Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

...ostry klimat niczym Silent Hill... grałeś w ogóle w Silent Hill?
Piła to nie jest film dla dzieci - absolutnie! Mówię tylko, że one to mają gdzieś i ich to nie rusza. A gra jest od 16 lat - jeśli tyle nie masz to po prostu nie graj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że mam powyżej 16 lat, ale nie chodzi o mnie. Popatrz tylko jak grę oceniło PEGI. Gra posiada poziom brutalnosci na poziomie F.E.A.R.'' a, a dostala znaczek 16+, to mnie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat tego całego PEGI mam swoje zdanie i przytaczać go tu raczej nie będę, bo nie jest zbyt pochlebne. A jak mówił mati285 podczas premiery gra miała chyba znaczek 18+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:31, Iqor napisał:

Powiem Ci, że mam powyżej 16 lat, ale nie chodzi o mnie. Popatrz tylko jak grę oceniło PEGI.
Gra posiada poziom brutalnosci na poziomie F.E.A.R.'' a, a dostala znaczek 16+, to mnie dziwi.


E tam, myślę, że brutalność w grach schodzi na coraz większy margines przy oznaczeniach PEGI (pomijając wzruszające lisy super-brutalnych gier...). W F.E.A.Rze (swoją drogą, kto poprawnie to napisze? ;-) mamy przecież bardzo dużo typowo horrorowych fragmentów z Almą. A HL2? Tylko Ravenholm, zresztą nie taki straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra jest naprawdę fajna, gdy pierwszy raz w nią grałem to spędziłem przed nią bardzo dużo czasu i nie nadaremno.No, gra jest fajna ogólnie nie ma tam aż tak dużo przemocy , przez ten jeden poziom wszyscy uważają ją za brutalną, według mnie poza tym poziomem wcale nie jest taka brutalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym poziomem, czy to nie świadczy o całej grze? Nie tylko na tym etapie są elementy przecinania zombiaków takim okrągłym, zaostrzonym kółkiem przy urzyciu Gravity Guna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:28, Iqor napisał:

Poza tym poziomem, czy to nie świadczy o całej grze? Nie tylko na tym etapie są elementy przecinania
zombiaków takim okrągłym, zaostrzonym kółkiem przy urzyciu Gravity Guna!


No cóż , fakt. No , ale przecież nie trzeba wcale ich przecinać piłą, znęcać się nad nimi itp. wystarczy poprostu kilka strzałów w Headcraba na głowie zombie i po sprawie, co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:06, Iqor napisał:

Tak, tylko rodzice często o tym nie wiedzą, gdy dziecko ma np. pirata, nie?

No tak albo po prostu nie interesują się w co grają ich dzieci. Zresztą Half-Life moim zdaniem nie jest grą,która razi w jakiś sposób brutalnością czy może mieć jakiś wpływ na psychikę. Co innego,gdyby chodziło o Manhunta czy Postala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, chyba nie powiesz, że zalicza się do gier mało brutalnych, szczególnie etap Revenholm? Nie wiem jak z resztą gry, bo dalej jeszcze nie doszedłem. Już nawet nie chodzi o brutalność, bo sam klimat może przerazić młodych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie (w sensie nie zalicza się ;)). Widziałem i grałem w masę brutalniejszych tytułów. Jednakże na 18+ zasługuje i dałbym sobie... no może nie głowę,ale mały palec uciąć,że w dniu premiery taką właśnie klasyfikację wiekową HL2 miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał? To dlaczego ją zmienili? Patrzyłem na PEGI, wydawało mi się, że tylko w Polsce ma klasyfikację wiekową 16+. Ale mało tego, okazało się, że w żadnym kraju nie dostał klasyfikacji 18+. Chociaż można nieraz zobaczyć w internecie pudełka ze znaczkiem 18+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:25, mati285 napisał:

że w dniu premiery taką właśnie klasyfikację wiekową HL2 miał.


Bo miał. Nawet na okładce pierwszego wydania HL2 jest znaczek 18+. ;)

20071214203609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 20:36, Linux M napisał:

> że w dniu premiery taką właśnie klasyfikację wiekową HL2 miał.

Bo miał. Nawet na okładce pierwszego wydania HL2 jest znaczek 18+. ;)

Ja mam pierwsze wydanie w domu, i też jest +18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować