16:02, Pawlo09 napisał:

zgadzam się moim zdaniem hl2 to gra w której się zaczęła prawdziwa fizyka.


Bzdura.

Sam Havok jest już znaaacznie starszy, pierwszą wersję udostępniono w 2000 roku. Co, jak widać, jest parę latek wcześniej niż premiera HL2. I wykorzystywano go w innych projektach, które po prostu takiego rozgłosu - i takiego marketingu - nie miały.

Nie mówiąc o tym, że taki ODE to również dzieło z początku wieku, nawet "nasz" Chrome go miał.

A gdybyśmy mieli szukać prawdziwego początku, to już ostatnio w innym topicu ta nazwa padła - Trespasser. Rok 1998. Nawet jeśli była to fizyka "pudełkowa", to jest rzeczywisty początek. A nie jakieś beczułki pluskające sobie po falach, 6 lat później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 16:02, Pawlo09 napisał:

zgadzam się moim zdaniem hl2 to gra w której się zaczęła prawdziwa fizyka.

Jak dla mnie to H-L2 jest niewiele lepszy od H-L -parę wodotrysków itp bajerów więcej i tyle. Tzw fizyka w serii Half-Life to coś więcej niż możliwość przenoszenia przedmiotów i zabawy grawitacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 16:31, Dexter_McAaron napisał:

> zgadzam się moim zdaniem hl2 to gra w której się zaczęła prawdziwa fizyka.

Bzdura.
Sam Havok jest już znaaacznie starszy, pierwszą wersję udostępniono w 2000 roku.


O masz przecież napisał że chodzi mu o PRAWDZIWĄ fizykę a nie że to pierwsza gra która ją zawiera... Dopiero w HL 2 można mówić o pierwszej udanej pełnej implementacji fizyki, we wcześniejszych tytułach fizyka raczkowała i częściej powodowała uśmiech niż zachwyt z powodu ilość błędów jakie zawierała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 16:55, Fang napisał:

O masz przecież napisał że chodzi mu o PRAWDZIWĄ fizykę a nie że to pierwsza gra która
ją zawiera... Dopiero w HL 2 można mówić o pierwszej udanej pełnej implementacji fizyki,
we wcześniejszych tytułach fizyka raczkowała i częściej powodowała uśmiech niż zachwyt
z powodu ilość błędów jakie zawierała.

Nie przesadzajmy z tym realizmem, Havoc nadal ma kilka wad (chocby problemy ze złym szacowaniem masy przedmiotów), a spora część tzw cudów fizyki w H-L 2 jest oparta na starych dobrych skryptach. Już sam fakt, że w grze przedmioty nie reagują na siebie jak należy -konsekwencja niezniszczalności większosci scenografii- sprawiaz,ę nie można mówić o realiźmie a co najwyzej o zaawansowanej fizyce.

BTW Na tym polu jak dotąd najlepszy jest Dark Messiah a nie H-L 2 - ot, kwestia ewolucji silnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 16:55, Fang napisał:

O masz przecież napisał że chodzi mu o PRAWDZIWĄ fizykę a nie że to pierwsza gra która
ją zawiera... Dopiero w HL 2 można mówić o pierwszej udanej pełnej implementacji fizyki,
we wcześniejszych tytułach fizyka raczkowała i częściej powodowała uśmiech niż zachwyt
z powodu ilość błędów jakie zawierała.


Zdefiniuj "prawdziwą" fizykę.

Dla mnie, jak wezmę obiekty - let me say, beczułkę oraz krzesło - i zderzę je ze sobą, po czym jeden przedmiot poleci w jedną stronę, a drugi w drugą, to jest prawdziwa fizyka. Gdy tę beczułkę wezmę nad przepaść, po czym wrzucę ją do niej, a ta się poodbija od skał i spadnie na dno - to jest prawdziwa fizyka.

Rozumiem, że w grach przed HalfemLajfem 2 beczułki leciały do góry, zaś krzesła się do nich przyklejały i toczyły razem, aye...?

A jeśli prawdziwa fizyka zdaniem Pabla ma polegać na szczegółowości tych efektów, to - z całym szacunkiem - bullshit jak stąd do wieczora. Bo nawet dzisiejsze gry Z LEDWOŚCIĄ się ocierają o realizm. A jeśli ów realizm mamy przypisać HL2, gdzie ruszały / rozpadały się tylko predestynowane do tego obiekty, lokacje były nienaruszalne, źródła światła były niezniszczalne, zaś trupy Kombajnowców układały się radośniej niźli rozsypane bierki, to... to ja dziękuję, ale wysiadam i idę się pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 14:44, Vormulac napisał:

Ciekawa informacja.
http://twitter.com/GabeNewell

Ugh! Jak tym razem nic z tego nie wyjdzie, to nie wiem co zrobię Gabeowi. Aż się dziwnie czuję, kiedy czytam, że już za parę godzin będę mógł oglądać trailer Episode Three. Tego Episode Three, na które tyle musieliśmy czekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować