Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Jak niektórzy wiedzą, imię Lamarr, jakim cieszy się "przyjazny" headcrab, jest pewną formą Easter Egga, ewentualnie wyrazem tęsknot do jedynej kobiety, jaką Kleiner mógłby pokochać. A jeśli nie wiecie kim ona jest (oraz nie przeglądaliście dziś uważnie Onetu ^^'), takie kilka ciekawostek o niej:

http://tinyurl.com/6bcenxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Valve miało zamiar wydać episode 3 podobnie jak dwa poprzednie , ale pewnie projekt zbyt im się rozrósł i pewnie dostaniemy Half-Lifa 3. W sumie jest to chyba gra , której najbardziej oczekuję od premiery Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 09:25, Net_com napisał:

Moim zdaniem Valve miało zamiar wydać episode 3 podobnie jak dwa poprzednie , ale pewnie
projekt zbyt im się rozrósł i pewnie dostaniemy Half-Lifa 3. W sumie jest to chyba gra
, której najbardziej oczekuję od premiery Wiedźmina 2.


W rzeczy samej. Wydanie kolejnego epizodu było by zbyt drobnostkowe. Znacznie lepszym pomysłem jest zakończenie serii z klasą wydając po prostu trzecią część serii.
Jestem pewny, że zaskoczą nas równie dobrze jak w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 20:05, Gregario napisał:

przypominam tylko że Ep3 miał zakończyć fabułę HL2 tak więc zastąpienie go HL3 jest trochę
bezsensu.

nic takiego niegdy nie slyszalem. Milo jak by dali ep3 na source jako odatek do hl 3 na nowym enginie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może za mało się interesujesz? zresztą to chyba było mówione dość dawno bo na początku wydawania czy pomysłu epizodów. było wiadomo że będą tylko 3 epizody które zakończą fabułę znaną z HL2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 20:20, Gregario napisał:

może za mało się interesujesz? zresztą to chyba było mówione dość dawno bo na początku
wydawania czy pomysłu epizodów. było wiadomo że będą tylko 3 epizody które zakończą fabułę
znaną z HL2.

A nie było mówione, że epizody mają być pomostem między HL2 a HL3? Bo właśnie tak zapamiętałem wywiady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 20:20, Gregario napisał:

może za mało się interesujesz? zresztą to chyba było mówione dość dawno bo na początku
wydawania czy pomysłu epizodów. było wiadomo że będą tylko 3 epizody które zakończą fabułę
znaną z HL2.


Popieram poprzednika. Dlatego też Half Life 3 byłby najlepszym sposobem na zakończenie serii niż jakiś tam "dodatek"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 20:20, Gregario napisał:

może za mało się interesujesz? zresztą to chyba było mówione dość dawno bo na początku
wydawania czy pomysłu epizodów. było wiadomo że będą tylko 3 epizody które zakończą fabułę
znaną z HL2.

Myślisz , że Valve tak zakończy historię Gordona ? Nie wyobrażam sobie Half-Lifa bez tej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 20:05, Gregario napisał:

przypominam tylko że Ep3 miał zakończyć fabułę HL2 tak więc zastąpienie go HL3 jest trochę
bezsensu.

Mylisz się.
Episody miały być łącznikiem fabuły, swoistym uzupełnieniem historii, i wprowadzeniem gracza do HL3, tak jak napisał już ww3pl.

Dobrze to pamiętam, bo długi czas śledziłem wywiady związane z powstawaniem, wydaniem Hl2, a później kolejnych epizodów. One nigdy nie miały zakończyć przygód Gordona, tylko "umilić" czas związany z oczekiwaniem na część trzecią. (W związku z tym że mieli gotowy content z podstawki, wystarczyło tylko do nich pisać scenariusz i tworzyć plansze, nic więcej, po za paroma bajerami w postaci samochodu z drugiego epizodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Gregario napisał że mają zakończyć przygodę Gordona? Napisał że mają zakończyć fabułę HL2...

HL 1 + dodatki - Fabuła kręci się wokoło Black Mesy
HL 2 + epizody - Fabuła kręci się wokoło kombinatu i daje podwaliny pod część trzecią np. koniec walki na Ziemi i przeniesienie walki z kombinatem na ich planety

Wyobrażacie sobie zaczęcie trójki w momencie w którym kończył się epizod drugi? Bo ja nie. Lecimy szukać jakiegoś tam statku, z jakaś tam technologią a i wcześniej pochowamy jakiegoś kolesia którego coś zabiło (nie każdy kto kupi trojkę musiał przejść epizody a danie na początku filmiku streszczającego fabułę było by żałosnym posunięciem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 03:41, Gregario napisał:

jaki odzew :D szkoda tylko że nikt oprócz Fang mnie nie zrozumiał


Ja bym chciał tak tylko mięciutko zauważyć, że ta dyskusja od początku była z deczka jałowa i pozbawiona sensu. Bowiem cóż z tego, co mówili panowie Kurkowie, skoro ostatnia gra z uniwersum HL wyszła ponad trzy i pół roku temu? Od tego czasu wiele mogło się zmienić...

...zaczynając od tego, że mogła ich dopaść kompletna niemoc twórcza; a namnożenie tylu poplątanych wątków owianych aurorką tajemnicy na przykład zaowocować fabularnym zaklinczowaniem (w co akurat ja osobiście wierzę i uważam za powód comy, w jaką wpadła seria).

Kto więc da gwarancje, że ktokolwiek z Valve będzie się jeszcze certolił z deklaracjami postawionymi pół dekady temu? Tym bardziej że wydanie dodatku po takim szmacie czasu byłoby z marketingowego punktu widzenia naprawdę...dziwne? Śmieszne? Wszakże Ep3 nie mógłby być skierowany tylko do miłośników serii - zwłaszcza, że jest ich coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat Valve jest jedną z tych nielicznych firm która jeszcze robi gry dla fanów. tak więc raczej jestem spokojny o to że jak wyjdzie Ep3 to nie będzie grą w dużej mierze dla fanów a nie dla mas.

cóż wiem że dyskutowanie na ten temat jest trochę bezsensu ale ja tylko wcześniej odpowiedziałem na jeszcze dziwniejsze posty :) pamiętam w końcu np. jak na początku Ep mówiło się o tym że będą one pojawiały się co kilka miesięcy.

ostatnimi czasy ten temat jest w dużej mierze reaktywowany w kilku odgrzewanych tematach. właśnie Ep3 i ewentualne zastąpienie go HL3 oraz projekt Black Mesa Source (kiedy powstanie czy może już upadł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 15:47, Crew_900 napisał:

Ta Black Mesa Source nigdy nie ujrzy światła dziennego. To była ściema i Fake z tym modem.

A skąd ta niesamowita wieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7-8 lat produkcji moda -.- . Ściemę walnęli, że takie coś zrobią i "niby" nadal robią. Zrobili jakieś fake screeny i fake trailer by ludzie się jarali tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 15:53, Crew_900 napisał:

7-8 lat produkcji moda -.- . Ściemę walnęli, że takie coś zrobią i "niby" nadal robią.
Zrobili jakieś fake screeny i fake trailer by ludzie się jarali tym.


Nie wierze, ze masz 22 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając powyższą dyskusje nad tym czy wyjdzie kolejny epizod czy właśnie HL 3 ; jak myślicie jest jakaś realna szansa na zapowiedź kolejnej części (obojętnie epizod czy trójka) w tym roku ? Valve jest dla mnie firmą , która spokojnie może odpuścić sobie E3 i zapowiedzieć grę zupełnie gdzie indziej . Pewnie słyszeliście , że niedawno na forum firmy pojawił się wpis , że pracują nad trójką.Informacja ta podobno została wyciągnięta z CV pracownika. Nie byłoby w tym nic dziwnego(pełno jest różnych plotek) , ale gość który to napisał dostał bana na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 15:39, Gregario napisał:

akurat Valve jest jedną z tych nielicznych firm która jeszcze robi gry dla fanów. tak
więc raczej jestem spokojny o to że jak wyjdzie Ep3 to nie będzie grą w dużej mierze
dla fanów a nie dla mas.


Ach tak... to zapytaj o zdanie ludzi od L4D :>

O bazylionach czapek sprzedanych do TF2 już nie wspominając.


Szanuję Valve za jakość wielu produktów, za rolę w historii elektronicznej rozrywki, za żelazną wolę w zachowaniu samodzielności. Ale troszkę mnie śmieszy traktowanie ich jak nie wiadomo jak wielkich twórców, zaprzątniętych li tylko i wyłącznie swym Artyzmem (koniecznie przez duże A), nie patrzących zaś na stan kont bankowych. Kurki to nie jest Caritas, oddział w Bellevue. Mają też swoich akcjonariuszy, mają swój zarząd etc., ergo raczej nie mogą sobie pozwolić na wydanie produktu, który sprzeda się przeciętnie.

A, owszem, śmiem twierdzić, iż sprzeda[łby] on się poniżej oczekiwań. Mamy błyskawiczne czasy, gdy marki i produkty żyją ogółem krócej niż kiedyś trwało ich samo wprowadzanie na rynek. Jest tyle nazw, które przepadły, a kiedyś uchodziły za kultowe. Awrite, nie twierdzę że HL też popadło w zapomnienie - to byłoby absurdem. Świadczą o tym zresztą ukazujące się regularnie "dowody miłości", jak fanowskie filmiki krótkometrażowe, easter eggi etc. Ale czy przyciągnie ona nowych klientów, wychowanych już na erze Modern Warfare? A pula fanów starych się zmniejsza, co jest procesem logicznym, naturalnym (odchodzenie od kompa, zirytowanie postawą Valve [to mój casus], zwykłe starzenie się).

Reasumując, sądzę, że wydawanie Ep3 po takim czasie - wszakże nie wyjdzie on jutro, więc razem z miesiącami, które już upłynęły, ukaże się on minimum cztery lata po Ep2 - byłoby bezsensowne. Reasumując reasumowanie, nie wierzę w wydanie Ep3 EVER.


Może jestem pesymistą, cóż.

Ja to wolę nazywać cynicznym realizmem ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować