Zaloguj się, aby obserwować  
Norrion

Czy to jest czas na zamach stanu?

27 postów w tym temacie

Obserwuję ostatnio sytuację dziejącą się w polskim rządzie i dochodze do smutnego wniosku, że nam może chyba pomóc już tylko silna władza zorganizowana w jednej ręcę - dyktator pokroju Józefa Piłsudzkiego. Czy ktoś podizela moją opinię? Może przeprowadzimy razem zamach stanu i armię obywatelską:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 22:56, TYHE napisał:

zamachy stanu są ...hmmmm.... nielegalne .

Tylko drobne sprostowanie (dlatego muszę jeszcze w tym wątku):
nielegalne są tylko nieudane zamachy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 23:01, KrzysztofMarek napisał:

> zamachy stanu są ...hmmmm.... nielegalne .
Tylko te nieudane. Udane nie są karane ;D


Przepraszam!!! Zadziałałem odruchowo po przeczytaniu postu TYHE. Po napisaniu przeczytałem Twój ....
Plama :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli złapali by Cię w domu z planami zamachu to i tak byś poszedł siedzieć, nawet jakbyś twierdził, że to dla zabawy było. Planowanie (łamania prawa np. zamach, napad) to już jest przestępstwo. Wiem, bo sprawdzałem w Kodeksie Karnym. Czyli "planowanie" na w tym temacie jest niezgodne z prawem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 07:34, CH1CKEN napisał:

Ale jeśli złapali by Cię w domu z planami zamachu to i tak byś poszedł siedzieć, nawet jakbyś
twierdził, że to dla zabawy było. Planowanie (łamania prawa np. zamach, napad) to już jest
przestępstwo. Wiem, bo sprawdzałem w Kodeksie Karnym. Czyli "planowanie" na w tym temacie jest
niezgodne z prawem!!!


Tłumaczyłby się że to plany do gry planszowej, tylko najpierw chciał przetestować w realu mechanikę gry :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 07:41, ribik napisał:

Tłumaczyłby się że to plany do gry planszowej, tylko najpierw chciał przetestować w realu mechanikę
gry :-D

Już widze te nagłówki w gazetach "Nagrał sie w życie i teraz propaguje przemoc w grach planszowych", albo "Zakupił nielegalną wersja Życia 6.66 i zdemoralizowany zaczął grać w gry planszowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 07:34, CH1CKEN napisał:

Ale jeśli złapali by Cię w domu z planami zamachu to i tak byś poszedł siedzieć, nawet jakbyś
twierdził, że to dla zabawy było. Planowanie (łamania prawa np. zamach, napad) to już jest
przestępstwo. Wiem, bo sprawdzałem w Kodeksie Karnym. Czyli "planowanie" na w tym temacie jest
niezgodne z prawem!!!

Kodeks karny rozróżnia usiłowanie od dokonania i odróżnia przygotowanie od usiłowania. Przygotowanie do usiłowania jest, o ile pamietam, karalne tylko w dwóch przypadkach: szpiegostwa i fałszowania pieniędzy. Może by tak jakiś prawnik mnie skorygował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 10:20, KrzysztofMarek napisał:

Kodeks karny rozróżnia usiłowanie od dokonania i odróżnia przygotowanie od usiłowania. Przygotowanie
do usiłowania jest, o ile pamietam, karalne tylko w dwóch przypadkach: szpiegostwa i fałszowania
pieniędzy. Może by tak jakiś prawnik mnie skorygował?


Nie jestem prawnikiem, ale skoryguje. Karalne jest tez przygotowanie do m.in. czystek etnicznych, porwan, katastrof komunikacyjnych (zamachy terrorystyczne), obalania ustroju RP i in.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 13:14, Hegemon napisał:

> /.../
Nie jestem prawnikiem, ale skoryguje. Karalne jest tez przygotowanie do m.in. czystek etnicznych,
porwan, katastrof komunikacyjnych (zamachy terrorystyczne), obalania ustroju RP i in.

Tak, w kodeksie dodano cały rozdział, którego przedtem nie było, ale
w jaki sposób udowodnić, że gromadzenie broni jest przygotowaniem do czystki etnicznej, polegajacej na pozbawieniu życia , ciężkim uszkodzeniu ciała itp?
To przykład radosnej twórczości prawnej... Przepis kodeksu karnego stanowi jednoznacznie: kto w celu itd, tylko jak udowodnić cel, skoro nie doszło do usiłowanaia?
Jeśli ktoś gromadzi materiał wybuchowy, to jest przestępswo samoistne (o ile nie ma na to pozwolenia), jak umieści materiał wybuchowy pod mostem, to już jest usiłowanie. "Kto wszczyna wojnę napastniczą" - to dlaczego wysłanie wojsk do Iraku, suwerennego w końcu państwa, nie skutkowało procesem przeciwko Prezydentowi Kwaśniewskiemu? Irak nas atakował i była to wojna obronna? Dlaczego nie wysyłamy wojsk do Kosowa, gdzie teraz dla odmiany Albańczycy mordują Serbów jak sie tylko da?
Jeśli nie można udowodnić celu, a jest to wymóg kodeksowy, to karalność przygotowania jest przepisem martwym. Bo inaczej, gdybyś Ty, albo ja, kupił komplet kluczy, to można by nas skazać za przygotowanie do usiłowania spowodowania katastrofy samolotu (bo mieliśmy klucze do odkręcenia nakrętek mocujacych koła ) i nie daj Boże jeszcze kupilibyśmy bilet na samolot. Co najmniej 10 lat odsiadki...
No i na koniec najlepsze. IV Rzeczpospolita, to nic innego, jak zmiana ustroju. Natychmiast posadzić Kaczorów, posłów, senatorów, bo Oni się do tego przygotowuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 10:20, KrzysztofMarek napisał:

Może by tak jakiś prawnik mnie skorygował?


To moze ja skoryguje. :-)
W polskim systemie prawnym wyróżnia się:
1. zamiar
2. przygotowanie - w sensie ścisłym i wejście w porozumienie
3. usiłowanie
4. dokonanie
Z tym ,ze tylko trzy pierwsze to formy stadialne przestępstwa.
Przygotowanie jest karalne w przypadku niektórych przestępstw przeciwko pokojowi i przeciwko ludzkości, przeciwko państwu i bezpieczeństwu powszechnemu oraz przygotowanie do fałszowania pieniędzy, do fałszowania dokumentu i dezercji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 15:19, HumanGhost napisał:

Ups wybaczcie. Miało tam być "tylko trzy ostatnie" a nie "pierwsze". Przejęzyczenie.
:-)

Znam zupełnie inną definicję przejęzyczenia. Niestety, nawet do kwasów nie bardzo...
Mogę podać indywidualnie jak podasz maila albo Skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zamachu to nie wiem ale jednego jestem pewien ich wszystkich tych pierdzielonych poslow senatorow ministrow z prezydentem na czele powinni wysadzic w powietrze!!!! to co oni wyprawiaja nie miesci sie w glowie. Czegos takiego nie ma nigdzie na swiecie tylko u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 15:34, WolfClub napisał:

Co do zamachu to nie wiem ale jednego jestem pewien ich wszystkich tych /.../ poslow
senatorow ministrow z prezydentem na czele powinni wysadzic w powietrze!!!! /.../


Od razu widać, że telewizji nie oglądasz. U nas jeszcze się nie biją, jak w innych parlamentach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 15:31, HumanGhost napisał:

Hehe dzięki. Aaa się czepiasz szczegółów. /.../

Ależ ja się nie czepiam;) Ja tylko chciałem podać Ci definicję przejęzyczenia, bo jest dobra, ale na tyle niecenzuralna, że nawet do kwasów jej nie dam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować