Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Jak myślice, czy jak przejdę wszystkie gry z Orange Box''a, to opłaca mi się jeszce kupować i grać w pierwszą część (i dodatki) Half-life?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz się przygotować na o wiele gorszą grafike. Możesz też kupić sobie poprawioną wersję HL1 na silniku source. Ale generalnie moim zdaniem nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 14:46, Kamil950 napisał:

Czy jest gdzieś spolszcenie do pierwszej części Half-life i dodatków?

Ja osobiście nie rozumiem po co zrobiono spolszczenie do H-L2 a co dopiero mówić o H-L. Gra jest dośc intuicyjna i nieznajomość angielskiego może conajwyżej ukryć kilka smaczków ale na pewno nie przeszkadza w przejściu gry i satysfakcji z gameplaya.
A wracając do tematu, o ile mi wiadomo nie ma spolszczenia do Half-Life i dodatków.

hehe=> jak ta ksywka idealnie pasuje do mojego komentarza poniżej:)
Taaak, jaaasne na silniku Source, poprawionej:)
H-L Source rózni sięod zwyklego Półżywego tylko efektami dotyczącymi powierzchni cieczy, reszta została po staremu. A jeśli chodzi o grafikę to nie jest tak źle. Jeśli już miałbym mówić o poprawieniu jej jakości to w grę wchodzi raczej High Definition Pack dołączony do H-L:Blue Shift. Wtedy dopiero widac poprawę grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 14:45, Kamil950 napisał:

Jak myślice, czy jak przejdę wszystkie gry z Orange Box''a, to opłaca mi się jeszce kupować
i grać w pierwszą część (i dodatki) Half-life?


Ja uważam że się opłaca. HL2 i dodatki jest doskonałą grą z super fabułą. Grałem raz kiedyś w początek HL1 i to zrobiło na mnie duże wrażenie. Gra była inna od wszystkich w tamtych czasach a był to shooter ale z miejscami gdzie nie nawalałeś do wrogów tylko spacerowałeś. Dodatkowo możesz być ciekaw jak do wszystkiego doszło co widziałeś w HL2 i dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 15:57, zadymek napisał:

> Czy jest gdzieś spolszcenie do pierwszej części Half-life i dodatków?
Ja osobiście nie rozumiem po co zrobiono spolszczenie do H-L2 a co dopiero mówić o H-L. Gra
jest dośc intuicyjna i nieznajomość angielskiego może conajwyżej ukryć kilka smaczków ale na
pewno nie przeszkadza w przejściu gry i satysfakcji z gameplaya.
A wracając do tematu, o ile mi wiadomo nie ma spolszczenia do Half-Life i dodatków.


Spolszczenie jest po to, żeby zrozumieć fabułę gry. Wprawdzie sama obsługa jest inituicyjna, ale HL1 ma ponoć bardzo dobrą fabułę, a HL2 ponoć nie co gorszą (a jak co, to gram teraz w HL:2 PL i doszedłem do miejsca, gdzie pierwszy raz dowodzi się grupą), a bez spolszcenie większości rzeczy nie zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 16:52, Kamil950 napisał:

Spolszczenie jest po to, żeby zrozumieć fabułę gry. Wprawdzie sama obsługa jest inituicyjna,
ale HL1 ma ponoć bardzo dobrą fabułę, a HL2 ponoć nie co gorszą (a jak co, to gram teraz w
HL:2 PL i doszedłem do miejsca, gdzie pierwszy raz dowodzi się grupą), a bez spolszcenie większości
rzeczy nie zrozumiem.

tyle tylko, że w H-L uczestniczysz w fabule na bierzaco i sam widzisz co siędzieje, czasem ktoś cos rzuci w ramach komentarza, ale dość żadko. Tak więc tłumaczenie wiele nie wnosi bo tekstu jest tyle co kot napłakał. Przechodzac grę widzisz co się dzieje, obserwujesz zwroty akcji itp, na tym główne opiera siębogactwo fabuły w H-L. W H-L 2 za to jest masa tekstu, ale jakoś to wszystko słabiej przemyślane, mniej zaskakujące etc. No i brak w brak w niej "tych momentów" z Half-Life:)
Ciezko je opisac, trzeba samemu "przeżyć" tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się nie zgodzić. Różnorakie anglojęzyczne elementy mają naprawdę spore znaczenie jeżeli chodzi o fabułę. Wszelkie gazety, które widzimy przez całą grę, napisy na ścianach, właśnie dialogi... To wszystko pozwala nam poznać wydarzenia, które miały miejsce przed ponownym pojawieniem się Gordona Freemana.
I jeszcze coś. Możecie uznać mnie za dziwnego, ale serię Half-life pokochałem dopiero przy dwójce. Z powodu fabuły (tak tak, grałem wcześniej w jedynkę, kilka razy :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 21:03, WorldWar3PL napisał:

Muszę się nie zgodzić. Różnorakie anglojęzyczne elementy mają naprawdę spore znaczenie jeżeli
chodzi o fabułę. Wszelkie gazety, które widzimy przez całą grę, napisy na ścianach, właśnie
dialogi... To wszystko pozwala nam poznać wydarzenia, które miały miejsce przed ponownym pojawieniem
się Gordona Freemana.
I jeszcze coś. Możecie uznać mnie za dziwnego, ale serię Half-life pokochałem dopiero przy
dwójce. Z powodu fabuły (tak tak, grałem wcześniej w jedynkę, kilka razy :) ).

A ja właśnie pisałem o jedynce, a tam nie ma wiele tekstów a juz na pewno nie ma gazet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 21:03, WorldWar3PL napisał:

Muszę się nie zgodzić. Różnorakie anglojęzyczne elementy mają naprawdę spore znaczenie jeżeli
chodzi o fabułę. Wszelkie gazety, które widzimy przez całą grę, napisy na ścianach, właśnie
dialogi... To wszystko pozwala nam poznać wydarzenia, które miały miejsce przed ponownym pojawieniem
się Gordona Freemana.
I jeszcze coś. Możecie uznać mnie za dziwnego, ale serię Half-life pokochałem dopiero przy
dwójce. Z powodu fabuły (tak tak, grałem wcześniej w jedynkę, kilka razy :) ).


Ja tak samo HL pokochałem od "dwójki". Nie umiem tego opisać ale podoba mi się w tej grze wszystko. Te różnorakie zagadki logiczne. Sceny zapierające dech w piersiach w których bierzemy udział. I inne smaczki jak na przykład przez większą część EP1 towarzyszy nam Alyx. Bez niej to nie było by to. Sam przemierzasz podziemia - gra jak wiele innych. Ona komentuje, wspiera, pomaga. Dodam że ona ma broń a my tylko/aż Gravity Guna (dla mnie tylko bo wole normalne pukawki ale wiem że GG ma moc). Zżywamy się z bohaterami, smutno nam się robi gdy im też jest smutno. HL2 ma w sobie to "coś". Nic tylko czekać na EP3. Nie wiem czy teraz dla mnie ze złotego tronu oczekiwania nie spadł StarCraft na rzecz EP3. A to że anglojęzyczne elementy są w tej grze potrzebne to fakt. W sumie to one też po części sprawiają żę HL2 ma to magiczne "coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć, że... na Alyx w sumie nie zwracam uwagi :) Oj tam czasem coś zabije, rzuci tekstem... to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... bez przesady... To jest ideał modelu komputerowego - jest prawdziwsza od Larwy :D Czasem mężczyzna MUSI na nią spojrzeć... chyba... że za bardzo fascynujesz sie w gmanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:18, Lamb3rt napisał:

Eee... bez przesady... To jest ideał modelu komputerowego - jest prawdziwsza od Larwy :D Czasem
mężczyzna MUSI na nią spojrzeć... chyba... że za bardzo fascynujesz sie w gmanie :P


Zgodzę się z tobą. Dla mnie ALyx to MISS gier komputerowych. Większość lubi tel lachony z NFSów i innych za no wiadomo co :D Ja uwielbiam Alyx za to jaka jest. Ja zawsze zwracałem uwagę na Alyx. Jej obecność zawsze dodawała otuchy :D A jak ktoś woli GMana to jego sprawa. On też ma w sobie to coś. A często jest taki nieuczesany. Ja tam wolę Alyx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:26, Kerigun napisał:

A często jest taki nieuczesany.


LoooL! :D
Nom, ale to prawda, Alyx wymiata ;) I ta jej spluwa... :>

"true ...true"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 22:26, Kerigun napisał:

A często jest taki nieuczesany.


Bluźnierstwo! Gman ma zawsze idealnie uczesane włosy! Zaraz... aż za bardzo - porównajcie włosy Alyx i Gmana... Nie uważacie, że ma trochę za "płaskie" i "jednolite" włosy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować