Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2007 o 15:43, 13AciD37 napisał:

Aby pył polski To musi Steam być po polsku :D

No właśnie w tym problem, że mama Steama po Polsku.

Zauri - LOL?

Carl92 - Mam płyte, ale nie lubie grzebać w grach, dlatego zawsze ściągam gierki ze Steama. Za to go lubie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w którym dokładnie jesteś miejscu? Bo są trzy momenty z wieżyczkami. Podejrzewam jednak,że w takim małym pomieszczeniu,gdzie są trzy wieżyczki. Najlepiej jest ustawić wieżyczki blisko siebie i gdy wrogowie przewrócą to po prostu je podnosić. Sam strzelaj tylko we wrogów,którzy podejdą najbliżej i w manhacksy. W krytycznym momencie korzystaj z apteczki i pancerza na ścianie i uważaj na granaty. Odrzucaj je za pomocą G-Guna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dokładnie w tym który opisujesz prubowałem już tego sposobu który podajesz, i coś mi niewychodzi.Czytałem gdzieś że trzeba rozstawić te wieżyczki naprzeciw wejśc, ale po jakimś czasie itak trzeba je ustawiac.Trudno widac muszę prubować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 16:42, Iqor napisał:

To jest oficjalne spolszczenie?


Half-Life 2 nie wyszedł w polskiej wersji językowej, oczywistym jest więc fakt, że jest to amatorskie (aczkolwiek bardzo profesjonalnie zrobione) tłumaczenie. Ja ze swojej strony moda polecam, warto :)

Szkoda tylko, że pozostaje nam nie spolszczony w ogóle Episode 1 - chyba, że ktoś zna jakieś spolszczenie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 16:42, Iqor napisał:

To jest oficjalne spolszczenie?

Jedyne oficjalne spolszcenia do gier Valve to hl2 Episode Two, Team Fortesess 2, i Portal przygotowane przez Electronic Arts (te gry są spolszczone w Orange Box). Ale nieoficjalne spolsczenia do HL2 ( http://www.softwarepatch.pl/plik/1385/spolszczenia/Spolszczenie_Half-Life_2_PL_v17.html ) i Episode One ( http://plprojekt.ovh.org/faq.php?cat_=45 ) są całkiem niezłe. Spolszczają napisy, tekstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 19:26, Kamil950 napisał:

> To jest oficjalne spolszczenie?
Jedyne oficjalne spolszcenia do gier Valve to hl2 Episode Two, Team Fortesess 2, i Portal przygotowane
przez Electronic Arts (te gry są spolszczone w Orange Box). Ale nieoficjalne spolsczenia do
HL2 ( http://www.softwarepatch.pl/plik/1385/spolszczenia/Spolszczenie_Half-Life_2_PL_v17.html
) i Episode One ( http://plprojekt.ovh.org/faq.php?cat_=45 ) są całkiem niezłe. Spolszczają
napisy, tekstury.

sorry, strona ze spolszczeniem do hl2 Episode One to http://plprojekt.ovh.org/faq.php?cat_id=45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2007 o 20:47, mesiu59 napisał:

Episode One jest spolszczony orginalnie! Wystarczy ściągnąć ze Steama i mamy napisy Polskie,
nie tylko HUD tylko wszystkie dialogi.

Poważnie? Ja mam tylko HUD i menu po polsku. Instalowałem grę z Orange Box. Nie obraziłbym się na pełne napisy. Chyba że jest spolszczony tylko, gdy się go ściąga z serwera, a nie instaluje z płyty. Ale to by dziwne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:57, Iqor napisał:

Jakiego moda? Podawałeś linka, bo nie mogę znaleźć.


Miałem na myśli tłumaczenie do HL2, do którego dostałeś linka -.-

@ mesiu59 - pierwszy słyszę o polskich dialogach w Ep1... Tak jak u destro177, tak i u mnie spolszczony był tylko HUD i to dosyć mizernie (nie mieszczące się w ramkach napisy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to miejsce gdzie z 4 stron nadchodzą wrogowie, a my czekamy na Alyx, która siedzi gdzieś przy panelu i się z nami kontaktuje? Bo jeśli tak, to ja się tam chowałem w miejsce gdzie stały wieżyczki, kucałem tam, i waliłem z shotguna w pojawiających się co chwila Kombine:) Co jakiś czas robiłem dwa kroki do przodu po amunicję, i dalej w schowek na wieżyczki. Lamerskie, ale bezstresowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że HL2 i okolic nie spolszczono tak jak nieszczęsnego WiC. Dodatkowo jak grałem w HL2 i kolejne EP to nie wiedziałem że jest spolszczenia a i tak bardzo przyjemnie mi się grało. Nie było tam super wymagających słówek ale i tak wszystkiego nie rozumiałem. No tak z 90% :D Pewnie te 10% było najważniejsze ale i tak wiem o co biega. Bardzo przyjemnie się gra w oryginalnym angielskim i żaden napis mnie nie rozprasza i pozwala się napawać doskonałą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to by przecież było (jeśli już) spolszczenie w wersji kinowej i zupełnie opcjonalne, tak jak to jest w przypadku Ep2 i gier z Orange Boxa. Z czego tu się cieszyć? :) Ja także zrozumiałem większość, ale było parę takich fragmentów, kiedy nie wiedziałem o czym jest rozmowa, a jak wiadomo nie będe co chwila pauzować gry z włączonymi angielskimi napisami i zaglądać do słownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Najlepszy jest taki sposób że:
Ustawiasz wiezyczki za jakimiś pzedmiotami, tak że wystaje tylko strzelający fragment.
Jedną wierzyczkę trzymasz w rękach, i chodzisz z nią do kombajnów(to skuteczniejsze niż ostrzał samemu!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrą metodą jest wziąć jedną wieżyczkę z poprzedniego pomieszczenia tam gdzie Alyx wychodzi z sufitu. Wtedy jak dojdziesz do tego pomieszczenia gdzie masz 3 to masz razem 4. Po jednej na każde wyjście. Wiadomo że trzeba biegać i je stawiać na nowo ale takie życie. Ja za pierwszym razem to pod koniec schowałem się tam gdzie te turrety stały. To co się pojawiło to załatwiałem. masakryczne to było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować