Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2011 o 17:04, Dexter_McAaron napisał:

Reasumując, sądzę, że wydawanie Ep3 po takim czasie - wszakże nie wyjdzie on jutro, więc
razem z miesiącami, które już upłynęły, ukaże się on minimum cztery lata po Ep2 - byłoby
bezsensowne. Reasumując reasumowanie, nie wierzę w wydanie Ep3 EVER.

Obstawiam, że jeśli (JEŚLI) Valve wypuściłoby Ep3, to tylko w zestawie z HL2 i poprzednimi Epizodami. Taki Orange Box Part 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 17:10, Dared00 napisał:

Obstawiam, że jeśli (JEŚLI) Valve wypuściłoby Ep3, to tylko w zestawie z HL2 i poprzednimi
Epizodami. Taki Orange Box Part 2.


Co ty za głupoty wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 17:11, Salwatorowiec napisał:

> Obstawiam, że jeśli (JEŚLI) Valve wypuściłoby Ep3, to tylko w zestawie z HL2 i poprzednimi
> Epizodami. Taki Orange Box Part 2.
Co ty za głupoty wypisujesz.

Valve chce zarabiać. Ostatni Epizod wyszedł w... 2005? 6? Ludzie nie kupiliby gry, która zaczyna się w środku (a nawet pod koniec) historii. Wydanie Ep3 razem z poprzednimi częściami to najlepszy sposób na poszerzenie grupy docelowej Ep3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 17:10, Dared00 napisał:

Obstawiam, że jeśli (JEŚLI) Valve wypuściłoby Ep3, to tylko w zestawie z HL2 i poprzednimi
Epizodami. Taki Orange Box Part 2.


W takim wypadku zamiast moich pieniędzy zobaczyliby tylko środkowy palec.

Byłoby to absolutnym marketingowym samobójstwem, a Valve jest tak kute na cztery nogi, iż nie ma opcji, by popełnili taką głupotę. Jeśli już, to bardziej jestem skory uwierzyć, iż taki bundle wyszedłby w wersji pudełkowej, a samodzielny Ep3 byłby do zakupienia via Steam.


Tylko...nawet gdyby jaki to miałoby sens? HL2 dalej można spokojnie kupić, więc jeśli ktoś chce poznać sagę, zapraszamy do sklepów - tych "w realu" bądź w Internecie. A ciężko byłoby zwabić modernwarfarową młodzież grą, która ...powiedzmy sobie szczerze, od technicznej strony nie jest już elitą. Nam się może podobać, bo cenimy markę, bo lubimy tę grafę, bo się do niej przyzwyczailiśmy. Ale dla ludzi wychowanych na grach Acti, na Bulletstormie, na Rage, na czymkolwiek wydanym po 2010, byłyby... no, archaiczne.

Taka paczka musiałaby zawierać coś jeszcze, tak jak poprzedni bundle zawierał TF2 i Portala. Kto wie? Może Valve ma w zanadrzu jeszcze jakieś niespodzianki, jaką w swoim czasie był zupełnie przypadkowy sukces Portala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 17:15, Salwatorowiec napisał:

Wyszedł pod koniec 2007.
A ludzie i tak by kupili bo to HL.

Pewnie znaleźli by się tacy i gra zarobiłaby na siebie , ale przecież zawsze celuje się w jak największą grupą docelową , czyż nie ? Zresztą epizod mógłby być sprzedawany osobno na steamie , a gdyby w sklepach pojawiło się coś podobnego do Orange Boxa (tyle , że z jakimiś nowymi tytułami , ale jest to dość wątpliwe) to ja bym nie narzekał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 17:04, Dexter_McAaron napisał:

Reasumując, sądzę, że wydawanie Ep3 po takim czasie - wszakże nie wyjdzie on jutro, więc
razem z miesiącami, które już upłynęły, ukaże się on minimum cztery lata po Ep2 - byłoby
bezsensowne.


O, to to to. Też myślę, że wydawanie po takim czasie epizodu "niby kończącego historię HL2" długości powiedzmy EP2 (bo nie sądzę, że zrobiliby dużo dłuższy) byłoby nawet dość... śmieszne (?). Właściwie dla kogo byłaby to wtedy gra? Chyba tylko dla die-hard fanów, którzy koniecznie chcą się dowiedzieć jak to wszystko się zakończy. Reszta, która grała w HL2 i epizody w okolicach wydania Orange Box (4 lata temu) i do tej pory pewnie już o tym zapomniała, powiedziałaby, że im żal kasy na dodatek trwający 5 godzin... A wiadomo, że Valve chciałoby nową częścią pozyskać też trochę nowych fanów.

Dlatego IMO teraz nie chodzi już o czekanie na Ep3, tylko na pełnoprawną kontynuację - Half-Life 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to marzenia ściętej głowy ale może Valve zamiast pakować kupę kasę w marketing HL 3 wyda epizod trzeci za darmo i to będzie najlepsza reklama. Epizod pod koniec roku trójka w prszyszłym :D Tak tak wiem nierealne ale ile można czekać na nowego HL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy robienie gier dla fanów od razu musi oznaczać robienie gier charytatywnie? mi się tak absolutnie nie wydaje i tym się różnimy :) HL to świetna marka która mimo że nic się z nią ostatnio wielkiego nie dzieje ciągle żyje (o czym może świadczyć ta dyskusja).

sorry ale jak myślisz że Ep3 sprzeda się przeciętnie po takim długim czasie oczekiwania to jesteś w błędzie. pod każdą wiadomością związaną z Valve widać komentarze związane z Ep3 więc śmiem przypuszczać że jakby w końcu gra kończąca HL2 się pojawiła to nawet osoby nie znające tej świetnej marki po nią by sięgnęły. tym bardziej że jest to jedna z najlepszych marek jeśli chodzi o FPSy. ja jestem dużym fanem HLów a mimo to póki nie ma nowych informacji nie ekscytuję się całą sprawą. tym bardziej że Valve miało zachować milczenie o ostatnim epizodzie. Ep3 będzie kiedy zostanie zrobiony :)

co do innych wydawców, to cóż... prawda jest taka że marki żyją krótko ale to tylko na ich życzenie. coraz prostsze gry, ukonsolowianie gire na komputery, długość gry to tylko niektóre elementy powodujące to o czym piszesz. warto też wspomnieć o bezczelnym wykorzystywaniu przez producentów starych i zasłużonych marek (patrz Max Payne3, Prey2). (dlatego wolę aby niektóre świetne czy kultowe marki nie były kontynuowane ;] ) Valve dba o swoich klientów (co właśnie świetnie widać wspomnianym przez ciebie na początku TF2). robią gry porządne i myślę tak będzie dalej. dlatego wolę czekać i mieć pewność że dostanę taką grę na jaką czekam a nie byle co robione byle szybko. a przy Ep3 wysoka jakość jest o tyle ważna że pojawi się tam pewnie sporo wyjaśnień związanych z fabułą (może w końcu dowiemy się np. kim albo dla kogo pracuje G-man).

ja natomiast sądzę że Ep3 powstanie bo bez niego nie wyobrażam sobie powstania HL3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 18:52, Fang napisał:

Ja wiem że to marzenia ściętej głowy ale może Valve zamiast pakować kupę kasę w marketing
HL 3 wyda epizod trzeci za darmo i to będzie najlepsza reklama. Epizod pod koniec roku
trójka w prszyszłym :D Tak tak wiem nierealne ale ile można czekać na nowego HL :)

A już kompletnym sf było by gdyby Ep 3 zrobiono na silniku H-L3 i wydano w charakterze ...dema tegoż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 15:53, Crew_900 napisał:

7-8 lat produkcji moda -.- . Ściemę walnęli, że takie coś zrobią i "niby" nadal robią.
Zrobili jakieś fake screeny i fake trailer by ludzie się jarali tym.

Sam jesteś fake, taki bot, co to tylko na tym forum na wszystko narzeka.

Wątpię żeby komukolwiek chciało się robić modele broni, postaci, tekstury, plansze (wszystko to jest na filmikach i screenach) dla zwykłych jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mów że fake jeśli nie masz pewności.
Nad modem nie pracuje zbyt duża ekipa. Poza tym PODOBNO Valve większość wzięła do siebie i zajmuje ich swoimi projektami. Black Mesa jest w robocie, ale po prostu chlopaki zarabiają na chleb tworząc projekty Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy poza DOTĄ 2 valve ma jeszcze w katalogu jakąś inną (ujawnioną) grę ? Gdzieś słyszałem plotki o L4D 3 , ale sam wole wierzyć w to , że wszystkie siły przerobowe rzucone zostały na Half-Lifa 3 , ewentualnie epizod trzeci ( w kwestii tego co będzie wydane epizod czy kolejna część toczą się liczne dyskusje ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - znajdę w sieci coś w stylu Cinematic Mod do HL2, ale bez podmieniania modeli na meksykańskich niewolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować