Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2010 o 14:31, Arcling napisał:

W październiku tego roku miną już 3 lata od czasu wydania Episode Two. Myślę, że engine
już się za bardzo zestarzał, aby mogli teraz wydawać na nim kolejny epizod. Nawet wzbogacając
go o kilka efektów nadal będzie za bardzo odstawał od obecnych standardów.


Dokładnie tak sobie pomyślałem. Może nawet powstać obawa o zyski, bo generalnie wiadomo że dodatki do gier nie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, tymbardziej kiedy jest to już n-ty dodatek. W dobie FC2/Crysis (a nawet powstającego już sequela) no po prostu gry na silniku Source wyglądają już tylko co najwyżej dobrze, w porządku, na tyle że można grać bez uczucia pokłutych oczu :)

Dnia 14.02.2010 o 14:31, Arcling napisał:

Z drugiej strony
może to lepiej jeśli otrzymamy już prędzej pełnoprawny sequel, który starczy na coś więcej
niż 5-6 godzin rozgrywki.


Ja to widzę tak: albo niech wydadzą trzeci epizod do lata, albo niech go sobie darują i robią Half-Life 3. Bo nic dobrego z tego raczej nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 14:44, Azvar napisał:

Dokładnie tak sobie pomyślałem. Może nawet powstać obawa o zyski, bo generalnie wiadomo
że dodatki do gier nie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, tymbardziej kiedy jest to
już n-ty dodatek.

ja bym się nie martwił o zyski ze sprzedaży Ep3 bo zapowiada się on bardzo ciekawie jeśli chodzi o fabułę więc na fanów serii można liczyć. a jeszcze jakby Valve zrobiło bonus w postaci np. Ep3+Portal2+coś jeszcze to taki zestaw na pewno też nie narzekałby na brak zainteresowania. poza tym trochę śmieszy mnie to narzekanie na Source. silnik pomimo swoich lat nie wygląda tragiczne, trzyma się nieźle więc nie widzę jakiegoś problemu w tym że wyjdzie na nim Ep3. ale chyba jestem w wymierającym gatunku graczy dla których grafika w grach nie jest najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem wreszcie mojego Orange Box na X360.
Jako, że w momencie kiedy NIE MIAŁEM OB (znaczy się, leżał u sam nie wiem kogo), kupiłem sobie TV.

... HL2 na 32 calach. Każdy z Was musi to zobaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 18:26, ww3pl napisał:

... HL2 na 32 calach. Każdy z Was musi to zobaczyć :D

Mi tam wystarcza HL2 na 22 calach monitora i myszka w łapie. :P

...ale wyobrażam sobie, że na TV musi to wyglądać bardziej imponująco. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 18:26, ww3pl napisał:

Odzyskałem wreszcie mojego Orange Box na X360.
Jako, że w momencie kiedy NIE MIAŁEM OB (znaczy się, leżał u sam nie wiem kogo), kupiłem
sobie TV.

... HL2 na 32 calach. Każdy z Was musi to zobaczyć :D

Hl2 na 42 calach. Kto da więcej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 19:45, Dared00 napisał:

Kto da więcej? ;)

HL2 rzucony projektorem na ścianę. ;]
No dobra... Nie próbowałem podłączać tego ustrojstwa do PC-ta, ale ciekawie jak grałoby się w takich warunkach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 20:29, Erunn0 napisał:

> Kto da więcej? ;)
HL2 rzucony projektorem na ścianę. ;]
No dobra... Nie próbowałem podłączać tego ustrojstwa do PC-ta, ale ciekawie jak grałoby
się w takich warunkach. :P

Tak to się tylko w szkole Quakiem 3 bawiłem z kumplami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafa, grafa... według mnie grafa w HL2ep2 wygląda w dalszym ciągu bardzo dobrze. Owszem, są ładniejsze gry, ale to przecież oczywiste, ze z biegiem czasu grafika się poprawia. SOURCE ma nadal ogromny potencjał. Przykładem jest taka gra jak L4D2, gdzie grafika nie wcale nie odstrasza.
Grałem w Crysisa, super grafa i praktycznie tyle. Sama gra dłużyła mi się niemiłosiernie bo była po prostu nudna i z tego co wiem, nie ma tylu modyfikacji do niej ile jest do HL.

Swoją drogą mogliby już wydać ep3, te czekanie staje się powoli nużące, podobnie jak oczekiwanie na BMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 14:10, BoloMaster napisał:

czy Lost Coast wnosi coś do fabuły HL2?


Nie. To było bardziej wydane jako tech-demo. Po prostu możesz sobie pobiegać i postrzelać.

Spoiler

Scenariusz jest taki, że musisz unieruchomić działo ukryte w klasztorze, z którego Combine ostrzeliwują pobliską wioskę rybacką Head-crabami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:41, Danio237 napisał:

Czy spolszczenie z tej strony tłumaczy też dialogi? Gdzie je wkleić aby działało?

Nie tylko dialogi, ale też tekstury, choć ich wiele nie jest ;) Gdzie wkleić masz w FAQ, wystarczy przeczytać. Sam gram na tej wersji, bo w rodzimym języku jest przystępniejsza, nie ma żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość wie, ale Ci co nie wiedzą. ep3 wyjdzie najprawdopodobniej w 2011. Nowy source itd. Pytanie brzmi, czemu tak długo? Mam nadzieję, ze gra udowodni, że jest warta tego czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gabe, słuchaj. No my nie wiemy, co mamy z G-manem zrobić. Daj nam więcej czasu".

Zrobić z tego pętle i mamy powód opóźnienia. TADAAAAAAAAAAAAAAH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się boję,że ten wątek spaprają...

Swoją drogą, jak mamy traktować ten ep3? Bo tak jakoś jako dodatek to kiepsko mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 22:22, M3rc3n0r napisał:

Swoją drogą, jak mamy traktować ten ep3? Bo tak jakoś jako dodatek to kiepsko mi pasuje.

Jako kontynuację dodatku. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować