Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Google Street View za bardzo ingeruje w prywatne życie?

31 postów w tym temacie

Harpen

Małżeństwo z Pensylwanii złożyło w sądzie pozew przeciwko firmie Google, z którego wynika, że za sprawą Google Street View została naruszona ich prywatność, gdyż system uwieczniał na zdjęciach prywatny dom wspomnianej pary.

Przeczytaj cały tekst " Google Street View za bardzo ingeruje w prywatne życie?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moje miasto i moja ulica w Google Map są jeszcze mało wyraźne, ale muszę dać cynk znajomym ze stolicy. Też naruszyłem ich prywatność, bo da się zobaczyć na podglądzie nawet ich samochody stojące na parkingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 12:57, Rosomk napisał:

o co oni ich pozywają? Przecież w kazdej chwili mogą to zdjęcie usunąć.Ach ci amerykanie...

były już wielomilionowe odszkodowania między innymi za oblanie się gorącą kawą (na kubku nie było ostrzeżenia), tempomat który sam nie skręcił (kierowca wysiadł z jadącego samochodu) a także za brak zabezpieczeń wynalezionych dopiero po wyprodukowaniu konkretnego egzemplarza kosiarki. Tak więc w USA pozwy (nawet te kompletnie debilne) to najprostszy sposób na duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni mogli to przeżyć, ich dom w google, nie no ja bym chyba popełnił harakiri, czy co tam jest.... Ta Ameryka chyba jednak na prawdę jest dziwna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni mogli to przeżyć, ich dom w google, nie no ja bym chyba popełnił harakiri, czy co tam jest.... Ta Ameryka chyba jednak na prawdę jest dziwna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google też popada w skrajność - pokazywanie domów prywatnych użytkowników jest po prostu żałosne :/ Para z jednej strony ma rację - Google nie ma prawa pokazywać prywatnych zdjęć bez zgody, z drugiej strony można było te zdjęcia w każdej chwili usunąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Może i udałoby się wyciągnąć jakąś okrągłą sumę od twórców najpopularniejszej przeglądarki internetowej(...)"

O, dobrze wiedzieć, że firma Google stworzyła Internet Explorer. Tylko ''pogratulować'' wiedzy oraz kompetencji panom newsmanom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w USA.

Szczerze mówiąc trochę dziwna postawa z ich strony. Jak przez to zdjęcie ingeruje się w ich życie prywatne? Nie ma ich przecież na tym zdjęciu. Sami publikują je w innym portalu, dokładnie podpisane, więc w tej sytuacji chcą tylko wyżłobić od Google pieniądze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować