Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Ej z jakiej przeglądarki korzystasz ? Spraw sobie operę albo FF, bo tam błędy na czerwono podkreśla, a twoje "muwią" i "puźniej" nie miałyby miejsca gdyby przeglądarka Ci je podkreśliła. ;)

Przepraszam, że nie na temat, ale widzę, że jeszcze nikt o tym jeszcze nie napisał. ;)

Edit: Jakby co to na poprzedniej stronie masz jeszcze odpowiedzi dotyczące Twojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 18:07, Danio237 napisał:

> Ewentualnie możesz poczekać na BMS, ale nie wiadomo kiedy wyjdzie...
No mogę poczekać, ale mod przecież po polsku nie wyjdzie, a mi zależy na polskiej wersji
językowej, nie na grafice. I szkoda że nie ma wersji pudełkowej HL: Source po przez Steam
nigdy nic nie kupowałem i nie mam karty płatniczej czy co tam trzeba mieć... :(


Ale nie masz nawet zwykłej karty debetowej (ze zwykłego jakiegoś konta bankowego)? Taką też można płacić (czasami trzeba zadzwonić do banku i bezpłatnie aktywować jakieś transakcje internetowe czy coś takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, widzieliście to - http://www.wykop.pl/link/144443/half-life-2-the-movie/ ? Przez przypadek się na to natrafiłem w googlach. To taki fanowski "Half-Life 2: The Movie" ("Escape From City 17 - Part One"), ale myślę, że naprawdę dobrze zrobiony i całkiem niezłe są efekty specjalne (przynajmniej jak na taki "amatorski" film).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(..)

Dnia 13.02.2010 o 22:05, Asthariel napisał:

A Portal? Fajny jako przerywnik. Na razie główkuję nad 18 testem. I, co dziwne, jeden
moment z gry bardziej mnie zmroził, niż rozmaite etapy horrorowe w różnych grach -

Spoiler

gdy napotykamy się na ukryte pomieszczenie z dziecięcymi rysunkami na ścianie, i namalowanym
krwią napisem HELP ME - i jeszcze ta muzyka...


(..)

Gdzie był ten moment opisany w spoilerze, bo coś nie mogę go sobie przypomnieć?
EDIT: Sorry, za tamten stary filmik - nie wiedziałem o tym za bardzo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 21:42, Kamil950 napisał:

Gdzie był ten moment opisany w spoilerze, bo coś nie mogę go sobie przypomnieć?
EDIT: Sorry, za tamten stary filmik - nie wiedziałem o tym za bardzo. :)

Spoiler

Kilka takich momentów jest: w chamberze z działkami, w chamberze z Companion Cube oraz w kilku innych miejscach. Poza tym to nie są rysunki dziecka, tylko innego "obiektu badań". Twórcy wyjaśniają to w komentarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 19:12, LUKASZ96PL napisał:

Elo. Mam problem z grą half live. kupiłem sobie antologię bo chciałem pyknąć w jakieś
stare gierki heh a słyszałem że hl jest fajny. jestem na samym początku i już się zaciąłem.
Przyjechałem tą śmieszną kolejką (lol) i nie wiem co robić. nie mogę wyciągnąć żadnej
broni chociaz wciskam klawisze od 1 do 0. Prubowałem przestawić w opcjach ale nic to
nie daje. Nie mam broni więc nie moge zabijać lekarzy i policjantów. chodziłem troche
i znalazłem jakiś pancerz. No i teraz chodze w kółko i nie wiem co robić. nie moge strzelać,
nie moge wrócić do kolejki a policjanci cos do mnie muwią, ale ich nie rozumiem. JAK
SIE W TEJ GRZE STRZELA???? niech mi kotś pomoże, bo gra wydaje sie fajna mimo śmesznej
grafiki XD Pozdro!


Z tego co widzę, to raczej za bardzo nie znasz angielskiego, więc radzę tobie, żebyś kupił sobie Half-Life: Source, który od oryginalnej "jedynki" różni się z zasadzie tylko znacznie ładniejszą wodą, oświetleniem, ulepszoną sztuczną inteligencją przeciwników oraz trochę polepszoną fizyką, a poza tym to jest w zasadzie to samo. Jednak do oryginalnej "jedynki" nie ma spolszczenia, a do HL:S jest (tutaj - http://www.hls-pl.ayz.pl/), więc dla ciebie lepiej będzie grać w tę nowszą wersję (bo bez nawet minimalnej znajomości angielskiego można chyba sobie trochę popsuć tę grę - nie będziesz wiedział podstaw o co chodzi. Na szczęście większość akcji w grze jest pokazywana - niewiele tu mówią - ale jednak to co powiedzą może się trochę przydać, żeby zrozumieć o co chodzi z tym całym eksperymentem w Black Mesa. Jak nie chcesz lub nie możesz kupić sobie Source''a to przeczytaj chociaż ten opis fabuły na wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Half-Life#Fabu.C5.82a . Na początek wystarczy samo "Wprowadzenie". Potem możesz przeczytać resztę, a po przejściu wszystkich części Half-Life''a to: http://hlstory.hl2-pl.info/. Pamiętaj, że do pozostałych części masz już spolszczenie (oficjalne lub nie) z wyjątkiem dodatku Half-Life: Opposing Force. Half-life: Source kosztuje 7,99 €, czyli około 33 zł.

Na Staemie można zapłacić zwykłą kartą debetową lub kredytową (w niektórych przypadkach trzeba zadzwonić do banku i bezpłatnie aktywować transakcje internetowe czy coś takiego).

Do Half-Life: Source warto sobie wgrać HD Pack, np. stąd: http://hds.newmail.ru/ (kliknij na "English version", potem "Download", a następnie pobierz oba pliki). Jak nie będziesz wiedział co z nimi zrobić to pewnie jest też jakaś angielska instrukcja z nimi, a jak sobie nie poradzisz to poszukaj czegoś po polsku w necie lub zapytaj na jakimś forum jak nie znajdziesz.

Powstaje też mod Black Mesa Source, który pokaże jak powinien wyglądać Half-Life: Source nowej generacji (bo Half-Life: Source nie wprowadza zbyt wielu ulepszeń i mimo ich nadal wygląda "staro") i pewnie do tego moda też będzie spolszczenie (raczej nieoficjalne). Będzie to taki Half-Life: Source tyle, że ze współczesną grafiką.

P.S Ci lekarze to naukowcy, a policjanci to ochroniarze i nie masz ich zabijać - to twoi koledzy z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co wy tak ciągle z tymi spolszczeniami? rozumiałbym jakby HLy były grami crpg czy innymi grami w których sporo się gada ale nie w takich klasycznych fps''ach w których praktycznie się nie rozmawia. jednak coraz gorzej z inteligencją dzisiejszych ludzi skoro nawet w takich grach nie umieją się obyć bez tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 18:39, Gregario napisał:

co wy tak ciągle z tymi spolszczeniami? rozumiałbym jakby HLy były grami crpg czy innymi
grami w których sporo się gada ale nie w takich klasycznych fps''ach w których praktycznie
się nie rozmawia. jednak coraz gorzej z inteligencją dzisiejszych ludzi skoro nawet w
takich grach nie umieją się obyć bez tłumaczenia.


Przeczytaj co pisze tamten LUKASZ96PL to mnie zrozumiesz -

Dnia 10.05.2010 o 18:39, Gregario napisał:

Elo. Mam problem z grą half live. kupiłem sobie antologię bo chciałem pyknąć w jakieś
stare gierki heh a słyszałem że hl jest fajny. jestem na samym początku i już się zaciąłem.
Przyjechałem tą śmieszną kolejką (lol) i nie wiem co robić. nie mogę wyciągnąć żadnej
broni chociaz wciskam klawisze od 1 do 0. Prubowałem przestawić w opcjach ale nic to
nie daje. Nie mam broni więc nie moge zabijać lekarzy i policjantów. chodziłem troche
i znalazłem jakiś pancerz. No i teraz chodze w kółko i nie wiem co robić. nie moge strzelać,
nie moge wrócić do kolejki a policjanci cos do mnie muwią, ale ich nie rozumiem. JAK
SIE W TEJ GRZE STRZELA???? niech mi kotś pomoże, bo gra wydaje sie fajna mimo śmesznej
grafiki XD Pozdro!


Teraz rozumiesz mnie dlaczego mu poleciłem spolszczenie lub przeczytanie jakiegoś streszczenia o co w tej grze chodzi (np. wprowadzenie do fabuły na Wikipedii)? Mam nadzieję, że tak. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem ogólnie bo co jakiś czas w tym temacie pojawiają się osoby szukające spolszczenia do HLów. dlatego nie skierowałem tego posta (używając opcji odpowiedź) do żadnej konkretnej osoby.

przeczytałem post LUKASZ96PL kilka dni temu i sądzę że nawet spolszczenie mu nie pomoże ponieważ jak pisałem wcześniej w HLach raczej mało się mówi (szczególnie w HL1). a ty zamiast mu napisać aby przeszedł się do pomieszczenia testowego (nie pamiętam jak się to pomieszczenie już dokładnie nazywało bo dawno nie grałem w HL) to podajesz jakieś linki do spoilerów (teraz bardzo modne słowo jak ostatnio zauważyłem). zresztą twoja odpowiedź do LUKASZ96PL jest przynajmniej dla mnie w ogóle nie na temat. natomiast czytając kolejny raz post LUKASZ96PL utwierdzam się w przekonaniu że do niektórych gier trzeba po prostu dorosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOJLER]
Hej. Proszę o pomoc, bo zablokowałem się w jednym miejscu w grze i nie wiem co dalej. W rozdziale "za wolność!" spotkałem już barneya i pomogłem mu zlikwidować snajperów. doszedłem do jakiegoś budynku, z którego widać, jak to określa barney, bibliotekę czy muzeum. Jak podejdę do okien to ostrzeliwuje mnie jakieś wielkie działo. Jak wychodzę na plac przed tym budynkiem to barney mówi mi, że tu mamy dojść po otworzeniu jakiejś bramy czy coś, którą otworzymy jak dojdziemy do nexus. Wie ktoś co dalej robić, bo przeszukałem plac i nie widzę żadnych przejść, w budynku też wszystkie drzwi są zamknięte i mogę się tylko cofać w lokacjach ale to chyba bez sensu. Proszę o szybką pomoc :)
[SPOJLER]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź w prawo, na samym końcu powinieneś znaleźć drzwi, prze które przejdziesz. Potem już tylko naparzanie do sił Combine, nie powinieneś się zgubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!
Informacja 100-lecia!
Nie przegapcie tego!
To najważniejszy dzień w Waszym życiu!

A o co cho?

Rzucili Portala na steamie za friko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak przeczytałem początek Twojego posta to spodziewałem się jakiś większych rewelacji, bo dla mnie ważniejszym dniem by było ogłoszenie daty premiery Black Mesa: Source więc jestem rozczarowany tym co przeczytałem dalej, zwłaszcza, że większość fanów Half-Life''a już dawno Portala posiada :P Pomijam już fakt iż o tej promocji sporo potencjalnie zainteresowanych osób wie co najmniej od wczoraj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 23:03, Gregario napisał:

pisałem ogólnie bo co jakiś czas w tym temacie pojawiają się osoby szukające spolszczenia
do HLów. dlatego nie skierowałem tego posta (używając opcji odpowiedź) do żadnej konkretnej
osoby.

przeczytałem post LUKASZ96PL kilka dni temu i sądzę że nawet spolszczenie mu nie pomoże
ponieważ jak pisałem wcześniej w HLach raczej mało się mówi (szczególnie w HL1). a ty
zamiast mu napisać aby przeszedł się do pomieszczenia testowego (nie pamiętam jak się
to pomieszczenie już dokładnie nazywało bo dawno nie grałem w HL) to podajesz jakieś
linki do spoilerów (teraz bardzo modne słowo jak ostatnio zauważyłem). zresztą twoja
odpowiedź do LUKASZ96PL jest przynajmniej dla mnie w ogóle nie na temat. natomiast czytając
kolejny raz post LUKASZ96PL utwierdzam się w przekonaniu że do niektórych gier trzeba
po prostu dorosnąć.


No tak, skierował bym go do tego pomieszczenia testowego, no i mimo tego nie wiedziałby za bardzo co się stało - owszem mało się mówiw tej grze, ale akurat na czym polegał ten eksperyment, kim są ci "lekarze" i "policjanci", do których ten LUKASZ96PL chciał strzelać albo po co ma wysłać jakąs rakietę z satelitą czy pokonać jakiegoś wielkiego potwora przypominającego płód ludzki, kim jest ten facet z teczką i czego chce od głównego bohatera gry [i czemu nie można do niego strzelać ;)] by się bez spolszczenia lub jakiegoś wprowadzenia (a potem streszczenia) po polsku na necie nie dowiedział nie znając angielskiego. Jednak znaczna część rzeczy w pierwszej części Half-Life jest faktycznie opowiedziana bez słów, jednak nie rozumiejąc podanych wyżej przeze mnie szczegółów ten Łukasz pewnie wiele by stracił i trochę może sobie popsuł tę grę i jej fabułę.

Podsumowując: uważam, że moja odpowiedź z poradami na post LUKASZ96PL jest na temat - nie chciałem, żeby popsuł sobie trochę fabuły tej gry nie rozumiejąc podstaw o co w niej chodzi i pewnych szczegółów zakładając, że on nie zna za bardzo angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować